این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  خط جدید مترو تهران

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  خط جدید مترو تهران را از این سایت دریافت کنید.

  جدیدترین نقشه مترو تهران: خطوط فعال و غیرفعال + دانلود نقشه مترو

  ساعت کاری مترو تهران| جدیدترین نقشه مترو با کیفیت+ فایل PDF نقشه مترو | ایستگاه های فعال و غیرفعال مترو تهران به همراه جزئیات امکانات ایستگاه های مترو تهران.

  مترو تهران

  📅 بروزرسانی : ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 577048

  نقشه مترو خطوط مترو ساعت کاری قیمت بلیط

  شرکت راه آهن شهری تهران، حومه و مجموعه قطارهای شهری تهران را متروی تهران می‌نامند. متروی تهران در هفت خط اصلی فعالیت می کند، که پنج خط به صورت کاملا درون شهری می باشد، خط ۵ آن برون شهری بین تهران، کرج و هشتگرد و خط ۱ هم برون شهری و هم درون شهری بین تهران و فرودگاه امام خمینی است. مترو تهران دارای ۲۱۷ قطار فعال برابر ۱۵۱۴ واگن فعال است. با ما همراه باشید تا بیش تر با متروی تهران آشنا شوید.

  @=img=@#=img=#

  نقشه متروی تهران 1401

  در شهر بزرگ و شلوغ تهران رفت و آمد یکی از دغدغه های مهم مردم است. در این شهر گاهی برای رسیدن به مقصد خود ساعت ها در ترافیک گشا چراغ ها باید منتطر ماند. متروی تهران برای بسیاری از مسیرها انتخاب هوشمندانه تری است. در ادامه تصویری از نقشه مترو تهران 1401 را ارائه داده ایم. بسیاری از افرادی که از مترو استفاده می‌کنند مسیر مشخصی مانند محل کار طی می‌کنند و شاید فکر کنند نیازی به نقشه تهران ندارند اما بد نیست این نقشه را همراه داشته باشید. با کلیک بر روی عکس می توانید نسخه با کیفیت آن ر دانلود نمایید.

  برای مشاهده نقشه مترو تهران با کیفیت بالا روی عکس کلید کنید.

  📌 pdf نقشه مترو تهران 📌

  نقشه ایستگاه های غیرفعال مترو تهران1401

  نقشه کلی ایستگاه های مترو تهران مناسب برای تردد ویلچر 1401

  برخی از ایستگاه‌های مترو تهران برای تردد ویلچر مناسب سازی شده‌اند که در ادامه مطلب این ایستگا‌ه‌ها را روی نقشه مشخص کرده‌ایم:

  برای مشاهده نقشه مترو  (مناسب برای تردد ویلچر) با کیفیت بالا روی عکس کلید کنید.

  📌 pdf ایستگاه های دارای آسانسور برای تردد ویلچر 📌

  نقشه کلی ایستگاه های مترو تهران مناسب برای افراد نابینا

  برخی از ایستگاه‌های مترو تهران برای تردد افراد نابینا مناسب سازی شده اند که در ادامه مطلب این ایستگا‌ه‌ها را روی نقشه مشخص کرده‌ایم:

  برای مشاهده نقشه مترو (مناسب برای افراد نابینا) با کیفیت بالا روی عکس کلید کنید.

  📌 دانلود نقشه مترو تهران 📌

  خطوط فعال متروی تهران به همراه جدیدترین نقشه مترو تهران

  در حال حاضر متروی تهران دارای هفت خط اصلی است که تمام نقاط شهر را پوشش داده است. البته تراکم آن در مرکز شهر بیشتر می باشد. با استفاده از راهنمای متروی تهران می توانید خطوط مترو و ایستگاه های مختلف آن را مشاهده کنید. بسیاری از افرادی که از خطوط مترو استفاده میکنند مسیر مشخصی مانند محل کار خود را دارند و شاید نیاز ندانند تمام خطوط مترو را بشناسند. اما متروی تهران یکی از بهترین وسشیله نقلیه هایی است که میتوان در شهر پرترافیک تهران از آن استفاده کرد. در اینجا با خطوط متروی تهران بیش تر آشنا خواهیم شد.

  شناخت شهر تهران - تهران ایران کوچک را بشناسید

  خط 1 متروی تهران: خط تجریش - کهریزک:

  خط 1 متروی تهران (خط تجریش - کهریزک) از ابتدای شمال خیابان شریعتی میدان تجریش شروع میشود و تا جنوب شرقی بهشت زهرا ایستگاه کهریزک ادامه دارد این خط با طول 37.5 کیلومتر طولانی ترین خط مترو است که در 29 ایستگاه شمال تهران را به جنوب شرقی  متصل میکند. این قطار از سمت شمال خیابان شریعتی تا میرداماد حرکت کرده و به سمت غرب متمایل می شود . بعد از عبور از اراضی عباس آباد، هفت تیر، مفتح، سعدی و اکباتان به میدان امام خمینی میرسد. سپس در طول خیابان خیام حرکت کرده و به خیابان شوش میرسد و ادامه مسیر را از زیر زمین خارج میشود و تا شهر ری حرکت کرده و به سمت شرق تغییر مسیر میدهد و به بهشت زهرا و مرقد امام خمینی میرسد. این مترو در قسمت به دو شاخه میشود. مسیر اول بعد از بعد از ضلع غربی بهشت زهرا و حرم مطهر به سمت شرق متمایل شده و به ایستگاه کهریزک میرسد و شاخه دیگر آن به سمت غرب رفته و در امتداد آزاد راه خلیج فارس به ایستگاه شهر فرودگاهی امام خمینی مسیر خود را به پایان میرساند. تمامی ایستگاه های متروی خط 1 را ادامه آورده ایم.

  تجریش شهید صدر قلهک دکتر شریعتی میرداماد شهید حقانی شهید همت مصلی امام خمینی شهید بهشتی شهید مفتح طالقانی دروازه دولت سعدی امام خمینی پانزده خرداد خیام میدان محمدیه طالقانی دروازه دولت سعدی امام خمینی پانزده خرداد خیام میدان محمدیه شوش پایانه جنوب شهید بخارایی علی آباد جوانمرد قصاب شهر ری پالایشگاه شاهد – باقرشهر حرم امام خمینی کهریزک

  خط انشعابی فرودگاه امام خمینی : خط شاهد - فرودگاه امام خمینی

  شاهد _ باقر شهر نمایشگاه شهر آفتاب فرودگاه امام خمینی

  جدول راهنمای حرکت قطار خط 1 متروی تهران

  خط 2 مترو تهران: خط فرهنگسرا - صادقیه

  خط دو متروی تهران شامل 22 ایستگاه است که به طول 24.5 کیلومتر از خیابان جشنواره تا جنب فرهنگسرا تا ضلع جنوبی فلکه دوم صادقیه ایستگاه صادقیه امتداد دارد. متروی این خط بعد از بزرگراه رسالت به سمت جنوب در راستای خیابان مدنی حرکت کرده و تا میدان بهارستان به سمت جنوب حرکت میکند. سپس از خیابان اکباتان به سمت میدان امام خمینی رفته و به سمت غرب از تا خیابان آزادی میرود از طریق بلوار تیموری به میدان صادقیه میرد. خطوط خط فرهنگسرا صادقیه به شرح زیر است.

  تهران (صادقیه) طرشت دانشگاه شریف شادمان شهید نواب صفوی میدان حر دانشگاه امام علی حسن آباد امام خمینی ملت بهارستان دروازه شمیران امام حسین شهید مدنی سبلان فدک جانبازان سرسبز دانشگاه علم و صنعت شهید باقری تهرانپارس فرهنگسرا

  جدول راهنمای حرکت قطار خط 2 متروی تهران

  خط 3 متروی تهران: خط قائم - آزادگان

  خط 3 متروی تهران به طول 33.7 کیلومتر با 25 ایستگاه از ایستگاه قائم در شهرک قائم تا ایستگاه آزادگان در بزرگراه سعیدی قرار دارد. قطار این خطر از سمت شهرک قائم شمال شرق تهران  در راستای بزرگراه ارتش ادامه به سمت جنوب غربی رفته و به میدان نوبنیاد میرسد. سپس با عبور از بزرگراه صیاد شیرازی شمال به جنوب تا گلبرگ رفته و به سمت خیابان شهید بهشتی مسیر خود را ادامه می دهد تا به خیابان ولیعصر برسد و به سمت جنوب تا راه آهن رفته ادامه مسیر داده و تا قلعه مرغی و بزرگراه آزادگان متمایل و به ایستگاه آزادگان میرسد. خطوط خط 3 عبارتند از

  منبع مطلب : lahzeakhar.com

  جزئیات افتتاح ۵ ایستگاه جدید متروی تهران

  صبح امروز ۵ ایستگاه مترو در خطوط ۶ و ۷ با حضور رییس جمهور افتتاح خواهد شد.

  یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۳ GMT 21:33

  شنبه / ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ / ۰۹:۱۹

  دسته‌بندی: جامعه، شهری

  کد خبر: 1401122718943

  خبرنگار : 71368

  جزئیات افتتاح ۵ ایستگاه جدید متروی تهران

  صبح امروز ۵ ایستگاه مترو در خطوط ۶ و ۷ با حضور رییس جمهور افتتاح خواهد شد.

  به گزارش ایسنا، قرار است تا ساعاتی دیگر ۵ ایستگاه مترو افتتاح شود، از این ۵ ایستگاه جدید التاسیس ۴ ایستگاه در خط ۶ مترو قرار دارد؛ چراکه در این خط تاکنون با ۱۳ ایستگاه در قالب ۱۷ کیلومتر مسیر به شهروندان پایتخت سرویس دهی کرده و حالا با افتتاح ۴ ایستگاه میدان شهدای هفتم تیر، میدان حضرت ولیعصر (عج)، بوستان لاله و خیابان کارگر، عملاً ۱۷ ایستگاه و ۲۷ کیلومتر مسیر از محدوده دولت آباد تا بزرگراه شهید ستاری به صورت یکپارچه در خدمت مسافران شبکه مترو قرار خواهد گرفت.

  با افزایش تعداد ایستگاههای خط ۶ به ۱۷ ایستگاه، امکان تبادل سفر مسافران این خط با سایر خطوط در ۵ ایستگاه شامل ایستگاه میدان شهدای هفتم تیر (خط یک)، ایستگاه میدان امام حسین(ع) (خط ۲)، ایستگاه میدان حضرت ولیعصر (عج) (خط ۳)، ایستگاه میدان شهدا (خط ۴)و ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس (خط ۷) فراهم خواهد شد.

  لازه به ذکر است که خط ۶ متروی تهران از شمال غرب پایتخت تا جنوب شرقی آن امتداد دارد و امکان دسترسی مسافران این خط به میادین و اماکن مهم شهری را مهیا می‌سازد. این میادین و اماکن عبارتند از کوی نصر، کوی دانشگاه، بوستان لاله، میدان حضرت ولیعصر (عج)، میدان شهدای هفتم تیر، میدان سپاه، میدان امام حسین (ع)، میدان شهدا، میدان خراسان و میدان قدس دولت آباد.

  به موجب افتتاح ۴ ایستگاه جدید و ۱۰ کیلومتر مسیر تونلی در خط ۶ متروی تهران، در واقع ۹ منطقه پایتخت شامل مناطق ۱۵،۱۴،۱۳،۱۲،۷،۶،۵،۲و ۲۰ تحت پوشش شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری قرار می گیرد.

  همچنین امروز افتتاح ایستگاه دادمان در خط ۷ متروی تهران و نیز ورودی سوم ایستگاه شهدای مدافعان سلامت، بخش دیگری از افتتاح‌های امروز خواهد بود.

  انتهای پیام

  خبرنگار مژگان انصاری

  دبیر منیره کربلایی

  اخبار مرتبط

  صبح امروز با حضور رییس‌جمهور و شهردار تهران؛

  ۱۱ کیلومتر خط مترو در پایتخت به بهره‌برداری رسید

  آیین افتتاح ۵ ایستگاه جدید متروی تهران

  رئیس جمهور: دشمن تولید و پیشرفت ما را نمی‌خواهد

  زاکانی در آیین بهره‌برداری ۱۱کیلومتر مترو عنوان کرد

  تحقق وعده‌های بر زمین مانده دولت‌های قبل از سوی دولت سیزدهم/بسته شدن پرونده مترو تا ۷ سال دیگر

  آغاز مسافرگیری در ۵ ایستگاه جدید مترو از فردا

  موضوعات داغ روز

  شهرداري تهران نوروز 1402 پليس تهران هلال‌احمر مترو فراجا پليس راهور

  نظرات

  منبع مطلب : www.isna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید