این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  خواص دود عنبر نسا

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  خواص دود عنبر نسا را از این سایت دریافت کنید.

  درمان خانگی عفونت با عنبر نسا (خواص بینظیر)

  عنبر نسا چه خواصی دارد؟ خاصیت عنبر نسا برای باز شدن لوله رحم. عنبر نسا چیست؟ بهترین فصل جمع آوری عنبر نسارا. درمان ناباروری با این ماده. مضرات عنبرنسارا

  خواص عنبر نسا برای عفونت

  آخرین بروزرسانی: ۲۸ آبان, ۱۴۰۱۵ زمان تقریبی مطالعه 3 دقیقه

  آنچه در این مقاله خواهید خواند

  عنبر نسارا یا عنبر نسا، سرگین الاغ ماده است که در فصل بهار جمع آوری می‌شود و خواص دارویی بسیار عجیبی دارد. مقاومت دارویی یکی از مشکلات اساسی در درمان عفونت است و مقابله با آن و استفاده از جایگزین طبیعی اهمیت بالایی دارد. در این میان، استفاده از دودهای طبی در درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند: بیماری‌های عفونی و میکروبی کاربرد دارد. دود کردن عنبر نسا، دود کردن صدها گیاه دارویی به صورت یکجا است. این دود بوی چندان خوشایندی ندارد اما می‌تواند بیماری‌های مختلف را درمان کند. با ما در ویکی درمان همراه باشید

  طبع این ماده

  طبع الاغ ماده خنک است. طبع عفونت و مریضی گرم است. الاغ نر برعکس الاغ ماده طبع گرم دارد. به همین علت، استفاده از سرگین الاغ ماده برای درمان بیماری مفید است. اما سرگین الاغ نر می‌تواند بیماری را تشدید کند.

  ترکیبات تشکیل دهنده این ماده

  با استفاده از روش کروماتوگرافی در دانشگاه پزشکی شهید بهشتی اجزای عنبر نسا را جدا کردند. تایید کردند عنبر نسا شامل: هگزان، استیک اسید، بتا کاروتن و خواص ضد باکترایی و ضد قارچی است.

  خواص عنبر نسا

  درمان سینوزیت: درمان‌های رایج برای سینوزیت استفاده از انواع آنتی بیوتیک‌ها و شست و شوی دائم بینی می‌باشد. در بعضی بیماری‌ها هیچ گونه بهبودی حاصل نشده و بیماران مجبور به جراحی و تخلیه سینوزیت می‌شوند.درمان‌های گیاهی به دلیل اثر بخشی که برای بیماران ایجاد می‌کند، خواص بیشماری دارد که عنبر نسا یکی از این گیاهان است. استنشاق دود عنبر نسا یک راه مناسب برای سینوزیت‌های مزمن و حاد است.درمان عفونت واژن و زخم رحم: از نظر پزشکان، دود این ماده برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره پریودی مفید است. برای انواع عفونت‌های واژینال و درمان زخم رحم باید دود عنبر نسا را داخل واژن بخور دهید.درمان عفونت و درد دندان: این گیاه به دلیل خاصیت ضد میکروبی می‌تواند برای کاهش درد و عفونت دندان نیز موثر باشد.کیست مویی: کیست مویی یعنی بیماری برگشت مو که یک بیماری شایع در انتهای ستون فقرات یا دنبالچه است که گاهی همراه با خون است. دوداین ماده می‌تواند عفونت ناشی از این بیماری را بهبود ببخشد.

  مطلب پیشنهادی: آنتی بیوتیک گیاهی

  نگاهی کلی‌تر به خواص درمانی این ماده

  درمان صرع

  تسهیل کننده روند زایمان

  درمان بواسیر

  درمان خارش‌های پوستی

  برطرف کننده زخم‌های چرکین

  درمان آفت دهان

  تقویت کننده تارهای صوتی

  بندآوردن خون دماغ درمان سرما خوردگی

  بهترین درمان برای بیماری‌های تنفسی و آسم

  رفع درد گوش دهانشویه مناسب درمان اگزما ضد عفونی کردن محیط

  چگونه بوی عنبر نسا را از بین ببریم؟

  برای از بین بردن بوی عنبر نسا کافیست یک یا دو عدداز این ماده  را آغشته به روغن اسطوخودوس و گلاب کرده و داخل دستمال مرطوب گذاشته و به مدت سه روز در جای تاریک قرار دهید.

  عوارض استفاده از این ماده

  استفاده از این داروی گیاهی، بدون عارضه بوده اما استنشاق بیش از حد این ماده باعث عوارض ریوی می‌شود. همچنین در طب سنتی پیشنهاد می‌شود، برای درمان عفونت سینوس از دود ملایم استفاده کنید.

  چرا باید در فصل بهار سرگین الاغ ماده جمع شود؟

  به این علت که در فصل بهار گیاهان دارویی زیادی در طبیعت می‌روید، و الاغ ماده میتواند از آنها استفاده کند بهتر است در این فصل سرگین الاغ ماده را جمع آوری کرد.

  روش تهیه عنبر نسا

  برای تهیه این گیاه کافیست به عطاری‌های معتبر مراجعه کنید واین ماده را تهیه و خریداری کنید.

  مطالعه بیشتر: بهترین جراح اسلیو معده

  مراقبت‌ها بعد از استفاده از مدفوع الاغ ماده

  استفاده از این ماده برای درمان عفونت واژینال و زخم‌های رحمی کاربرد دارد و در درمان فیبروم و سایر مشکلات رحمی کاربردی ندارد. این روشی روشی کاربردی برای درمان عفونت‌ها در طب سنتی است. نکته قابل توجه مراقبت بع از استفاده از این ماده این است که، پس از استفاده از آن استحمام نکنید و از شست و شوی واژن با آب سرد خودداری کنید.

  کلام آخر

  در واقع این ماده ، پشگل الاغ ماده است که در فصل بهار جمع آوری می‌شود. این ماده در طب سنتی ارزش فراوانی دارد زیرا برای درمان بیماری‌ها کاربرد دارد.عنبر نسا به ظاهر بی ارزش و بوی مشمئز کننده‌ای دارد. اما این ماده یک داروی عجیب برای بسیاری از بیماری‌هاست. طبع سرگین الاغ ماده خنک است به همین دلیل خاصیت ضد میکروبی دارد و طبع عفونت گرم است به همین دلیل این ماده برای از بین بردن عفونت‌ها بسیار مفید است.

  مطلب پیشنهادی: عفونت لگن بانوان

  سوالات متداول

  عنبر نسا را بهتر است در چه فصلی جمع آوری شود؟

  بهتر است در فصل بهار جمع آوری شود زیرا الاغ ماده در این فصل از گیاهان مفیدی استفاده می کند.

  عنبر نسا را چند دقیقه دود کنیم؟

  به دلیل اینکه دود عنبر نسا ممکن است مشکلات ریوی ایجاد کند بهتر است بیشتر از ۳ دقیقه دود نشود.

  ۳.۶/۵ - (۱۹ امتیاز)

  منبع مطلب : wikidarman.com

  عنبر نسا یا عنبرنسارا چیست و چه خواصی دارد؟

  مقاومت دارویی امروزه یکی از مشکلات اساسی در درمان عفونت هاست و مقابله با این پدیده و استفاده از جایگزین های طبیعی اهمیت زیادی دارد.

  عنبر نسا یا عنبرنسارا چیست و چه خواصی دارد؟

  17 مهر 1400

  203,057 بازدید 80 دیدگاه

  عنبرنسارا چیست؟

  مقاومت دارویی امروزه یکی از مشکلات اساسی در درمان عفونت هاست و مقابله با این پدیده و استفاده از جایگزین های طبیعی اهمیت زیادی دارد.

  در این میان استفاده از دودهای طبی در درمان بسیاری از بیماری ها و از جمله بیماری های میکروبی و عفونی از قدیم الایام رواج داشته که از جمله این دودها، دود حاصل از سوزاندن عنبر نسارا می باشد.

  عنبر نسا یا عنبرنسارا سرگین الاغ ماده‌ای است که در فصل بهار جمع آوری می شود. هنگام بهار گیاهان دارویی زیادی در طبیعت می رویند و الاغ ماده می تواند از آن استفاده نماید.

  بنابراین می توان گفت که الاغ ماده از بهترین گیاهان دارویی تغذیه می کند و دود کردن عنبر نسارا در واقع دود کردن صدها گیاه دارویی مختلف به صورت یکجا است و این دود که بوی چندان خوشایندی ندارد می تواند بیماری های مختلف را درمان کند.

  طبع عنبر نسا

  طبع الاغ ماده خنک است و طبع مریضی و عفونت گرم؛ الاغ نر به عکس الاغ ماده، طبع گرم دارد به همین دلیل استفاده از سرگین الاغ ماده برای درمان بیماری مفید است اما سرگین الاغ نر می‌تواند بیماری را تشدید کند.

  امروزه استفاده از دود عنبرنسارا در بین مردم شیوع بالایی پیدا کرده است و از خواص دارویی عجیبی برخوردار است. در طب سنتی دود عنبر نسارا یکی از بهترین درمان‌ سینوزیت‌های مزمن، سرماخوردگی، عفونت‌های واژینال و درمان انواع زخم‌های عفونی و غیر عفونی است.

  خواص عنبرنسارا

  عنبر نسارا و درمان سینوزیت

  درمان های رایج برای سینوزیت شامل استفاده از انواع آنتی بیوتیک ها و شست و شوی دائم بینی و سینوس ها می باشد. ولی در بعضی از بیماران دارو درمانی هیچ گونه بهبودی را به دنبال نخواهد داشت و بنابراین این بیماران مجبور به عمل جراحی جهت تخلیه سینوس ها هستند.

  درمان های گیاهی به دلیل اثربخشی همراه با بی ضرر بودن امید جدیدی را برای بیماران درگیر این بیماری ایجاد کرده است. از میان گیاهان مختلف به نظر می رسد عنبر نسارا به دلیل خواص بیشماری که دارد می تواند در این زمینه موثر باشد.

  استنشاق دود عنبر نسارا یک راه‌ مناسب برای درمان سینوزیت‌های مزمن و حاد و سرماخوردگی است. این کار در درمان سردرد‌های کهنه نیز موثّر است.

  برای این کار، عنبرنسارا را در یک اسفند دود کن ریخته روی شعله کم قرار داده دود متصاعد شده را استنشاق کنید بدین ترتیب سردرد‌های سینوسی تسکین می یابد.

  عنبر نسارا و درمان عفونت واژن و زخم رحم

  در طب سنتی و حتی امروزه از دود عنبرنسارا برای از بین بردن عفونت‌های واژن زنان استفاده می‌شود. خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی آن به راحتی عفونت ها را از بین می برد. استفاده از عنبر نسارا در درمان زخم دهانه رحم نیز کاربرد موثری دارد.

  نظر دکتر روازاده متخصص طب سنتی در مورد عنبر نسارا برای درمان عفونت‌ها به صورت استعمال خارجی مثبت است؛ بنابراین پس از استفاده از این ماده استحمام نکنید و از شست و شوی واژن با آب سرد جدا خودداری نمایید.

  از نظر دکتر خیر اندیش متخصص طب سنتی عنبر نسارا و دود آن برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره پریود و درمان انواعی از عفونت های واژینال مورد استفاده قرار می گیرد و برای درمان زخم رحم، بیمار باید دود عنبر نسا را داخل مجاری واژن خود بخور دهد.

  بدین منظور جهت استفاده از عنبر نسارا و درمان زخم دهانه رحم ۲ الی ۳ عدد عنبر نسا را با مقداری خاکشیر و اسپند، روی کمی ذغال گداخته بریزید و سپس یک گلدان سفالی که در انتها سوراخ است را بر روی زغال‌ها بگذارید تا دود ناشی از سوختن این ترکیبات از سوراخ گلدان خارج شود.

  اکنون جهت بخور دادن رحم خود لباس زیر خود را در بیاورید و دامن بلندی بپوشید و سپس به حالت نیم خیز بر روی سوراخ گلدان قرار گیرید و رحم خود را بدین وسیله بخور دهید. انجام این عمل در ۲ روز قبل و بعد از پریود بهترین راه شناخته شده و اثر بخش درمان عفونت‌های واژینال و زخم‌های رحمی است.

  همچنین از نظر ایشان برای تقویت حنجره و تارهای صوتی نیز دود عنبر نسارا کاربرد دارد که باید آن را داخل حنجره تان بخور بدهید.

  عنبر نسارا و درمان عفونت و درد دندان

  خواص ضد عفونی، ضد باکتریایی و همچنین ضد قارچی عنبر نسارا سبب شده تا دود آن در بهداشت دهان و دندان مفید و اثر بخش باشد.

  برای درمان عفونت و کاهش دندان درد عنبر نسارا را مثل اسفند روی آتش بگذارید و دود خارج‌شده از آن را استنشاق کنید و مانند دهانشویه در دهان بچرخانید. دود حاصل از سوزاندن عنبر نسا برای تسکین موقت دندان درد مفید می باشد.

  عنبر نسارا و درمان کیست مویی

  کیست مویی که به بیماری برگشت موی نیز شناخته می شود. بیماری شایع ناحیه انتهای ستون فقرات یا دنبالچه کمی نزدیک به مقعد بوده و با ترشح چرکی مزمن که گاهی همراه با خون است همراه می باشد. دود عنبر نسارا می تواند عفونت ناشی از این بیماری را بهبود بخشد.

  به طورکلی مهمترین فواید عنبر نسارا که در کتب طب سنتی از آن یاد شده است، خاصیت میکروب‌کشی این ماده می باشد. برخی از مهمترین خواص درمانی عنبر نسارا عبارتند از:

  ضدعفونی‌کننده، ضد سرماخوردگی، ضد بیماری‌های عفونی، تقویت کننده تارهای صوتی، درمان گوش‌درد، درمان اگزما، درمان خون دماغ، درمان صرع، درمان بواسیر، درمان زخم ختنه و عفونت انواع زخم همچنین دود عنبر نسارا فرآیند زایمان طبیعی را آسانتر می‌کند، به دفع جنین مرده از بدن زنان کمک می‌کند، به مشکلات تنفسی مثل آلرژی فصلی و تنگی نفس کمک می کند، برای از بین بردن دانه‌های آبله‌مرغان، از بین بردن گل‌مژه و عفونت چشم، جلوگیری از واگیر بیماری‌ها و کمک به درمان مخملک، سیاه‌سرفه یا یرقان کودکان نیز موثر است.

  استفاده از عنبر نسارا در دوران بارداری نیز با دیدگاه ها و نظرات متفاوتی همراه است. از دیدگاه بعضی از افراد استفاده از دود عنبر نسارا در دوران بارداری برای درمان عفونت بلامانع است.

  اما از دیدگاه برخی دیگر استفاده از عنبر نسارا در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود. به همین خاطر توصیه می شود در دوران بارداری استفاده از عنبر نسارا با نظر پزشک انجام شود.

  منبع مطلب : attarkhone.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید