این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  در هوای خوب اغلب این را در آسمان خواهید دید

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  در هوای خوب اغلب این را در آسمان خواهید دید را از این سایت دریافت کنید.

  انواع ابرها

  ۱) ابرهای سیروس (Cirrus): این ابرها از مرتفعترین ابرها بوده واغلب به صورت پرمانند و سفید رنگ و شفاف (ملو از بلورهای یخ) در آسمان دیده میشوند. این ابرها بعضاً…

  مجله علمی ایلیاد مجله آموزش ایلیاد مجله موفقیت ایلیاد اینستاگرام مجله ایلیاد ادامه تحصیل در خارج از کشور موتور جستجوی رشته‌های دانشگاهی تلویزیون تحصیل در استرالیا دوره‌های زبان انگلیسی در استرالیا

  انواع ابرها

  ارسال پست

  تعداد پست ها:11 • صفحه 1 از 1

  FATIMA نقل قول

  سه‌شنبه ۱۳۸۶/۳/۱۵ - ۱۲:۱۲

  ۱) ابرهای سیروس (Cirrus):

  این ابرها از مرتفعترین ابرها بوده واغلب به صورت پرمانند و سفید رنگ و شفاف (ملو از بلورهای یخ) در آسمان دیده میشوند. این ابرها بعضاً به صورت دستههای منظم جدا از هم، در آسمان دیده میشوند در این صورت موسوم به سیروسهای هوای خوب بوده و اگر توأم با ابرهای سیرواستراتوس و آلتواستراتوس گردند. معمولاً علامت هوای بد میباشند.

  ۲) سیرو استراتوس (Cirrostratus):

  این ابرها را میتوان سیروسهای نازك تور مانندی دانست كه از ابرهای كوچك سفید و به هم فشرده به شكل گوله پشمی شكیل یافتهاند و به علت شفافیت خورشید و ماه و ستارگان از پشت آنها قابل رویت بوده و اغلب هالهای دور خورشید و ماه تشكیل میدهند. این هاله نتیجه شكست نور بوسیله بلورهای یخ معلق در هوا است ظهور این ابرها، علامت نزدیك شدن هوای طوفانی بوده و به همین لحاظ، این ابرها را میتوان پیش از فرا رسیدن هوای بد و یا حالتهای طوفانی هوا، مشاهده نمود.

  ۳) سیرو كومولوس (Cirrocumulus):

  این ابرها اغلب از توسعه ابرهای سیرو استراتوس حاصل شده و بدون سایه میباشند و غالباً به جای خورشید و ماه هالهای در آسمان بوجود میآورند. ساختمان آنها اغلب متشكل از قطعات سفید رنگ بوده و معمولاً پیش از ابرهای سیروس در آسمان ظاهر میشوند. ظهور آنها در آسمان، مقدمه فرا رسیدن هوای ابری و طوفانی است.

  ۴) آلتو استراتوس (Altostratus):

  این ابرها به صورت لایههای یكنواخت و متحدالشكل خاكستری یا متمایل به آبی به صورت تركیبی از الیاف، آسمان را میپوشانند.به علت قشر ظریف این ابرها تشخیص موقعیت خورشید از پشت آنها امكانپذیر است معمولاً پس از پیدایش ابرهای آلتو استراتوس، ریزیشهای جوی در سطح وسیعی به طور مدام شروع میگردد.

  ۵) آلتوكومولوس (Altocumulus):این ابرها شامل لایهها و یا تكههای بزرگ گوی مانندی از قطرات زیر آب بوده كه معمولاً بصورت شیار و یا امواج نسبتاً منظمی مشاهده میگردد. جریان عمودی هوا در لایهای كه بوسیله این ابرها پوشیده شده، سبب رشد سریع قابل ملاحظهایی در جهت عمودی در این ابر میگردد به همین سبب، این ابرها اغلب در بالای قلل كوهها و یا در فوق جریانات عمودی مشاهده میگردند . این ابر اغلب شكل عدسی دارند . پدیدار شدن این ابرها در آسمان بیانگر شرایط بد هوا و ایجاد رعد و برق میباشد.۶) استراتوس (Stratus):

  نوع اصلی این ابر لایهای یكدست و شبیه مه میباشد . و معمولاً به صورت توده متراكمی از بخار آب كه قطر آن در همهجا یكسان است، مشاهده میگردد. ارتفاع این ابر از سطح زمین بسیار كم است بارندگی در این ابرها در حرارتهای فوق صفر درجه سانتیگراد بصورت ریزدانه میباشد.

  ۷) استراتوكومولوس (Stratucumulus):

  این ابرها دارای رنگی تیره و یا سفید متمایل به خاكستری بوده معمولاً بصورت دسته یا خطوط و یا تودههای كروی مانند بزرگ و امواج كروی از ابرهای خاكستری با فواصل و شكافهای روشن تشكیل میگردد. این ابرها اغلب بیشتر آسمان را پوشانده و بارندگی آن بصورت ریزدانه بود. و در نتیجه فاقد شرایط بارندگیهای رگباری است.

  ۸) نیمبواستراتوس (Nimbostratus):

  این ابرها متراكم و فاقد شكل معینی بوده و تمام آسمان را بهطور نامنظم میپوشانند بارندگیهای حاصل از این ابرها اغلب مداومند.

  ۹) كومولوس (Cumulus):

  این ابرها اغلب ساختمان گل كلمی داشته و سطح بالای آن حالت گنبدی دارد و متشكل از قطعات كوچك ابرهای سفید پنبهای است كه معمولاً صبحگاهان در امتداد ارتفاعات تشكیل میگردند و دارای حالت جوشش (در اثر صعود هوای مرطوب) هستند . قطعات پراكنده این ابرها تقریباً دارای ارتفاع یكسان و معرف به كومولوسهای هوای خوب میباشند.

  ۱۰) كومولونیمبوس (Cumulunimbus):

  این ابرها را تودههای بزرگ و انبوه ابر كه به شكل برج عظیمی سر به آسمان كشیدهاند تشكیل میگردند رنگ قسمت فوقانی در این ابرها متمایل به آبی و سطح زیرین آب كاملاً تیره میباشد . این ابرها به نام ابرهای رعدوبرق نیز معروفاند. و بارندگی آنها بصورت رگباری است. اغلب با یك جبهه سرد و فعال همراه بوده و یا در اثر ناپایداری محلی ایجاد میشوند و در عرضهای میانه اغلب در اوایل بهار و پاییز مشاهده میشوند.

  بالا COSMOLOGIST نقل قول

  سه‌شنبه ۱۳۸۶/۳/۱۵ - ۱۴:۱۴

  با تشكر . مطلب جالبي بود .

  آن را بر روي وبلاگ هنر فيزيك قرار دادم .

  .

  هنر فيزيك

  . بالا Poirot نقل قول

  یک‌شنبه ۱۳۸۶/۴/۳ - ۰۳:۳۱

  سلام. منم متشكرم اما اگر ممكنه عكسهايي از اين ابرها رو هم قرار بديد و اطلاعاتي در مورد پيش بيني وضع هوا با ابرها و غيره. و يا لينكي كه حاوي اين محتويات باشه.

  بسيار بسيار ممنون هستم.

  بالا FATIMA نقل قول

  یک‌شنبه ۱۳۸۶/۴/۳ - ۱۳:۳۵

  از حسن نظر شما دوستان گرامي صميمانه تشكر مي كنم.

  poirot عزيز عكسهايي رو كه درخواست كرديد به زودي در همين تاپيك قرار خواهم داد.

  منتظر باشيد ... بالا حكيم عمر خيام نقل قول

  یک‌شنبه ۱۳۸۶/۴/۳ - ۱۴:۱۵

  من رساله اي در اين باب داشتم كه اكنون با گذشت زماني بس دراز نمي توانم آنرا پيدا كنم.

  بالا لينا نقل قول

  یک‌شنبه ۱۳۸۶/۴/۳ - ۱۴:۲۶

  مطالب خيلي جالبي بودن...ولي من سيرو استراتوس رو از همشون بيشتر دوست دارم...!!!!!

  با تشكر از فاطيما جان...

  ممنونم.. لينا..

  http://angel1.blogfa.com

  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  ابر بارنده به دريا ميگفت*~*~من نبارم تو كجا دريايي؟

  ~~~~~~~‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ~~~~~~~~~‌ ~~~~~~~~

  در دلش خنده كنان دريا گفت *~*~ابر بارنده تو خود از مايي..

  بالا FATIMA نقل قول

  یک‌شنبه ۱۳۸۶/۴/۳ - ۱۴:۳۷

  ۱) ابرهای سیروس (Cirrus)۲) سیرو استراتوس (Cirrostratus):

  منبع : hupaa.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 4 روز قبل
  0

  خورشید

  نورا 1 ماه قبل
  0

  خورشید

  مسیح جان 2 ماه قبل
  0

  من نمیدونم چی میشه

  ناشناس 4 ماه قبل
  -2

  نمیدونم

  ناشناس 6 ماه قبل
  -1

  درهوای خوب اغلب این رادراسمان خواهید دید

  0
  ناشناس 5 ماه قبل

  در هوای خوب اغلب این را در اسمان دیده اید

  مهدی 6 ماه قبل
  1

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  0
  ناشناس 5 ماه قبل

  در هوای خوب اغلب

  برای پاسخ کلیک کنید