این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  درباره هنر نقاشی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  درباره هنر نقاشی را از این سایت دریافت کنید.

  نقاشی

  نقاشی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  این مقاله نیازمند ویکی‌سازی است. لطفاً با توجه به راهنمای ویرایش و شیوه‌نامه، محتوای آن را بهبود بخشید.

  این مقاله نیازمند تمیزکاری است. لطفاً تا جای امکان آن‌را از نظر املا، انشا، چیدمان و درستی بهتر کنید، سپس این برچسب را بردارید. محتویات این مقاله ممکن است غیر قابل اعتماد و نادرست یا جانبدارانه باشد یا قوانین حقوق پدیدآورندگان را نقض کرده باشد.

  «نقاش» به اینجا تغییرمسیر دارد. برای دیگر کاربردها نقاش (ابهام‌زدایی) را ببینید.

  بالا از راست به چپ:

  مونالیزا - دختری با گوشواره مروارید

  زایش ونوس - جیغ

  نَقاشی، نگارگری یا رسم، فرایندی است که طی آن رنگ، رنگدانه یا رنگ نقاشی بر روی یک سطح مسطح مانند کاغذ یا بوم ایجاد نقش می‌کند و اثری خلق می‌شود. فردی که این فرایند توسط او انجام می‌گیرد نقاش نام دارد، به‌خصوص زمانی که نقاشی حرفهٔ شخص باشد.

  نقاشی یکی از رشته‌های اصلی هنرهای تجسمی است و قدمت آن شش برابر زبان نوشتاری می‌باشد.[۱] برخی از پژوهشگران معتقدند اولین نقاشی‌های یافت‌شده در غارها حاکی از آن است که انسان‌های اولیه با کشیدن نقش حیوانات و شکارشان به نوعی خود را آمادهٔ نبرد با آن‌ها می‌کرده‌اند.

  قدیمی‌ترین نقاشی‌ها در جهان که متعلق به حدود ۳۲۰۰۰ هزار سال پیش می‌باشد، در گروته شاوه فرانسه قرار دارد. این نقاشی‌ها که با استفاده از افرای قرمز و رنگ‌دانه سیاه، حکاکی و رنگ شده‌اند، تصاویری از اسب‌ها، کرگدن‌ها، شیرها، بوفالوها و ماموت‌ها را نشان می‌دهند. این‌ها نمونه‌هایی از نقاشی در غار هستند که در اغلب نقاط جهان وجود دارند.

  بسیاری از آثار شناخته شده و مشهور هنری امروزی، مانند مونالیزا، شب پرستاره، دختری با گوشواره مروارید و تولد ونوس نقاشی‌های برجسته‌ای هستند که در سراسر جهان از آن‌ها الگو برداری شده‌است. هرچند اختلاف نظرهای جزئی در مورد کاملاً هنری بودن آثاری که به روش‌های غیر سنتی و با روش‌های غیر از شیوه‌های کلاسیک خلق می‌شوند وجود دارد اما از لحاظ مفهومی، هنرمندانی که از صدا، نور، آتش‌بازی، چاپگرهای جوهرافشان، پیکسل‌های صفحه نمایشگر و پاستل یا مواد دیگر برای خلق اثرشان استفاده می‌کنند، با کسانی که مواد سنتی و رنگ‌های آمیخته با زرده تخم مرغ را بکار می‌برند، یکسان هستند. در نتیجه به اغلب کارهای هنری از این دست نقاشی گفته می‌شود.

  در قیاس با نقاشی، طراحی، سلسله عملیات ایجاد یک سری اثر و نشانه با استفاده از فشار آوردن یا حرکت ابزاری بر روی یک سطح است.

  نقاشی ساختمان یک روش قابل اجرا برای تزئین دیوارهای یک بنا با استفاده از رنگ‌آمیزی در ساختار جزئیات کار موجود است.

  از نقاشان معروف می‌توان به: ونگوگ،فرنیک،داوینچی، پیکاسو و فریداکالو اشاره کرد.

  پیشینه[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: تاریخچه نقاشی

  نقاشی بسیار قدیمی درون غار لاسکو

  تا سال ۲۰۱۸ میلادی اعتقاد بر این بود که قدیمی‌ترین نقاشی‌های شناخته شده در غار شووه در فرانسه و حدود ۳۲۰۰۰ سال قدمت دارند. این نقوش با استفاده از رنگدانه‌های قرمز حکاکی و نقاشی شده‌اند و مضامین آنها اسبها، کرگدن، شیرها، بوفالو، ماموت، طرح‌های انتزاعی و شکل‌های جزئی از انسان هستند. سپس نقاشی‌های غار در اندونزی در غار لوبانگ جريجي صالح[۲] پیدا شد که گمان می‌رود قدمت آن ۴۰ هزار سال باشد. با این حال، اولین شواهد مربوط به عمل نقاشی در دو پناهگاه سنگ در آرنهم‌لند، در شمال استرالیا کشف شده‌است. در پایین‌ترین لایه مواد در این سایتها، تکه‌های اکر استفاده شده وجود دارد که قدمت آنها ۶۰ هزار سال است. باستان شناسان همچنین قطعه ای از نقاشی سنگ را در یک پناهگاه سنگ آهک در منطقه کیمبرلی در شمال غربی استرالیا که قدمت آن ۴۰ هزار سال است، پیدا کرده‌اند.[۳] نمونه‌هایی از نقاشی غارها در سراسر جهان از جمله ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، چین، استرالیا، مکزیک،[۴] وجود دارد.

  در فرهنگ‌های غربی، نقاشی رنگ روغن و نقاشی با آبرنگ دارای سبک و مضمون سنتی غنی و پیچیده‌‌ای می‌باشد. در شرق، جوهر و جوهر رنگی از لحاظ تاریخی، با سنت‌های به همان اندازه غنی و پیچیده، به عنوان رسانه غالب شد. اختراع عکاسی تأثیر عمده ای در نقاشی داشت. در دهه‌های پس از تولید اولین عکس در سال ۱۸۲۹ میلادی فرایندهای عکاسی بهبود یافته و به‌طور گسترده‌تری مورد استفاده قرار گرفتند و نقاشی را از بسیاری از اهداف تاریخی خود برای تهیه یک ثبت دقیق از جهان قابل مشاهده محروم کرد. مجموعه ای از جنبش‌های هنری در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیست - به ویژه امپرسیونیسم، پسامپرسیونیسم، فوویسم، اکسپرسیونیسم، کوبیسم و دادائیسم - دیدگاه رنسانس در مورد جهان را به چالش کشیدند. با این وجود نقاشی شرقی و آفریقایی تاریخ طولانی سبک سازی را ادامه می‌دهد و همزمان دچار تحول معادل نمی‌شود.

  هنر مدرن و معاصر از ارزش تاریخی صنعت و مستندات به نفع مفهوم فاصله گرفته‌است. این امر اکثریت نقاشان زنده را از ادامه کار نقاشی یا به‌طور کلی یا بخشی از کارهایشان منصرف نکرده‌است. نشاط و تطبیق پذیری نقاشی در قرن بیست و یکم "اعلامیه"‌های قبلی مرگ آن را نقض می‌کند. در دورانی که با ایده کثرت گرایی مشخص می‌شود، هیچ توافقی دربارهٔ سبک نماینده عصر وجود ندارد. هنرمندان همچنان کارهای هنری مهم را در طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و طبع‌های زیبایی شناسانه می‌سازند - قضاوت دربارهٔ شایستگی‌های آنها به عهده عموم مردم و بازار است.

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  نقاشی چیست و هنر نقاشی چگونه است؟

  نقاشی در واقع هنر به تصویر کشیدن مفاهیم مختلف است. برای اینکه بتوانیم نقاشی را درک کنیم و متوجه شویم که نقاشی چیست، باید با این هنر بزرگ و عالی آشنا شویم و بدانیم

  نقاشی چیست و هنر نقاشی چگونه است؟

  نقاشی در واقع هنر به تصویر کشیدن مفاهیم مختلف است. برای اینکه بتوانیم نقاشی را درک کنیم و متوجه شویم که نقاشی چیست، باید با این هنر بزرگ و عالی آشنا شویم و بدانیم که نقاشی چگونه به ما در زندگی کمک می کند و هدف اصلی آن چیست و چگونه می توان از آن در رشد و تعالی خود استفاده کرد.

  نقاشی چیست و هنر نقاشی چگونه است؟

  هنر نقاشی چیست؟

  هنر نقاشی  یکی از مهم ترین و پرطرفدار ترین هنر هایی است که در سالیان طولانی مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است . گسترش و محبوبیت این هنر به اندازه ای است که مبالغ بسیار بالایی سالانه در تجارت هنر نقاشی  مبادله می شود. هنر نقاشی  از جمله هنر هایی است که در طول سالیان  مورد توجه افراد مختلف جامعه قرار گرفته و از آن به جهت بیان مفاهیم متفاوت و مهمی در زندگی استفاده شده است.

  اگر بخواهیم بدانیم نقاشی چیست و هنر نقاشی  را تعریف کنیم باید بگوییم که هنر نقاشی  در واقع به تصویر درآوردن ذهنیت یا واقعه ای اتفاق اتفاده بر روی سطحی قابل ترسیم است . می توان اینگونه گفت که هنر نقاشی  استفاده از رنگ ها بر روی سطوح برای شخصیت بخشیدن به سطحی خام می باشد. نقاشی هنری قدرتمند است و نقاشان به واسطه قدرت این هنر توانسته اند در طول زندگی بشر مفاهیم بسیاری را به انسان ها آموزش دهند.

  در واقع نقاشی  بیان تصویری مفاهیم و واقعیات زندگی است. شاید شما تصور کنید نقاشی تنها به وسیله قلمو و مداد یا آبرنگ امکان پذیر است اما باید بگوییم این تصور اساس درست نیست در واقع هنر نقاشی  هنری بی نظیر و نامحدود است شما برای خلق یک آثار هنری نقاشی می توانید از دست ، قلمو ، چوب ، چاقو و هر آنچه که می خواهید برای خلق تصویر مورد نظر استفاده نمایید. با این توضیحات می توان پی برد که نقاشی چیست و چگونه بر روی ما تاثیر می گذارد.

  تاریخچه هنر نقاشی

  هنر نقاشی  دارای تاریخچه قوی و بسیار پرباری می باشد. در واقع این هنر از زمان های نخستین و با اشکالی که بر روی غارها کشیده می شد و یا بر روی آثار باستانی دیده می شد ،تعریف شده است. هنر نقاشی  در واقع نوعی زبان در آن دوران ها محسوب می شد و انسانها با استفاده از آن با یکدیگر صحبت می کردند.

  در واقع نقاشی که در زمان باستان کشیده می شد به آن نقاشی تاریخی می گویند. نقاشی تاریخی، لحظه ای را که در آن زمان گذرانه شده به تصویر می کشد و صرفا مختص به موضوعی خاص نیستند و اغلب شامل تعداد زیادی از تصاویر و چهره ها می باشد. نقاشی  های تاریخی به طور سنتی به عنوان عالی ترین شکل نقاشی غربی مورد توجه قرار گرفته و معتبرترین مکان را در نگه داری، به آنها اختصاص داده اند که اغلب در موزهای معروفی، از آنها به عنوان یک اثر تاریخی نگه داری می شود.

  همین امر از نقاشی هنری تصویری ساخت که دارای زبان مخصوص به خود است. در سراسر فرهنگ ها و تاریخ بشر هنر نقاشی  مانند رودخانه ای در حال جریان است و با توجه به خلاقیتی که در این هنر وجود دارد، هیچگاه تکراری و خسته کننده نمی شود. در واقع در طول سالیان عوامل بسیاری در تاریخ نقاشی تاثیر گذاشته است که می توان به جغرافیا، دین، خصوصیات ملی، وقایع تاریخی، تولید مواد جدید و موارد دیگر اشاره کرد. همین عوامل باعث ایجاد سبک های متفاوت در هنر نقاشی  شده است.

  با این وجود مهم نیست که این نقاشی ها در چه قرن ایجاد شده اند و امروز در چه سده ای زندگی می کنیم ، ما نمی توانیم این واقعیت را انکار کنیم که اینها گنج های با ارزشی هستند. این نقاشی ها الهام بخش هنر مدرن بوده و به عنوان انگیزه ای برای هنرمندان در همه جا ارائه شده است. وقتی به یک بوم با رنگهای روشن و پراکنده نگاه می کنید ، فقط باید به تاریخچه ای که در طی قرن ها هنر ایجاد شده است فکر کنید.

  نقاشی چیست و هنر نقاشی چگونه است؟

  نقاشی یکی از هنرهای پر طرفدار است. طبق آن چه ما از تاریخچه نقاشی می‌دانیم. نقاشی در ابتدا برای ثبت وقایع یا ایجاد ارتباط به کار می‌رفته است اما بعدها نقاشی‌ها تکامل پیدا می‌کنند و ابعاد دیگری پیدا می‌کنند و وارد سیاست و مذهب می‌شوند و به این شکل آثار درخشانی خلق می‌شوند. امروزه حتی نقاشی کاربرد درمانی هم پیدا کرده است و رواشناسان از نقاشی برای بهبود سلامت روانی بیمار استفاده می‌کنند. در این متن به این موضوع خواهیم پرداخت و سعی خواهیم کرد، نقاشی را از جنبه‌های مختلفی بررسی کنیم و به این پرسش‌ها پاسخ دهیم که:

  درباره تاریخچه نقاشی چه می‌توان گفت؟

  چه سبک های نقاشی مختلفی در دنیای هنر وجود دارد؟

  انواع نقاشی از نظر متریال‌های مختلف مخصوص نقاشی چیست؟

  یادگیری نقاشی چه مزایای روانشناختی می‌تواند داشته باشد؟

  درباره تاریخچه نقاشی چه می‌توان گفت؟

  نقاشی یکی از نخستین هنرهایی است که پیش از پیدایش خط، انسان‌ها برای ثبت وقایع یا حتی ارتباط با یک دیگر استفاده می‌کردند. نکته جالب در زمینه نقاشی این است که نخستین نقاشی‌ها به دست بشر بر روی دیوار غارها کشیده شده است که به آن‌ها هنر سنگی نیز گفته می‌شود. این نقاشی‌ها توسط افراد کوچ نشین بر روی دیوار غارها کشده می‌شده است. نقاشی‌ها یافت شده به دست باستان شناسان نشان می‌دهدکه این نقاشی‌ها به طور معمول با سه رنگ کشده می‌شده‌اند و همین طور سعی می‌شده است که تا جای ممکن به واقعیت نزدیک باشند. در یکی از قدیمی‌ترین این نقاشی‌ها که در غار آلتامیرا اسپانیا یافت شده است، حیوانی بنام بیسون (Bison) بر دیوار کشیده شده است که از نیاکان گاوهای امروزی به حساب می‌آید.

  پس از پیشرفت‌های انسان طی قرون متمادی نه تنها حضور هنر نقاشی کم‌رنگ‌تر نشد بلکه جلوه مهمترین در جوامع پیدا کرد و نقاشی‌ها هم با تغییر و تحولات اجتماعی تغییر کردند و فرم‌های مختلفی را به خود گرفتند. به عنوان مثال نقاشی در عصر قرون وسطی به کلیسا راه پیدا کرد و آثار درخشانی چون آفرینش انسان خلق شد و نقاشان بسیاری چون داوینچی با نقاشی‌های شگفت انگیز خود همگان را متحیر می‌کردند. البته تعییر و تحولات در دنیای هنر نقاشی در تاریخچه نقاشی از چند جهت قابل بررسی است. با گذشت زمان ابزارهای نقاشی هم توسعه یافتند و به نقاشان برای ایجاد رنگ‌ها و بافت‌های جدیدتر کمک کردند هم همزمان با تحولات اجتماعی سبک های نقاشی جدید به وجود آمدند که در ادامه به آن‌ها بیشتر خواهیم پرداخت.

  منبع مطلب : rasekhoon.net

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید