این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جمعیت کشور برزیل

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جمعیت کشور برزیل را از این سایت دریافت کنید.

  برزیل

  برزیل

  مختصات: ۱۵°۴۵′ جنوبی ۴۷°۵۷′ غربی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  برای دیگر کاربردها برزیل (ابهام‌زدایی) را ببینید.

  جمهوری فدراتیو برزیل

  República Federativa do Brasil

  برزیل پرچم نشان ملی

  شعار: نظم و پیشرفتسرود: سرود ملی برزیل

  3:22 پایتخت برازیلیا

  ۱۵°۴۵′ جنوبی ۴۷°۵۷′ غربی

  بزرگترین شهر سائوپائولو

  زبان(های) رسمی زبان پرتغالی برزیل

  حکومت جمهوری فدرال • • رئیس‌جمهور

  لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا

  • معاون رئیس‌جمهور جرالدو آلکمین

  بنیان‌گذاری ۷ سپتامبر ۱۸۲۲

  ۲۹ اوت ۱۸۲۵ ۱۵ نوامبر ۱۸۸۹ مساحت • کل

  ۸٬۵۱۵٬۷۶۷ کیلومتر مربع (۳٬۲۸۷٬۹۵۶ مایل مربع) (۵ام)

  جمعیت • سرشماری

  216,086,609 میلیون نفر

  47.73٪ سفید 43.13٪ ترکیبی 7.61٪ سیاه پوست 1.09٪ آسیای شرقی0.43٪ بومی

  رتبه جمعیت = ۶ام • تراکم

  ۲۵ بر کیلومتر مربع (۶۴٫۷ بر مایل مربع) (۲۰۰ام)

  تولید ناخالص داخلی (GDP)  برابری قدرت خرید (PPP) برآورد ۲۰۱۹

  • کل

  ۳٫۱۸۶ بیلیون دلار (۸ام)

  • سرانه ۱۵٫۷۹۷ دلار (۷۳ام)

  واحد پول رئال R$ (BRL)

  منطقه زمانی UTC جهت رانندگی راست پیش‌شماره تلفنی ۵۵+ کد ایزو ۳۱۶۶ BR دامنه سطح‌بالا .br

  برزیل (به پرتغالی: Brasil) با نام رسمی جمهوری فدراتیو برزیل (به پرتغالی: República Federativa do Brasil) بزرگ‌ترین و پرجمعیّت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است. پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی برزیلی است. مساحت برزیل ۸٬۵۱۵٬۷۶۷ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۲۱۲٬۷۳۲٬۰۰۰ نفر است.[۱]

  برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است. در حقیقت، برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.[۲]

  برزیل دارای زمین‌های کشاورزی وسیع و جنگل‌های استوایی است؛ و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است.

  برزیل مستعمرهٔ امپراتوری پرتغال بود و این کشور تنها کشور قاره آمریکاست که مردم آن به زبان پرتغالی سخن می‌گویند. برزیل کشوری چندملیتی است و جمعیت آن متشکل از نژادهای اروپایی، سرخ‌پوستان آمریکا، آفریقائی و نیز آسیائی است. مذهب اصلی این کشور کاتولیک کلیسای رم است. بخش اعظم جنگلهای آمازون در خاک برزیل واقع شده‌است (۶۰٪).[۳]

  نام[ویرایش]

  زبان پرتغالی برزیل فاقد هر گونه استاندارد رسمی در مورد تلفظ است، و با توجه به هر منطقه ممکن است تلفظ‌ها تغییر کند. تلفظ نام رسمی برزیل در پرتغالی اروپا به نحو زیر است: [ʁɛ. 'pu. âli.ka fɨ. ðɨ. ɾɐ. 'ti.vɐ du bɾɐ. 'ziɫ].[۴]

  عموماً بر این اعتقاد هستند که نام این کشور برگرفته از است، نوعی درخت که مهاجران اولیه برای آن ارزش بسیاری قائل بوده‌اند، گرچه برخی بر این باورند که نام برزیل برگرفته از نام جزیره اسطوره‌ای برزیل است که در قرون وسطی در اروپا از آن بسیار یاد شده‌است.

  تاریخ[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: تاریخ برزیل

  از حدود ده‌هزار سال قبل اقوام نیمه مهاجر در برزیل زندگی می‌کردند. با ورود پرتغالی‌ها در سال ۱۵۰۰، برزیل مستعمره شد. پرتغالی‌ها بردگانی از نقاط دیگر قاره آمریکا بدانجا آوردند. بیشتر بردگانی که به برزیل آمدند از آفریقا بودند.

  اعتراضات ۲۰۱۶–۲۰۱۵ برزیل[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: اعتراضات ۲۰۱۶–۲۰۱۵ برزیل

  در اوایل سال ۲۰۱۵ رشته اعتراضاتی در برزیل علیه فساد و در محکومیت دولت رئیس‌جمهور دیلما روسف شروع شد. افشای این که سیاستمداران متعددی عموماً از حزب کارگران برزیل در خصوص دریافت رشوه از شرکت دولتی انرژی پتروبراس در معرض تحقیقات قرار دارند، اعتراضات را کلید زد و تعداد معترضین از یک تا ۳ میلیون نفر تخمین زده شد. معترضین به خیابان‌ها ریختند تا به این رسوایی و نیز وضع بد اقتصادی این کشور اعتراض کنند. در پاسخ دولت قوانین ضد فساد وضع کرد.

  تقسیمات کشوری[ویرایش]

  منطقه شمال منطقه شمال شرق منطقه مرکز-غرب منطقه جنوب شرق منطقه جنوب اکری آمازوناس پارا رورایما آماپا روندونیا توکانتینس مارانیائو باهیا پیاوی سئارا ریو گرانده شمالی پارائیبا پرنامبوکو آلاگواس سرژیپه ماتو گروسو ماتوگروسو جنوبی منطقه فدرال گوییاس میناس گرایس سائوپائولو ریو دو ژانیرو اسپیریتو سانتو پارانا سانتا کاتارینا ریو گرانده جنوبی

  برزیل یک فدراسیون است که از ۲۶ ایالت و یک منطقه فدرال تشکیل شده، که در مجموع ۲۷ واحد فدرال را تشکیل می‌دهند.

  ایالت‌ها

  مقالهٔ اصلی: ایالت‌های برزیل

  ایالات برزیل استقلال چشمگیری از دولت در نظام قانون‌گذاری، تأمین اجتماعی دولتی و نظام مالیاتی دولتی دارند. رهبری دولت هر ایالت را فرماندار در اختیار دارد که توسط آرای عمومی انتخاب شده و نیز هر ایالت دارای مجلس خاص خود نیز هست.

  هر ایالت دارای شهرداری‌های خاص خود است که شهرداری‌ها نیز شورای قانون‌گذاری و شهردار خاص خود را دارند، که دارای استقلال بوده و از دولت فدرال و دولت ایالتی نیز مستقل هستند. یک شهرداری ممکن است چندین شهرک را نیز در بر بگیرد، اما این شهرک‌ها فاقد دولتی مستقل هستند.

  قوه قضائیه در سطح ایالتی و فدرال در مناطق سازمان‌دهی یافته و «کومارکاس» نامیده می‌شود. هر "کومارکاً ممکن است شامل چندین شهرداری باشد.

  بزرگ راه‌های سائوپائولو

  شهرهای مهم[ویرایش]

  الگو:بزرگ‌ترین شهرهای برزیل سائوپائولو ریودوژانیرو برازیلیا سالوادور پارا

  جغرافیا[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  اطلاعات کلی برزیل ( جمعیت

  کشور برزیل منطقه وسیعی بین آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس است و در شرقی ترین منطقه آمریکا و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی است.

  کشور برزیل

  کشور برزیل منطقه وسیعی بین آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس است. این کشور در شرقی ترین منطقه آمریکا بوده و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی است. برزیل با کشورهای اروگوئه، پاراگوئه، بولیوی ، پرو و گویان مرز مشترک دارد. این کشور دارای زمین های کشاورزی گسترده‌ای بوده و جنگل های استوایی فراوانی دارد؛ این کشور نهمین اقتصاد بزرگ در جهان از نظر قدرت خرید و یازدهمین قدرت اقتصادی جهان از نظر نرخ داد و ستد است که این قضیه نشان از قدرت بازار بی‌نظیر کشور برزیل دارد.کشور برزیل یکی از مهاجرپذیر ترین کشور ها است. فضای ورزش در برزیل بسیار گسترده است و ورزش های ساحلی در این کشور از نظر کیفیت، در وضعیت بالایی هستند. در این کشور مهمانی های خانوادگی زیادی دیده می‌شود. در سال جدید کشور برزیل قصد دارد شرکت های جدیدی را جذب کند؛ بورس اوراق بهادار در این کشور در وضعیت ادغام شده دیده می‌شود.

  نام انگلیسی: Brazil پایتخت: برازیلیا

  نوع حکومت: جمهوری فدرال

  زبان رسمی: پرتغالی

  زبان‌های رایج: انگلیسی

  جمعیت: بیش از 209 میلیون در سال 2017

  واحد پولی: رئال هر رئال 0.25 دلار آمریکا

  منطقه زمانی: (GMT-3 . UTC_2 to -5(BRT

  پیش‌شماره کشور: 0055

  پسوند دامنه وب‌سایت‌ها: .br

  ویزای برزیل زندگی در برزیل سفر به برزیل مهاجرت به برزیل تحصیل در برزیل

  برزیل با کشورهای اروگوئه، پاراگوئه، بولیوی، پرو وگویان مرز مشترک دارد. این کشور دارای زمین‌های کشاورزی گسترده‌ای بوده و جنگل‌های استوایی فراوانی دارد. این کشور نهمین اقتصاد بزرگ در جهان از نظر قدرت خرید و یازدهمین قدرت اقتصادی جهان از نظر نرخ داد و ستد است که این قضیه نشان از قدرت بازار بی‌نظیر کشور برزیل دارد.

  منطقه شمال شرقی در کشور برزیل، فقیرترین بخش این کشور محسوب می‌شود. کشور برزیل توانسته بخش صنعت خود را گسترده و پیچیده‌تر از قبل نماید. در سال جدید کشور برزیل قصد دارد شرکت‌های جدیدی را جذب کند. بورس اوراق بهادار در این کشور در وضعیت ادغام شده دیده می‌شود.

  مهاجرت به برزیل زندگی در برزیل

  اقتصاد و منابع مالی و درآمدی برزیل

  کشور برزیل بخش‌های گسترده‌ای از کشاورزی، تولید و خدمات را در دست دارد. این کشور در زمینه تولیدات ناخالص، با کشور آمریکا لاتین برابر است که این موضوع سبب شده است قدرت اقتصاد کشور برزیل بیشتر از قبل باشد. کشور برزیل بازارهای جهانی خود را گسترش داده است، این کشور در زمینه صادرات نیز رشد خوبی داشته است.

  صادرات برزیل شامل قهوه، وسایل نقلیه و سنگ معدن آهن می‌شود.

  در جدیدترین اخباری که از کشور برزیل به دست ما رسیده است، این کشور صادرات منسوجات و همین‌طور کفش و گوشت را نیز به اقتصاد خود افزوده است. تجهیزات برقی از دیگر بخش‌های اقتصاد کشور برزیل محسوب می‌شود. این کشور نهمین اقتصاد بزرگ در جهان از نظر قدرت خرید و یازدهمین قدرت اقتصادی جهان از نظر نرخ داد و ستد است که این قضیه نشان از قدرت بازار بی‌نظیر کشور برزیل دارد.

  برزیل در زمینه اقتصادی تنوع زیادی داشته و از نظر سطح توسعه نیز بسیار متنوع ظاهر شده است. قیمت رئال کشور برزیل بر اساس نرخ داد و ستد تغییر داشته اما جدیدترین نرخ رئال کشور برزیل به طور دقیق مشخص شده است. هر یک از شهرهای کشور برزیل از نظر هزینه‌ای با هم فرق دارند.کشور برزیل پیشرفته‌ترین منطقه صنعتی در آمریکا محسوب می‌شود. صنایع کشور برزیل یک سوم تولید ناخالص داخلی آمریکای لاتین را به خود اختصاص داده است. در این کشور، صنایع خودروسازی، فولاد، پتروشیمی و بخش‌های رایانه‌ای توانسته‌اند به رشد بالایی برسند.

  واحدهای تجاری چند ملیتی در کشور برزیل در زمینه تجهیزات و فناوری‌های جدید نیز به نتیجه خوبی رسیده‌اند. کشور برزیل توانسته بخش صنعت خود را گسترده و پیچیده‌تر نماید. در سال جدید کشور برزیل قصد دارند شرکت‌های جدیدی را جذب کند. بورس اوراق بهادار در این کشور در وضعیت ادغام شده دیده می‌شود.

  کشور برزیل یک کشور بسیار پیشرفته در زمینه‌های بازرگانی است که توانسته وضعیت خدمات مالی را نیز به سمت خوبی پیش ببرد.

  تحصیل در خارج

  تحصیل رایگان در خارج

  رنکینگ جهانی در کلیه زمینه‌های برزیل

  یکی از گسترده‌ترین و مشهورترین بخش‌های کشور برزیل صنعت است. این کشور صنعت خود را در سال جدید با رشد ۷۸ درصدی همراه کرده و سعی دارد در زمینه صنعت رقیب کشورهای بزرگ جهانی باشد.

  برزیل با روند ثبت شرکت بسیار موافق بوده و در این زمینه به رشد خوبی رسیده است.

  این کشور در زمینه خدمات مالی نیز توانسته پیشرفت خوبی داشته باشد. اعطای وام‌های مختلف با درصد سود مشخص، یکی از بخش‌های رتبه دار در کشور برزیل محسوب می‌شود؛ این‌طور که شواهد نشان می‌دهد کشور برزیل از دسته کشورهایی است که توانسته در زمینه سرمایه‌گذاری از طریق بورس بهادار نیز خوش بدرخشد و اغلب افرادی که کشور برزیل را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند، در این زمینه بسیار موفق هستند.

  برزیل توانسته در زمینه زیست بومی و زیست محیطی نیز رتبه خوبی به‌دست آورد. قبل‌تر خسارت زیادی به بخش‌های جنگلی کشور برزیل وارد شده بود اما دولت کشور برزیل توانست با سرمایه‌گذاری دقیق و صحیح، در این زمینه خسارت‌ها را جبران کند.

  برزیل یک کشور قدرتمند است و دولت این کشور از دسته دولت‌های قدرتمند در زمینه مدیریت و برنامه‌ریزی‌های شهری است. وضعیت جاده‌ها و وسایل حمل و نقل در کشور برزیل نیز رشد خوبی داشته است.

  رتبه کشور برزیل در مهاجرپذیری نیز بیشتر شده است. این کشور اخیرا سختگیری‌ها در زمینه مهاجرت را کمتر کرده و به یکی از بهترین و مناسب‌ترین کشورهای مهاجرتی تبدیل شده است. زبان کشور برزیل در دانشگاه‌ها انگلیسی است.

  برای آشنایی بیشتر با دانشگاه‌های برزیل بخوانید:

  دانشگاه فدرال ماهیا برزیل

  دانشگاه فدرال فلومینس برزیل

  دانشگاه فدرال پلوتاس برزیل

  دانشگاه فدرال سانتا ماریا برزیل

  دانشگاه سئارا برزیل

  نوع حکومت و ساختار سیاسی برزیل

  برزیل یک نظام ریاست جمهوری فدرال، دموکراسی و نظام جمهوری است که به طور کلی ریاست جمهوری در این کشور هم‌زمان ریاست دولت و حکومت را در اختیار گرفته است. دموکراسی در برزیل دارای نمایندگان مشخصی است. یکی از اصول بنیادین سیاست در نظام جمهوری، نظام چند حزبی است. این کشور دارای آزادی سیاسی است. در این، کشور شهرداری‌ها واحد‌های سیاسی مستقلی هستند.

  منبع مطلب : go2tr.co

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید