این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  داستان فیلم تظاهر

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  داستان فیلم تظاهر را از این سایت دریافت کنید.

  معرفی سریال The Act: وقتی «تظاهر» به بیماربودن یک زندگی را نابود می‌کند

  سریال The Act یا «تظاهر» یکی از بهترین مینی سریال‌های چند وقت اخیر است که براساس یک داستان واقعی ساخته شده و روایتی را به تصویر می‌کشد که باورکردن آن اندکی غیرممکن به نظر می‌رسد.

  ۱۰ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۴

  کد خبرنگار: 3068 کد خبر: 84019952 T T ۲ نفر

  معرفی سریال The Act: وقتی «تظاهر» به بیماربودن یک زندگی را نابود می‌کند

  سریال The Act یا «تظاهر» یکی از بهترین مینی سریال‌های چند وقت اخیر است که براساس یک داستان واقعی ساخته شده و روایتی را به تصویر می‌کشد که باورکردن آن اندکی غیرممکن به نظر می‌رسد.

  نخستین بار در سال ۲۰۱۶ بود که یک گزارش باورنکردنی بسیاری از رسانه‌های دنیا را تحت تاثیر قرار داد. یک دختر نوجوان به مادرش شلیک کرده بود اما این تیراندازی یک دلیل معمولی نداشت. جیپسی رز به مادرش، دی دی بلانچارد، شلیک کرده بود چون سال‌ها به او تلقین کرده بود که از یک بیماری غیرقابل درمان رنج می‌برد و نمی‌تواند مانند بسیاری از همسن و سالانش زندگی کند. وقتی جیپسی متوجه شد نه تنها هیچ بیماری‌ای ندارد بلکه می‌تواند از مانند همه دوستانش زندگی معمولی و سالمی داشته باشد، تصمیم گرفت مادرش را به دلیل همه ظلمی که سال‌ها به او کرده بود، به قتل برساند.

  این داستان واقعی، ترسناک و غم‌انگیز به مستند جذابی به نام «مامان مرده و عزیز» هم تبدیل شده اما بدون شک سریال «تظاهر» عمق این فاجعه روانشناختی را به دلیل بهره‌گیری از یک فیلم‌نامه درام که داستانش را آهسته آهسته تعریف می‌کند، بیشتر از قبل نشان می‌دهد. سریال «تظاهر» که سال ۲۰۱۹ توسط سرویس استریم هولو منتشر شد، هشت اپیزود یک ساعتی دارد و یک عنوان آنتولوژی است. به عبارت دیگر، داستان زندگی جیپسی رز و مادرش دی دی بلانچارد در پایان اپیزود نهایی به پایان می‌رسد و فصل دوم سریال قرار است داستان و شخصیت‌های جدید و کاملا متمایزی داشته باشد.

  داستان یک تظاهر

  دی دی بلانچارد (با هنرنمایی پاتریشیا آرکت) مادری مذهبی است که به شدت از تنها دخترش مراقبت می‌کند. او به دخترش یعنی جیپسی رز (با نقش‌آفرینی جوئی کینگ) القا کرده که بیمار است و مشکلات جسمی و فیزیکی بسیاری دارد. جیپسی با این که هیچ مشکلی ندارد اما باید روی ویلچر بنشیند و همیشه با عینک ته‌استکانی دیده می‌شود. موهای جیپسی بدون هیچ مشکلی رشد می‌کنند اما مادرش او را مجبور می‌کند تا هر از گاهی آن‌ها را کاملا بتراشد و در شرایطی که او می‌تواند به راحتی غذا بخورد همیشه از وجود یک لوله برای تغذیه رنج می‌برد.

  مادر جیپسی تاکید دارد که یگانه دخترش بیماری‌های گوناگونی دارد و همیشه باید تحت مراقبت باشد. به همین دلیل هم جیپسی همیشه همراه مادرش است و حق تنهایی بیرون‌رفتن را ندارد. با وجود اعتراف پزشکان به سلامتی کامل جیپسی، دی دی بلانچارد به مصرف داروهای سنگین توسط دخترش تاکید می‌کند و اجازه نمی‌دهد هر غذایی را مصرف کند. با وجود همه این فشارهای احساسی و بی‌دلیل باز هم جیپسی به آینده امیدوار است و خودش را دختری قوی و متمایز نشان می‌دهد که موفق شده در برابر همه مشکلات زندگی ایستادگی کند.

  اما چرا دی دی بلانچارد از تنها فرزندش به شکلی افراطی و خطرناک مراقبت می‌کند؟ چون او به یک بیماری روانی نسبتا نادر دچار شده که «سندروم مونشهاوزن با وکالت» نام دارد. این سندروم یک بیماری روحی است که براساس اصول آن، شخصی که وظیفه مراقبت از فرد دیگری را برعهده دارد به او آسیب می‌زند تا بتواند برای مدت بیشتری از او مراقبت کند. به همین دلیل هم مادر جیپسی دندان‌های او را کشیده تا فرزندش را همیشه شکست‌خورده و ضعیف نشان دهد. اما این پایان کار نیست. چون هر زمانی که دی دی بلانچارد احساس کند دخترش به اعتماد به نفس و انرژی بیشتری نیاز دارد، خیلی سریع به دندان‌های مصنوعی به او سراغ او می‌رود تا ثابت کند هنوز هم هدف‌های بسیاری برای جنگیدن وجود دارد.

  مادر تندرو و سلطه‌جو داستان سریال «تظاهر» آن‌قدر روی تنها دخترش تسلط پیدا کرده که جیپسی در بسیاری از مواقع از سرپیچی از دستورات دی دی هم احساس شرمساری می‌کند. فیلم‌نامه این سریال آن‌قدر با دقت و وسواس نوشته شده که تماشاگر را با جزییات بسیار زیادی که دارد، تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای مثال، در سکانس‌هایی می‌بینیم جیپسی که به نشستن روی ویلچر عادت کرده و تصور می‌کند هرگز شانسی برای ایستادن ندارد، به صورت ناخودآگاه از جایش بلند می‌شود و قدم می‌زند! در نهایت هم همین ناخودآگاه سرکوب‌شده و محدود جیپسی رز است که حکم نابودی خانواده بلانچارد را امضا می‌کند.

  در این زمینه بخوانید:

  بهترین انیمیشن‌های دوست‌داشتنی که به اندازه لیاقتشان دیده نشده‌اند

  بهترین فیلم‌هایی که براساس بازی‌های ویدیویی ساخته شده‌اند

  پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران را بشناسید

  چرا باید سریال «تظاهر» را تماشا کنیم؟

  این سریال در حقیقت یک درام روانشناختی است که دو شخصیت اصلی‌اش را زیر ذره‌بین قرار می‌دهد. دو شخصیت با باورها، عقاید و سبک‌های زندگی بسیار متفاوت که همه عشق و محبتی که نسبت به یکدیگر دارند را به سپری برای مخفی‌کردن احساسات جهنمی‌شان تبدیل کرده‌اند. به همان میزان که دی دی بلانچارد تلاش می‌کند تا دخترش را درون خانه زندانی کند، جیپسی رز هم با دروغ‌های بزرگ به دنبال فرصت‌های ریز و درشتی است تا برای چند دقیقه هم که شده طعم شیرین آزادی و زندگی طبیعی را بچشد. به همین دلیل وقتی جیپسی متوجه می‌شود که هیچ بیماری و مشکلی ندارد، تصمیم بزرگ و وحشتناکی می‌گیرد.

  حتی در شرایطی که دی دی بلانچارد در زندگی جیپسی حضور ندارد هم دروغ و ریا به بخش مهمی از زندگی دخترک بی‌نوای داستان تبدیل می‌شود. «تظاهر» به زیبایی نشان می‌دهد که چگونه یک تربیت نادرست و اشتباه می‌تواند تا پایان عمر افراد را تحت تاثیر قرار دهد و آثار ضربه‌های مداوم و قدرتمند روحی هر انسانی را برای همیشه تحت تاثیر قرار می‌دهد. این تریلر روانشناختی داستانش را با دقت روایت می‌کند و تماشاگرش را آهسته آهسته به مرکز فاجعه نزدیک می‌کند. روایت تاثیرگذار و بی‌نظیر سریال می‌تواند هر تماشاگری را برای مدتی طولانی تحت تاثیر قرار دهد.

  منبع مطلب : life.irna.ir

  مروری بر سریال The Act؛ مادرکشی و فرار از زندان + تریلر

  تظاهر یک سریال جالب و هولناک است. این سریال براساس یک داستان واقعی‌ست. اگر تحمل درد و رنج را دارید زوتر این سریال را تماشا کنید.

  سریال

  مروری بر سریال The Act؛ مادرکشی و فرار از زندان + تریلر

  از فرشته سعادت‌خواه -

  12 خرداد 1400 0 20

  تظاهر (The Act)؛ بر اساس داستانی واقعی برگرفته شده از داستان زندگی جیپسی رُز بلانچارد است. در این سریال با داستان عجیبی مواجه می‌شوید که متحرتان می‌کند. البته قبل از خودتان را برای مقدار زیادی غم و اندوه آماده کنید.

  دنبال یک مینی سریال جذاب می‌گردید؟ سری به دسته‌بندی نقد و بررسی سریال بزنید.

  آیا تلویزیون بهترین ابزار داستان‌گویی ماست؟

  زمان، اصلی‌ترین مزیتی است که تلوزیون نسبت‌ به سایر گونه‌های داستان‌سرایی دارد. در تلوزیون داستان‌ها می‌توانند طی سال‌ها روایت شوند، مانند آن‌چه در واقعیت اتفاق می‌افتد. این به بیننده کمک می‌کند که تجربه بهتری از گذر زمان داشته باشد. حتی اگر همه قسمت‌های یک سریال را در‌ عرض یک یا دو هفته ببینید. فیلم‌سینمایی زمان محدودی دارد. سرعت خواندن یک رمان هم به خواننده‌ی آن بستگی دارد. اما تماشای یک برنامه‌ی تلوزیونی طولانی‌‌مدت به بیننده این فرصت را می‌دهد که با شخصیت‌های آن زندگی کند. از‌ نزدیک شاهد رشد و تغییرات آن‌ها باشد.

  اما زمان همیشه مزیت شمرده نمی‌شود؟ زمان مثل یک شمشیر دولبه است. گاهی هم برعکس عمل می‌کند. مثلا نگاهی به برنامه‌های نتفلیکس (Netflix)، هولو (Hulu) یا آمازون (Amazon) بیاندازید. سریال‌هایی می‌بینید که می‌توانستند به‌جای 9 قسمت در 6 قسمت پخش شوند. همین‌طور سریال‌های 6 قسمتی که می‌توانستند یک فیلم دو‌ساعته باشند. با وجود این هنوز هم برنامه‌های زیادی وجود دارند که ارزش وقت گذاشتن دارند. اما متاسفانه در این دوران پر‌تلاطم تلوزیون تعداد آن‌ها روز‌به‌روز در حال کم‌تر شدن است.

  تظاهر؛ داستان قتل یک زن

  حالا سراغ سریال تظاهر (The Act) برویم. این سریال هم تاحدی از آن دست سریال‌هایی است بعد از چند قسمت چیز جدیدی برای ارائه به بیننده ندارد. تظاهر براساس داستانی واقعی ساخته شده است. این داستان از مقاله‌ای گرفته شده که توسط مایکل دین (Michelle Dean) نوشته شده است. این مقاله در سایت بازفید (BuzzFeed) در سال 2016 منتشر شد. مایکل دین به داستان قتل زنی به‌نام دی‌ دی بلانچارد (Dee Dee Blanchard) می‌پردازد.

  موضوع سریال تظاهر هم همین است. این سریال در 8 قسمت ساخته شده است. اما بیننده بعد از دیدن سه یا چهار قسمت متوجه می‌شود که دیگر داستانی برای روایت کردن باقی نمانده است.

  بسیاری معتقدند که سریال تظاهر شباهت زیادی یه سریال سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale) دارد. نه فقط به‌ این‌خاطر که هر دو سریال از یک شبکه پخش شده‌اند. بلکه بیشتر به‌ این‌خاطر که ریتم کند هر‌ دو سریال بیننده را تشویق می‌کند که آن را سریع ببیند و تمام کند.

  تا چه حد می‌توان مصیبت‌های سریال سرگذشت یک ندیمه را تحمل کرد؟! شاید هر چند روز یک‌بار آن‌هم به‌مدت دوساعت! اما بینندگانی هم وجود دارند که یک آخر‌هفته خود را صرف تماشای کل قسمت‌های این سریال کرده‌اند. اگر تحمل دیدن سرگذشت ندیمه را دارید، از پس دیدن تظاهر هم برمی‌آیید.

  یک مینی سریال جنایی و کمی فانتزی: درباره سریال The Outsider بخوانید.

  رابطه مادر و دختری

  داستان اصلی سریال تظاهر ، رابطه‌ایی پیچیده و نا‌‌به‌سامان بین مادری به‌نام دی‌ دی و دخترش جیپسی است. دی‌ دی با بازی پاتریشیا ارکت (Patricis Arquette) عمیقا دلبسته‌ی دختربیمارش جیپسی رُز(Gypsy Blanchard) است. طوری‌که کاملا زندگی‌اش را وقف رسیدگی به نیازهای دخترش و نگهداری از او کرده‌ است.

  اما با دیدن کمد داروهای دی‌ دی و قرص هایی که از آن‌ها برای درمان بیماری‌های متعدد جیپسی استفاده می‌شود، ناگهان همه‌چیز مشکوک به‌نظر می‌رسد. مثلا تعداد زیادی قرص خواب‌آور دیده می‌شود. یک بچه حتی اگر به اندازه‌ی جیپسی هم مریض باشد به این‌ تعداد قرص نیاز ندارد.

  البته جیپسی هم کم‌کم درمورد چیزهایی که مادرش به او گفته شک می‌کند. مثلا این‌که اگر او همان‌طور که دی‌دی می‌گوید به شکر آلرژی دارد پس چرا می‌تواند خامه زده‌شده بخورد؟ یا این‌که چرا باید روی ویلچر بشیند در حالی‌که می‌تواند به‌آسانی راه برود؟

  البته این سریال حقیقت را پنهان نمی‌کند. شما متوجه می‌شوید که جیپسی واقعا مریض نیست . امادی‌ دی به‌خاطر دلایلی که نمی‌توان توضیح داد باعث بیماری‌های او می‌شود. البته ممکن است کسی‌ داستان اصلی این ماجرا را همان‌طور که در سایت باز‌فید آمده‌ است خوانده باشد یا مستند Mommy Dead and Dearest را که از شبکه HBO پخش شده را تماشا کرده باشد. در این صورت می‌تواند به‌خوبی اصل این داستان را به‌یاد بیاورد.

  آیا با یک بیمار روانی طرفیم؟

  مینی‌ سریال چیزهای تیز (Sharp Objects) را دیده‌اید؟ فیلم حس‌ششم (The Sixth Sense) را چه‌طور؟ شخصیت کایرا کولینز (Kyra Collins) با بازی میشا بارتون (Mischa Barton) را یادتان هست؟ پس حتما متوجه شده‌اید که دی‌ دی مبتلا به اختلال روانی سندروم مونشهاوزن مراقب بیمار (Munchausen Syndrome By Proxy) است. افرادی که از این اختلال روانی رنج می‌برند شخص تحت مراقبت خود را آسیب‌پذیر و بیمار نگه‌ می‌دارد. در‌حالی‌که بیمار قادر به مراقبت از خود است.

  در ابتدای سریال جسد دی‌دی را می‌بینیم که از پشت چاقو خورده و به‌طور دمر روی تختش افتاده است. داستان پیش می‌رود و صحنه هایی را از تحقیقات پلیس درباره قتل و سپس صحنه هایی از چندین سال قبل، زمانی‌که دی‌ دی و جیپسی با چند همسایه جدید دوست شده بودند را به تصویر می‌کشد و این پیچیدگی داستان را بیشتر می‌کند.

  بازی رز کینگ و پاتریشیا آرکت

  رز کینگ (Rose King) درنقش جیپسی خوش درخشیده است. او با صدای زیر و آرام صحبت می‌کند که نشان‌دهنده آسیب‌پذیر بودن اوست. این تُن صدا همچنین موجب می‌شود بیننده درباره‌ی سلامتی جسمانی و حتی سن او دچار سردرگمی شود.

  منبع مطلب : wikinaghd.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید