این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جمعیت سوییس

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جمعیت سوییس را از این سایت دریافت کنید.

  اطلاعات کلی سوئیس ( جمعیت

  کشور سوئیس یک کشور قدرتمند درزمینۀ اقتصاد محسوب می‌شود و یکی از کشورهای ثروتمند جهان است. با GO2TR همراه باشید تا اطلاعات کلی درباره سوئیس کسب کنید.

  کشور سوئیس

  کشور سوئیس یک کشور قدرتمند در زمینه اقتصاد محسوب می‌شود و یکی از کشورهای ثروتمند جهان است. مهاجرت به سوئیس و دریافت اقامت سوئیس، هدف بسیاری از افراد در سراسر جهان است. این کشور به اندازه 41.283 کیلومتر مربع مساحت دارد و در لیست کشورهای کوچک قرار دارد. این کشور در حدود 26 کانتون دارد و 17 بخش آن نیز به زبان آلمانی است. این کشور دارای 7.5 میلیون نفر جمعیت است. مردم کشور سوئیس سعی می کنند که کمترین تأخیر را در قرارهای دوستانه یا کاری خود داشته باشند و صداقت بخش مهمی از زندگی مردم این کشور محسوب می‌شود. شهرهای زوریخ و ژنو در کشور سوئیس قطب های اقتصادی به شمار می آیند. امید به زندگی کشور سوئیس رتبه دوم در دنیا را دارد.نرخ مرگ و میر برای مردان در این کشور 80 سال و برای زنان 84 سال اعلام شده است.تولید ناخالص کشور سوئیس در سال 2018 در حدود 9.300 میلیارد دلار اعلام شده است و درآمد سرمایه برای هر فرد این کشور از 39 هزار دلار آغاز شده و قطعاً شغل های تخصصی به درآمد بیشتری دست خواهند یافت.

  نام انگلیسی: Switzerland

  پایتخت: برن

  نوع حکومت: حکومتی/ فدرال

  قاره: اروپا زبان رسمی: فرانسوی

  زبان‌های رایج: انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی

  جمعیت: بیش از 8 میلیون در سال 2018

  واحد پولی: فرانک = 1 دلار آمریکا

  منطقه زمانی: GMT+2 . Utc+1(cet)

  پیش‌شماره کشور: 0041

  پسوند دامنه وب‌سایت‌ها: .ch

  اعزام دانشجو به سوئیس

  مشاغل مورد نیاز سوئیس

  ویزای کار سوئیس کار در سوئیس

  شرایط اخذ ویزای توریستی سوئیس

  بورسیه عالی دولت سوئیس

  ویزای تحصیلی سوئیس

  بورسیه های تحصیلی سوئیس

  ویزای سوئیس مهاجرت به سوئیس زندگی در سوئیس تحصیل در سوئیس سفر به سوئیس

  کشور سوئیس به اندازه ۴۱.۲۸۳ کیلومتر مربع مساحت دارد و در لیست کشورهای کوچک قرار دارد. همسایه‌های این کشور فرانسه، آلمان، ایتالیا و اتریش هستند. افرادی سفر به سوئیس را انتخاب می‌کنند اغلب شهرهای بازل، ژنو و لوزان و زوریخ را برای گشت و گذار انتخاب می‌کنند. این کشور در حدود ۲۶ کانتون دارد و ۱۷ بخش آن نیز به زبان آلمانی است. زبان کشور سوئیس اغلب فرانسوی است. امید به زندگی کشور سوئیس رتبه دوم در دنیا را دارد.

  در این کشور به ازای هر کیلومتر مربع مساحت یک مسیر پیاده روی در نظر گرفته شده است و بافت شهرهای کشور سوئیس بسیار زیبا و خاص هستند.

  برای تحصیل در خارج و مسیر مناسب در انواع روش‌های مهاجرت، کارشناس‌های مهاجرتی ما در GO2TR آماده مشاوره و خدمت‌رسانی هستند.

  اتحادیه اروپا ویزای شینگن

  درباره کشور سوئیس

  @[email protected]#=img=#

  امید به زندگی مردم سوئیس

  کشور سوئیس دارای ۷.۵ میلیون نفر جمعیت است. شهرهای زوریخ و ژنو در کشور سوئیس قطب‌های اقتصادی به شمار می‌آیند. در این کشور بانکداری در وضعیت بسیار قدرتمندی ظاهر شده است، به طوریکه سیاست‌های جدید بانکداری کشور سوئیس سبب شده است که رشد اقتصادی در این کشور ۷۵ درصد بیشتر از ۱۰ساله گذشته شود. این رقم به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

  تولید ناخالص کشور سوئیس در سال ۲۰۱۸ در حدود ۹.۳۰۰ میلیارد دلار اعلام شده است و درآمد سرمایه برای هر فرد این کشور از ۳۹ هزار دلار آغاز شده و قطعاً شغل‌های تخصصی به درآمد بیشتری دست خواهند یافت. در نظر داشته باشید که در این کشور در حدود سه میلیون و ۹۰۰ هزار نفر مشغول به کار هستند به طوریکه در حدود ۴ درصد در بخش کشاورزی و در حدود ۳ درصد در بخش صنعت و بیش از ۱ درصد نیز در بخش خدمات مشغول هستند.

  شهر برن پایتخت کشور سوئیس است و یکی از شهرهای پرجمعیت در این کشور محسوب می‌شود. شهر برن در شمال غرب کشور سوئیس قرار دارد و مردم این شهر اغلب به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. شخصیت مردم کشور سوئیس محافظه کار است و سعی می‌کنند که قانون مداری را یک گزینه همیشگی در زندگی خود در نظر بگیرند. از دیگر ویژگی‌های مردم این کشور وقت‌شناسی است.

  در واقع مردم کشور سوئیس سعی می‌کنند که کمترین تأخیر را در قرارهای دوستانه یا کاری خود داشته باشند و صداقت بخش مهمی از زندگی مردم این کشور محسوب می‌شود. نرخ مرگ و میر برای مردان در این کشور ۸۰ سال و برای زنان ۸۴ سال اعلام شده است.

  اقتصاد و منابع مالی و درآمدی سوئیس

  @[email protected]#=img=# اقتصاد کشور سوئیس

  کشور سوئیس در لیست کشورهای ثروتمند در دنیا قرار دارد به طوری که درآمد سالانه این کشور در بالاتری رتبه دیده می‌شود. شهرهای زوریخ و ژنو در کشور سوئیس قطب‌های اقتصادی به شمار می‌آیند. در این کشور بانکداری در وضعیت بسیار قدرتمندی ظاهر شده است به طوریکه سیاست‌های جدید بانکداری کشور سوئیس سبب شده است که رشد اقتصادی در این کشور ۷۵ درصد بیشتر از ۱۰ساله گذشته شود.

  از دیگر بخش‌های اقتصادی ارزشمند در کشور سوئیس بیمه است. زیرساخت بیمه کشور سوئیس از سایر کشورهای بزرگ دنیا نیز فراتر رفته است و مشخص است که در سال‌های آینده از آلمان  نیز پیشی می‌گیرد. بیمه تمام خانوارهای را پوشش می‌دهد. هر یک از شهرهای کشور سوئیس دارای منبع مالی مخصوص به خود است. گردشگری در سال‌های اخیر در کشور سوئیس توانسته رتبه بسیار بالایی داشته باشد به طوری که اقتصاد این کشور را نیز تحت تأثیر قرار داده است. کشور سوئیس بسیار زیبا است و هرساله تعداد زیادی گردشگر به این کشور سفر می‌کنند.

  این کشور به نوبه خود توانسته در زمینه گردشگری به رشد خوبی دست یابد. قیمت فرانک کشور سوئیس به طور دوره‌ای تعیین می‌شود. تولید ناخالص کشور سوئیس در سال ۲۰۱۸ در حدود ۹.۳۰۰ میلیارد دلار اعلام شده است و درآمد سرمایه برای هر فرد این کشور از ۳۹ هزار دلار آغاز شده و قطعاً شغل‌های تخصصی به درآمد بیشتری دست خواهند یافت.

  در نظر داشته باشید که در این کشور در حدود سه میلیون و ۹۰۰ هزار نفر مشغول به کار هستند به طوریکه در حدود ۴ درصد در بخش کشاورزی و در حدود ۳ درصد در بخش صنعت و بیش از ۱ درصد نیز در بخش خدمات مشغول هستند. نرخ بیکاری در کشور سوئیس در حدود یک درصد اعلام شده است و نرخ تورم نیز در حدود ۶ درصد است.

  محصولات صادراتی در کشور سوئیس ماشین آلات و مواد شیمیایی است در سال‌های اخیر شاهد صادرات آهن آلات از کشور سوئیس به کشورهای همسایه نیز بوده‌ایم این کشور روال صادراتی خود را به کشور آلمان ۷ درصد، آمریکا یک درصد، ایتالیا ۸ درصد و فرانسه ۶ درصد اعلام کرده است. صادرات کشور سوئیس به انگلیس با ۸ درصد بیشترین رتبه را به خود اختصاص داده است. در این کشور منسوجات بیشترین درصد واردات را شامل می‌شود که بیشتر از کشور آلمان است.

  منبع مطلب : go2tr.co

  سوئیس

  سوئیس

  مختصات: ۴۶°۵۰′۰۰″ شمالی ۸°۲۰′۰۰″ شرقی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  کنفدراسیون سوئیس گسترش ۵ نام رسمی دیگر سوئیس پرچم نشان ملی

  شعار: (traditional)

  "Unus pro omnibus, omnes pro uno" (لاتین)

  "یکی برای همه، همه برای یکی"

  سرود: "Swiss Psalm"

  1:25

  موقعیت  سوئیس  (سبز)

  در اروپا  (سبز و خاکستری تاریک)

  پایتخت زوریخ ()

  برن ()[note ۱][۱][۲]

  ۴۶°۵۷′ شمالی ۷°۲۷′ شرقی

  بزرگترین شهر زوریخ زبان(های) رسمی آلمانی فرانسوی ایتالیایی

  زبان(های) ملی رومانش

  گروه‌های قومی (۲۰۱۹)[۳]

  ۷۴٫۷٪ سوئیسی ۲۵٫۳٪ اتباع خارجی دین(ها) (2018[۴]) ۶۵٫۵٪ مسیحیت —۳۵٫۸٪ کاتولیک رومی

  —۲۳٫۸٪ کلیسای اصلاحی سوئیسی

  —۵٫۹٪ مسیحیان دیگر ۲۶٫۳٪ بی دینان ۵٫۳٪ اسلام ۱٫۶٪ دیگران ۱٫۳٪ ناشناخته

  نام(های) اهلیت انگلیسی: Swiss,

  آلمانی: Schweizer(in),

  فرانسوی: Suisse(sse)‎,

  ایتالیایی: svizzero/svizzera or ,

  رومانش:

  حکومت دموکراسی نیمه مستقیم فدرال تحت یک نظام چندحزبی مستقل از مجمع[۵][۶] جمهوری کارگردانی

  • شورای فدرال

  گی پارملین (رئیس‌جمهور)

  ایگنازیو کاسیس (معاون رئیس‌جمهور)

  آلاین بِرسِت اوئلی مائریر سیمونتا سیماروگا ویولا آمهرد کرین کلّر - سوتّر • صدراعظم والتر تورنهِر

  قوه مقننه مجمع فدرال

  • مجلس اعلا شورای ایالت‌ها • مجلس سفلا شورای ملی تاریخ • تاریخ تأسیس

  ح. ۱۳۰۰[note ۲] (به‌طور سنتی ۱ اوت ۱۲۹۱)

  • صلح وستفالن ۲۴ اکتبر ۱۶۴۸ • ترمیم ۷ اوت ۱۸۱۵ • ایالت فدرال

  ۱۲ سپتامبر ۱۸۴۸[note ۳][۷]

  مساحت • کل

  ۴۱٬۲۸۵ کیلومتر مربع (۱۵٬۹۴۰ مایل مربع) (۱۳۲مین)

  • آبها (٪)

  ۴٫۳۴ (در سال ۲۰۱۵)[۸]

  جمعیت • برآورد سال ۲۰۱۹

  ۸٬۵۷۰٬۱۴۶[۹] (نود و نهمین)

  • سرشماری ۲۰۱۵ ۸٬۳۲۷٬۱۲۶[۱۰] • تراکم

  ۲۰۷ بر کیلومتر مربع (۵۳۶٫۱ بر مایل مربع) (48th)

  تولید ناخالص داخلی (GDP)  برابری قدرت خرید (PPP) برآورد ۲۰۲۰

  • کل

  $۵۸۴ میلیون[۱۱] (سی و هشتمین)

  • سرانه $67,557[۱۱] (نهمین)

  تولید ناخالص داخلی (GPD) (اسمی) برآورد ۲۰۲۰

  • کل

  $۷۴۹ میلیون[۱۱] (بیستمین)

  • سرانه $86,673[۱۱] (دومین)

  شاخص جینی (۲۰۱۸)  ۲۹٫۷[۱۲]

  نوزدهمین

  شاخص توسعه انسانی (۲۰۱۹)  ۰٫۹۵۵[۱۳]

  دوم

  واحد پول فرانک سوئیس (CHF)

  منطقه زمانی یوتی‌سی+۱ (CET)

  • تابستان (ساعت تابستانی)

  یوتی‌سی+۲ (CEST)

  گاه‌شماری dd.mm.yyyy (AD)

  جهت رانندگی راست پیش‌شماره تلفنی +۴۱ کد ایزو ۳۱۶۶ CH

  دامنه سطح‌بالا .ch, .swiss

  سوئیس یا سویس[۱۴] (به آلمانی: Schweiz، به فرانسوی: Suisse، به ایتالیایی: Svizzera، به انگلیسی: Switzerland) با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس (به لاتین: Confoederatio Helvetica)، کشوری محصور در خشکی است که در تلاقی اروپای غربی، مرکزی و جنوبی واقع شده[۱۵] این جمهوری فدرال متشکل از ۲۶ کانتون است که مقامات فدرال آن در برن مستقرند.[note ۱][۲][۱] سوئیس از جنوب با ایتالیا، از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان و اتریش و از شرق با لیخن اشتاین همسایه است. این منطقه از نظر جغرافیایی بین فلات سوئیس، رشته کوه آلپ و ژورا تقسیم شده‌است و مساحت کل آن ۴۱٬۲۸۵ کیلومتر مربع، و وسعت خشکی‌های آن ۳۹٬۹۹۷ کیلومتر مربع است. با آنکه بخش اعظم منطقه را رشته کوه آلپ اشغال می‌کند، اما اکثر جمعیت ۸٫۵ میلیون نفره سوییس بیشتر در فلات متمرکز شده‌اند. بزرگ‌ترین شهرها و مراکز اقتصادی سوییس در قسمت فلات آن واقع شده‌اند. از جمله زوریخ، ژنو و بازل. در این شهرها دفاتر مختلف سازمان‌های بین‌المللی، از جمله ستاد مرکزی فیفا، دومین دفتر بزرگ سازمان ملل و ساختمان اصلی بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی، قرار دارد. فرودگاه‌های بین‌المللی اصلی سوئیس نیز در این شهرها واقع شده‌اند.

  این کشور ۸٬۶ میلیون نفر جمعیت[۱۶] و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۸۵ کیلومتر مربع دارد.[۱۷] سوئیس کشوری است به صورت جمهوری فدرال تککانتون و از ۲۶ ایالت تشکیل شده‌است که «» خوانده می‌شوند.

  پایتخت سوئیس شهر بِرن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر ژنو و زوریخ هستند. سوئیس یکی از کشورهای پرتوسعه انسانی در جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۸۰۰۰۰ دلار برای هر نفر[۱۷] از بالاترین‌ها در جهان است.

  سوئیس کشوری چندزبانه است و در آن چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش جزو زبان‌های سوئیس شناخته می‌شوند.

  ریشه‌شناسی نام سوییس[ویرایش]

  سوییس (سوئیس) یعنی جنگلی که سوخته و برای احداث بنا پاکسازی شده باشد.[۱۸]

  جنگ‌ها و بی‌طرفی[ویرایش]

  سوئیس دارای سابقهٔ طولانی بی‌طرفی در مناسبات جهانی است، به‌طوری‌که این کشور از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده‌است.[۱۹] این کشور مقر بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی چون صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی است. یکی از دو دفتر اروپایی سازمان ملل نیز در این کشور و در شهر ژنو قرار دارد.

  سالگرد تأسیس[ویرایش]

  تأسیس کشور سوئیس در تاریخ ۱ اوت ۱۲۹۱ ذکر می‌شود و این روز در سوئیس تعطیل ملی است. براساس گزارش واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست دربارهٔ استاندارد کیفیت زندگی، سوئیس بهترین و بالاترین سطح کیفیت زندگی در جهان را دارد.

  تاریخ[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: تاریخ سوئیس

  سلت‌ها اولین ساکنان سوئیس بودند. تیره‌ای از این قوم که هلوتیا (Helvetia) نام دارند پیش از تسلط جمهوری روم بر سوئیس، در کوهستان‌های ژورا و آلپ ساکن شدند و آنجا را هلوتیا نامیدند. هلوتیا در سال ۵۸ پیش از میلاد به تصرف ژولیوس سزار دیکتاتور روم درآمد. در قرن پنجم میلادی ژرمن‌ها به این سرزمین وارد و در ساحل غربی رود آر ساکن شدند. ژرمن‌ها و اقوام بورگون (Burgun) و فرانک جامعه‌ای مستقل تشکیل دادند. آن‌ها در سال ۶۳۹ میلادی دولتی را بنیان گذاشتند که بعدها فرانسه نامیده شد. در سدهٔ نهم بین سوابیا (Swabia) و بورگوندی‌ها (Burgundians) تقسیم و در سال ۱۰۳۳ تحت نظارت امپراتوری مقدس روم وحدت پیدا کردند. حکومت منطقه در قرن سیزدهم بین کنت‌ها و خاندان هابسبورگ) و حکمرانان محلی تقسیم شد. در سال ۱۲۹۱ سه منطقهٔ آوری (Uri) و شویتس (Schwyz) و اونتروالدن (Unterwalden) اتحادیه‌ای تشکیل دادند که اساس کنفدراسیون سوئیس قرار گرفت.

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید