این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دختر 18 ساله

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دختر 18 ساله را از این سایت دریافت کنید.

  اختیارات دختر پس از سن 18 سال خروج دختر از کشور بدون اجازه از پدر اخیترات دختر 18 ساله

  اختیارات دختر پس از سن 18 سال دختر 18 ساله چه اختیاراتی دارد ازدواج دختر بدون اجازه پدر نفقه دختر 18 ساله وکیل خانواده وکیل در سهروردی

  اختیارات دختر پس از سن 18 سال

  ترنم عدالت

  1401-01-22  0

  اشتراک:

  اشتراک این مطلب در FaceBook

  اشتراک این مطلب در Twitter

  بسیاری از دختران تمایل دارند که پس از رسیدن به سن 18 سالگی از خانواده شوند. اما نمی دانند این کار از منظر قانونی امکان پذیر است یا خیر؟ به نظر می رسد پاسخ به این سوال مثبت است. در این مقاله با تمامی اختیارات دختر پس از رسیدن به سن 18 سالگی آشنا می شویم. اختیارات دختر پس از سن 18 سال

  دختران پس از رسیدن به سن 18 سالگی چه اختیاراتی از منظر قانونی دارند؟

  اختیارات دختران پس از سن 18 سال به شرح زیر قابل احصاء است:اختیارات دختر پس از سن 18 سال

  1- دختران پس از رسیدن به سن 18 سالگی می توانند از خانواده جدا شوند و زندگی مستقلی برای خود تشکیل دهند. و از این جهت خانواده نمی تواند مانع آن ها شود. چه اینکه در بسیاری از نقاط کشور این نگرش وجود دارد که دختر تا زمانی که ازدواج نکره باشد باید در منزل پدر سکونت نماید. در غیر این صورت پدر یا جد پدری می توانند از او شکایت کنند. در حالی که این یک باور غلط و نشأت گرفته از تعصب است.

  2- دختری که سن او از 18 سال گذشته باشد. و البته مجرد باشد به راحتی می تواند برای دریافت گذرنامه اقدام کند. در این صورت نیازی به اخذ اجازه از پدر یا جد پدری و یا مادر خود ندارد.

  3- دختر پس از رسیدن به سن 18 سال در تمامی کارهای روزمره خود مستقل است.  و نیازی به اخذ اجازه از والدین خود ندارد.

  آیا نفقه دختر پس از رسیدن به سن 18 سال قطع می شود؟اختیارات دختر پس از سن 18 سال

  خیر. پرداخت نفقه دختر تا زمانی که ازدواج نکرده باشد. و یا شغل دارای عایدی پیدا نکرده باشد بر عهده پدر و یا جد پدری و در غیاب آنها بر عهده مادر است. بنابراین، پس از رسیدن به سن 18 سال تمام حتی به رغم اینکه دختر زندگی مستقلی برای خود تدارک ببیند، نفقه او بر عهده پدر و یا کسانی که قانونا پرداخت نفقه بر عهده آنهاست می باشد.

  مطالب مرتبط: مقاله مطالبه نفقه فرزند

  آیا دختر پس از رسیدن به سن 18 سال تمام می تواند بدون اجازه پدر یا جد پدری ازدواج کند؟

  خیر. این امکان برای دختر باکره وجود ندارد که بدون اجازه پدر یا جد پدری خود ازدواج کند.اختیارات دختر پس از سن 18 سال

  ماده 1041، 1043 و 1044 قانون مدنی در این خصوص مقرر می دارد:

  عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن 13 سال تمام شمسی و پسر‌ قبل از رسیدن به سن 15 سال تمام شمسی منوط است به اذن ولی به شرط رعایت‌مصلحت با تشخیص دادگاه صالح.

  البته استثنائاتی در این خصوص وجود دارد که دختر می تواند بدون اذن پدر یا جدپدری اقدام به ازدواج کند:

  1- پدر یا جد پدری بدون دلیل موجه از دادن اجازه به دختر خودداری کنند. در این صورت دختر می تواند برای اخذ اجازه به دادگاه مراجعه کند.

  2- اگر دسترسی به پدر و جد پدری میسر نباشد. و دختر نیز احتیاج به ازدواج داشته باشد، می تواند بدون اجازه از پدر یا جد پدری ازدواج کند.

  ماده 1043 قانون مدنی بیان می کند:

  نکاح دختر باکره اگرچه به سن بلوغ رسیده باشد موقوف به اجازه پدر یا جد پدر او است و هر گاه پدر یا جد پدری بدون علت موجه از دادن اجازه مضایقه کند اجازه او ساقط و در این صورت دختر می تواند با معرفی کامل مردی که می خواهد با او ازدواج نماید و شرایط نکاح و مهری که بین آنها قرار داده شده پس از اخذ اجازه از دادگاه مدنی خاص به دفتر ازدواج مراجعه و نسبت به ثبت ازدواج اقدام نماید.

  ماده 1044 نیز چنین اشاره می کند:

  در صورتی که پدر یا جد پدری در محل حاضر نباشند و استیذان از آنها نیز عادتاً غیر ممکن بوده و دختر نیز احتیاج به ازدواج داشته باشد، وی می تواند اقدام به ازدواج نماید.

  تبصره- ثبت این ازدواج در دفترخانه منوط به احراز موارد فوق در دادگاه مدنی خاص می باشد.

  دادگاه مدنی خاص در این قانون جای خود را به دادگاه خانواده داده است. 

  حضانت دختر 18 ساله با چه کسی است؟

  فرزندان اعم از دختر و پسر تا سن 7 سالگی تحت حضانت مادر هستند. پس از آن حضانت دختر تا 9 سالگی با پدر است. اما دختر پس از رسیدن به سن 9 سال از حضانت والدین خارج می شود. به این معنا که خودش می تواند تصمیم بگیرد که با پدر زندگی کند و یا مادر. بنابراین دختر 18 ساله مشمول مقررات حضانت نمی شود.

  مطالب مرتبط: مقاله مقررات حضانت در قانون

  نتیجه گیری مقاله

  دختران پس از رسیدن به سن 18 سال می توانند از خانواده جدا شوند و زندگی مستقلی را برای خود تشکیل دهند. همچنین، دختر پس از رسیدن به سن 18 سالگی نیاز ندارد که برای خروج از کشور از پدر خود کسب اجازه نماید. در این صورت بدون نیاز به اجازه پدر گذرنامه دریافت می کند. و از کشور خارج شوند. این در حالی است که اگر دختر ازدواج کند باید برای خروج از کشور اجازه رسمی و کتبی شوهر خود را داشته باشد.

  همچنین، دختری که مجرد است پس از رسیدن به سن 18 سال، می تواند در کارهای روزانه و معمول خود هر طور که مایل است عمل کند. اَعمالی از قبیل جراحی های صورت و بینی و عمل های زیبایی بدون نیاز به اجازه پدر قابل انجام است. البته باید توجه داشت که نفقه دختر قبل از اینکه ازدواج کند و یا داشتن شغل بر عهده پدر یا جد پدری و در صورت نبود آنها بر عهده مادر است.اختیارات دختر پس از سن 18 سال

  اما دختر حتی بعد از سن 18 سال نمی تواند بدون اذن پدر یا جد پدری خود ازدواج کند. چرا که ازدواج دختر باکره بدون اذن پدر یا جد پدری ممنوع است. اما اگر پدر یا جد پدری بدون دلیل موجه از دادن اجازه خودداری کنند. دختر می تواند به دادگاه مراجعه کند و با معرفی کامل مردی که می خواهد با او ازدواج کند از دادگاه کسب اجازه نماید. همچنین، اگر دختر در شرایطی باشد که احتیاج به ازدواج داشته باشد. و اخذ اجازه از پدر و یا جد پدری میسر نباشد می تواند بدون اذن آنها ازدواج کند. اختیارات دختر پس از سن 18 سال

  برای دریافت وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی به صفحه درخواست مشاوره مراجعه کنید. 

  برچسب ها:

  اختیارات دختر پس از سن 18 سالبازگشت به داشبوردازدواج دختر پس از 18 سالگیبازگشت به داشبورددحتر پس از 18 سال می تواند مستقل شودبازگشت به داشبوردنفقه دختر 18 ساله

  اشتراک:

  منبع مطلب : taranom-edalat.com

  تغییرات دخترتان در سن 18 سالگی و رفتار با دختر 18 ساله چگونه است؟

  درک شرایط دخترتان در سن 18 سالگی و روانشناسی دختر 18 ساله به شما کمک می‌کند که رفتار با نوجوان خود را بهتر بشناسید. در ادامه رفتار با دختر 18 ساله خود را یاد می‌گیرید.

  تغییرات دخترتان در سن 18 سالگی و رفتار با دختر 18 ساله چگونه است؟

  نویسنده: تیم تحریریه درمانکده مادر و کودک 2 سال پیش 3 سؤال زمان مطالعه: 5 دقیقه

  21,125 بازدید

  در انتظار بازبینی توسط تیم پزشکی درمانکده

  دخترتان در سن 18 سالگی آخرین سال‌های نوجوانی را پشت سر می‌گذارد اما بزرگسال به حساب می‌آید. هنوز هم برای سرپناه  (به معنی واقعی کلمه، عاطفی و مالی) به شما وابسته است اما تلاش می‌کند مسوول باشد.

  دختر 18 ساله‌تان در این سن تصمیم می‌گیرد چه شخصیتی دارد و چه می‌خواهد. او ورژن‌های مختلف زندگی را امتحان می‌کند. هم‌زمان، روی خود تمرکز دارد و نسبت به جهان خارج آگاه می‌شود.

  برای شناخت روحیات دختر 18 ساله و برقراری ارتباط موثر با او، می‌توانید از بهترین روانشناسان تهران، مشاوره آنلاین دریافت کنید:

  مشاورۀ آنلاین با دکتر روانشناس مورد نظرتان را رزرو کنید

  به صفحه مشاورۀ آنلاین روانشناسی بروید و زمان مشاوره دلخواهتان را (تصویری، صوتی و متنی) آنلاین رزرو کنید.

  رزرو مشاورۀ روانشناسی

  دخترتان دارد وارد بزرگسالی می‌شود. 18 سالگی درست بین نوجوانی و بزرگسالی است. او خوش‌بین و مضطرب است و از نظر رشد اتفاقات مهمی در این سن می‌افتد. او در مرحله بسیار حساس و مرز بزرگسالی است. باید با روانشناسی دختر 18 ساله آشنایی کافی داشته باشید تا بتوانید به درستی رفتار با نوجوان خود را جوری هدایت کنید که این مسیر سخت را پشت سر بگذارید.

  درک شرایط دختر 18 ساله و روانشناسی دختر 18 ساله به شما کمک می‌کند که رفتار با نوجوان خود را بهتر بشناسید. در ادامه به روانشناسی دختر 18  ساله شما در فرایند رشد اشاره کرده و روش‌هایی معرفی می‌کنیم که رفتار با دختر 18 ساله خود را یاد بگیرید.

  پیش از این در مجله پزشکی درمانکده، با تغییرات دختر خود در 17 سالگی آشنا شدید. با ما همراه باشید.

  زبان دختران 18 ساله

  دخترتان در این سن می‌تواند هوشمندانه در جلسات پرسش و پاسخ حاضر شود. شاید حال و حوصله‌ی حرف زدن نداشته باشد اما اغلب مشتاق است عقاید خود را درمورد اتفاقاتی که در دنیا می‌افتد به اشتراک بگذارد. برخلاف سال‌های گذشته، حالا به نقطه نظرات دیگران گوش می‌دهد و آن‌ها را در نظر می‌گیرد.

  درک شرایط دختر 18 ساله و روانشناسی دختر 18 ساله به شما کمک می‌کند که رفتار با نوجوان خود را بهتر بشناسید

  رشد اجتماعی دختران در سن 18 سالگی

  دختر 18 ساله‌تان از جمع و دوستی‌های گروهی به سمت ایجاد دوستی‌های عمیق‌تر حرکت می‌کند. از قرار عاشقانه لذت می‌برد یا دنبال روابط عاطفی معنی‌دار است. فشار همسالان دیگر رویش تاثیر زیادی ندارد. اگر دلش بخواهد چیزی را امتحان کند، بیشتر به نظر متخصصان علاقه‌مند است تا نظر همسالان.

  وضعیت عاطفی دختر 18 ساله شما

  دختر 18 ساله‌تان یکی از دو مورد اصلی عاطفی را انجام می‌دهد. اگر عادت دارد تمام احساساتش را بروز دهد، یاد می‌گیرد چطور عواطفش را کنترل کند. اگر درون گراست، با عواطف خود و روش‌های به اشتراک گذاشتن آن بیشتر خو می‌گیرد.

  دخترتان در سن 18 سالگی آخرین سال‌های نوجوانی را پشت سر می‌گذارد اما بزرگسال به حساب می‌آید.

  شرایط فیزیکی دختران در سن 18 سالگی

  اگرچه بیش از نیمی از دختران در  سن 18 سالگی رژیم می‌گیرند، احتمالا یک لایه‌ی کوچک و سالم چربی دور بازو، پاها، پستان‌ها و لگن دخترتان جمع می‌شود.

  دختر 18 ساله شما تا دیروقت بیدار می‌ماند و صبح‌ها دیرتر بیدار می‌شود اما هنوز به میزان خواب کافی احتیاج دارد. به او اجازه دهید آخر هفته‌ها کمبود خوابش را جبران کند.

  برای آنکه رفتار با نوجوان را بهتر بشناسید و بدانید دختر شما در 18 سالگی چه مشکلات و دغدغه‌هایی دارد، باید با روانشناس این حوزه مشورت کنید. شما از طریق درمانکده می‌توانید از بهترین روانشناسان تهران، مشاوره آنلاین بگیرید

  مطب پزشک روانشناس مورد نظرتان را آنلاین رزرو کنید

  به صفحه پزشکان روانشناسی درمانکده بروید و زمان مراجعه به مطب پزشک دلخواهتان را آنلاین انتخاب کنید.

  دریافت نوبت روانشناسی

  چالش‌ها سن 18 سالگی

  هرچه استقلال دخترتان بیشتر می‌شود، فرصت بیشتری برای تلاش پیدا می‌کند. باور کنید یا نه، این مسئله چیز خوبی است و به او کمک می‌کند  از سن 18 سالگی سیستم حمایتی خود را کشف کند و مقاوم شود.

  ممکن است دختر 18 ساله‌تان ظرف چند روز غم و ناراحتی را پشت سر بگذارد یا در دام افسردگی گرفتار شود.

  در رفتار با دختر 18 ساله، گاهی لازم است مداخله کنید و گاهی باید عقب بایستید. تنش و دعوا طبیعی است. شاید به توجه فیزیکی شما علاقه نداشته باشد (یا حتی نخواهد نزدیک شما باشد) اما هنوز دلش می‌خواهد بداند که به او اهمیت می‌دهید. با او در مورد روش‌های سالم ابراز احساسات صحبت کنید و به او کمک کنید تبدیل به کسی شود که می‌تواند از عهده‌ی خود برآید.

  دختر 18 ساله‌تان از جمع و دوستی‌های گروهی به سمت ایجاد دوستی‌های عمیق‌تر حرکت می‌کند.

  داشتن آزادی عمل در اینترنت بخشی از بزرگسال بودن است اما دخترتان هنوز در زمینه‌ی زندگی آنلاین به حمایت شما نیاز دارد. بررسی نرم افزار سایت‌هایی را که از آن‌ها بازدید کرده به شما نشان می دهد (البته این روش 100% موثر نیست). قبل از تعیین قانون، با او درمورد آزادی‌های جدید، سرچ امن و مراقبت مالی از خود در خریدهای آنلاین صحبت کنید.

  گاهی تغییرات بزرگ منجر به سرخوردگی‌های بزرگ می‌شود. ممکن است دختر 18 ساله‌تان ظرف چند روز غم و ناراحتی را پشت سر بگذارد یا در دام افسردگی گرفتار شود. دنبال نشانه‌هایی مانند بی‌میلی نسبت به چیزهایی که معمولا از آن‌ها لذت می‌برد، اختلال در خواب یا کمبود انرژی بگردید.

  منبع مطلب : www.darmankade.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید