این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دریافت ربع سکه بانک رفاه

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دریافت ربع سکه بانک رفاه را از این سایت دریافت کنید.

  کارگزاری بانک رفاه کارگران • راهنمای جامع خرید ربع سکه طلا از بورس کالا + نحوه تحویل

  عرضه ربع سکه در بورس کالا گواهی سپرده کالایی ربع سکه طلا بهار آزادی، اولین بار در روز شنبه 1401/10/24 در بورس کالا عرضه شد و با نماد «سکه۰۳۱۲ن۰۶» معامله شد. طبق اعلام شرکت بورس کالا دور دوم عرضه ربع سکه از سه‌شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ به مدت ۱۰ روز کاری از طریق بورس کالای ایران اغاز شد. بر خلاف دور پیشین در این عرضه معاملات گواهی سپرده ربع سکه با سازوکار حراج...

  راهنمای جامع خرید ربع سکه طلا از بورس کالا + نحوه تحویل

  راهنمای جامع خرید ربع سکه طلا از بورس کالا + نحوه تحویل عرضه ربع سکه در بورس کالا

  گواهی سپرده کالایی ربع سکه طلا بهار آزادی، اولین بار در روز شنبه 1401/10/24 در بورس کالا عرضه شد و با نماد «سکه۰۳۱۲ن۰۶» معامله شد. طبق اعلام شرکت بورس کالا دور دوم عرضه ربع سکه از سه‌شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ به مدت ۱۰ روز کاری از طریق بورس کالای ایران اغاز شد. بر خلاف دور پیشین در این عرضه معاملات گواهی سپرده ربع سکه با سازوکار حراج چند قیمتی انجام میشود و در صورت معامله(برنده شدن درحراج) تخصیص و پرداخت برابر با قیمت سفارش خرید مشتری انجام میشود.

  افرادی که در طرح خرید ربع سکه در بورس کالا شرکت کنند می توانند 5 روز بعد از خرید، سکه طلای ربع بهار آزادی ضرب سال 1386 را از انبار مورد تایید بازار بورس کالا (خزانه بانک رفاه کارگران) تحویل بگیرند؛ توجه داشته باشید زودتر از مهلت تعیین شده امکان تحویل ربع سکه‌ به دارنده گواهی سپرده کالایی وجود ندارد. همچنین ربع سکه‌های تحویلی به مشتریان بدون وکیوم است.

  راهنمای خرید ربع سکه از بورس

  برای دریافت ربع سکه در بورس،  حتما باید کد بورسی داشته باشید، جهت دریافت کد بورسی ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام و احرازهویت کنید، از این رو می توانید با مراجعه به سامانه ثبت نام کارگزاری بانک رفاه کارگران به صورت کاملا غیرحضوری هم در سجام و هم در کارگزاری ثبت نام کنید.

  باید توجه به این موضوع داشت که با وجود اینکه ربع سکه در بورس کالا عرضه می‌شود اما خرید آن از طریق سامانه معاملات آنلاین کارگزاری بانک رفاه و با کد بورسی انجام می‌شود و بنابراین شما نیازی به داشتن کد بورس کالا و حساب وکالتی نخواهید داشت.

  نماد و تابلوی معاملات ربع سکه در بورس

  راهنمای ثبت سفارش ربع سکه طلا به وسیله سامانه معاملات آنلاین

  توجه داشته باشید هر گواهی سپرده کالایی معادل یک صدم قطعه سکه‌ طلا ربع بهار آزادی است. در نتیجه سفارشات در سامانه معاملاتی باید به صورت مضربی از ۱۰۰ وارد شوند. به طور مثال، برای خرید یک ربع سکه طلا باید عدد ۱۰۰ و برای خرید ۵ عدد ربع سکه باید عدد ۵۰۰ را در بخش حجم سفارش وارد کنید.

  به منظور خرید ربع سکه از طریق پلن آنلاین در بخش جستجوی نماد عبارت "ربع سکه" را جستجو کنید و سپس نماد «سكه0312ن06» که در بخش نتایج ظاهر می‌شود را انتخاب و همچون سایر نمادهای بورسی ثبت سفارش کنیدو

  توجه داشته باشید که هنگام خرید نمادها بورسی می‌توانید همان زمان بر اساس قیمت تابلو خرید خود را انجام دهید اما در خرید ربع سکه در بورس کالا باید سفارش خود را بین ساعت 9 الی 13 ثبت کنید (امکان تغییر ساعت ثبت سفارش با توجه به علام ناظر بازار وجود دارد)؛ سپس بعد از ساعت 13 خرید شما در صورت رسیدن قیمت ثبت و انجام خواهد شد.

  نمادهای ربع سکه بسته به بانک صادرکننده و ویژگی‌های دیگری که می‌تواند داشته باشد، متفاوت است مثل نماد "تمام سكه طرح جديد ۰۰۱۱ ملت (سكه۰۰۱۱پ۰۲) و تمام سكه طرح جديد ۰۰۱۲ رفاه (سكه۰۰۱۲-۰۱) که توسط دو بانک مختلف عرضه شده‌اند. با این حال فعلاً فقط یک نماد برای ربع سکه ثبت شده که «سکه۰۳۱۲ن۰۶» است.

  شرایط معامله ربع سکه در بورس

  تنها اشخاص حقیقی مجاز به انجام معاملات در نماد گواهی سپرده کالایی ربع سکه‌ طلا هستند.

  هر کد معاملاتی حداکثر مجاز به خرید ۵۰۰ گواهی سپرده (معادل ۵ قطعه ربع سکه) است.

  آیا به این سکه ها مالیات تعلق می‌گیرد؟ خیر، به قیمت ربع سکه‌های خریداری شده مالیات بر ارزش افزوده اضافه نمی‌شود و مبلغ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهار آزادی خزانه بانک رفاه، محاسبه شده است؛ لذا مبلغ دیگری با عنوان هزینه مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نمی شود.

  دامنه قیمت سفارشات و قیمت سفارش عرضه توسط بانک مرکزی تعیین خواهد شد.

  معاملات گواهی سپرده نماد مذکور در روزهای شنبه تا چهارشنبه در روزهای غیر تعطیل به درخواست بانک مرکزی انجام می‌شود. روز عرضه یک روز قبل و پس از تامین کالا در انبار، اطلاع رسانی خواهد شد.

  هزینه های انبارداری ربع سکه طلا

  هزینه انبارداری، روزانه به ازای هر قطعه ربع سکه طلا جمعا مبلغ  10090 ریال (109 تومان) شامل هزینه انبارداری و مالیات بر ارزش افزوده هزینه انبارداری می باشد.  این هزینه بر عهده خریدار است که در هنگام تحویل کالا از خزانه، باید با انباردار تسویه گردد.

   تحویل گرفتن سکه طلای ربع بهار آزادی از خزانه بانک رفاه کارگران (انبار بورس کالا)

  محل تحویل ربع سکه، خزانه بانک رفاه واقع در شهر تهران است. برای تحویل، مالک یا نماینده قانونی وی باید پس از هماهنگی با خزانه بانک و دریافت نوبت کالا، در زمان مشخص شده همراه با مدارک هویتی خود به خزانه مراجعه کند.  چنانچه نوبت اخذ شده کمتر از 5 روز کاری از زمان خرید گواهی سپرده کالایی ربع سکه باشد، به درخواست تحویل ترتیب اثر داده نخواهد شد.

  آدرس سامانه نوبت دهی سکه طلا بورس کالا بانک رفاه کارگران

  کلیه دارندگان گواهی سپرده کالایی و یا نمایندگان آنها می بایست جهت تحویل گرفتن سکه طلای ربع بهار آزادی ابتدا از طریق سامانه نوبت دهی سکه بورس کالای بانک رفاه کارگران به آدرس  https://coin.refah-bank.ir/Membership/login  نوبت دریافت نموده و در تاریخ اعلامی توسط این سامانه به همراه مدارک احراز هویت خود و حسب مورد وکالت نامه رسمی طبق فرمت اعلامی بانک رفاه کارگران به خزانه مراجعه نمایند.

  آدرس و ساعت کاری خزانه بانک رفاه کارگران جهت تحویل سکه طلا

  آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به میدان ونک، جنب ساختمان مرکزی بانک رفاه کارگران، پالک 2548

  ساعات کاری خزانه جهت تحویل دهی ربع سکه روزهای شنبه تا چهارشنبه غیر تعطیل از ساعت 08:30 الی 13:30 و در روزهای پنجشنبه غیرتعطیل از ساعت 08:30 الی 12 خواهد بود.

  منبع مطلب : refahbroker.ir

  روش جدید فروش ربع سکه بورسی اعلام شد

  معاون اداره عملیات بازار باز بانک مرکزی چگونگی قیمت ‌گذاری و خرید ربع سکه از بورس کالا تشریح کرد.

  اقتصادی ۳ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲:۱۰

  روش جدید فروش ربع سکه بورسی اعلام شد

  معاون اداره عملیات بازار باز بانک مرکزی چگونگی قیمت ‌گذاری و خرید ربع سکه از بورس کالا تشریح کرد.

  به گزارش شبکه شرق، کرمی، معاون اداره عملیات بازار باز بانک مرکزی در تشریح چگونگی قیمت ‌گذاری و خرید ربع سکه از بورس کالا، گفت: در عرضه هفته گذشته،‌ کشف قیمت به روش حراج تک قیمتی انجام شده بود؛ بعنوان مثال در هفته قبل اگر خریداران ثبت سفارش با قیمت‌های فرضی 1100 تا 1400 انجام شده بود و باتوجه به شرایط بازار بانک مرکزی فرضاً عدد 1200 را مناسب دانسته بود، بنابراین فردی که مبلغ بالاتری را نسبت به قیمت تعیین شده توسط بانک ثبت کرده بود با همان قیمت 1200 تومان می توانست گواهی سکه را خریداری کند ولی افرادی که قیمت کمتری را ثبت کرده بودند موفق به خرید نشده بودند.

  وی افزود: طبق روش قبلی، بعد از عرضه هر روز و تعیین قیمت نهایی از سوی بانک مرکزی، افرادی که قیمت کمتری را ثبت کرده بودند، حذف شدند و  افرادی که در قیمت‌های بالاتر درخواست خرید داده بودند موفق به خرید ربع سکه شدند.

  کرمی اضافه کرد: اما در حراج هفته جاری، حراج چند قیمتی خواهیم داشت و با توجه به مثالی که بالا عرض کردم اگر این هفته هم همین قیمت ها ثبت شود و قیمت مد نظر بانک مرکزی 1200 تومان باشد، فردی که 1200 تومان ثبت کرده باشد با همان قیمت ربع سکه را تحویل می گیرد و فردی که بالاتر ثبت کرده باشد با همان قیمت بالاتر دریافت خواهد کرد.

  وی درباره اینکه پیشنهاد قیمت بر چه اساسی باید از سوی خریداران اعلام شود؟ گفت: قیمت سکه براساس دو مولفه نرخ ارز و قیمت جهانی تعیین می شود بنابراین افرادی که قصد شرکت در حراج هفته جاری را دارند باید  نسبت به شرایط حال و اینده قیمت جهانی طلا و نرخ ارز تصمیم گیری و درج قیمت را انجام دهند.

  به گزارش تسنیم، 450 هزار ربع سکه طلا بهار آزادی از روز سه‌شنبه 4 بهمن 1401 به مدت 10 روز کاری از طریق بورس کالای ایران عرضه می شود. طبق اعلام بانک مرکزی، عرضه ربع سکه طلای بهار آزادی در بورس کالا در این مرحله بصورت گواهی سپرده ناپیوسته خواهد بود و فرآیند کشف قیمت جدید در عرضه مربوطه هم بصورت ثبت سفارش دفتری با قیمت‌های مختلف است.

  بانک مرکزی هفته گذشته نیز به مدت سه روز از طریق بورس کالا اقدام به فروش ربع سکه کرده بود؛ این اقدام بانک مرکزی همزمان بود با افزایش چشم گیر حباب ربع سکه در بازار طلا و سکه؛ در اخرین روز فروش ربع سکه در بورس اما قیمت ربع سکه در بورس ارزانتر از روزهای قبل عرضه شد ولی در بازار آزاد شاهد رشد قیمت‌ها بودیم.

  طی سه روز عرضه ربع سکه در بورس در هفته قبل، حدود 50 هزار سکه ربع بهار آزادی با قیمت‌های کشف شده در فرآیند ثبت سفارش به روش حراج تک قیمتی معامله شد. بدین ترتیب قیمت روز اول، 7 میلیون و 200 هزار تومان، روز دوم، 7 میلیون و 90 هزار تومان و روز سوم 7 میلیون و 50 هزار تومان بود.

  مطابق شرایط عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا، تمامی اشخاص حقیقی بالای 18 سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه طلای بهار آزادی را خریداری کنند.

  خریداران می توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس کالا، به خزانه بانک رفاه مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به  بورس، بصورت فیزیکی معادل سکه‌های خریداری شده را تحویل بگیرند.

  بانک مرکزی همچنین در نامه ای به شرکت بورس کالای ایران تاکید کرده، مبلغ 9٪ مالیات بر ارزش افزوده در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهارآزادی خزانه بانک رفاه، محاسبه شده است؛ لذا مبلغ دیگری با عنوان هزینه مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نمی‌شود.

  منبع: تسنیم فروش سکه در بورس کدخبر: 868008

  منبع مطلب : www.sharghdaily.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید