این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  درمان سرطان با ژن درمانی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  درمان سرطان با ژن درمانی را از این سایت دریافت کنید.

  ژن درمانی سرطان مغز

  با تحقیق و بررسی موارد بسیار مختلف، محققین به نام و مجرب توانسته اند تاثیر ژنوم انسان را در درمان موفق سرطان دریابند.

  مبارزه ژنتیکی با سرطان ها

  تقریبا بیست سال بعد از این که ژنوم انسانی طرح ریزی شد، تمام توالی ژنومی آماده وارد شدن به روند درمان سرطان بودند.

  محققین در دانشگاه واشنگتن، روش توالی خودکاری را به منظور بهبود ریسک بیماران مبتلا به لوسمی میلوئیدی حاد و سندرم میلودیسپلاستیک به صورت تجاری درآوردند. این روش که ChromoSeq نام دارد، برای دیگر انواع سرطان از جمله تومورهای جامد استفاده می گردد.

  بررسی ژنوم انسانی و درمان سرطان

  روش نوین و کاربردی CHROMOSEQ

  نتایج احتمالی روش CHROMOSEQ

  نکات قابل تأمل

  ادامه تحقیقات و نتایج حاصل

  در مورد دیگر انواع سرطان ها، تعیین توالی ژنوم می تواند از DNA نمونه بیوپسی گرفته شده از تومورهای جامد انجام شود، که اغلب برای ارزیابی مولکولی کافی نیستند و کشت آن ها دشوار می باشد. تیم امیدوار است که این روش به زودی برای دیگر سرطان ها نیز قابل اجرا باشد.

  منبع1 منبع2

  دکتر فرشید اربابی

  متخصص رادیوتراپی و انکولوژی

  دکتر فرشید اربابی دارای رتبه عالی بورد تخصصی به طور متمرکز به پژوهش و درمان تومورهای مغز و نخاع ، تومورهای سر و گردن (حنجره، نازوفارنکس، حفره دهان و …) و تومورهای پستان پرداخته است.

  برچسب ها:

  نوشته‌های تازه

  احتمال ابتلا به سرطان در زنان و مردان

  تاثیر آلودگی هوا بر سرطان ریه

  وقتی سرطان ریه به مغز متاستاز می دهد!

  ورزش و سرطان درمان تومور پستان

  محبوبترین مقالات

  “هشدار!!! مدفوع خونی را جدی بگیریم”

  سرطان پستان را بشناسید!

  توضیح کامل مراحل شیمی درمانی

  ویژگی‌ سردرد تومور مغزی

  طول عمر بیماران تومور مغزی

  دسته‌ها

  آپاندیموم (1)

  آستروسیتوم کورتکس حرکتی (1)

  آستروسیتوما ساقه مغز (1)

  آموزش (81) پستان (21) سرطان (60) گوارش (7) مغز و اعصاب (28) انکولوژی (21) بهبودیافتگان (9) بیضه (2) بیماران (16)

  گلیوبلاستوم مولتی فرم (1)

  مننژیوم (6) پروستات (3) پوست (4)

  پیوند مغز استخوان (1)

  تيروئيد (2) دستگاه گوارش (2) دهان و ندان (1) روده یا کلون (2) عمومی (6) فیلمهای آموزشی (11) کوردوما (1) لنفوم معده (2) مدولوبلاستوم (2) مصاحبه (1) معده (3) ملانوم (1) هپاتیت (1)

  آخرین دیدگاه‌ها

  farshidarbabi در ایمونوتراپی، جدید ترین راه درمان سرطان

  farshidarbabi در بهترین متخصص رادیوتراپی در تهران

  farshidarbabi در بازگشت مجدد سرطان پروستات

  farshidarbabi در “هشدار!!! مدفوع خونی را جدی بگیریم”

  farshidarbabi در “هشدار!!! مدفوع خونی را جدی بگیریم”

  منبع مطلب : farshidarbabi.com

  ژن درمانی سرطان چیست؟

  مهمترین کاربرد ژن درمانی در درمان سرطان است که دریچه ای از امید را به روی ما باز کرده است. در ادامه این مقاله ژن درمانی سرطان به طور مفصل شرح داده شده است.

  ژن درمانی سرطان چیست؟

  همه چیز درباره ژن درمانی سرطان

  ژن درمانی سرطان چیست؟ همه چیز درباره ژن درمانی سرطان ژن چیست و چگونه عمل می کند؟

  ژن درمانی سرطان زا

  در مرکز هر سلول بدن شما ناحیه ای به نام “هسته” وجود دارد. هسته حاوی DNA شما (اسید نوکلئیک دئوکسی ریبوز) است ، که یک کد ژنتیکی است که از هر یک از والدین تان به شما به ارث رسیده است (به ارث برده شده است). ژن ها از چند صد تا چند میلیون قطعه DNA تشکیل شده اند. شما دارای 46 کروموزوم هستید که هر کدام از هزاران ژن تشکیل شده اند. هر فرد بین 20 تا 25 هزار ژن در بدن خود دارد. شما از هر ژن 2 نسخه دارید ، 1 نسخه از مادر و یک نسخه از پدر. ژن درمانی سرطان

  گروه پزشکان بهایند، اولین مرکز هوشمند فوق تخصصی پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان (اولین مرکز تخصصی درمان هدفمند و ایمنی درمانی)

  ارتباط مستقیم با مرکز:

  واتساپ(09023009259)

  ژن ها حاوی دستورالعمل هایی برای سلول مبنی بر نحوه ساخت پروتئین هستند. پروتئین ها برای انجام بیشتر عملکردهای حیاتی مورد نیاز و ضروری هستند. ژن ها به سلول ها می گویند که چگونه کار کنند ، رشد و نمو ما را کنترل کنند و ظاهر ما و نحوه عملکرد بدن ما را تعیین کنند. آنها همچنین در ترمیم سلول ها و بافت های آسیب دیده نقش به سزایی دارند.

  مهمترین کاربرد ژن درمانی در درمان سرطان است. در ادامه این مقاله ژن درمانی سرطان به طور مفصل شرح داده شده است. ژن درمانی pdf

  ژن درمانی سرطان چیست؟

  ژن درمانی خاورمیانه

  اکنون که می دانیم ژن ها چیستند ، قصد داریم این را نیز بدانیم چگونه می توان از آنها برای مقابله با سرطان استفاده کرد؟ اگر ژنی آسیب ببیند ، به این آسیب “جهش” گفته می شود. این جهش می تواند منجر به عدم عملکرد صحیح یک ژن و رشد غیرقابل کنترل سلول شود. وقتی سلول ها خیلی سریع یا غیرقابل کنترل رشد می کنند ، سرطان ایجاد می شود. به خاطر داشته باشید که تشکیل سرطان به این سادگی ها نیست ، بلکه به مجموعه پیچیده ای از جهش های متعدد نیاز دارد. این جهش ها ممکن است در اثر مواردی مانند سیگار کشیدن و محیط زیست ایجاد شده یا ممکن است به ارث برده شوند (از والدین تان منتقل شوند). منطقی است که اگر بتوانیم این جهش ها را ترمیم کنیم ، احتمالاً می توانیم از شیوع سرطان جلوگیری کنیم. حال سوال این است که چگونه این کار را انجام دهیم؟

  در حال حاضر ، محققان در حال آزمایش چندین روش استفاده از ژن درمانی در درمان سرطان هستند: ژن درمانی در سرطان خون

  جایگزین کردن ژن های مفقود یا غیر فعال (بدون عملکرد). به عنوان مثال ، p53 ژنی است که “ژن سرکوب کننده تومور” نامیده می شود. وظیفه آن فقط این است: سرکوب (جلوگیری یا توقف) تشکیل تومورها. سلول هایی که فاقد این ژن هستند یا به دلیل جهش ، کپی غیر فعال ندارند ، ممکن است با افزودن کپی های فعال p53 به سلول “ثابت” شوند.

  انکوژن ها ژن های جهش یافته ای هستند که می توانند باعث تشکیل سرطان جدید یا گسترش سرطان موجود (متاستاز) شوند. با توقف عملکرد این ژن ها ، ممکن است سرطان و یا گسترش آن متوقف شود.

  استفاده از سیستم ایمنی بدن خود با قرار دادن ژن ها در سلول های سرطانی که بدن را تحریک می کند به عنوان مهاجم خارجی به سلول های سرطانی حمله کند.

  وارد کردن ژن ها در سلول های سرطانی به منظور این که شیمی درمانی ، پرتودرمانی یا هورمون درمانی بتوانند سلول های سرطانی را راحت تر مورد حمله قرار دهند.

  ایجاد “ژن های خودکشی” که می توانند وارد سلول های سرطانی شوند و منجر به خود تخریبی آنها شود.

  سرطان ها برای رشد و بقا به خون نیاز دارند و برای این کار عروق خونی خود را تشکیل می دهند. می توان از ژن ها برای جلوگیری از تشکیل این رگ های خونی که باعث مرگ تومور در اثر گرسنگی می شود (که همچنین ضد رگ زایی نیز نامیده می شود) استفاده کرد.

  از ژن ها برای محافظت از سلول های سالم در برابر عوارض جانبی درمان استفاده می شود و اجازه می دهد دوزهای بیشتری از شیمی درمانی و پرتودرمانی داده شود. ژن درمانی سرطان کبد

  ژن درماني سرطان چگونه انجام می شود؟

  ژن درمانی سرطان pdf

  تحویل ژن یکی از بزرگترین چالش های ژن درمانی است. می توانید تصور کنید تزریق این ژن ها به سلول های کوچک بسیار دشوار است ، بنابراین از حامل یا “وکتور” برای این کار استفاده می شود. به طور معمول ، ویروس ها به عنوان ناقل استفاده می شوند. حامل ویروس برای انتقال DNA انسان باید از نظر ژنتیکی تغییر کند. این ویروس ها مانند ویروس هایی هستند که باعث سرماخوردگی می شوند ، تنها “غیرفعال” (خاموش) می شوند تا در واقع باعث سرماخوردگی بیمار نشوند.

  در برخی موارد ، برخی سلول ها از بیمار گرفته می شود و ویروس در آزمایشگاه در معرض سلول ها قرار می گیرد. ویروس به ژن دلخواه متصل شده و به سلول ها راه پیدا می کند. این سلول ها در آزمایشگاه مجاز به رشد هستند. سپس سلول های رشد یافته با تزریق داخل وریدی (IV) به بیمار بازگردانده می شود یا به حفره بدن (یعنی ریه) یا تومور تزریق می شود (ژن درمانی سرطان ریه).

  در موارد دیگر ، حامل با ژن متصل مستقیماً با تزریق داخل وریدی به بیمار داده می شود یا به حفره بدن یا تومور تزریق می شود. هنگامی که ژن به سلول رسید ، باید به هسته سلول (جایی که DNA یا کد ژنتیکی در آن است) برود و با مواد ژنتیکی انسان ترکیب شود. سپس باید آن را “روشن” کرد تا محصول پروتئینی آن ژن تولید شود. برای موفقیت در انتقال ژن ، پروتئین تولید شده باید به درستی کار کند. همانطور که می بینید ، این چند مرحله مهم است که باید برای درمان مناسب به دقت انجام شود. ژن درمانی سرطان تخمدان

  عوارض جانبی ژن درمانی سرطان چیست؟

  سلول درمانی و ژن درمانی

  منبع مطلب : behayand.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید