این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  در نوشتن خاطره چه چیزهایی را باید رعایت کنیم

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  در نوشتن خاطره چه چیزهایی را باید رعایت کنیم را از این سایت دریافت کنید.

  برای نوشتن خاطره باید به چه نکاتی توجه کرد؟

  پرسش و پاسخ مقطع دبستان پایه پنجم رشته درس فارسی

  برای نوشتن خاطره باید به چه نکاتی توجه کرد؟

  آرش زارع دوست   26 بهمن 15:39

  9 پرسش 5 پاسخ 75 امتیاز

  دبستان پنجم فارسی

  برای نوشتن خاطره باید به چه نکاتی توجه کرد؟

  -3 گزارش

  sahar jafari   28 بهمن 16:59

  3 پرسش 28 پاسخ 106 امتیاز

  پاسخ انتخاب شده

  از کتاب هایی در این زمینه انتخاب کنید. از بزرگ ترها بپرسید. از فیلم هایی که دیده اید انتخاب کنید. زمان خاطره را مشخص کنید مکانی که خاطره در ان رخ داده بنویسید جنسیت هارا مشخص کنید قد و وزن چهره مو چشم شغل شخصیت هارا مشخص کنید موفق باشید.

  7 گزارش

  Farzaneh Abolhasani   12 آبان 19:36

  0 پرسش 1 پاسخ 121 امتیاز

  برای نوشتن خاطره چه چیز هایی را باید رعایت کنیم؟

  جمله ها رو تکراری ننویسیم .

  از علائم نگارشی استفاده کنیم

  درباره یک چیز بنویسیم.

  بند بند بنویسم.

  زمان خاطره را مشخص کنیم.

  با بزرگترها مشورت کنیم.

  جنسیت ها را مشخص کنیم

  24 گزارش 9 خرداد 11:50

  14 پرسش 57 پاسخ 387 امتیاز

  برای نوشتن خاطره 1باید جمله ها رو تکرار نکنی 2 باید درمورد یه چیز بنویسی 3 باید علائم نگارشی رو رعایت کنی 4 باید بند به بند بنویسی

  10 گزارش

  سارینا بیوک زاده   18 دی 12:34

  0 پرسش 2 پاسخ 7 امتیاز

  سلام من سارینا هستم و 12 سالم است

  باید از بزرگان کمک بگیریم

  باید از کتاب کمک بگیریم

  باید از فیلم هایی که دیدیم کمک بگیریم

  2 گزارش

  زینب سادات نعمتی   6 آذر 17:15

  0 پرسش 4 پاسخ 4 امتیاز

  سلام باید از

  علاعم نگارشی استفاده کنید

  از نوشتن جمله های تکراری پرهیز کنید

  بند بند بنویسید

  خوش خط و خوانا بنویسید

  خط در میون بنویسید ?????? 1 گزارش

  Nazanin Vahedi   21 آبان 16:06

  0 پرسش 3 پاسخ 13 امتیاز

  بند نویسی وزمان و مکان رو باید رعایت کنی.

  1 گزارش

  مهدی عیاری   16 اردیبهشت 20:21

  0 پرسش 3 پاسخ 13 امتیاز

  علایم نگارشی را بنویسیم.

  مرتب و خوش خط بنویسیم.

  1 گزارش

  سید پوریا طاوسی شیرازی   3 دی 16:53

  0 پرسش 1 پاسخ 1 امتیاز

  نمیدونم باید چه کارررررررر‌کنم

  0 گزارش

  زهرا عسکری زانیانی   4 آذر 20:29

  0 پرسش 1 پاسخ 1 امتیاز

  جمله را تکراری ننویسیم از علائم نگارشی استفاده کنیم درباره یک چیز ‌‌بنویسیم بند بند بنویسیم زمان خاطره را مشخص کنیم با بزرگتر ها مشورت کنیم جنسیت ها را هم مشخص کنیم

  این چیز هایی بود که یاد گرفته بودم

  0 گزارش

  فاطمه احمدی   5 آبان 11:55

  0 پرسش 1 پاسخ 0 امتیاز

  از علائم نگارشی استفاده کنیم درباره ی یک موضوع بنویسیم

  -1 گزارش

  علی یوسفی   3 اسفند 19:15

  1 پرسش 5 پاسخ 8 امتیاز

  زمان روبنویس محل و...........

  -3 گزارش

  منبع مطلب : gama.ir

  در خاطره نویسی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

  در نوشتن خاطره چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ بهترین دلیل خاطره نویسی، رسیدن به آرامش درون و همچنین حذف اضطراب ها، ترس ها و افسردگی و آزردگی های کودک درون است. بهتر است هنگام خاطره نویسی به مواردی مه در ادامه مطرح شده توجه کنید.

  در خاطره نویسی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

  وقتی با صمیمی ترین دوست دوران کودکی، یا همکلاسی دبستان محل تحصیل خود برخورد می کنید، بین شما مگر چیزی جز خاطرات تلخ و شیرین ردوبدل می شود؟ این خاطرات اغلب مربوط به زمان تحصیل شما بوده است. درصد زیادی از زندگی همه به گفتن و تعریف کردن و شنیدن گذشته های دور و نزدیکمان اختصاص می یابد. خاطره یعنی تجربه های فردی، که همانا هویت و ماهیت افراد را می سازد. وقتی کسی خاطرات یا تجربه های گذشته خود را می نویسد یا بازگو می کند به نوعی گذشته خود را کسی تجربه می کند و زمان آن را می گوید و یا می نویسد و در این حالت آن چنان غرق گفتن و نوشتن می شود که گاهی مجبور می شود با تمام عواطف خود آنها را پنهان کند؛ اما در فرهنگ ما، خاطرات شفاهی سهم بیشتری دارد و خاطرات نوشتاری درصد اندکی را به خود اختصاص می دهد.

  انگیزه شما از نوشتن تجربه های گذشته تان چیست؟

  زندگی شما شامل یاد و خاطره و تجربه هایی است که از روزگار پیشین می ماند و گاهی بایستی به درصدی از آنها احترام گذاشت و درصد زیادی از آنها را از ذهن پاکسازی کرد. طبیعی است هر کسی که می نویسد و به ادبیات مکتوب باور دارد، انگیزه ای متفاوت و خاص دارد. برای مثال:

  می خواهید برای نویسندگی تمرین کنید.

  می خواهید سرگرم بشوید و تفنی کرده باشید.

  می خواهید لحظاتی از زندگی خودتان را ثبت کرده باشید.

  می خواهید از مواضع و عملکرد خودتان دفاع کنید.

  برای آموزش خانواده ها و جامعه دست به قلم می برید.

  برای روشنگری تاریخ، لحظات و تجربه های خود را می نویسید.

  یا برای این که ردپایی از زندگی خودتان بر جا بگذارید.

  همه موارد یا برخی از آنها، می تواند شما را به نوشتن را دارد؛ اما شاید بهترین دلیل نوشتن خاطرات روان شناختی، رسیدن به آرامش درون و همچنین حذف اضطرابها و ترسها و افسردگی و آزردگی های کودک درونتان باشد. اما اصول نوشتن خاطرات روزانه چیست؟ اینک بهتر است هنگام نوشتن، تجربه ها و خاطرات روان شناختی خود به موارد زیر توجه کنید.

  چطور خاطره نویسی کنیم؟

  انضباط زمانی را در خاطره نویسی رعایت کنید

  بهتر است، برای این شکل نوشتن های خود انضباط خاصی را درنظر بگیریم، مثل نوشتن در روزهای جمعه یا هر شب، نیم ساعت. بهتر است یک نظم زمانی عاطفی برای نوشتن خاطرات خود با عنوان های متفاوت درنظر بگیریم. زمانی که این کار را به عادت روانی تبدیل کنیم موتور ذهنمان به طور خودکار برنامه ریزی می کند. روزی یک صفحه نوشتن، در سال معادل 365 صفحه می شود و قطعا شما برای نوشتن حرف های زیادی دارید و هر روز که بیشتر بنویسید، توانمندی خود را در نوشتن خاطرات بیشتر کشف خواهید کرد. بررسی کنید که برای نوشتن چه زمانهایی راحت تر هستید. از این رو به این موارد دقت کنید:

  هر روز آخر شب، نیم ساعت می نویسیم.

  هر هفته، در دوصفحه خاطرات آن هفته را می نویسیم.

  هر ماه، پنج یا ده صفحه می نویسیم.

  بکوشید خودتان را در زمان پیدا کنید به نوعی که در آن زمان های تعریف شده، شرطی بشوید و اتوماتیک وار به سمت نوشتن خاطرات روان شناختی خود بروید.

  در خاطره نویسی هم از دردها و رنج ها و هم از لحظه های ناب زندگی خود بنویسید

  خاطره نویسی هم می تواند نوشتن تجربه ها و گذشته ها و یادهای شیرین، دلچسب، لذت بخش و ماندگار باشد، طوری که از روزهای هیجان انگیز خود بنویسید، روزهایی که برف بازی می کردید یا

  زیر باران آواز می خواندید، سرسره بازی می کردید و به دنبال بچه ها میدویدید. نوشتن لحظه های ناب می تواند روحیه ی مثبت نگری و تحول احساسی را در شما فراهم آورد.

  خاطره نویسی می تواند از ترس ها یا خشمها یا کتک هایی باشد که از پدر و مادر خود خورده اید یا از سوء استفاده های جنسی که از شما شده است، از طرد و تأیید نشدن های خودتان بنویسید، از روزهایی بنویسید که با غم و درد، همنشین بودید و کسی شما را درک نمی کرد، از روزگاری بنویسید که در فقر به سر می بردید و نان شب را به سختی تهیه می کردید. از شب ها و روزهایی بنویسید که درد جدایی پدر و مادر شما را فلج کرده بود و کسی به دادتان نمی رسید و از روزهایی که در جنگ و بدبختی و دربه دری به سر می بردید و چه رنج ها که نکشیدید. خاطره نویسی می تواند هم جنبه های مثبت در پی داشته باشد و هم جنبه های منفی، اما بایستی این نوشتارهای شما جنبه ی درمانی و اصلاحی و آرامبخشی نیز داشته باشد.

  با دل و جان از تجربه های گذشته خود بنویسید

  قلم را به دست احساستان بسپارید بر او سخت نگیرید. بگذارید قلمتان هر کجا می خواهد برود و حتی اشتباه بکند. نگاهی کامل گرایانه به نوشتن هایتان نداشته باشید. شما و هرکسی، خاطرات بسیاری برای نوشتن و گفتن دارد. حرف زندگی شما زیاد است و گاهی خیلی ساده؛ و همین سادگی هم زیبا است. نترسید و خودتان را با نویسندگان بزرگ مقایسه نکنید. مهم این است که شما اکنون با دل و جان مینویسید و از نوشتن های خود احساس آسودگی می کنید و ذهنتان را از آلودگیها خالی می کنید.

  در نوشتن ها و خاطره نویسی های خود با خودتان روراست باشید

  وقتی دست به قلم می برید روراست باشید و سعی کنید جز حقیقت چیزی نگویید. سعی نکنید خودتان را بهتر از آنچه هستید نشان بدهید و بیشتر حالت های نوشتاری شما نمایشی باشد. در فرهنگ ما، همه تلاش دارند خودشان را بهتر از آنچه بوده اند نشان بدهند یا این که خود را قربانی نشان بدهند تا دیگران تصور کنند همه ظالم اند و او مظلوم و بدبخت بوده است و اکنون حق دارد که خلافکار، دزد، معتاد و الکلی باشد. بکوشید از سازوکارهای دفاعی غیر منطقی همچون انکار، سرکوب، دفاع و توجیه بهره نبرید. واقعیت را تحریف نکنید، بلکه اتفاقات را دقیق بنویسید. این به نوشته های شما اصالت، هویت و ماندگاری می بخشد.

  به مرور در نوشته های خود سبک خود را بیابید

  سعی کنید در نوشتن خاطرات و تجربه های گذشته ی خود، سبک خود را بیابید تا زمانی که کسی آن را می خواند، دریابد که این لحن، سبک و تکیه کلامهای شماست و کسی نمی تواند آنها را از آن خود کند، چون حالت نوشته های شما، به آسانی خود را نشان میدهد. وقتی نوشته هایتان طنزآمیز است یا با شوخی همراه است، با این که جدی و اندوهگینانه است، همگی نشان میدهد که منحصر به فرد است و هیچ کس نمی تواند مثل شما بنویسید.

  منبع مطلب : fidia.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید