این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دلنوشته در مورد حاج قاسم

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دلنوشته در مورد حاج قاسم را از این سایت دریافت کنید.

  دلنوشته برای شهید قاسم سلیمانی

  دلنوشته سردار سلیمانی به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در ادامه مجموعه ای از دلنوشته سردار سلیمانی ، انشا در مورد سردار سلیمانی ، دلنوشته برای شهید قاسم سلیمانی و انشا در مورد سردار سلیمانی کلاس ششم را مشاهده می کنید . دلنوشته برای شهید قاسم سلیمانی شهید قاسم سلیمانی یک سال است که

  دلنوشته برای شهید قاسم سلیمانی | دلنوشته سردار سلیمانی

  متن و نوشته زیبا, مطالب ویژه

  دلنوشته سردار سلیمانی 

  به مناسبت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در ادامه مجموعه ای از دلنوشته سردار سلیمانی ، انشا در مورد سردار سلیمانی ، دلنوشته برای شهید قاسم سلیمانی و انشا در مورد سردار سلیمانی کلاس ششم را مشاهده می کنید .

  دلنوشته برای شهید قاسم سلیمانی

  شهید قاسم سلیمانی یک سال است که در بین ما نیست و آسمانی شده؛ ۳۶۵ روز است که به خواسته اش رسیده. او اکنون شهید شده و در جوار دوستان شهدای مدافع حرمش از روزی خدا بهره می برد. خداوند قطعا به او بهترین قسمت بهشت را هدیه داده و او پاداش کارهای دنیوی اش را در آن قسمت از بهشت دریافت می کند.

  درست یک سال است که از رفتنت می گذرد! قطعا که به آرزویت دست پیدا کرده ای. تو به شهادت رسیدی و ما در فراغت خون می گریم. اما چه کنیم که سردارمان باز نخواهد گشت. سید شهدای مدافع حرم باز نخواهد گشت. روحت آرام باشد سردار قلب ها. همه ی ما می دانیم که تو در بهشت ابدی خداوند سکنی گزیده ای.

  باورمان نمی شود که ایرانمان دیگر سردار سلیمانی ندارد. ایران قسمتی از امنیتش را مدیون تو بود؛ مدیون شجاعت هایی که به خرج دادی؛ مدیون از خود گذشتگی هایی که کردی. اکنون در سالگرد از دست دادنت، ایران و ایرانی به سوگ نشسته اند و برای فراغت می گریند. حتما شاد می شدی وقتی به تو می گفتند شهید زنده، اکنون شهیدی واقعی ای هستی که رشادت برای همه زبان زد است.

  داغ از دست دادن تو  هنوز از دل مردمی که برایت از جان خود هم می گذشتند تا در عزاداریت شرکت کنند، نرفته. به راستی بگو سلطان قلب های ایرانیان تو با ما مردم چه کردی که اینگونه عاشقت شدیم؟ تو با ما مردم چه کردی که اینگونه وابسته ات شدیم. حاج قاسم تو از پیش ما رفته ای و ما آرامشی نداریم.

  مگر می شود به زودی این داغ را فراموش کرد؟ مگر می شود که دل و روح ما ایرانیان آرام بگیرد. ما کسی را از دست دادیم که به مانند نزدیک ترین فرد زندگیمان دوستش داشتیم. آری به راستی که همه ی ما احساس می کردیم که شخصی از نزدیکترین اعضای خانواده مان را از دست داده ایم؛ همه ی ما احساس می کردیم که فرزندان حاج قاسمیم و پدرمان را از دست داده ایم! آخر حاج قاسم به مانند پدری مهربان برای ایران از خودگذشتگی می کرد.

  حاج قاسم تو رفته ای و می دانیم که نمی آیی.  کاش هیچوقت آن روز نحس که تو در آن به شهادت رسیدی سر نمی رسید. آن روز درست است که برای تو روز رسیدن به خواسته ات بود، اما برای ما روز گرفتن جگرگوشه مان بود.

  قاسم سلیمانی تفکریست که باید در بین همه ی ما ایرانی ها، همیشه و در همه حال در جریان باشد. همه ی ما باید به مانند قاسم سلیمانی بیندیشیم تا بتوانیم ایرانی آباد داشته باشیم. دشمن خوشحال شده بود از اینکه حاج قاسم را به شهادت رسانده، دشمن از اینکه به قول خودش یک تروریست را کشته بود در پوست خود نمی گنجید! اما حاج قاسمی که دغدغه اش دفاع از مظلوم بود، با این کار دشمن به خواسته اش رسید. او به شهادت رسید. دشمن حتی با نیت ضربه زدنش به قاسم سلیمانی هم به او خیر رساند.

  دشمنان شاد نشوند؛ قماربازان آرام نگیرند، یک سال است که قاسم سلیمانی را از ما ستانده اند، اما .بدانند که قاسم سلیمانی در ذهن و فکر ایرانیان متولد شده. اکنون هر ایرانی یک قاسم سلیمانی است. به من بگو آمریکا! آیا می توانی از پس تک تک این قاسم سلیمانی ها بر بیایی؟ آیا می توانی تقاص خون سردار ایران را پس بدهی؟ آیا در توانت هست که پاسخگوی تک تک این قاسم سلیمانی ها باشی.

  قاسم سلیمانی هنوز هم در قلب و ذهن بسیاری از مردم وجود دارد. اینکه چیزی نیست؛ یاد او برای همیشه در قلب و ذهن ما خواهد بود. ما همیشه با فکر کردن به شجاعت و دلیری های او سعی خواهیم کرد که خود را مقتدر نگه داریم. نمی گذاریم که دشمن ذره ای به خاک کشور تجاوز کند تا روح پاک حاج قاسم در عذاب نباشد.

  دلنوشته برای حاج قاسم سلیمانی برای کلاس ششم / دلنوشته درباره سردار سلیمانی 

  سلام سردار، سلام ‏ای قهرمان من، یک سال گذشت یک سال دوری از تو تمام تنم  را به آتش کشید یک سال نبودی که در این هوا با ما هم نفس شوی یک سال تمام بلاها و مصیبت ها بر سر ما بارید از وقتی که تو رفتی اتفاقات عجیب افتاده افرادی لباس سفید برتن کردن ودر خط دفاع  همانند ۸سال دفاع مقدس که تو حاج قاسم   برای حفظ جان و ناموس و وطن ما جنگیدی  امروز هم مدافعان سلامت می‌جنگند با ویروسی اندک برای حفظ جان مردمان  ملتشان  نمی دانم چگونه از آنها تشکر کنم نمی دانم چه بگویم در برابر انسان هایی که برای امنیت و جان من جان می دهند برای اینکه نام کشور من در بالاترین مقام  دنیا قرار بگیرد پرپر می شوند نمیدونم از دلم از غم هایم چگونه برایت بنویسم یک سال دوری تو برای من برای زینبت برای فرزندان شهدا انقدر سخت بود که  وقتی به گذشته فکر می کنم دلم می خواهد آه …..

  سردار یک سال گذشت از نبود تو در کنار  رهبرمان یک سال گذشت از  نپوشیدن آن لباس سبز رنگ مقدس یک سال گذشت از نبود تو در کنار سربازانت یک سال زندگی کردن باحس انتقام خون تو از قاتلانت به قول امام خمینی( ره )که فرمودند سربازان من همان نوزادان و کودکان در گهواره اند. پس دشمنانمان هم بدانند سرداران سید علی خامنه ای همین کودکان ، نوجوانان و جوانان امروزند.

  حاج قاسم با تمام وجودم دوستت دارم دلم برایت تنگ شده حالا که پیش خدا هستی برایمان دعا کن که سخت به دعایت محتاجیم.

   دلنوشته به سردار سلیمانی/ نامه ای به سردار سلیمانی طولانی

  سلام ای کسی که نگاهت وجود دشمنان را می لرزاند و نامت شاه کلید تمام قفل های درهای بسته ی قلب های مردم جهان است و عکست مرهمی بر تمام غم های دنیاست.

  سلام سردار،ای اسوه بزرگ،ای جوانمرد و ای قهرمان تمام داستان های واقعی که دنیا آنها را بر تاریخ وجودش نوشته و رهبر ملتی،این گونه از تو در نمازش می گوید و می گرید و مردمی که عاشقانه با چشمانی که خون می گرید از نبود تو این طور اقیانوسی برپا کرده اند که دنیا تا بحال به خود ندیده اقیانوسی پر از موج هایی از جنس انتقام و از غیرت و بزرگی تو سردار اقیانوسی که قرار است ریشه ظلم و ستم را برکند.

  راستش را بخواهی سردار شبی که تو به شهادت رسیدی و فردایش در تمام دنیا برای تو عذا داری می کردند سهم من فقط قاب شیشه ای از اینهمه بزرگی و شکوه بود و بغض هایی که هر لحظه امانم را میبرید مخصوصا وقتی چشمانم به عکس سردار دل هایی می افتاد که برای امنیت جان من سنگ تمام گذاشت،چه از هشت سال دفاع مقدس و چه همین سال ها جنگ با وحشی ترین گروه تروریستی دنیا (داعش) برای امنیت جان من جان فشانی کرد و به شهادت رسید.شهادتت مبارک سردار

  منبع مطلب : hayatkhalvat.com

  ادبی ترین و احساسی ترین دلنوشته برای حاج قاسم سلیمانی

  سلیمانی دومین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در ۱۳ دی ۱۳۹۸، هنگام خروج از فرودگاه بین‌المللی بغداد در طی عملیات آذرخش کبود به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده، مورد حمله موشک پهپاد نظامی ارتش ایالات متحده قرار گرفت و به شهادت رسانده شد.

  مجله خانواده سرگرمی اس ام اس

  ادبی ترین و احساسی ترین دلنوشته برای حاج قاسم سلیمانی

  یکشنبه، 11 مهر 1400

  زمان مطالعه 21 دقیقه

  سلیمانی دومین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در ۱۳ دی ۱۳۹۸، هنگام خروج از فرودگاه بین‌المللی بغداد در طی عملیات آذرخش کبود به دستور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده، مورد حمله موشک پهپاد نظامی ارتش ایالات متحده قرار گرفت و به شهادت رسانده شد.

  سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سرباز بی ادعای ولایت و جان بر کف برای حفظ اسلام و ایران رشادت و جانفشانی کرد که تا ابد در دل تاریخ جهان اسلام زنده خواهد ماند. شهادت طلبی، شجاعت، اخلاص و بی ادعایی، ولایتمداری و همراهی با مقام معظم رهبری از ویژگی شاخص شهید سردار حاج قاسم سلیمانی است که باید این ویژگی ها الگو و چراغ راه جوانان باشد. حاج قاسم تا ابد در دلهای مردم ایران و همه آزادگان جهان جای دارد. در ادامه مجموعه ای از دلنوشته های ادبی برای شما عزیزان شهید دوست آماده کرده ایم تا با اشتراک گذاشتن این مطالب به همه جهانیان اثبات شود هرگز سرخی خون شهیدان کم رنگ نخواهد شد.

  دلنوشته ادبی برای حاج قاسم سلیمانی

  «سلام ای یوسفِ خوش نام ما، ای دلبر و مقصود ما، ای دولتِ منصور ما، ای لشکر جانانِ ما.

  ای امیر لشکر، ای سردار دل ها! آغوش تو پناه طوفان من بود. چشمان من کنار عقیق پیشانی ات جان می گرفت و صدای بارانی ام کنار صدای خاک ریز آزادی بهاری می شد. ای سردار لشکر عشق، ستاره ی زندگی ملت، بدون سردار نوری ندارد، چون تو نور خاک مظلوم دمشق بودی. خاک مظلوم دمشق از غم فراق، سیاهی زندگی را به رُخ پروانه های آتشین می کشد. فرزندان مظلوم فلسطین بی تو دست هایشان سرد و قلبشان گرفته است. ای پدر ایران، ای روشنایی خانه ی امید، چشم ستارگان فلک از تو روشن است.

  سردارهمچون خورشید برهمه جا تابید و ظالمان را با پرتوی حق ، از بین برد ولی چه زود این خورشید پرفروغ غروب کرد ، غروبی غیر قابل وصف که همه دل ها را به آتش کشید

  ***********

  از آن روز که به شهادت رسید کسی نخندید ، بعد از آن بود که همه فهمیدند سلیمانی چه بود و چه کرد و چگونه رفت ، حالا هم نبودنش را می توان احساس کرد.

  ***********

  بعد از شهادت این خورشید فروزان، همه جا ابری شد ، همه جا تیره شد ، پر از مرگ و ترس و استرس شد.

  سردارهمچون خورشید برهمه جا تابید و ظالمان را با پرتوی حق ، از بین برد ولی چه زود این خورشید پرفروغ غروب کرد ، غروبی غیر قابل وصف که همه دل ها را به آتش کشید.

  ***********

  از آن روز که به شهادت رسید کسی نخندید ، بعد از آن بود که همه فهمیدند سلیمانی چه بود و چه کرد و چگونه رفت ، حالا هم نبودنش را می توان احساس کرد.

  سردار دل ها تو سعادتی هستی که زیر نگاه مستقیم خداوند زندگی کرده ای. ای مدافع دشت گُل سرخ، در ظلمت این مسیر غوغا کردی، ابرها در برابر این مسیر اشک ریختند و هوایی شدند. ای امیر دل ها، دلِ کبوتران زخمی را بی جان کردی. ای سردار به روح بلند و کبریائی ات سوگند که پای ما محکم بر این جاده است و بر خاک پای تو سجده می کنم. جانم را فدای راه بی پایانت می کنم. جانانه بر مسیر راه جهادی ات می روم و پیشبند یا زینب را بر پیشانی ام می بندم و پلاک خاک خورده ام را از دل زمین بیرون می آورم و چنان پا بر زمین می کوبم و فریاد بلند سر می دهم که حاج قاسمی دیگر، آماده است تا در این راه پیکار کند تا دست در دست روح کبریائی پروانگان شود.»

  ***********

  امیر دوست داشتنی ما ایرانی ها؛ فرمانده مقتدر رفتن شما چنان آتشی بر روان ما ایرانی ها وارد کرده است که هرگز نمی توانیم بدون انتقام گرفتن از خون پاک و مطهر شما آرام و قرار بگیریم.

  ***********

  شهادت گوارای وجودت باد ای فرمانده بی گمان امروز به مراد دل خویش رسیده ای و ایران و ایرانی به وجود پر خیر و برکت تو افتخار می کند. امروز خون یک سردار ایرانی ریخته شده است ولی پشت بند آن هزاران بلکه میلیون ها سردار سلیمانی در سراسر این گیتی به پا خواسته و برای انتقام از خون مقدس و پاک تو آزادمردانه آماده هر گونه دفاع و انتقام خواهند بود تا با دست در دست نهادن یکدیگر ایرانی آباد و یکپارچه داشته باشیم که دشمن حتی در خواب خوشش هم نتواند عبور از این سد مستحکم را ببیند.

  ***********

  سال ها امنیت یک کشور به دست پر توان و جهاد خالصانه سردار سلیمانی برقرار شده بود و با وجود این بزرگمرد ایرانی بود که هیچ کس را یاری نزدیک شدن به ایران نبود. امروز نیز با رفتن سردار شهید قاسم سلیمانی میلیون ها قاسم سلیمانی زاده شده و همگی پشت در پشت همدیگر امنیت این کشور را برقرار می سازند. پس نباید دشمن به شهادت رساندن یک فرمانده ایرانی آن هم در مرزهای دور از ایران با آن همه تجهیزات و بالگردهای هوایی خویش به خود بنازند. اگر مرد میدان باشند، باید وارد این گوی و میدان شوند و با میلیون ها سردار سلیمانی مبارزه کنند.

  ***********

  بی گمان شهادت برازنده توست ای سردار دل های ایرانی ها؛ چقدر نوشیدن از جام شهادت تو شیرین و گواراست چرا که لباس شهادت تنها جامه ای است که چیزی جزء آن نمی توانست برازنده حاج قاسم سلیمانی باشد. این جامه شهادت و نائل شدن شما به درجه رفیع شهادت را به تمام جامعه اسلامی تبریک و تسلیت عرض می کنم.

  ***********

  بسم رب الشهداء آسمان در شب فراق یار حاج قاسم سلیمانی سردار محبوب ایرانی ناله سر داد و غم بزرگ این بزرگ مرد را به همه جهانیان تسلیت و تبریک گفت.

  سردار خوبی ها حاج قاسم سلیمانی در بستری آرام بخواب و بدان که این ملت بی دفاع نخواهد ماند و در راستای به تحقق پیوستن آرمان های الهی ات و در پیرو راه پر فروغت بی گمان حاج قاسم های سلیمانی بسیار زیادی سر بر خواهند آورد تا راه شما را ادامه دهند.

  منبع مطلب : saednews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید