این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  خان بهادر در ستایش

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  خان بهادر در ستایش را از این سایت دریافت کنید.

  ستایش (مجموعه تلویزیونی)

  (مجموعه تلویزیونی)

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  برای تأییدپذیری کامل این مقاله به منابع بیشتری نیاز است. لطفاً با توجه به شیوهٔ ویکی‌پدیا برای ارجاع به منابع، با ارایهٔ منابع معتبر این مقاله را بهبود بخشید. مطالب بی‌منبع را می‌توان به چالش کشید و حذف کرد.

  ستایش

  نویسنده سعید مطلبی

  کارگردان سعید سلطانی

  بازیگران داریوش ارجمند

  نرگس محمدی مهدی سلوکی سیما تیرانداز مهدی پاکدل رامسین کبریتی فرهاد متقی قربان نجفی کیهان ملکی حدیث میرامینی محمود عزیزی فریبا نادری زهرا سعیدی شیوا خنیاگر رابعه اسکویی لاله مرزبان رسول نجفیان اکرم محمدی مختار سائقی مهدی میامی صفا آقاجانی ساقی زینتی نادر سلیمانی فرحناز منافی‌ظاهر محمد عمرانی شهناز شهبازی مریم خدارحمی کشور سازنده ایران زبان اصلی فارسی شمار فصل‌ها ۳ شمار قسمت‌ها ۱۱۱[۱] تولید

  تهیه‌کننده آرمان زرین‌کوب

  مکان تولید تهران، رامسر، طالقان

  فیلم‌برداری عبدالله عبدی نسب فصل سوم

  تدوین‌گر شهریار رحیمی راد

  مدت ۴۰–۶۰ دقیقه

  تولیدکننده مؤسسه لوح زرین هنر

  پخش شبکهٔ اصلی شبکه سه

  انتشار اولیه ۱۲ آذر ۱۳۸۹ –

  ۷ آبان ۱۳۹۸

  یک مجموعه‌ تلویزیونی ایرانی در سه فصل به کارگردانی سعید سلطانی و به نویسندگی سعید مطلبی است. به گفته کارگردان و بازیگران مجموعه، بانی و طراح این سریال ایرج قادری بوده‌است. در ساخت این سریال از فیلم اثر تهمینه میلانی اقتباس‌های فراوانی شده‌است، فصل اول این سریال در سال ۱۳۸۹ و فصل دوم در سال ۱۳۹۳ و فصل سوم نیز در سال ۱۳۹۸ از شبکه سه پخش شد.[۲][۳][۴][۵][۶][۷]

  توضیحات[ویرایش]

  تولید فصل اول آن از سال ۱۳۸۸ آغاز شد و سال ۱۳۹۰ پایان یافت، پخش آن از ۱۲ آذر ماه ۱۳۸۹ آغاز شد و در ۶ آبان ۱۳۹۰ به پایان رسید. تولید فصل دوم از سال ۱۳۹۱ آغاز شد و سال ۱۳۹۲ به پایان رسید، پخش سری دوم از ۲۷ دی ۱۳۹۲ آغاز گردید و در ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ به پایان رسید.[۸] تولید فصل سوم پس از ۵ سال در سال ۱۳۹۷ شروع و پایان همان سال تصویربرداری اش به پایان رسید و از ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ تا ۷ آبان ۱۳۹۸ به روی آنتن شبکه سوم سیما رفت.

  داستان سریال[ویرایش]

  فصل اول[ویرایش]

  سریال ستایش، قصهٔ دختر جوانی به نام ستایش را روایت می‌کند که برای نجات برادرش از خطری که در پی فرار او از خدمت سربازی وی را تهدید می‌کرد، به دوست برادر خود، طاهر فردوس، پناه برده و با تمهیداتی برادرش را راهی مرز می‌نماید. محمد برادر ستایش در مرز کشته شده و طاهر به زندان می‌افتد. در نهایت با رضایت خانوادهٔ محمد از زندان آزاد شده و از آنجائی که مجذوب و شیفتهٔ ستایش شده بود، علی‌رغم مخالفت خانوادهٔ خود و خانوادهٔ ستایش و با وجود میل باطنی ستایش، با او ازدواج نموده و صاحب دو فرزند دختر و پسر می‌شود. طاهر همسر ستایش در پی ماجرای حسادت همسر برادر خود (انیس، همسر صابر) که برادر بزرگتر او و در واقع پسر بزرگتر حشمت فردوس (پدر طاهر فردوس) به حساب می‌رفت، که مبنی بر علاقهٔ شدید پدر طاهر به او و با توجه به مال و ثروت زیاد او بود، متهم به حمل مواد مخدر گشته و پس از فرار از دست مأمورین در تصادفی به کما رفته و دچار مرگ مغزی میشود و پس از مدتی ، فوت می‌نماید. ستایش در فراق برادر، همسر و مادر خود و با توجه به وضعیت نامناسب پدر خود به زندگی با دو فرزندش همچنان ادامه داده و برای فرار از پدر شوهر خود، حشمت فردوس که به دنبال محمد می‌گشت تا به گفتهٔ خودش اسم وی را به یدک بکشد، آنها پس از فرار به شهرهای مختلف سر انجام به اکبر آباد، زادگاه پدر و مادرش و پیش پدربزرگ او، خان بهادر اکبر آبادی (جمشید مشایخی) می‌روند. اما در آنجا خان دوم ده، فتح‌الله خان گله داری (شهاب عسگری)از محمود پدر ستایش کینه دیرینه دارد. چندین سال قبل پدر ستایش در جوانی پسر کوچک فتح‌الله خان را به علت خواب آلودگی از تعزیه خان بهادر بیرون می‌کند و او در راه اسیر گرگ‌ها شده و کشته می‌شود. فتح‌الله خان با خود عهد بست که انتقام پسرش را از او بگیرد. پدر ستایش شبانه از خانه بیرون می‌رود و اتفاقی نوه فتح‌الله خان را نجات می‌دهد اما خودش طعمه گرگ‌ها شده و می‌میرد. مرگ پدر ستایش و نجات نوه فتح الله خان توسط او ، سبب آشتی و دوستی فتح الله خان گله داری و خان بهادر و اهالی دو اکبرآباد باهم میشود اما از طرفی ، محل جدید ستایش نیز برای فردوس توسط پلیس آشکار شده و او می‌خواهد به آنجا برود، اما قبل از رفتن سکته می‌کند و صابر را جای خود می‌فرستد، صابر که سودای اموال فردوس را دارد، به پلیس دروغ می‌گوید که آنها را نمی‌شناسد. پدربزرگ ستایش سند یک مغازه که هدیه عروسی پدرش بود را به او می‌دهد و ستایش با کمک او به آنجا پناه می‌برد.

  فصل دوم[ویرایش]

  در فصل دوم این مجموعه، ستایش با دو فرزند خود نازگل و محمد و با نام مستعار رودباری (بجای فردوس) و پس از گذشت ۲۲ سال از آن قضایا در منطقه‌ای در شمال کشور زندگی می‌کند و صاحب رستورانی محبوب در میان مردم است. پسر او محمد ماهی‌فروشی دارد و با موتور ماهی به خانه‌ها می‌برد. به‌صورت اتفاقی حشمت فردوس که با خانواده‌اش در شمال به ویلایشان آمده‌اند، از محمد ماهی می‌خرند و محمد هر بار با یک بهانه‌ای به آن خانه می‌رود، چون هم از نوهٔ حشمت فردوس خوشش آمده و می‌خواهد پیش وی کار کند تا به مقامی بالا برسد و ثروتمند شود. حشمت او را برای جاروکشی به محل کارش دعوت می‌کند و محمد راهی تهران می‌شود تا پیش او کار کند. از طرفی دیگر استاد دانشگاه نازگل از او خواستگاری می‌کند و از ستایش و نازگل می‌خواهد که به تهران نقل مکان کنند و عروسی را آنجا گرفته و ماندگار شوند. ستایش بعد از آمدن به تهران به منزل دوست قدیمی خود، عاطفه می‌رود. صابر، پسر حشمت فردوس نیز رام زنی به نام پری‌سیما که از طرف فردی ناشناس اجیر شده و در واقع دختر صفایی و برادر زاده انیس است ، می‌شود و با کمک او وکالت تمام اموال حشمت را با کلاهبرداری از او می‌گیرد. ستایش نیز توسط همسر عاطفه، دوست قدیمی خود می‌فهمد که اگر رضایت پدربزرگ نازگل یعنی حشمت فردوس نباشد عقد از لحاظ شرعی باطلست، و به دنبال حشمت فردوس می‌رود. از طرفی دیگر محمد که رانندهٔ حشمت است، دختران صابر را به میل خودشان پیش دوستان و خوشگذرانی‌هایشان می‌برد و محمد را تهدید می‌کنند که چیزی به پدربزرگشان نگوید، اما یک شب بعد از برگرداندن آن‌ها از مهمانی کسانی که به آن‌ها مواد داده بودند را کتک می‌زند، ولی با دروغ نوه‌های حشمت، حشمت در صدد اخراج اوست که ستایش برای گرفتن رضایت از حشمت فردوس برای عقد دخترش وارد دفتر او می‌شود و حشمت و محمد را در آنجا می‌بیند. سپس حشمت با دقت به ستایش نگاه می‌کند و او را می‌شناسد. رابطهٔ محمد و حشمت ادامه پیدا می‌کند و در همین اثنا، صابر، پسر بزرگ حشمت با تحریک همسر سومش پری‌سیما صفائی (برادرزادهٔ انیس) از وکالت‌نامهٔ حشمت سوء استفاده کرده، همهٔ اموال پدرش را به نام پری‌سیما می‌کند. حشمت نیز به همراه محمد مجبور به ترک خانه‌اش می‌شود.[۹]

  منبع : fa.wikipedia.org

  پدربزرگ ستایش در راه است!

  گفت‌وگوی كوتاهی با وی انجام داده‌ایم به دلیل حضورش در سریال ستایش كه اكنون از شبكه یك سیما در حال پخش است. ویژگی‌های نقش او در این سریال را از زبان خودش بخوانید.....

  پدربزرگ ستایش در راه است!

  گفت‌وگوی كوتاهی با وی انجام داده‌ایم به دلیل حضورش در سریال ستایش كه اكنون از شبكه یك سیما در حال پخش است. ویژگی‌های نقش او در این سریال را از زبان خودش بخوانید.....

  6352 تلویزیون 1390/06/21

  گفت‌وگو با جمشید مشایخی

  جمشید مشایخی هنرمندی است كه آثار برجسته و متفاوتی را تاكنون از وی در تئاتر، سینما و تلویزیون شاهد بوده‌اید. ذكر فهرست آثار او در این كوتاه نمی‌گنجد. گفت‌وگوی كوتاهی با وی انجام داده‌ایم به دلیل حضورش در سریال ستایش كه اكنون از شبكه یك سیما در حال پخش است. ویژگی‌های نقش او در این سریال را از زبان خودش بخوانید.

  در این سریال چه نقشی دارید؟

  نقش خان بهادر را بازی می‌كنم.

  خان بهادر كیست؟

  كمی صبر كنید می‌بینید.

  اشاره‌ای كوتاه داشته باشید بد نیست؟

  خان بهادر، پدربزرگ ستایش است كه از قسمت 42 وارد داستان می‌شود.

  در نقش پدربزرگ ستایش چه حسی دارید؟

  حس می‌كنم با نوه خودم بازی می‌كنم.

  چه چیزی باعث شد این نقش را بپذیرید؟

  چند قسمت از سریال پخش شده بود كه این نقش به من پیشنهاد شد. با توجه به موفقیت سریال و بررسی عوامل دیگر پذیرفتم.

  چه عواملی را بررسی كردید؟

  جنس قصه كه توانسته در لابه‌لای داستان، مفاهیم اخلاقی را به تصویر بكشد. همچنین سعید سلطانی، كارگردان سریال در كارهای قبلی خود نشان داده كه قادر است معضلات اجتماعی را در قالب داستان با ساختار دراماتیك بخوبی پردازش كند.

  از كمال‌الملك و رضا خوشنویس تا خان بهادر، این مسیر را چگونه ارزیابی می‌كنید؟

  كمال‌الملك و رضا خوشنویس 2 نقش تكرارنشدنی برایم هستند و در زندگی هنری و فردی من از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردارند؛ زنده‌یاد علی حاتمی همیشه در قلب من جای دارد.

  من با مردم زندگی می‌كنم و چون آنها مجموعه ستایش را ـ كه در واقع درد اجتماع را بازگو می‌كند ـ پسندیده‌اند، پس من هم حس خوبی دارم.

  این درد از كجا ناشی می‌شود؟

  ما از مسائل عاطفی و معنوی خیلی دور شده‌ایم. بهتر است بگویم در بعضی موارد گاهی خدا را از یاد برده‌ایم. معیار سنجش، پول شده است. اگر محبت و همدلی میان اعضای خانواده حشمت فردوس وجود داشت، چنین مسائلی در داستان پیش نمی‌آمد.

  ما به جای صحبت كردن با یكدیگر فریاد می‌زنیم و به همدیگر احترام نمی‌گذاریم كه همه درد‌ها از اینجاست.

  بعد از این سریال كار جدیدی دارید؟

  كار جدیدی پیشنهاد شده،‌ ولی هنوز تصمیم نگرفته‌ام. اگر قطعی شود باید به یاسوج سفر كنم

  گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

  www.seemorgh.com/culture

  منبع: jamejamonline.ir

  مطالب پیشنهادی:

  گفت‌وگو با مریم بوبانی، بازیگر سریال «ستایش»

  گفت‌و‌گو با کارگردان مجموعه «ستایش»گفتگو با محمود عزیزی بازیگر مجموعه تلویزیونی «ستایش»گفت‌وگو با مهدی پاكدل، بازیگر سریال «ستایش»با سیما تیرانداز، بازیگر سریال ستایش

  برچسب ها:

  منبع : seemorgh.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید