این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  حدیث در مورد بهار

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  حدیث در مورد بهار را از این سایت دریافت کنید.

  احادیثی در مورد بهار...

  احادیثی در مورد بهار 1. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم میفرمایند: ‌ هر گاه بهار وارد شد بسیار از قیامت یاد کنید زیرا قیامت شبیه بهار است. ‌ منبع: مفاتیح الغیب، از فخرالدین رازی، جلد ۱۷. 2.

  ویژه کن amir

  182 صفحات 4338 ویژه ها 7 پسندها 1 دنبال کنندگان 3 دنبال شوندگان 0 ترک کنندگان 1955 views

  Pinned 3 سال 12 ماه ago onto صفحه اختصاصی

  احادیثی در مورد بهار 1. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم میفرمایند: ‌ هر گاه بهار وارد شد بسیار از قیامت یاد کنید زیرا قیامت شبیه بهار است. ‌ منبع: مفاتیح الغیب، از فخرالدین رازی، جلد ۱۷. 2. خداوند کسی است که بادها را فرستاد تا ابرهایی را به حرکت درآورند؛ سپس ما این ابرها را به سوی زمین مرده ای راندیم و به وسیله آن، زمین را پس از مردنش زنده می کنیم؛ رستاخیز نیز همین گونه است  منبع: سوره فاطر، آیه ۹. 3. امام علی علیه السلام : و انشر علینا رحمتك بالسحاب المنبعق و الربیح المغدق، و النبات المونق، سحا و ابلا، تحیی به ما قد مات، و ترد به ما قد فات؛ امام علی علیه السلام میفرماید: خدایا رحمت خود را با ابر پر باران و بهار پر آب و گیاهان خوش منظر شاداب بر ما نازل فرما، بارانی درشت قطره بر ما فرو فرست كه مردگان را زنده و آنچه از دست ما رفته به ما بازگرداند. منبع: نهج البلاغه، صفحه 222، خطبة 11. 4. امام صادق علیه السّلام فرمودند: ما مِن یَومِ نَیروزٍ إلاّ و نَحنُ نَتَوقَّعُ فِیهِ الفَرَجَ لأِنَّهُ مِن أیّامِنا و أیّامِ شِیعَتِنا؛ امام صادق علیه السلام فرمودند: هیچ نوروزی نیست مگر آن که ما در آن روز منتظر فرج ظهور قائم آل محمّد صلی الله علیه و آله و سلم هستیم؛ چرا که نوروز از روزهای ما و شیعیان ما است.  منبع: مستدرک الوسائل ، جلد 6 ، صفحه 352. 5. پیامبر صلی الله علیه و آله: وَ رَوَوْا عَنِ النَّبِیِّ ص اغْتَنِمُوا بَرْدَ الرَّبِیعِ فَإِنَّهُ یَفْعَلُ بِأَبْدَانِكُمْ مَا یَفْعَلُ بِأَشْجَارِكُمْ وَ اجْتَنِبُوا بَرْدَ الْخَرِیفِ فَإِنَّهُ یَفْعَلُ بِأَبْدَانِكُمْ مَا یَفْعَلُ بِأَشْجَارِكُمْ؛ پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم میفرمایند: سرمای بهار را غنیمت بشمارید که با بدن های شما همان کاری را می کند که با درختان می کند و از سرمای پاییز دوری کنید که با بدن های شما همان کاری را می کند که با درختان می کند . منبع: بحارالأنوار، جلد 59،  صفحه 27.

  موضوع: احادیث کلمات کلیدی: بهار احادیث بهار فصل بهار بهار طبیعت حدیث پیامبر اکرم حدیث امام علی حدیث امام صادق Like تعداد پسندها نمایش گزارش تخلف

  دیدگاه‌ها

  نظر خود را در زیر بنویسید

  پیوستهای مرتبط با موضوع

  احادیث

  پیوستهای کاربر

  amir

  پیوستهای موجود در این گروه

  صفحه اختصاصی

  منبع مطلب : pic.ziaossalehin.ir

  احادیث گهربار در مورد بهار

  جامع ترین سایت طراحی و تبلیغاتی طرح های لایه باز گرافیکی بنرلایه باز کارت لایه باز تراکت لایه باز پوستر لایه باز طراحی تبلیغاتی لایه باز گرافیک لایه باز

  حدیث پژوه

  احادیث گهربار در مورد بهار

  1394-12-25ارسال شده توسط یاسین مدرس

  25 اسفند

  در اصطلاح محدثان به گفتار یا نوشتار معصوم یا حکایت‌گر سخن، کردار یا تقریر معصوم (پیامبر(صلی الله علیه و آله) و اهل بیت علیهم السلام)، «حدیث» گفته می‌شود.

  حدیث به دلیل استناد به معصوم و وحیانی بودن محتوای آن حجت است.

  در این پست احادیثی ارزشمند از پیامبر اسلام و امام معصوم (ع) در مورد بهار، و شادی آن و بهار اصلی که ظهور منجی عالم است، را گردآوری کرده ام که امیدوارم مورد نظر شما عزیزان قرار بگیرد.

  از پیامبر نقل شده است که می فرماید :

  « وَ رَوَوْا عَنِ النَّبِیِّ ص اغْتَنِمُوا بَرْدَ الرَّبِیعِ فَإِنَّهُ یَفْعَلُ بِأَبْدَانِکُمْ مَا یَفْعَلُ بِأَشْجَارِکُمْ وَ اجْتَنِبُوا بَرْدَ الْخَرِیفِ فَإِنَّهُ یَفْعَلُ بِأَبْدَانِکُمْ مَا یَفْعَلُ بِأَشْجَارِکُمْ

  سرمای بهار را غنیمت بشمارید که با بدن های شما همان کاری را می کند که با درختان می کند و از سرمای پاییز دوری کنید که با بدن های شما همان کاری را می کند که با درختان می کند .»

  بحارالأنوار ج : ۵۹ ص : ۲۷

  ………………………………………………………………………………………………..

  امام صادق علیه السّلام فرمودند:

  « ما مِن یَومِ نَیروزٍ إلاّ و نَحنُ نَتَوقَّعُ فِیهِ الفَرَجَ لأِنَّهُ مِن أیّامِنا و أیّامِ شِیعَتِنا؛….

  …..

  هیچ نوروزی نیست مگر آن که ما در آن روز منتظر فرج [ظهور قائم آل محمّد صلی الله علیه و آله و سلم] هستیم؛ چرا که نوروز از روزهای ما و شیعیان ما است.»

  مستدرک الوسائل ، ج ۶ ، ص ۳۵۲

  ………………………………………………………………………………………………..

  حضرت محمد ( ص ):

  اگر می توانید هر روز را، نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به یکدیگر هدیه بدهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید.

  دعائم الاسلام، ج۲، ص۳۲۶

  ………………………………………………………………………………………………..

  همچنین از امام صادق(ع) روایت شده که:

  ‘هرگاه نوروز شد، غسل کن و پاکیزه ترین لباس های خود را بپوش و با بهترین عطرهایت خود را خوشبو نما .’

  ………………………………………………………………………………………………..

  امام جعفرصادق ( ع ) :

  نوروز همان روزی است که قائم ما اهل بیت در آن ظهور خواهد کرد.

  البحار، ج ۵۲ ، ص ۲۷۶

  ………………………………………………………………………………………………..

  امام جعفر صادق (ع):

  هیچ نوروزی نیست مگر این که ما در آن روز منتظر فرج هستیم؛ زیرا نوروز از روزهای ماو شیعیان ماست. ایرانیان آنرا حفظ نمودند و شما آن را از دست دادید.

  البحار، ج۵۹، ص۹۲

  ………………………………………………………………………………………………..

  حضرت علی ( ع ):

  مواقع تفریح و شادمانی فرصت است .افراد عاقل زندگی را مغتنم می شمارند و از آنها به نفع خوشبختی و سعادت خویش استفاده می کنند .

  فهرست غرر، ص ۱۵۷

  ………………………………………………………………………………………………..

  امام علی (علیه السلام ) :

  «… و انشر علینا رحمتک بالسحاب المنبعق و الربیح المغدق، و النبات المونق، سحا و ابلا، تحیی به ما قد مات، و ترد به ما قد فات….

  خدایا رحمت خود را با ابر پرباران و بهار پر آب و گیاهان خوش منظر شاداب بر ما نازل فرما، بارانی درشت قطره بر ما فرو فرست که مردگان را زنده و آنچه از دست ما رفته به ما بازگرداند. »

  نهج البلاغه،  ص۲۲۲، خطبه ۱۱۵٫

  منبع:وبلاگ همیشه بهار

  منبع مطلب : 14khorshid.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید