این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جملات تمرینی فن بیان pdf

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جملات تمرینی فن بیان pdf را از این سایت دریافت کنید.

  بهترین جملات تمرینی فن بیان + pdf

  اهمیت تکرار جملات فن بیان چیست؟ لیست جملات تمرینی فن بیان، دانلود فایل جملات تمرینی فن بیان pdf، چگونه فن بیان خود را تقویت کنیم؟

  بهترین جملات تمرینی فن بیان + pdf

  بهمن ۲۵, ۱۴۰۰/۵ دیدگاه /در سخنرانی و فن بیان, مقالات /توسط ثریا شکری پور

  «این باد چه بد بادی بود که من باد به بدی این باد دگر باد ندیدم». تکرارش سخت بود؟ خودتان خواستید دیگر! پس چرا روی این مقاله کلیک کردید؟ حال که آمدید خوشآمدید. این جملات تمرینی فن بیان را در کودکی محض بازی و خنده انجام می‌دادیم اما همین بازی یک تمرین فوق العاده عالی برای تقویت فن بیان است. چه قصدتان از این جملات بازی باشد یا تمرین فن بیان، تفاوتی ندارد در هر دو حالت تکرار این جملات تمرینی فن بیان، به روان‌تر شدن کلام شما کمک می‌کنند.

  برای همه ما پیش می‌آید که در خلالِ صحبت‌هایمان تپق می‌زنیم و کلمات را اشتباه تلفظ می‌کنیم، برای یک یا دوبار اشکالی ندارد اما اگر دائمی شود اعصاب برای مخاطب نمی‌گذارد! از طرفی هوش کلامی و حرفه‌ای بودن ما را زیر سوال می‌برد همچنین اثرگذاری کلام ما را کاهش می‌دهد! راحت بگویم که مخاطب دیگر تره هم برایمان خورد نمی‌کند!

  برای مجریان و سخنرانان حرفه‌ای، به ندرت این اتفاق می‌افتد؛ مگر آن‌ها چکار می‌کنند که ما نمی‌کنیم؟ آن‌ها خود را آماده می‌کنند… بله… می‌دانیم که آماده نشدن برای هر چیزی یعنی آماده شدن برای شکست! جملات تمرینی فن بیان را هر مجری می‌شناسد و در شروع کار حکم سه وعده غذایی روزانه را برای آن‌ها دارد.

  اگر شما هم می‌خواهید فن بیان قوی‌تر و جذاب‌تر داشته باشید، ابتدا باید کلام خود را روان و رسا کنید طوری که مخاطب راحت کلام شما را بشنود و کلمات را بفهمد! باید تمرین کنید تمرین و تمرین!

  در ادامه با ما همراه باشید تا با هم یاد بگیریم که چطور جملات تمرینی فن بیان را تمرین کنیم تا کلام ما روان‌تر و اثرگذارتر شود.

  تکرار جملات تمرینی فن بیان اثری هم دارد؟

  تمرینات فن بیان و هوش کلامی از آن دسته کارهایی است که خیلی ساده هستند اما اکثر افراد به خاطر همین سادگی، آن را جدی نمی‌گیرد و فکر می‌کنند نتیجه بخش نیست. حال مثال زیر را بخوانید:

  بین این دو گزینه کدام را انتخاب می‌کنید:

  ۳ میلیون دلار به صورت نقد

  یک سکه یک سنتی جادویی که در ۳۱ روز آینده، هر روز ارزشش دو برابر می‌شود؟

  گزینه اول بسیار لذت بخش است چون همان لحظه یک پول قلمبه می‌گیریم! اما صبر داشته باشید!

  فرض کنیم شما سه میلیون دلار پول نقدر را انتخاب می‌کنید و دوستتان گزینه سکه یک سنتی را انتخاب می‌کند.

  تا روز پنجم شما ۳ میلیون دلار دارید اما دوستتان روز به روز پول بیشتری دریافت می‌کند.

  روز اول: ۱ سنت روز دوم: ۲ سنت روز سوم: ۳ سنت ….

  و در نهایت در روز سی‌اُم مقدار پول دوستتان به ۱۰۷۳۷۴۱۸.۲۴ دلار می‌رسد و شما همچنان دل خود را به همان ۳ میلیون دلار خوش کرده‌اید!

  این مثال به زیبایی جادوی اثر مرکب را نشان می‌دهد و چیزی پیدا نمی‌شود که قدرت شگفت انگیز اثر مرکب را داشته باشد. اگر هم می‌شناسید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

  این مثال را آوردم تا روشن شود که تمرینات کلامی هم دقیقاً همان جادوی اثر مرکب را در دل خود دارند. خیلی از شرکت کننده‌های دوره هوش کلامی در روزهای اول می‌گویند «این تمرین تندگویی خیلی سخته… هیچی به ذهنم نمیرسه که ۳ دقیقه حرف بزنم… سر ۳۰ ثانیه کم میارم و… ». اما با حمایت و پشتیبانی به تمرینات خود تا ۳۰ روز ادامه می‌دهند و آنقدر پیشرفت می‌کنند که حتی ۳ دقیقه هم برای آن‌ها کم است و اگر یک ساعت میکروفن را دست آن‌ها بدهیم، باز هم تا فردا حرف کم نمی‌آورند.

  فایل صوتی ۳ دقیقه‌ای زیر را گوش دهید و با دو تمرین مهم فن بیان آشنا شوید (این دو تمرین در مقاله نوشته نشده است):

  دانلود فایل صوتی تمرین فن بیان

  اختیار با خودتان است

  جملات تمرینی فن بیان هم در ابتدا تاثیری نشان نمی‌دهند و شاید از انجام آن‌ها خسته و ناامید شویم اما دقیقاً از جایی که افراد معمولی دست از تلاش می‌کشند، افراد موفق با سرعت بیشتری ادامه می‌دهند. انتخاب با خودمان است که می‌خواهیم به همان روال قبل به زندگی خود ادامه دهیم و حسرت‌ آرزوهایمان را بخوریم یا اینکه به صورت منظم و مستمر به تلاش خود ادامه دهیم تا آن نتیجه شگفت انگیز را ببینیم. شما که فرهیخته و اهل رشد هستید حتماً گزینه دوم را انتخاب می‌کنید. همیشه به آنچه در آینده تبدیل می‌شوید فکر کنید تا همیشه انگیزه و اعتماد به نفس داشته باشید.

  چند نمونه از جملات تمرینی فن بیان

  افسر ارشد ارتش اتریشسربازی سر سرسره بازی زد سر سربازی را شکستاگزیستانسیالیسمچیپس، پسب، سس (این مورد رو قبول دارم سخته!)شیشلیک شنسل شنسل شیشلیکسه دزد رفتن به بُز دُزدی، یه دزد دو بز دزدید و دو دزد یه بز دزدیدندزیره ریزه میزه، از زیر میز می‌ریزهکارل و لرل کارها رو رله کردنلیره رو لوله لوله رو لیرهشیخ شمس علی در شمس آباددوغ گازدار، گاز دوغ‌دار!چایی داغه، دایی چاقه!شست سشوار کردپشتی کشتی پستچی کد پستی سمسار تو سمساریش پوست سوسمار داشتدستم در دبه بود دبه درش دستم بود !دل به دلت دله این دله دل مرده بده بده دل که بد آورده (اگه میتونی ۵ بار بگو)سه سیر سرشیر سه شیشه شیر! سپر عقب ماشین جلویی زد به سپر جلو ماشین عقبیقوری گل قرمزی (اینو همه میدونیم)سمسار تو سمساریش پوست سوسمار داشت (به لنکنت زبون میاندازه)انگور انبه ازگیل اورانگوتانسه سیخ سوشی، سیخی شیش هزار (همون شش سیخ جیگر از نوع مدرن!)

  منبع مطلب : irajsharafi.com

  pdf جملات تمرینی فن بیان ، کلمات فن بیان

  اهمیت تکرار جملات فن بیان، جملات سخت برای تقویت فن بیان ، چگونه با این جملات فن بیان خود را تقویت کنیم؟ + جملات تمرینی فن بیان pdf

  pdf جملات تمرینی فن بیان ، کلمات فن بیان

  1399-01-19

  ارسال شده توسط نویسنده: مهدی حسین نژاد

  سخنرانی و فن بیان 836 بازدید

  یکی از بهترین راه های تقویت فن بیان و مهارت های کلامی، تکرار جملات سختی می‌باشد که در اصطلاح به آن ها جملات تمرینی فن بیان می‌گویند. تکرار این جملات که شاید بسیاری از آن ها برای شما آشنا یا حتی خاطره انگیز باشند، شاید کمی سخت به نظر برسند اما اگر بتوانید آن ها را به خوبی ادا کنید و در بیان آن ها قوی شوید، قطعاً اتفاقات بی نظیری خواهد افتاد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. پس حتماً تا انتها با مقاله جملات تمرینی فن بیان همراه باشید و منتظر اتفاقات بی نظیری باشید…

  آنچه در این مقاله می خوانید

  1) تکرار جملات سخت و گیج کننده

  2) کلمات فن بیان

  3) جملات سخت فن بیان

  4) برای دریافت جملات تمرینی فن بیان pdf کلیک کنید

  5) جملات زیبای فن بیان

  6) از جملات تمرینی فن بیان چگونه استفاده کنیم؟

  7) بهترین راه تقویت فن بیان

  8) سوالات متداول درباره جملات تمرینی تقویت فن بیان

  تکرار جملات سخت و گیج کننده

  علاوه بر گذراندن دوره های آموزشی و مطالعه ی کتاب فن بیان تکرار این جملات سخت و پیچیده نیز بر تقویت بیان و هوش کلامی اثرگذار می باشد. زمانی که این جملات را با خود تکرار می‌کنید، ناخودآگاه زبان و ذهنتان به آن ها عادت کرده و وقتی بتوانند این جملات سخت را به خوبی تلفظ کنند، قطعاً تلفظ سایر کلمات و جملات برای شما بسیار راحت خواهد بود و دیگر در صحبت هایتان تپق نخواهید زد. از دیگر مزایای تکرار این جملات، تقویت فک شماست!

  بله درست متوجه شدید! فک شما با تلفظ این جملات به خوبی باز و بسته خواهد شد و هم در ادای سایر کلمات موفق تو خواهد بود و هم دایره واژگان تان را تا حدودی تقویت خواهد کرد! همچنین تکرار جملات تمرینی فن بیان منجر می‌شود نفس کشیدن خود را هنگام صحبت کردن کنترل کنید و نفس کم نیاورید. همچنین می‌توانید شمرده تر و بهتر نیز صحبت کنید. فقط کافیست در ابتدا کمی دقت کنید و سعی کنید جملات و کلمات سختی که درادامه به آن ها اشاره میکنیم را به آرامی و با دقت و تمرکز تمرین کنید .

  این موارد مهم ترین اتفاقاتی هستند که در صورت تکرار این جملات برای شما رخ خواهند داد. حالا احتمالاً خیلی بانگیزه تر و با دقت بیشتری به سراغ این جملات خواهید رفت. اما پس از این که 44 جمله تمرینی را مطالعه کردید، به شما خواهیم گفت که چگونه و در چه زمان هایی باید از آن ها استفاده کنید و تکرارشان کنید.

  تکرار جملات تمرینی فن بیان ، هوش کلامی شما را تقویت می‌کند

  کلمات فن بیان

  کانال کولر، تالار تونلقوری گل قرمزییک سکه یک سنتییه یویوی یه یوروییافسر ارشد ارتش اتریشدوغ گاز دار، گاز دوغ دار!چه ژست زشتی!سه سیر سرشیر سه شیشه شیرلیره رو لوله لوله رو لیرهرالی لاری!چایی داغه، دایی چاغه!ششلیک شنسل شنسل ششلیکچیپس، چسب، سساگزیستانسیالیسم !ریش شیری سیبیل شیری، سیبیل شیری ریش شیریدستِ راستِ ماستِ سُسهکوکتل کتلت ، کتلت کوکتلپشتی پستچی کدپستی

  انگور انبه ازگيل اورانگوتان

  جملات سخت فن بیان

  لای رولت رنده‌ی لیمو رفتهغولا رو، با قند گول می زنیمشیش سیخ کباب سیخی شیش هزارکارل و لرل کارها رو رله کردندستم در دبه بود، دبه درش دستم بوداین باد چه بد بادی بود که من باد به بدی این باد دگر باد ندیدم!سپر جلوی ماشین عقبی خورد به سپر عقب ماشین جلوییتاجر تو چه تجارت می کنی؟ تو را چه که من چه تجارت می‌کنم؟دل به دلت دله این دله دل مرده بده بده دل که بد آوردهسه دزد رفتن به بز دزدی ُ یه دزد یه بز دزدید ُ یه دزد دو بز دزدیدسپر عقب ماشین جلویی زد به سپر جلو ماشین عقبیقصور عقل کجا و قیاس قامت عشقکشتم شپشِ شپش کشِ شش پا رازیرۀ ریزه میزه، از زیر میز می‌ریزهسرو چمان من چرا میل چمن نمی کندسربازی سر سرسره بازی زد سر سربازی را شکستشست ، سشوار کردشیخ شمس علی در شمس آبادبه نام وجودی که وجودم ز وجودش به وجود آمده است!تو هر قبا که بدوزی به قد ادراک استلورل روی ریل راه میرفتمنوچهر با یه بقچه پر ترپچه، توی باغچه، خورد پیازچه!در این درگه که گَه گَه کُه کَه و کَه کُه شود ناگه/ ز امروزت مشو غَره که از فردا نِهی آگَهسمسار تو سمساریش پوست سوسمار داشتآهویی رفته بود چرا، که هم چرد و هم چراند بچه را، نه خود چرید نه بچه را، بگید چرا؟امشب شب سه شنبست، فردا شبم سه شنبست، این سه سه شب، اون سه سه شب، هر سه سه شب سه شنبست!سانجلاندرانلاردانده! (این جمله به زبان ترکی است و به معنای “این از اونهاست که اگه بخوریش دل درد می‌گیری” است!)دوست داری با دوست من که دوست داره با دوست تو دوست بشه دوست بشی ؟شب است و شاهد و شمع و شراب و شیرینی!غنیمت است چنین شب که دوستان بینی!جان بی جمال جانان میل جهان نداردهرکس که این ندارد حقا که آن ندارددر لُرِستان نُه لُرَند و هر لُری نُه نَرِّه لُرنَره لُر چِه نَرِّه لُر هر نَرِّه لُر چِل نَرِّه لُر

  برای دریافت جملات تمرینی فن بیان pdf کلیک کنید

  برای دریافت جملات تمرینی فن بیان pdf کلیک کنید جملات زیبای فن بیان

  سعی کردیم برای هرچه زیبا تر سخن گفتن جملاتی را برای شما گردآوری کنیم تا با استفاده از این جملات سخنی زیبا تر و خاص تری را داشته باشید و در سخنرانی های خود ارائه دهید و در زندگی روزمره از آن استفاده کنید . درواقع با خواندن و استفاده از این جملات دایره واژگان خود را نیز افزایش می دهید. برای تشکر ، خوشامدگویی و یتاکید یا رد مطلبی به مهمانان میتوانید از این جملات و واژگان استفاده کنید.

  منبع مطلب : mostafaee.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید