این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دکتر افشار جم کیست

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دکتر افشار جم کیست را از این سایت دریافت کنید.

  چرا «ساخت ایران» خراب شد؟

  با ساخته شدن سریالساخت ایران و مشکلاتی که به وجود آمده «قرار نبود فیلمنامه اینطوری باشد» و «از نقشم انتظار دیگری داشتم» جملاتی بود که این روزها از بازیگران این مجموعه در رسانه ها و بین اهالی هنر زیاد شنیده می شود.

  ۲۶۶۹۸ ۰۸ تیر ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۳ ۶ نظر ۵۴۷۵

  چرا «ساخت ایران» خراب شد؟

  با ساخته شدن سریالساخت ایران و مشکلاتی که به وجود آمده «قرار نبود فیلمنامه اینطوری باشد» و «از نقشم انتظار دیگری داشتم» جملاتی بود که این روزها از بازیگران این مجموعه در رسانه ها و بین اهالی هنر زیاد شنیده می شود.

  تماشا: کارنامه بازیگرانی چون گوهر خیراندیش، فرهاد اصلانی، بهنام تشکر، بهاره رهنما، الیکا عبدالرزاقی و البته امین حیایی آنقدر پروپیمان هست که حضور این افراد در یک پروژه بتواند نوید یک فیلم خوب و آبرومند را بدهد اما سازندگان «ساخت ایران» انگار همچنان دوست دارند محمدرضا گلزار را تافته جدا بافته نگه دارند.

  حالا با ساخته شدن سریال و مشکلاتی که به وجود آمده «قرار نبود فیلمنامه اینطوری باشد» و «از نقشم انتظار دیگری داشتم» جملاتی بود که این روزها از بازیگران این مجموعه در رسانه ها و بین اهالی هنر زیاد شنیده می شود.

  بهنام تشکر: دیگر به این شکل کار نخواهم کرد

  بهنام تشکر که بعد از بازی در مجموعه «ساختمان پزشکان» توانست اعتماد مخاطبان تلویزیونی را جلب کند، یکی از بازیگران این مجموعه است که در تایید نظر دوستانش می گوید: «من هم با نظر دوستانم کاملا موافقم و به شدت این حرف را تکرار می کنم. فیلمنامه قرار بود به سمتی دیگر برود اما وسط ماجرا در گیرودار عوض شدن نویسنده همه چیز تغییر کرد و در ادامه آنطور که باید و شاید کار پیش نرفت.»

  تشکر در توضیح این مطلب اضافه کرد: «بعد از گذشت چند روز از کار، طی صحبتی که کارگردان با بازیگران داشت به شور رسیدیم و در نتیجه برای همه مشخص شد که قرار است به کدام سمت پیش برویم. با تمام این اوصاف با توجه به اینکه اول کار من با فیلمنامه محکمتری مواجه بودم، فکر می کنم لطیفی با در دست داشتن یک فیلمنامه ناقص توانست کار را جمع و جور کند.»

  این بازیگر که حضورش در این مجموعه را به اندازه ۳ تا فیلم سینمایی تجاری می داند، ادامه داد: «برای تهیه کننده بخش خصوصی فروش از هر چیزی مهمتر است و سازندگان برای آن ریسک می کنند. حضور امین حیایی و گلزار قبلا خیلی خوب جواب داده و فرهاد اصلانی هم با گرفتن سیمرغ بار دیگر قابلیت هایش را تثبیت کرده است. با توانایی های گوهر خیراندیش هم که همه آشنایند. به نظر من از ابتدای کار چینش این اعضا در کنار هم نشان دهنده هدف مستقیم برای فروش بود.»

  تشکر در پاسخ به اینکه چرا با وجود این چینش باز هم در دیالوگ ها و پررنگ نشان دادن نقش گلزار غلو شده، اظهار کرد: «این را باید از تهیه کننده پرسید اما نباید از نظر دور داشت که گلزار هنوز تماشاگران خودش را دارد و مردم شاید به خاطر او این مجموعه را خریداری کنند.»

  بهرام رهنما: من نجات یافته بودم

  بهاره رهنما انگار تنها کسی است که از این بحبوحه نقش، جان سالم به در برده است. او ضمن اینکه حرف های همبازی هایش را تایید می کند، می گوید: «نقش من تنها در 5 قسمت اول کار بود و من از اول با همان فیلمنامه نوشته شده روبرو بودم و می دانستم که باید چه نقشی را بازی کنم. البته اگر غیر از این بود، اصلا آن را قبول نمی کردم چون تجربه ثابت کرده کاراکتری که قرار است بعدا معلوم شود که چه مختصاتی دارد، هیچ وقت خوب از آب در نمی آید. بازی من باید بر اساس فیلمنامه ای باشد که به آن احاطه و تسلط کافی داشته باشم و خوشبختانه در این مجموعه خشایار الوند قبلا نقش مرا کامل نوشته بود. فکر می کنم در این پروژه من تنها نقش نجات یافته بودم که درگیر تنش و دغدغه های ادامه کار نشد. زمانی که بازی در این سریال به من پیشنهاد شد من درگیر تمرین های تئاترم بودم و از اول به آقای لطیفی گفتم که نمی توانم به خارج از کشور بیایم. به همین خاطر در 5 قسمت اول، کار من تمام شد و نجات یافته لقب گرفتم.»

  امین حیایی: فقط به فروش فکر می کردند

  امین حیایی که شاید بیش از هر بازیگر دیگری در کنار محمدرضا گلزار ایفای نقش کرده این بار خیلی از حضورش در این کار راضی نیست. جالب اینکه او یکی از نقش های اصلی کار را عهده دار است اما انگار خیلی هم خودش رضایتی ندارد.

  او ضمن اشاره به رغبتش برای بازی نقش «غلامحسین» از حس نارضایتی اش در اواخر کار گفت. او در مصاحبه با ما گفته بود: «اواخر فیلمبرداری «ساخت ایران» احساس کردم دارم آسیب می بینم. چون کار زیاد بود و همه فقط به فروش فیلم فکر می کردند. به همین خاطر بخش هنری کار تقریبا نادیده گرفته شد. بازی ها آنطور که باید پیش نمی رفت و اتفاق هایی که ما امیدوار بودیم بیفتد، دیگر نیفتاد.»

  عبدالرزاقی: کار روتین همین است

  الیکا عبدالرزاقی هم درباره این سریال می گوید: «دلخوری از آن نوعی که دوستانم می گویند برای من اتفاق نیفتاد چون شاید من تجربه کار روتین را قبلا داشتم و می دانستم که این کار چه مشکلاتی دارد. از اول هم قرارداد بدون متن امضا کرده بودم، آمادگی هر اتفاقی را داشتم. از اول قرار بود خانم خیراندیش و من نقش های اصلی داستان باشیم اما ماجرا طوری شد که در نهایت مسیر قصه به جایی رفت که من هم از آن بی خبر بودم. قصه ای که اول قرار بود روایت شود گره گشایی به دست من و مادرم انجام می شد و در ادامه امین حیایی آخر قصه عاشق دخترک می شود و پایان خوشی پیدا می کند اما نمی دانم چه شد که همه چیز یکباره تغییر کرد. این تغییرات در شرایطی که ما با محدودیت های زیادی روبرو بودیم خیلی عجیب نبود.»

  بازیگر پرفروش رسانه های تصویری گفت: «وقتی قرار شد من در فیلم بازی کنم تهیه کننده ها خیلی راضی نبودند اما این اتفاق افتاد. البته به ادامه کار منجر نشد اما من نگاه خوشبینانه ای دارم و می گویم وقتی که آنجا همه امکانات برای ما فراهم بود اما فرصت بازی گرفته شد یک تهیه کننده هم نمی آید پولش را صرف بازیگری کند که قرار نیست نقش چندانی داشته باشد. البته خانم خیراندیش حق دارند ناراحت باشند. ایشان سفرشان را به امریکا کنسل کردند و با اصرار عوامل به ایران برگشتند و طبیعتا در حقشان کمی اجحاف شد. به هر حال من هم بدم نمی آید بدانم چرا همه چیز یک دفعه عوض شد!»

  منبع مطلب : www.bartarinha.ir

  1میلیارددستمزدبازیگری که جزپول چیزی نمی داند

  تهیه کننده سریال: سهراب پور، دیگر تهیه کننده مجموعه، دوستی قدیمی با محمد رضا گلزار دارد و شاید باور کردنی نباشد که در این مدت که حدود 20 روز از حضور گلزار مقابل دوربین

  نگاهی به سریال ساخت ایران

  1میلیارددستمزدبازیگری که جزپول چیزی نمی داند

  تهیه کننده سریال: سهراب پور، دیگر تهیه کننده مجموعه، دوستی قدیمی با محمد رضا گلزار دارد و شاید باور کردنی نباشد که در این مدت که حدود 20 روز از حضور گلزار مقابل دوربین "ساخت ایران" می گذرد هیچ قراردادی بین ما امضا نشده و تازه دیروز بعد از این همه مدت پای قرارداد نشستیم و نحوه قراردادمان کاملا با کارهای قبلی ایشان متفاوت بوده و مبلغ خاصی را از ما مطالبه نکرده است....

  بولتن نیوز - محمدرضا خزایی: ساخت ایران مجموعه ای است به كارگردانی محمد حسين لطيفی و تهيه‌كنندگی مشترك سيد امير پروين حسينی و منصور سهراب‌پور. این سریال که اوایل اسفند 90 پروانه نمایشش صادر شده، پس از «قهوه تلخ» و «قلب يخی»، سومين سريال تولیدی برای نمايش خانگی محسوب می شود. جالب است بدانید قسمت هایی از این سریال قبل از توزیع در شبکه خانگی، جمعه 12 اسفند 90 در یک اکران خصوصی روی پرده سینما آزادی رفت. که این خود از خصوصیات منحصر به فرد این سریال ایرانی به شمار می رود.

  در این مجموعه طنز که نویسندگی آن را خشایار الوند، پیمان قاسم خانی و آرش قادری بر عهده دارند بازیگرانی ایرانی چون: امین حیایی، محمد رضا گلزار، فرهاد اصلانی، گوهر خیراندیش، بهاره رهنما، بهنام تشکر، الیکا عبدالرزاقی، مهران رجبی و بازیگرانی خارجی بنام های: پاملا ال کیک و پیر داغر نقش آفرینی می کنند.

  این سریال که قرار بوده در ده بسته دو قسمتی توزیع گردد، تا کنون 10 قسمت از آن در فروشگاه ها، در دسترس مردم قرار گرفته است.

  خلاصه داستان:

  کورش افشار جم (بهنام تشکر) که دکترای شیمی دارد، ماده ای را سنتز کرده که با آن آب گل آلود را زلال و قابل شرب و از سوی دیگر آنرا به یک سوخت عالی و بدون الودگی زیستی تبدیل می کند. او که نمی تواند تولید کنندگان بزرگ ایرانی را قانع کند که اسپانسر تولید انبوه این ماده شوند؛ دست به دامن شرکت های خارجی می شود. به همین منظور آماده سفر به فرانسه می شود. دکتر تصادف می کند و غلام (امین حیایی) که یک دزد خرده پاست کیف او که حاوی پول، مدارک، رایانه شخصی و آن ماده شیمیایی است را می دزد.

  غلام که دست برقضا همدستانش به دام پلیس افتاده اند؛ برای فرار از دست پلیس و زندانی شدن، تصمیم می گیرد به خارج از کشور برود. به همین خاطر شکل و شمایل خود را شبیه دکتر افشار جم کرده، با کیف و مدارک او راهی فرانسه می شود.

  غلام که تا به حال سوار هواپیما نشده است از پیرزنی تنها بنام ماجان (گوهر خیر اندیش) راهنمایی و کمک می گیرد. در فرودگاه پاریس با توجه به توصیه های دوستش جمشید (محمد رضا گلزار) که ساکن پاریس است، برای دریافت پناهندگی از فرانسه قصد پاره کردن پاسپورتش را می کند. او در این بین توسط آدم های لوریان (پیر داغر) صاحب شرکت دوریس، شرکت مورد مذاکره، به زور به سمت خروجی فرودگاه اسکورت می شود. فرهاد اصلانی که نقش باقری را بازی می کند غلام را که به خیالش دکتر افشار جم است، به هتل می برد. غلام که اولین بار است از ایران خارج می شود با دیدن زنان بدون حجاب فرانسوی فکرهایی به سرش می زند و به این نتیجه می رسد که نقش دکتر را ادامه دهد ...

  گذری کوتاه بر روند تهیه و تولید سریال

  سید امیر پروین حسینی که اخرین کارش "اخلاقتو خوب کن" است، با نشان دادن طرحی کوتاهی از داستان فیلم به منصور سهراب‌پور، که با فیلم "پاریس تا پاریس" تجربه ساخت فیلم در فرانسه را نیز داشته، پیشنهاد تهیه مشترک این سریال را می دهد که با اقبال او مواجه می شود.

  محمد حسین لطیفی که پيش از اين، کارهای طنزی چون "عينك دودی"، "فرار بزرگ"، "كت جادویی" و "توفيق اجباری" را در کارنامه خود دارد با جدا شدن از تیم قلب یخی نسبت به کارگردانی این کار ابراز تمایل کرده و عهده دار این مسئولیت می شود. لازم به ذکر است که لطیفی حتی جز کاندیداهای کارگردانی این کار نبوده و با حضور اتفاقی در دفتر تهیه کنندگان ساخت ایران، در جریان کار قرار می گیرد و خود اعلام آمادگی می کند.

  خشیار الوند نیز که به خاطر توقف طولانی پخش قهوه تلخ از تیم این سریال جدا شده با سیناپس اولیه خود از ساخت ایران، اولین اغازگر این مجموعه محسوب می شود. او در ادامه راه پیمان قاسم خانی و آرش قادری را نیز برای فیلم نامه نویسی به یاری می خواند.

  امین حیایی با استفاده از وقفه هایی که بین فصل های قلب یخی ایجاد شده بود به گروه "ساخت ایران" پیوست. این بازیگر با سابقه سینما که در اخرین کار خود یعنی قلاده های طلا یک نقش نامتناجس و نامتناسب با عقبه کاری و توانایی های خویش ارائه کرده بود با بازی در نقش غلام در ساخت ایران به روزهای اوج خود نزدیک شد.

  سهراب پور در گفت و گویی که با ایسنا در کوران انتقادات پیوستن حیایی به ساخت ایران و جدایی این بازگیر از قلب یخی کرده بود، گفت: امین حیایی به صورت حرفه‌ ای قرارداد بسته كه اين كار به «قلب يخي» هم لطمه‌ای نزده است. فكر می‌كنم روال «قلب يخی» طبق همان روالی كه تهيه كننده‌اش طراحی كرده و هر فصلی را با فاصله شروع می‌كند پيش‌ می‌رود و در این بین نیازی به حضور حیایی نیست.

  محمدرضا گلزار بازیگر گیشه سینمای ایران، در ابتدای پیوستنش به مجموعه خبر ساز شد و بسیاری از رسانه ها بر سر دستمز او به حاشیه های زیادی دامن زدند. شایعه پردازان دستمزد گلزار برای نقش آفرینی در این سریال را نزدیک به یک میلیارد تومان تخمین زدند.

  پروین حسینی، تهیه کننده سریال، در مصاحبه ای که با یکی از سایت های خبری داخلی انجام داده بود با تکذیب دستمزد بالای گلزار گفته بود: سهراب پور، دیگر تهیه کننده مجموعه، دوستی قدیمی با محمد رضا گلزار دارد و شاید باور کردنی نباشد که در این مدت که حدود 20 روز از حضور گلزار مقابل دوربین "ساخت ایران" می گذرد هیچ قراردادی بین ما امضا نشده و تازه دیروز بعد از این همه مدت پای قرارداد نشستیم و نحوه قراردادمان کاملا با کارهای قبلی ایشان متفاوت بوده و مبلغ خاصی را از ما مطالبه نکرده است.

  منبع مطلب : www.bultannews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید