این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  خطوط جدید مترو تهران

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  خطوط جدید مترو تهران را از این سایت دریافت کنید.

  جدیدترین نقشه مترو تهران: خطوط فعال و غیرفعال + دانلود نقشه مترو

  ساعت کاری مترو تهران| جدیدترین نقشه مترو با کیفیت+ فایل PDF نقشه مترو | ایستگاه های فعال و غیرفعال مترو تهران به همراه جزئیات امکانات ایستگاه های مترو تهران.

  مترو تهران

  📅 بروزرسانی : ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 576034

  نقشه مترو خطوط مترو ساعت کاری قیمت بلیط

  شرکت راه آهن شهری تهران، حومه و مجموعه قطارهای شهری تهران را متروی تهران می‌نامند. متروی تهران در هفت خط اصلی فعالیت می کند، که پنج خط به صورت کاملا درون شهری می باشد، خط ۵ آن برون شهری بین تهران، کرج و هشتگرد و خط ۱ هم برون شهری و هم درون شهری بین تهران و فرودگاه امام خمینی است. مترو تهران دارای ۲۱۷ قطار فعال برابر ۱۵۱۴ واگن فعال است. با ما همراه باشید تا بیش تر با متروی تهران آشنا شوید.

  @=img=@#=img=#

  نقشه متروی تهران 1401

  در شهر بزرگ و شلوغ تهران رفت و آمد یکی از دغدغه های مهم مردم است. در این شهر گاهی برای رسیدن به مقصد خود ساعت ها در ترافیک گشا چراغ ها باید منتطر ماند. متروی تهران برای بسیاری از مسیرها انتخاب هوشمندانه تری است. در ادامه تصویری از نقشه مترو تهران 1401 را ارائه داده ایم. بسیاری از افرادی که از مترو استفاده می‌کنند مسیر مشخصی مانند محل کار طی می‌کنند و شاید فکر کنند نیازی به نقشه تهران ندارند اما بد نیست این نقشه را همراه داشته باشید. با کلیک بر روی عکس می توانید نسخه با کیفیت آن ر دانلود نمایید.

  برای مشاهده نقشه مترو تهران با کیفیت بالا روی عکس کلید کنید.

  📌 pdf نقشه مترو تهران 📌

  نقشه ایستگاه های غیرفعال مترو تهران1401

  نقشه کلی ایستگاه های مترو تهران مناسب برای تردد ویلچر 1401

  برخی از ایستگاه‌های مترو تهران برای تردد ویلچر مناسب سازی شده‌اند که در ادامه مطلب این ایستگا‌ه‌ها را روی نقشه مشخص کرده‌ایم:

  برای مشاهده نقشه مترو  (مناسب برای تردد ویلچر) با کیفیت بالا روی عکس کلید کنید.

  📌 pdf ایستگاه های دارای آسانسور برای تردد ویلچر 📌

  نقشه کلی ایستگاه های مترو تهران مناسب برای افراد نابینا

  برخی از ایستگاه‌های مترو تهران برای تردد افراد نابینا مناسب سازی شده اند که در ادامه مطلب این ایستگا‌ه‌ها را روی نقشه مشخص کرده‌ایم:

  برای مشاهده نقشه مترو (مناسب برای افراد نابینا) با کیفیت بالا روی عکس کلید کنید.

  📌 دانلود نقشه مترو تهران 📌

  خطوط فعال متروی تهران به همراه جدیدترین نقشه مترو تهران

  در حال حاضر متروی تهران دارای هفت خط اصلی است که تمام نقاط شهر را پوشش داده است. البته تراکم آن در مرکز شهر بیشتر می باشد. با استفاده از راهنمای متروی تهران می توانید خطوط مترو و ایستگاه های مختلف آن را مشاهده کنید. بسیاری از افرادی که از خطوط مترو استفاده میکنند مسیر مشخصی مانند محل کار خود را دارند و شاید نیاز ندانند تمام خطوط مترو را بشناسند. اما متروی تهران یکی از بهترین وسشیله نقلیه هایی است که میتوان در شهر پرترافیک تهران از آن استفاده کرد. در اینجا با خطوط متروی تهران بیش تر آشنا خواهیم شد.

  شناخت شهر تهران - تهران ایران کوچک را بشناسید

  خط 1 متروی تهران: خط تجریش - کهریزک:

  خط 1 متروی تهران (خط تجریش - کهریزک) از ابتدای شمال خیابان شریعتی میدان تجریش شروع میشود و تا جنوب شرقی بهشت زهرا ایستگاه کهریزک ادامه دارد این خط با طول 37.5 کیلومتر طولانی ترین خط مترو است که در 29 ایستگاه شمال تهران را به جنوب شرقی  متصل میکند. این قطار از سمت شمال خیابان شریعتی تا میرداماد حرکت کرده و به سمت غرب متمایل می شود . بعد از عبور از اراضی عباس آباد، هفت تیر، مفتح، سعدی و اکباتان به میدان امام خمینی میرسد. سپس در طول خیابان خیام حرکت کرده و به خیابان شوش میرسد و ادامه مسیر را از زیر زمین خارج میشود و تا شهر ری حرکت کرده و به سمت شرق تغییر مسیر میدهد و به بهشت زهرا و مرقد امام خمینی میرسد. این مترو در قسمت به دو شاخه میشود. مسیر اول بعد از بعد از ضلع غربی بهشت زهرا و حرم مطهر به سمت شرق متمایل شده و به ایستگاه کهریزک میرسد و شاخه دیگر آن به سمت غرب رفته و در امتداد آزاد راه خلیج فارس به ایستگاه شهر فرودگاهی امام خمینی مسیر خود را به پایان میرساند. تمامی ایستگاه های متروی خط 1 را ادامه آورده ایم.

  تجریش شهید صدر قلهک دکتر شریعتی میرداماد شهید حقانی شهید همت مصلی امام خمینی شهید بهشتی شهید مفتح طالقانی دروازه دولت سعدی امام خمینی پانزده خرداد خیام میدان محمدیه طالقانی دروازه دولت سعدی امام خمینی پانزده خرداد خیام میدان محمدیه شوش پایانه جنوب شهید بخارایی علی آباد جوانمرد قصاب شهر ری پالایشگاه شاهد – باقرشهر حرم امام خمینی کهریزک

  خط انشعابی فرودگاه امام خمینی : خط شاهد - فرودگاه امام خمینی

  شاهد _ باقر شهر نمایشگاه شهر آفتاب فرودگاه امام خمینی

  جدول راهنمای حرکت قطار خط 1 متروی تهران

  خط 2 مترو تهران: خط فرهنگسرا - صادقیه

  خط دو متروی تهران شامل 22 ایستگاه است که به طول 24.5 کیلومتر از خیابان جشنواره تا جنب فرهنگسرا تا ضلع جنوبی فلکه دوم صادقیه ایستگاه صادقیه امتداد دارد. متروی این خط بعد از بزرگراه رسالت به سمت جنوب در راستای خیابان مدنی حرکت کرده و تا میدان بهارستان به سمت جنوب حرکت میکند. سپس از خیابان اکباتان به سمت میدان امام خمینی رفته و به سمت غرب از تا خیابان آزادی میرود از طریق بلوار تیموری به میدان صادقیه میرد. خطوط خط فرهنگسرا صادقیه به شرح زیر است.

  تهران (صادقیه) طرشت دانشگاه شریف شادمان شهید نواب صفوی میدان حر دانشگاه امام علی حسن آباد امام خمینی ملت بهارستان دروازه شمیران امام حسین شهید مدنی سبلان فدک جانبازان سرسبز دانشگاه علم و صنعت شهید باقری تهرانپارس فرهنگسرا

  جدول راهنمای حرکت قطار خط 2 متروی تهران

  خط 3 متروی تهران: خط قائم - آزادگان

  خط 3 متروی تهران به طول 33.7 کیلومتر با 25 ایستگاه از ایستگاه قائم در شهرک قائم تا ایستگاه آزادگان در بزرگراه سعیدی قرار دارد. قطار این خطر از سمت شهرک قائم شمال شرق تهران  در راستای بزرگراه ارتش ادامه به سمت جنوب غربی رفته و به میدان نوبنیاد میرسد. سپس با عبور از بزرگراه صیاد شیرازی شمال به جنوب تا گلبرگ رفته و به سمت خیابان شهید بهشتی مسیر خود را ادامه می دهد تا به خیابان ولیعصر برسد و به سمت جنوب تا راه آهن رفته ادامه مسیر داده و تا قلعه مرغی و بزرگراه آزادگان متمایل و به ایستگاه آزادگان میرسد. خطوط خط 3 عبارتند از

  منبع مطلب : lahzeakhar.com

  نقشه مترو تهران 1401 + ساعت حرکت و راهنمای کامل تمام خطوط

  با این راهنما متروی تهران سال 1401 را مثل کف دستتان بشناسید: نقشه مترو تهران 1401 و ساعات کاری مترو تهران و برنامه حرکت قطارهای هر خط.

  تقریبا هرکسی که برای مدتی در تهران زندگی یا رفت‌و‌آمد کرده است، از حجم ترافیک آن گلایه دارد. این در شرایطی است که متروی تهران با هفت خط و سه انشعاب در حال فعالیت است و بخش بزرگی از شهروندان را به دور از ترافیک خودرویی، جابه‌جا می‌کند. در این راهنما می‌خواهیم با ساعات کار متروی تهران، خطوط و نیز نقشه مترو تهران آشنا شویم.

  سرفصل‌های مقاله نمایش

  فاصله هر ایستگاه مترو چند دقیقه است؟

  از تهران تا کرج با مترو چقدر طول می‌کشد؟

  نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به ترمینال جنوب کدام است؟

  بلیط هواپیما بلیط قطار رزرو هتل تهران

  نگاهی به نقشه مترو تهران ۱۴۰۱ بیندازیم

  به نظرم اگر حتی چند بار در هفته هم از مترو استفاده می‌کنید، به‌همراه‌داشتن نقشه مترو تهران ۱۴۰۱ می‌تواند به دردتان بخورد؛ البته که داخل همه قطارها، نقشه مترو تهران نصب شده است، اما به دو دلیل این نقشه‌ها ممکن است به کارتان نیاید:

  در بعضی از قطارها، هنوز نقشه جدید متروی تهران اضافه نشده است.

  ممکن است خارج از مترو بخواهید به نقشه مترو دسترسی داشته باشید. برای اطمینان از نقشه، به تاریخ به‌روزرسانی آن که کنار نقشه درج یا زیر آن نوشته شده، توجه کنید.

  به همین دلیل ما در این بخش نقشه مترو تهران ۱۴۰۱ را با کیفیت بالا برای شما گذاشته‌ایم. نقشه جدید مترو تهران را روی گوشی‌تان ذخیره کنید تا یک بار برای همیشه خیالتان راحت شود.

  @=img=@#=img=#

  برای دانلود نقشه مترو تهران ۱۴۰۱ باکیفیت بالا، روی تصویر کلیک کنید.

  نقشه مترو تهران روی گوگل مپ در سال ۱۴۰۱

  همان طور که گفتیم، در ادامه این مطلب نقشه مترو تهران را بررسی خواهیم کرد، اما قبل از آن می‌خواهیم نقشه تهران با مترو را هم ببینید. می‌دانید چرا؟ چون که اگر کل نقشه تهران با مترو ۱۴۰۱ یا به‌عبارت‌دیگر ایستگاه های مترو تهران روی نقشه را با جزییات بیشتر ببینید، می‌توانید یک تصویر کلی از پوشش متروی تهران را در نظر داشته باشید.

  این موضوع به شما کمک می‌کند بفهمید در کدام مناطق تهران خطوط ایستگاه مترو فعال‌اند و می‌توانید برای تردد از آن‌ها استفاده کنید.

  @=img=@#=img=#

  همان طور که در نقشه مترو تهران می‌بینید، تراکم خطوط مترو در بخش مرکزی شهر بیشتر است، اما بخش‌های دیگر هم تا حدی بی‌نصیب نمانده‌اند. بااین‌حال شاید ناچار باشید در بعضی مسیرها از اتوبوس و تاکسی استفاده کنید.

  خطوط غیرفعال از نقشه مترو تهران ۱۴۰۱ کدام هستند؟

  هرچند خیلی از ایستگاه‌های متروی تهران فعال‌اند و روزانه مسافران زیادی را جابه‌جا می‌کنند، اما بااین‌حال هنوز هم تعدادی از ایستگاه‌های مترو غیرفعال و در دست احداث‌اند. با شناخت این ایستگاه‌های غیرفعال، می‌توانید مسیر حرکت خود را بین ایستگاه‌های مختلف مترو بهتر انتخاب کنید.

  @=img=@#=img=#

  برای دانلود نقشه ایستگاه‌های غیرفعال مترو تهران ۱۴۰۱ باکیفیت بالا، روی تصویر کلیک کنید.

  حالا با خطوط مترو تهران آشنا شویم

  اگر از استثنائات چشم‌پوشی کنیم، نحوه استفاده اکثر مردم از متروی تهران سال ۱۴۰۱ یک الگوی مشخص و نسبتا ثابتی دارد؛ یعنی معمولا برای محل کار از متروی تهران استفاده می‌کنند و در خطوط، مبدا و مقصد مشخصی رفت‌‍وآمد می‌کنند.

  اگر شما هم از این دسته شهروندان‌اید، پس شناخت تمام خطوط روی نقشه مترو تهران خیلی به کارتان نمی‌آید. در عوض می‌توانید خطی را که بیشتر استفاده می‌کنید، خوب بشناسید.

  در این بخش از راهنمای استفاده از متروی تهران می‌خواهیم تمامی خطوط فعال متروی تهران را بررسی کنیم. اطلاعاتی که در این بخش می‌خوانید از این قرار است:

  ساعت کار متروی تهران (به تفکیک هر خط به‌صورت جداگانه)

  برنامه حرکت قطارهای مترو (به تفکیک هر خط)

  ایستگاه های خطوط مترو تهران

  پس بیایید شروع کنیم.

  خط ۱ متروی تهران ۱۴۰۱: خط تجریش – کهریزک

  در نقشه مترو تهران ۱۴۰۱ مشخص است که خط یک متروی تهران که احتمالا طولانی‌ترین خط متروی درون‌شهری هم است، با رنگ قرمز روی نقشه مترو دیده می‌شود. خط یک، شمال تهران را با ۲۹ ایستگاه، به جنوب آن وصل می‌کند. در ادامه ایستگاه های خط ۱ مترو تهران و ساعات کاری خط یک را بخوانید.

  تجریش قیطریه شهید صدر قلهک دکتر شریعتی میرداماد شهید حقانی شهید همت مصلی امام خمینی شهید بهشتی شهید مفتح شهدای هفتم تیر طالقانی دروازه دولت سعدی امام خمینی پانزده‌خرداد خیام میدان محمدیه شوش پایانه جنوب شهید بخارایی علی‌آباد جوانمرد قصاب شهر ری پالایشگاه شاهد – باقرشهر حرم امام خمینی کهریزک

  پیشنهاد خواندنی: جاهای دیدنی تهران؛ پارک، موزه، خانه موزه، ییلاق و همه‌چیز…

  طبق نقشه مترو تهران ۱۴۰۱ اگر در ایستگاه اول خط یک سوار و در ایستگاه آخر پیاده شوید، حدودا ۷۱ دقیقه طول خواهد کشید تا این ۳۷.۵ کیلومتر را با مترو طی کنید.

  ساعت کاری خط ۱ متروی تهران از ۵:۳۰ تا ۲۲:۳۰ است. اما باتوجه‌به ابلاغ مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، ساعت کاری تمام خطوط مترو تهران و حومه از تاریخ ۱آذر۱۳۹۹ تا اطلاع ثانوی تا ساعت ۲۲ است. برنامه حرکت قطارهای خط یک را هم می‌توانید در عکس زیر ببینید:

  @=img=@#=img=#

  @=img=@#=img=#

  همزمان با برپایی نمایشگاه قرآن در مصلای امام خمینی(ره) از تاریخ  ۲۷ فروردین لغایت ۹ اردیبهشت؛ در ساعات ۲۲:۲۰ ، ۲۲:۴۰ و ۲۳:۰۰ سه اعزام فوق‌العاده از مبدا شهرری و در ساعات ۲۲:۲۰، ۲۲:۴۰، ۲۳:۰۰ و ۲۳:۳۰ چهار اعزام فوق‌العاده از مبدا تجریش در خط یک از نقشه مترو تهران انجام می‌شود.

  خط ۲ و نقشه مترو تهران ۱۴۰۱: خط صادقیه – فرهنگ‌سرا

  خط دو مترو تهران که شاید پرترددترین خط هم باشد، در نقشه مترو تهران ۱۴۰۱ با رنگ آبی پررنگ روی نقشه دیده می‌‎شود. خط دو با ۲۲ ایستگاه، از شرق به غرب کشیده شده است. حالا بیایید ایستگاه‌ های خط دو و ساعات کاری آن را بدانیم:

  تهران (صادقیه) طرشت دانشگاه شریف شادمان شهید نواب‌صفوی میدان حر دانشگاه امام علی حسن‌آباد امام خمینی ملت بهارستان دروازه شمیران امام حسین

  منبع مطلب : www.alibaba.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید