این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دلیل خواب رفتن پا

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دلیل خواب رفتن پا را از این سایت دریافت کنید.

  خواب رفتگی دست و پا چه علتی دارد و برای درمان آن چه باید کرد

  علت خواب رفتگی دست و پا چیست؟ آیا بی‌حسی، ضعف و خواب رفتگی دست و پا خطرناک است؟ برای درمان خواب رفتگی دست و پا چه باید کرد؟ تشخیص خواب رفتگی دست و پا چیست؟

  خواب رفتگی دست و پا چه علتی دارد و برای درمان آن چه باید کرد

  خانه/مقالات/خواب رفتگی دست و پا چه علتی دارد و برای درمان آن چه باید کرد

  هر فردی در طول زندگی خود، بی‌حسی، سوزن سوزن شدن و خواب رفتن دست و پا را تجربه کرده است و با تعجب از خود پرسیده که چگونه یا چرا این اتفاق افتاده است. عوامل متعددی از جمله فشرده‌سازی اعصاب شعاعی، عصب اولنار، نوروپاتی محیطی، مصرف برخی از داروها، کمبود ویتامین­‌های بدن و یا شیمی درمانی ممکن است همه باعث خواب رفتگی، گزگز و ضعف در اندام­‌های دست و پا و از بین رفتن عملکرد حرکتی شوند. برای تشخیص دقیق علت خواب رفتن دست و پا، پزشک معالج علائم شما را بررسی کرده و ممکن است شما را به یک متخصص مغز و اعصاب ارجاع دهد که تعدادی آزمایش را برای تعیین علت اصلی این عارضه انجام دهد و سایر شرایط را نیز رد کند. به منظور تأیید تشخیص، آزمایش‌ها ممکن است شامل آزمایش خون، سی تی اسکن، MRI و نوار عصب باشد. با تشخیص زودهنگام و درست، روش­‌های درمانی فیزیوتراپی، دارو، ماساژ و حمام آب گرم برای درمان خواب رفتگی مؤثر می­باشند.

  وقتی دست یا پایتان به خاطر علت قابل تشخیصی به خواب می‌رود، لازم نیست به پزشک مراجعه کنید و هنگامی‌که علت آن برطرف شود، این علائم نیز بلافاصله از بین می‌رود؛ اما اگر بدون هیچ علتی، دچار بی‌حسی و سوزن سوزن شدن در دست و پا می‌شوید، باید به پزشک مراجعه کنید. تعداد شرایطی که می‌تواند سبب خواب رفتن دست و پا شوند، بسیار زیاد است و بسیاری از این شرایط نه‌تنها برای تسکین علائمی که تجربه می‌کنید بلکه به منظور جلوگیری از بروز مشکلات بسیار جدی‌تر نیز به درمان نیاز دارند.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت در با شماره تلفن­‌های 66015211 - 66015217 - 66014158 تماس حاصل فرمایید.

  علت خواب رفتن دست و پا چیست؟ 

  معمولاً وقتی در دست یا پایمان احساس سر شدن و سوزن سوزن شدن می‌کنیم با یک احساس بی‌حس شدن بدن، میگوییم “دست یا پایمان خواب‌رفته است” که گاهی آن را به صورت احساس مور مور شدن یا گزگز کردن توصیف می‌کنیم (گاهی اوقات پارستزی نامیده می‌شود). ممکن است درد یا ناراحتی دیگری همراه با این احساس وجود داشته باشد، به‌خصوص هنگامی‌که بهبودی حاصل می‌شود. چه عواملی باعث بروز این پدیده می‌شوند؟

  بسیاری از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که این علائم به دلیل متوقف شدن موقتی جریان خون به سمت دست و پا اتفاق می‌افتد. بلکه در واقع، علت آن به احتمال زیاد فشرده‌سازی عصبی است که در آن قسمت از بدن قرار دارد. غالباً، خون‌رسانی (که شامل شریان‌ها و رگ‌ها می‌شود) به همراه عصبی که انجام می‌شود که مسئول انتقال اطلاعات حسی و فعال کردن فعالیت‌های عضلات می‌باشد. در بعضی موارد، آسیب به روند خون‌رسانی در اعصاب ممکن است به اختلال منجر شود، اما به‌طورمعمول این فشار به عصب است که باعث ایجاد علائم سر شدن و خواب رفتن دست و پا می‌شود.

  خواب رفتگی دست و پا معمولاً به دلیل فشرده‌سازی اعصاب است و نه به خاطر متوقف شدن خون‌رسانی. اعصاب ممکن است در برخی شرایط بیشتر در معرض خطر آسیب دیده باشند. این اختلال ممکن است عمومی ‌شود و منجر به اختلال در عملکرد اعصاب متعدد شود. آسیب عصبی نیز نوروپاتی نامیده می‌شود. این امکان وجود دارد که نوروپاتی در چند عصب، یا حتی به یک عصب منفرد جدا شود.

  آسیب عصبی، نوروپاتی محیطی است. این آسیب غالباً بر طولانی‌ترین اعصاب بدن تأثیر می‌گذارد، اعصابی که تا پاها و کف پاها کشیده می‌شوند. نوروپاتی محیطی ممکن است در اثر دیابت، کم‌کاری تیروئید، کمبود ویتامین B12، بیماری مزمن کلیه یا قرار گرفتن در معرض فلزات سنگین ایجاد شود. با گذشت زمان، ممکن است اعصاب به تدریج آسیب ببینند و این آسیب ممکن است غیر قابل برگشت باشد.

  سندرم تونل کارپال وقتی اتفاق می‌افتد که عصب مدیان (عصب دست) فشرده می‌شود و می‌تواند موجب بی‌حسی و گزگز کردن انگشتان و انگشت شست شما گردد. این بیماری می‌تواند علل مختلفی از جمله آرتروز داشته باشد. آرتروز با گذشت زمان می‌تواند باعث خار استخوان شود که از این رو می‌تواند عصب مدیان را فشرده کند ..اختلالات ژنتیکی خاصی نیز وجود دارد که می‌تواند افراد مبتلا را در معرض آسیب‌های عصبی قرار دهد. یکی از این اختلالات به‌عنوان نوروپاتی ارثی همراه با استعداد فلج فشاری (HNPP) شناخته شده است. این وضعیت منجر به بی‌حس شدن و خواب رفتگی دست و پا می‌شود که غالباً با فشرده‌سازی اعصاب همراه است. این یک وراثت اتوزومال غالب (Autosomal dominant) است و باعث می‌شود سابقه‌ی خانوادگی بسیار متداول باشد. افراد مبتلا، مکرراً از مشکلاتی ناشی از آسیب عصبی که ناشی از فعالیت‌های روزمره است، از جمله بیدار شدن از خواب به خاطر علائم و احساسات ناراحت کننده شکایت دارند.

  درحالی‌که خواب رفتن دست و پا معمولاً ناشی از مشکلاتی است که بر روی اعصاب تأثیر می‌گذارد، بعضی اوقات به خاطر تومورهای مغزی، قرار گرفتن در معرض سموم و شیمی درمانی برای درمان سرطان نیز ایجاد می‌شود.

  گاهی اوقات پوشیدن کفش‌هایی که خیلی تنگ است، می‌تواند باعث خواب رفتن پاها شود یا به میزان قابل‌توجهی در این وضعیت نقش داشته باشد.

  علائم هشدار خواب رفتگی دست و پا 

  علائم خواب رفتگی دست و پا و آسیب محیطی، به نوع اعصاب تحت تأثیر قرار گرفته، بستگی دارد. علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  ضعف عضلانی، آتروفی یا گرفتگی عضلات

  بی‌حسی دست و پا شامل سر شدن و احساس سوزن سوزن شدن، کاهش تعادل و از دست دادن هماهنگی اندام و توانایی تشخیص درد

  احساس سوزش، زق زق کردن یا درد تیرکشنده (درد نوروپاتیک)

  مشکلاتی در عملکرد خودکار (اتونوم) از جمله غش کردن، سرگیجه و اختلال در عملکرد مثانه و روده.

  درمان خواب رفتگی و بی‌حس شدن دست و پا 

  شیوه­های درمانی زیر در رفع بی‌حسی اندام­ها و خواب رفتن دست و پا تأثیر مثبتی دارد:

  کمپرس گرم

  کمپرس گرم بهترین راه‌حل برای تقویت گردش خون در دست و پای خواب‌رفته است. استفاده از کمپرس گرم باعث افزایش گردش خون و بهبود عملکرد اعصاب شده و به درمان احساس بی‌حسی و یا خواب رفتگی دست و پا کمک می‌کند. یک کمپرس گرم تهیه کنید و 5-7 دقیقه آن را در مناطق آسیب دیده قرار دهید. این کار را روزانه سه بار تکرار کنید تا درد و احساس خواب رفتگی دست و پا کاهش یابد.

  نمک اپسوم

  منبع مطلب : omidfoot.com

  علت خواب رفتن پا

  عضو خواب رفته را ابتدا نمی‌توانیم حرکت دهیم، سپس احساس می‌کنیم که هزاران سوزن در سراسر پای ما فرو می‌رود. برای یک یا دو دقیقه احساس ناراحتی عجیبی می‌کنیم، اما

  خانهوبلاگعلت خواب رفتن پا

  علت خواب رفتن پا

  دسته‌بندی: وبلاگ

  عضو خواب رفته را ابتدا نمی‌توانیم حرکت دهیم، سپس احساس می‌کنیم که هزاران سوزن در سراسر پای ما فرو می‌رود. برای یک یا دو دقیقه احساس ناراحتی عجیبی می‌کنیم، اما خیلی زود می‌توانیم دوباره روی پای خود بایستیم و انگارنه‌انگار که برای چند دقیقه کنترل یک عضومان را از دست داده بودیم.

  هدف بسیاری از تحقیقات فیزیولوژیست‌های ورزشی این بوده که متوجه شوند مغز چگونه با قسمت‌های مختلف بدن ما صحبت می‌کند و آن را کنترل می‌کند. وقتی پای شما به خواب می‌رود، یعنی مشکلی در ارتباط بین مغز و ماهیچه‌های آن ناحیه وجود دارد.

  مغز مرکز فرماندهی بدن

  «زاخاری گیلان» از دانشگاه می‌سی‌سی‌پی که تحقیقاتی در این زمینه انجام داده یادآور می شود که مغز مرکز فرماندهی بدن است و خواب‌رفتگی اندام را این‌گونه توضیح می‌دهد: هر بار که تصمیم می‌گیرید بدن خود را حرکت دهید، چه این حرکت ایستادن باشد یا راه رفتن و یا ورزش کردن، مغز پیام‌هایی را به ماهیچه‌های شما ارسال می‌کند تا از حرکت صحیح آن‌ها مطمئن شود. وقتی مغز نتواند با یک عضله یا گروهی از عضلات صحبت کند، ممکن است اتفاقات عجیبی رخ دهد؛ از جمله این که قسمتی از بدن احساس عجیب خواب رفتن می‌کند.

  خواب رفتن معمولا با احساس بی‌حسی یا گزگز در آن ناحیه شروع می‌شود. این احساس که مردم اغلب آن را «سوزن سوزن شدن» نیز می‌نامند از نظر فنی به عنوان «پارستزی» شناخته می‌شود.

  برخی افراد به اشتباه فکر می‌کنند کمبود جریان خون موجب به وجود آمدن این احساس می‌شود. آن‌ها تصور می‌کنند که احساس «خواب‌رفتگی» زمانی رخ می‌دهد که خون شما که مواد مغذی را در سراسر بدن شما حمل می‌کند، نتواند به‌عنوان‌مثال به پای شما برسد، اما این درست نیست.

  وقتی پای شما به خواب می‌رود در واقع به این دلیل است که اعصابی که مغز را به پا ارتباط می‌دهند به لطف مدل نشستنتان، فشرده می‌شوند. به یاد داشته باشید این اعصاب هستند که پیام‌ها را رد و بدل می‌کنند تا مغز و اندام‌های شما با هم ارتباط برقرار کنند. اگر عصب‌ها برای مدتی فشرده شده باشند، حس چندانی در پای خود نخواهید داشت زیرا عصب‌ها نمی‌توانند پیام‌های عادی خود را در مورد اینکه پا، چه حسی دارد یا چگونه حرکت می‌کند را به مغزتان برسانند.

  هنگامی‌که دوباره شروع به حرکت می‌کنید، فشار روی عصب‌ها برداشته می‌شود. آن‌ها «بیدار می‌شوند» و شما احساس «سوزن و سوزن» شدن در پایتان می‌کنید. نگران نباشید، این احساس تنها برای چند دقیقه ادامه خواهد داشت و سپس همه چیز دوباره عادی خواهد شد.

  آیا خواب رفتن برای عضلات خطرناک است؟

  زمانی که پای شما یا هر عضو دیگری از بدن شما به خواب می‌رود، این حالت موقتی است و جای نگرانی نیست.

  به نوشته روزنامه ایندیپندنت، البته احتمالا نمی‌توانید ۱۰۰ درصد از خوابیدن پای خود جلوگیری کنید، اما چند نکته وجود دارد که ممکن است برای پیشگیری خواب‌رفتگی مفید باشد:

  – مرتباً وضعیت نشستن خود را تغییر دهید.

  – برای مدت طولانی پاهای خود را روی هم قرار ندهید.

  – اگر شغل شما به‌گونه‌ای است که برای مدت طولانی در یک حالت باقی می‌مانید فراموش نکنید هر چند وقت یک‌بار چند حرکت نرمشی ساده انجام دهید. اگر آن‌قدر در کار غرق می‌شوید که ممکن است فراموش کنید، می‌توانید برای یادآوری ساعت خود را کوک کنید تا هر ساعت به شما بگوید وقت حرکت کردن است.

  برچسب ها:

  آزمایشگاه کیمیاخواب رفتگی پاگز گزمغز

  منبع مطلب : kimialaboratory.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید