این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دردپهلوی راست

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دردپهلوی راست را از این سایت دریافت کنید.

  Just a moment...

  DRKARAMI.COM

  DRKARAMI.COM Checking if the site connection is secure

  drkarami.com needs to review the security of your connection before proceeding.

  Did you know companies are using machine learning to help identify and protect against bot traffic?

  منبع مطلب : drkarami.com

  علت درد پهلوی راست چیست و چگونه درمان می شود؟

  درد پهلوی راست به دلایلی چون وجود سنگ کلیه، عفونت کلیه، کیست تخمدان در زنان و یا پیچ خوردگی بیضه در مردان ایجاد می شود. درمان درد پهلوی راست کاملا به علت آن بستگی خواهد داشت.

  علت درد پهلوی راست چیست و چگونه درمان می شود؟

  درد پهلوی راست به دلایلی چون وجود سنگ کلیه، عفونت کلیه، کیست تخمدان در زنان و یا پیچ خوردگی بیضه در مردان ایجاد می شود. درمان درد پهلوی راست کاملا به علت آن بستگی خواهد داشت.

  مقالات فیزیوتراپی

  این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید

  1

  درد پهلوی راست

  احساس درد در ناحیه شکم و پهلوی راست به دلایل مختلفی می تواند به وجود آید. به همین دلیل، تقریبا هر فردی ممکن است حداقل یک بار در زندگی خود به درد پهلوی راست دچار شده باشد. درد در پهلوی راست می تواند به دلایلی نظیر آپاندیسیت، بیماری های روده، فتق، کیست تخمدان و مانند آن ها شکل بگیرد. بنابراین، درمان درد پهلوی راست بنا بر علت بروز آن متغیر خواهد بود.

  در بسیاری از موارد درد پهلوها پس از مدتی (مثلا یک یا دو روز) از بین می رود. در چنین شرایطی معمولا مساله مهمی نبوده و نیازی به پیگیری جدی ندارد. اما اگر شخص به مدت چند روز در ناحیه پهلوی راست خود درد مداوم داشته باشد و یا شدت آن افزایش پیدا کند، باید حتما به پزشک مراجعه نماید.

  در این مقاله قصد داریم به بررسی علل بروز درد پهلوی راست بپردازیم. خواهیم دید که هر مشکلی که باعث درد در پهلوی راست می شود با چه نشانه هایی همراه است. همچنین، به برخی از روش ها برای درمان درد پهلوی راست اشاره خواهیم کرد.

  علت درد پهلو چیست

  درد پهلوی راست چگونه بروز می کند؟

  درد پهلوی راست به دلایل متفاوتی می تواند باعث ایجاد ناراحتی در افراد شود. این درد ممکن است در حالت نشسته، راه رفتن و یا دراز کشیدن شدیدتر یا کمتر گردد. البته این وضعیت کاملا به دلیل بروز آن بستگی دارد. در بسیاری از موارد افراد پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، احساس درد نداشته و بهبود پیدا می کنند. اما گاهی علت بروز درد در پهلوی راست، یک بیماری یا اختلال جدی است. در چنین شرایطی برای شناسایی علت درد پهلوی راست بهتر است حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

  در مواردی که درد پهلوی راست یک علت جدی داشته باشد، معمولا با علائم دیگری نیز همراه می شود. برخی از مهم ترین نشانه هایی که ممکن است با درد در پهلوی راست همراه گردد، عبارت اند از:

  حالت تهوع زردی پوست استفراغ مداوم مدفوع خونی تب خفیف یا شدید تورم شکم

  حساسیت شدید ناحیه شکم نسبت به لمس

  همراهی درد پهلوی راست با حداقل یکی از این علائم نشان می دهد که علت درد باید به صورت جدی تری پیگیری گردد. هر گونه سهل انگاری در این مورد می تواند عوارض جبران ناپذیری برای فرد داشته باشد.

  علت درد پهلوی راست چیست؟

  درد پهلوی راست به دلایل مختلفی می تواند بروز کند. هر یک از حالت هایی که باعث ایجاد درد در پهلوی راست می شوند ممکن است با نشانه های دیگری نیز همراه شوند. در این قسمت به برخی از مهم ترین بیماری ها، اختلالات و فاکتورهایی که می توانند منجر به ایجاد درد در پهلوی راست شوند اشاره خواهیم کرد.

  علت درد پهلوی راست ؛ التهاب آپاندیس یا آپاندیسیت

  آپاندیس یک لوله کوچک و باریک است که در سمت راست شکم و در قسمت اتصال روده های بزرگ و کوچک به یکدیگر قرار گرفته است. ایجاد التهاب و یا عفونی شدن آپاندیس را با عنوان آپاندیسیت می شناسند. اولین نشانه ای که ابتلا به التهاب آپانیسیت را خبر می دهد، درد پهلوی راست است که معمولا به صورت یک درد تیز و آزاردهنده در پایین شکم سمت راست احساس می شود.

  بیشتر بدانید:  علائم شکستگی آرنج در کودکان

  از علائم دیگری که در هنگام بروز آپاندیسیت با درد در پهلوی راست همراه می شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  حالت تهوع استفراغ تب اسهال یبوست تورم شکم

  احساس ضعف و کاهش اشتها

  برای درمان آپاندیسیت باید حتما فرد را به نزدیک ترین بیمارستان انتقال داد. زیرا التهاب آپاندیس می تواند بسیار خطرناک باشد. پارگی یا ترکیدن آپاندیس ملتهب و عفونی، باعث پخش عفونت در داخل شکم خواهد شد. در هنگام بروز آپاندیسیت، پزشک پس از معاینات اولیه، فرد را بستری کرده و در اسرع وقت او را برای جراحی آماده می سازد. به جراحی برداشتن آپاندیسیت، آپاندکتومی می گویند که از ترکیدن آپاندیس و آلوده شدن اندام های شکمی دیگر جلوگیری خواهد کرد.

  هنگامی که درد پهلوی راست به همراه علائم دیگر آپاندیسیت بروز می کند، به هیچ عنوان نباید خود درمانی انجام دهید. برای مثال، مصرف مواد ملین در این شرایط می تواند باعث پارگی آپاندیس گردد که خطرناک است.

  البته گاهی ممکن است پس از مراجعه به پزشک، داروهایی برای کاهش درد پهلوی راست و بهبود التهاب آپاندیس تجویز گردد. اما مصرف خودسرانه دارو می تواند عوارض جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

  علت درد پهلوی راست ؛ فتق یا هرنی (Hernia)

  هر یک از اندام بدن مخصوصا در ناحیه شکم، به کمک یک بافت میزبان یا ماهیچه نگه داشته می شوند. حال اگر از سوی این بافت و ماهیچه به اندام داخلی یاد شده فشاری وارد شود، نوعی بیرون زدگی رخ می دهد که به آن فتق یا هرنی می گویند. فتق های متفاوتی ممکن است در قسمت های مختلفی از بدن ایجاد گردند. اما  اصلی ترین و بیشترین حالت های فتق در نواحی شکم و اطراف آن دیده می شود.

  درد ناشی از فتق در نواحی اطراف ناحیه آسیب دیده حس خواهد شد. به همین دلیل، بروز درد پهلوی راست ممکن است در اثر ایجاد فتق های شکمی باشد. علاوه بر درد پهلوی راست، نشانه های دیگری نیز در اثر بروز فتق اندام داخلی به وجود می آیند که عبارت اند از:

  ایجاد تورم یا برآمدگی در محل فتق

  افزایش درد در ناحیه

  درد هنگام بلند کردن اجسام، خنده، گریه، سرفه یا زور زدن

  ایجاد یک درد مبهم و کلافه کننده

  احساس سیری یا یبوست

  نکته ای که در مورد درد پهلو در اثر فتق وجود دارد آن است که این درد می تواند در سمت راست یا چپ شکم شکل بگیرد. محل درد کاملا به محل بروز فتق بستگی خواهد داشت.

  بیشتر بدانید:  فواید آب درمانی برای کودکان چیست

  علت درد پهلوی راست ؛ ایجاد عفونت کلیه

  ایجاد عفونت در کلیه سمت راست می تواند منجر به ایجاد درد پهلوی سمت راست شود. عفونت کلیه در اثر نفوذ باکتری های موجود در مثانه یا مجاری ادراری به آن ایجاد می شوند. در چنین شرایطی احتمال سرایت عفونت باکتریایی به هر دو کلیه سمت راست یا چپ وجود دارد.

  منبع مطلب : physiotherapyiranian.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید