این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  جنس جام جهانی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  جنس جام جهانی را از این سایت دریافت کنید.

  جام تیم قهرمان جام جهانی فوتبال

  جام تیم قهرمان جام جهانی فوتبال

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  جام تیم قهرمان جام جهانی فوتبال

  جایزهٔ جام جهانی فوتبال، ارائه شده از سال ۱۹۷۴

  اعطا شده برای برنده شدن جام جهانی فوتبال

  ارائه کننده فیفا تاریخچه

  نخستین جایزه ۱۹۳۰ (جام ژول ریمه)

  ۱۹۷۴ (جام جهانی فوتبال)

  نخستین برنده اروگوئه

  (جام ژول ریمه، ۱۹۳۰)

  آلمان

  (جام جهانی فوتبال، ۱۹۷۴)

  بیشترین برد  برزیل (۵ بار)

  تازه‌ترین برنده  فرانسه (۲ بار)

  وبگاه Fifa.com

  دانیل پاسارلا، کاپیتان تیم ملی آرژانتین که جام جهانی فوتبال را در دست دارد

  جام تیم قهرمان جام جهانی فوتبال به جامی می‌گویند که به قهرمان جام جهانی فوتبال به عنوان پاداش و یک غنیمت اهدا می‌گردد و کنفدراسیون آن کشور وظیفهٔ نگهداری و محافظت از آن را برعهده‌ دارد.

  دوسال پیش از افتتاحیهٔ جام جهانی فوتبال ۱۹۳۰ در اروگوئه، کنفدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) قانونی را تصویب‌کرد که قهرمان جام جهانی فوتبال جامی را به عنوان هدیه، پاداش بگیرد. مجسمه‌سازی فرانسوی به‌نام آبل لافلئور طرح خود را ارائه‌کرد و فیفا آن را پذیرفت. اما در سال ۱۹۴۶، این جام به ژول ریمه که رئیس فیفا و ایده‌پرداز برگزاری جام جهانی فوتبال بود، تغییر نام یافت. پس از سومین قهرمانی تیم ملی فوتبال برزیل در جام جهانی فوتبال ۱۹۷۰ مکزیکو سیتی، جام ژول ریمه به‌طور دائم به کنفدراسیون فوتبال برزیل سپرده‌ شد. این جام دو بار ربوده‌ شد و در واپسین سرقت، جام ذوب شده‌ بود و کنفدراسیون فوتبال برزیل ماکتی از آن را ساخت و نگهداری‌ کرد.

  طرح کنونی کاپ جام جهانی از سوی هنرمندی ایتالیایی به‌نام سیلویو گاتزانیگا برای جام جهانی فوتبال ۱۹۷۴ آلمان غربی ارائه‌ شد و توسط فیفا پذیرفته‌ شد.

  تاکنون تیم‌های ملی برزیل (۵ بار)، ایتالیا (۴ بار)، آلمان (۴ بار)، اروگوئه (۲ بار)، آرژانتین (۲ بار)، فرانسه (۲ بار)، انگلستان (۱ بار) و اسپانیا (۱ بار) این جام‌ها را بالای سرخود برده‌اند و قهرمان جام جهانی فوتبال شده‌اند.

  جایزه ژول ریمه[ویرایش]

  دوسال پیش از افتتاحیهٔ جام جهانی فوتبال ۱۹۳۰، فیفا قانونی را به تصویب‌رساند که طی آن، باید جامی به برندهٔ جام جهانی فوتبال اهدا می‌گردید. این جام را یک مجسمه‌ساز فرانسوی به نام آبل لافلئور طراحی‌کرد و ساخت.[۱] این جام از سال ۱۹۳۰ تا ۱۹۷۰ به تیم قهرمان جام جهانی اهدا می‌شد. نام اصلی این جام «» است و با نام «» (به فرانسوی: Coupe du Monde) به‌معنای «» شناخته می‌شود و در سال ۱۹۴۶، به‌افتخار ژول ریمه، رئیس فیفا که برگزاری مسابقات جام جهانی را سازمان‌دهی کرد و در سال ۱۹۵۶ درگذشت، تغییر نام یافت.[۲][۳] با قهرمانی تیم ملی فوتبال اروگوئه در جام جهانی ۱۹۳۰ در ۳۰ ژوئیه ۱۹۳۰، این جام برای نخستین‌بار به انجمن فوتبال اروگوئه سپرده‌ شد.[۴][۵]

  جام ژول ریمه با طلای جامد و پایهٔ آبی از جنس سنگ لاجورد ساخته‌شده و ۳٫۸ کیلوگرم وزن و ۳۵ سانتی‌متر قد دارد. پایه آن هشت‌ضلعی است و نیکه، الههٔ یونانی «» به شکل باشکوهی بر آن ایستاده‌است.[۳] در هر چهار طرف پایهٔ جام، صفحاتی طلایی وجود دارند که نام قهرمانان جام‌های جهانی سال‌های ۱۹۳۰ تا ۱۹۷۰ روی آن‌ها حکاکی می‌شود.[۶]

  دکتر اوتورینو باراسی، معاون ایتالیایی رئیس فیفا و رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا، جام ژول ریمه را در طول جنگ جهانی دوم با خود به رم برد و درون جعبهٔ کفشی زیر تخت خود مخفی‌کرد تا به‌دست نازی‌های آلمانی نیفتد.[۵][۶]

  این جام پیش از برگزاری فینال جام جهانی ۱۹۶۶ ربوده‌شد. اما سگی به نام «» با استفاده از حس بویایی خود، جام را در زیر پرچین باغی در نوروود جنوبی، لندن جنوبی پیدا کرد. سرانجام به دیوید کوربت، صاحب این سگ ۶٬۰۰۰ پوند استرلینگ پاداش داده‌شد و مردی که برای بازگرداندن جام ۱۵٬۰۰۰ پوند استرلینگ خواسته‌بود، به مدت دو سال به زندان افتاد.[۷] فیفا به‌عنوان یک اقدام امنیتی، ماکت جام ژول ریمه را به منظور نمایش پس از بازی توسط تیم قهرمان جام جهانی ساخت و پس از جام جهانی ۱۹۷۰ نیز مورد استفاده قرارگرفت. این ماکت توسط فیفا در موزهٔ فوتبال ملی انگلیس به‌نمایش گذاشته‌شد و سرانجام در سال ۱۹۹۷، با قیمت ۴۲۵٬۰۱۵ دلار به‌فروش رسید.[۸]

  سرانجام، پس از سومین قهرمانی تیم ملی فوتبال برزیل در جام جهانی ۱۹۷۰، جام ژول ریمه به عنوان پاداش برای همیشه به کنفدراسیون فوتبال برزیل تعلق گرفت.[۸] این جام باری دیگر در ۱۹ دسامبر ۱۹۸۳، هنگامی که در مقر کنفدراسیون فوتبال برزیل در ریو د ژانیرو قرارداشت، ربوده‌شد و ظاهراً دزدان آن را ذوب کرده‌اند.[۱][۳] پس از سرقت، ماکت این جام به دستور کنفدراسیون فوتبال برزیل ساخته و نگهداری‌ شد.[۶]

  جایزه جام جهانی فوتبال[ویرایش]

  جام ژول ریمه پس از قهرمانی برزیل در جام جهانی ۱۹۷۰ مکزیکو سیتی، به‌طور دائمی در اختیار این تیم قرارگرفت و جامی دیگر برای جام جهانی ۱۹۷۴ ساخته‌شد.[۹] پنجاه و سه طرح توسط کارشناسان هفت کشور به فیفا ارائه‌شد و در پایان، طرح هنرمندی ایتالیایی به‌نام سیلویو گاتزانیگا پذیرفته‌شد. این جام ۳۶ سانتیمتر (۱۴٫۲ اینچ) قد دارد و وزن آن ۶٫۱۷۵ کیلوگرم (۱۳٫۶ پوند) است و از طلای ۱۸ عیار (۷۵٪) ساخته شده‌است. برای هر جام جهانی، سال برگزاری جام و قهرمان جام زیر آن حک می‌شود.[۱۰] پایهٔ جام از دولایه سنگ مالاکیت به قطر ۱۳ سانتی‌متر ساخته‌شده و روی جام، چهرهٔ دو انسان به‌چشم می‌خورد که کرهٔ زمین را نگه داشته‌اند.[۱۱][۱۲] هزینهٔ جام در زمان گاتزانیگا، حدود ۵۰٬۰۰۰ دلار بوده‌است. ارزش امروزی این جام نیز بیش از ۱۰ میلیون دلار آمریکا است.[۱۳] فرانس بکن‌باوئر، کاپیتان تیم ملی فوتبال آلمان غربی، پس از قهرمانی این تیم در جام جهانی ۱۹۷۴ این جام را برای نخستین‌بار دریافت‌کرد.[۳] گاتزانیگا جام خود را این‌چنین توصیف می‌کند:[۱۴][۱۵][۱۶][۱۷]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  همه چیز در مورد کاپ جام جهانی فوتبال +عکس

  این بار داستان در مورد جام یادبود یا کاپ جام جهانی است، شاید برایمان این سوال پیش آمده است که تاریخچه پیدایش کاپ آرزوها چیست؟ طراح این کاپ دوست داشتنی چه کسی و با ملیت کدام کشور است؟

  رصد > ورزش ۰

  همه چیز در مورد کاپ جام جهانی فوتبال +عکس

  سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹

  کد مطلب: 620880

  این بار داستان در مورد جام یادبود یا کاپ جام جهانی است، شاید برایمان این سوال پیش آمده است که تاریخچه پیدایش کاپ آرزوها چیست؟ طراح این کاپ دوست داشتنی چه کسی و با ملیت کدام کشور است؟

  به گزارش جهان نيوز،  جنس و ارزش واقعی این کاپ چقدر است؟ آیا برنده کاپ را به کشور خود برده و در هر دوره کاپ جدید آماده می شود؟ آیا این موضوع که هر کشوری سه بار برنده جام جهانی شود کاپ را برای همیشه از آن خود می کند؟ و هزاران سوال دیگر که در ادامه باهم مرور می کنیم که جالب و خواندنی است.

  جامی به عنوان یادبود

  گفته می شود، مسابقات جام جهانی فوتبال در ابتدا در سال 1930 میلادی آغاز شد اولین دیدار مسابقات جام جهانی فوتبال در جهان، بین دو تیم ملی انگلستان و اسکاتلند در سال 1872 میلادی انجام گرفت، اما در آن سال‌‌ها فوتبال خارج از انگلستان بعد زیادی نداشت.

  جام «ژول ریمه»

  پیش از شروع اولین دوره جام جهانی، کشورهای عضو فیفا به رهبری ژول ریمه، رئیس فیفا تصمیم گرفتند که جامی به عنوان یادبود تهیه و به قهرمان اهدا کنند.

  جامی که به برنده این رقابتها اهدا می شد را یک مجسمه ساز فرانسوی بنام «آلبل لافلور» Abel Lafleur ساخت. این جام بنام جام «ژول ریمه» Jules Rimet Trophy شهرت داشت.

  «آبل لافلور» فرانسوی مجسمه‌ ای به ارتفاع 12 اینچ و وزن 8 پوند (480/3 کیلوگرم) از طلای جامد ساخت و طبق توافق اعضای فیفا تصمیم گرفته شد، هر تیمی که سه بار فاتح آن شود، مالک همیشگی جام شود.

  تا سال 1956 این جام طلایی عنوان خاصی نداشت اما در این سال در مراسم تجلیل از ژول ریمه به پاس زحمات و خدمات این پدر فوتبال جهان، جام را به نام وی خواندند و از این تاریخ جام «ژول ریمه» نام گرفت.

  اروگوئه در سال‌های 1930 و 1950، ایتالیا در سال‌های 1934 و 1938 قهرمان جام جهانی شدند ولی برزیل که دو بار پیاپی در سال‌های 1958 و 1962 قهرمان جهان شده بود در سال 1970 میلادی، برای سومین بار قهرمان جام شد و طبق قوانین آن روزهای فیفا، جام را برای همیشه نزد خود نگاه داشت. گرچه در خبرها ادعا شده که این "یادبود ژول ریمه" در 1983 میلادی دزیده شد و تا به حال هرگز پیدا نشده ‌است.

  مشخصات جام فعلی

  با پایان گرفتن افسانه جام ژول ریمه، مقامات فدراسیون جهانی فوتبال فیفا تصمیم گرفتند که جام دیگری را جایگزین آن کنند. درسال 1971 میلادی برای جام جدید 53 طرح به فیفا ارائه شد در تاریخ 5 آوریل 1971، طرح «سیلویو گازاینگا» طراح ایتالیایی مورد تایید مقامات فیفا قرار گرفت و کارگاه طلاسازی به نام «برتونی» با دریافت یک میلیون فرانک سوئیس، مجسمه ای از طلا خالص ساخت. این جام ارتفاعی برابر با 3٥ سانتیمتر دارد و 6.175 کیلوگرم وزن دارد و از 4.9 کیلوگرم طلای خالص و 18 عیار و دو لایه از سنگ ارزشمند مالاکیت (سنگ مرمر سبز ) ساخته شده است.

  مالک جام جهانی

  طبق مقررات فیفا، این جام در پایان هر دوره نزد کشور قهرمان به امانت خواهد بود، هیچ تیم فوتبالی برای همیشه مالک این جایزه ارزشمند نخواهد بود زیرا فیفا این جایزه را در دوره های مختلف جام جهانی فوتبال از تیم قهرمان پیشین به قهرمان جدید انتقال می دهد و تنها چیزی که از قهرمانی نزد تیمهای فوتبال باقی می ماند مدالهای طلا و دیگ جوایز جانبی مانند کفش طلایی در نزد قهرمان هر دوره باقی می ماند.

  نام هر کشور برنده فینال هر دوره یعنی تیم قهرمان بر جام جهانی فیفا حک خواهد شد و از این جام تا سال 2038 میلادی یعنی وقتی که جام از نام تیم‌های فاتح پر شود، استفاده خواهد شد.

  آرژانتین، آلمان و برزیل تاکنون هر یک دو بار فاتح این جام دومی شده ‌اند. ولی اینار حتی فتح سه‌ باره آن باعث نگهداری همیشگی آن نمی‌شود زیرا در مورد جام جدید چنین قانون وضع نشده است.

  قهرمانان جام جهانی فوتبال

  به هرحال تاکنون از عمر جام جهانی فوتبال، نوزده دوره می‌ گذرد و برزیل با فتح 5 دوره آن رکورددار است.

  ایتالیا 4 قهرمانی، آلمان 3 قهرمانی، آرژانتین و اروگوئه 2 قهرمانی، فرانسه و انگلستان هم یک قهرمانی در این مسابقات کسب کرده اند.

  همچنین تا کنون 15 کشور میزبان باشکوه‌ترین مسابقات دنیای فوتبال بوده‌اند که مکزیک، ایتالیا و فرانسه هر یک دو بار و ژاپن و کره‌جنوبی به طور مشترک و کشورهای اروگوئه، برزیل، سوئد، آلمان، سوئیس، شیلی، انگلستان، آرژانتین، اسپانیا، آمریکا هر کدام یک بار میزبان جام این جام پربیننده بوده اند.

  کفش طلایی، جایزه ای شخصی

  اما مهمترین جایزه که بیشتر فردی است، کفش طلایی است، جایزه ای که در هر دوره از رقابت های جام جهانی به بهترین گلزن ها اهدا می شود تاریخچه ویژه خود را دارد و در عین حال زمینه ای حاصلخیز را برای شرطبندی بر سر برنده این جایزه برای تماشاگران فراهم آورده است.

  در حالی که 736 بازیکن حاضر در این تورنمنت افسانه ای تابستانی به پایان رقابت های جام جهانی در ژولای 2014 در شهر رودوژانیرو چشم دوخته اند، برخی از آنها در عین حال به نشان افتخار آمیز شخصی تری چشم دارند.

  "اولگ سالنکو" برنده کفش طلای جام جهانی 1994، "داور شوکر" برنده سال 1998، "رونالدو" برنده رقابت های 2002، "کلوزه" برنده جایزه کفش طلایی جام جهانی 2006 و توماس مولر در رقابت های جام جهانی 2010.

  جوایز نقدی جام جهانی

  علاوه بر کاپ قهرمانی، جوایز دیگر مانند مدال طلا به قهرمان، نقره نایب قهرمان و برنز به تیم سوم اهدا می شود ، جوایز نقدی هم بخشی از هدیه فیفا به تیم هاست که به نسبت راهیابی در مراحل چندگانه به تیم های حاضر اهدا می شود.

  مجموع جوایز نقدی که به برندگان این تورنمنت ارایه می شود 576 میلیون دلار است. (مبلغی که برای جام جهانی 2010 درنظر گرفته شده بود 420 میلیون دلار بود) تیم قهرمان جام جهانی مبلغ 35 میلیون دلار، تیم نایب قهرمان 25 میلیون دلار، تیم سوم 22 میلیون دلار و تیم چهارم 20 میلیون دلار دریافت خواهند کرد. تیم هایی که به مرحله یک چهارم پایانی جام جهانی صعود می کنند، هر کدام 14 میلیون دلار دریافت خواهند کرد. ضمن اینکه تیم های حاضر در مرحله یک هشتم پایانی هم هر کدام 9 میلیون دلار دریافت می کنند.

  منبع مطلب : www.jahannews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید