این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دیدنی های زاهدان

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دیدنی های زاهدان را از این سایت دریافت کنید.

  جاهای دیدنی زاهدان (۱۴۰۱)

  دیدنی های زاهدان شامل کاروانسرای نصرت آباد,موزه منطقه ای جنوب شرق ایران,مسجد شاه علی است و جاهای دیدنی زاهدان و تصاویر آن را در کجارو ببینید.

  دیدنی های زاهدان

  مرتب سازی بر اساس : فیلتر بر اساس

  موقعیت مکانی

  مسجد فیض‌ الرحمان

  3

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  خانه شمس

  خانه ابویی زاهدان

  موزه پست و ارتباطات زاهدان

  کاروانسرای نصرت آباد

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  خانقاه زاهدان

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  بازار رسولی زاهدان

  5

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  بازارچه تاریخی سرپوشیده زاهدان

  5

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  موزه منطقه ای جنوب شرق ایران

  5

  حسینیه یزدی ها

  5

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

  5

  بازار سلمان زاده زاهدان

  4

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  مسجد جامع مکی

  3.67

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  بازار مشترک زاهدان

  3

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  کوه لوچو

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  بازار بزرگ موبایل زاهدان

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  مجتمع تجاری هامون زاهدان

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  پاساژ لیپار زاهدان

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  پاساژ قائم زاهدان

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  کتابخانه استاد کامبوزیا

  بازدید از این جاذبه رایگان است

  صفحه 1 از 2 ‹ 1 2 ›

  جاهای دیدنی زاهدان؛ از کاروانسرای نصرت آباد تا تالاب هامون

  شهر زاهدان، برخوردار از جغرافیایی مناسب، آب‌وهوایی گرم و خشک بوده و پیرامون آن را کوه‌های متعددی احاطه کرده است. این شهر نیز همانند بسیاری از شهرهای ایران جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی متعددی دارد که می‌تواند گزینه‌ مناسبی برای سفر و بازدید گردشگران باشد.

  خانه ایوبی

  منبع عکس: سایت جاذبه‌ها (عکاس: ناشناس)

  خانه‌ ایوبی، از جاهای دیدنی زاهدان است که در اوایل قرن ۱۴ هجری و در سال ۱۳۱۱ به همت استاد محمدعلی محمودی ساخته شد. این عمارت امروزه به کارگاه هنرهای سنتی زاهدان تغییر کاربری داده و گردشگران پس از حضور در این شهر، از این مکان بازدید می‌کنند.

  آدرس: زاهدان، خیابان شریعتی

  کاروانسرای نصرت آباد

  منبع عکس: سایت iranwatching.com (عکاس: ناشناس)

  در حد فاصل جاده‌ شهرستان زاهدان به شهرستان بم، بقایای کاروانسرایی قدیمی مشاهده می‌شود که به کاروانسرای نصرت‌آباد شهرت یافته است. به نظر می‌رسد که معماری صورت گرفته در این مکان متعلق به دوران صوفیه است.

  آدرس: زاهدان، ۴ کیلومتری شمال‌ غرب نصرت آباد (مشاهده روستا در نقشه)

  مسجد زرنج زاهدان

  مناره مسی مسجد زرنج به دستور یعقوب لیث صفاری ساخته شده است

  مسجد زرنج، مسجدی است بازمانده از قرن اول هجری قمری که ظاهرا توسط عبدالرحمن بن سمره از حاکمان وقت عرب، رو‌به‌روی زندان زرنج احداث شده است. این مسجد دارای دو مناره که یکی پوشیده از مس است که توسط یعقوب لیث صفاری ساخته شده و امروزه یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری زاهدان محسوب می‌شود.

  منبع مطلب : www.kojaro.com

  جاهای دیدنی زاهدان از قلعه‌های تاریخی تا چشمه‌های معدنی

  جاهای دیدنی زاهدان از بهترین انتخاب ها برای سفر به جنوب ایران است. چشمه های آب و طبیعت و بناهای تاریخی زاهدان را از دست ندهید.

  آیا تابه‌حال به ناشناخته‌ترین استان ایران سفر کرده‌اید؟ خبر دارید که بزرگ‌ترین مسجد اهل سنت ایران در قلب تپنده این استان جای خوش کرده است؟ به همان اندازه که از جاهای دیدنی زاهدان بی‌خبر هستید، در این شهر جاذبه‌ی تاریخی و دیدنی وجود دارد. پس بیش‌تر از این وقت معطل نکنید و بار سفر ببندید.

  سرفصل‌های مقاله نمایش

  در این مقاله از مجله گردشگری علی بابا ۱۹ مورد از معروف‌ترین جاهای تاریخی زاهدان که شما از آن بی‌خبر هستید را گفته‌ایم؛ برای آشنایی با سرزمین سیستان و بلوچستان با من همسفر باشید.

  جاذبه‌های طبیعی زاهدان کدام است؟

  از بهترین جاذبه های طبیعی زاهدان روستای لادیز، قلعه لادیز، آبشار لادیز، تالاب هامون، روستای تمین، چشمه آب معدنی و کوه تفتان به شمار می‌روند.

  جاهای تاریخی زاهدان کدامند؟

  مساجد معروف زاهدان چه نام دارند؟

  بازارهای معروف زاهدان کدام‌ها هستند؟

  شهر زاهدان روی گوگل مپ

  ۱- قلعه لادیز از قدیمی‌ترین جاهای دیدنی زاهدان

  در جنوب غربی میرجاوه-سیستان و بلوچستان روستایی تاریخی به اسم لادیز با دارا بودن یکی از قدیمی‌ترین آثار تاریخی به نام قلعه لادیز چشم انتظار حضور گرم شما عزیزان است. این قلعه با نام‌های دیگری از جمله قلعه ارباب‌ها، قلعه اربابی‌ها و قلعه تپه لادیز میان مردم بومی شناخته می‌شود.

  @=img=@#=img=#

  قلعه لادیز به دلیل سکونت داشتن افرادی با نام فامیلی اربابی به قلعه اربابی معروف شد. زمان ساخت این مکان تاریخی به دوره اشکانیان برمی‌گردد که امروزه از آن بنای باشکوه تنها خرابه‌ای به یادگار مانده است. قلعه ارباب‌ها روی صخره‌های سنگی در حاشیه روستای لادیز بنا شد؛ پی این بنا از سنگ‌های بزرگ و دیوارهای خشتی بنا گردید و قرن‌ها همچنان روی پای خود استوار مانده است!

  قلعه تپه لادیز از سه طرف به پرتگاه‌های کوچکی منتهی می‌شود. این قلعه جزو قلعه‌های دفاعی طبقه‌بندی شده به شمار می‌رفت. این قلعه از بناهای اسم‌ورسم‌دار آن روزگاران بوده که با جریان داشتن آب رودخانه در شمال قلعه زندگی در این روستا جریان داشت. قلعه تپه لادیز در تاریخ ۱۰ دی‌ماه سال ۱۳۸۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

  آدرس قلعه لادیز زاهدان: استان سیستان و بلوچستان- میرجاوه- روستای لادیز

  قلعه اربابی لادیز روی گوگل مپ

  ۲- رودخانه لادیز؛ شنیدن صدای زندگی!

  در ۱۰۰ کیلومتری زاهدان در هماسیگی قلعه لادیز یکی از قدیمی‌ترین جاهای دیدنی زاهدان جای گرفته است. با صدای آب روان، سرسبزی و آرامشی از جنس طبیعت بی‌شک هیچ بهانه‌ای برای نرفتن به این روستای تاریخی پیدا نخواهید کرد. رفتن به رودخانه لادیز به ویژه در فصول بهار و پاییز بسیار تماشایی و لذت‌بخش است و از مکان‌های محبوب گردشگران ایرانی به شمار می‌رود.

  @=img=@#=img=#

  به شما پیشنهاد می‌کنم کنار این رودخانه روی حصیر کمی دراز بکشید و در حالی که چشمان‌تان بسته است، صدای گوش‌نواز آب را با جان‌ودل گوش کنید. این موقع است که از پیشنهاد این ایده لذت‌بخش در دل‌تان از من تشکر خواهید کرد!

  آدرس رودخانه لادیز زاهدان: استان سیستان و بلوچستان- شهرستان میرجاوه- دهکده لادیز

  پیشنهاد خواندنی: بهترین رستوران های زاهدان برای تجربه طعم جنوبی‌ترین غذاها

  رودخانه لادیز زاهدان روی گوگل مپ

  ۳- مسجد زرنج؛ مسجد تاریخی بازمانده از دوره تمدن اسلامی

  اگر می‌خواهید در تور زاهدان از مساجد قدیمی این شهر دیدن کنید، مسجد زرنج را در فهرست جاهای دیدنی زاهدان قرار دهید. جایی که به هیچ وجه نباید بازدید از آن را از دست داد. در قرن اول و دوم مسجد زرنج توسط عبدالرحمن بن سمره (حاکم قدیم عرب) برای آموزش مسائل مذهبی و ادبی احداث شد.

  @=img=@#=img=#

  جالب است بدانید این مسجد درست روبه‌روی زندان شهر زرنج واقع شده است. مسجد زرنج دارای دو مناره بوده که یکی از آن‌ها با مس پوشیده شده است. حسن بصری عالمی وارسته مدتی در این مسجد به تعلیم و تدریس مشغول بود. اگرچه قرن‌ها از ساخت و دوران اصیل آن روزها گذشته، ولی همچنان این مسجد از مساجد مهم ایران محسوب می‌شود و نزد مردم زاهدان از احترام، جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  هزینه بازدید از این جاذبه رایگان است.

  آدرس مسجد زرنج زاهدان: استان سیستان و بلوچستان- زاهدان- بلوار بلوچستان

  ۴- تالاب هامون در زمره بزرگ‌ترین دریاچه‌های آب شیرین فلات ایران

  آیا کسی است که آوازه مهم‌ترین تالاب بین‌المللی هامون به گوش‌اش نخورده باشد؟ اگر تا حالا نشنیده‌اید، اشکالی ندارد، حالا به اتفاق هم به تالاب هامون می‌رویم. این تالاب یکی از مهم‌ترین تالاب‌های دنیا به حساب می‌آید که مساحتی بالغ بر ۵۷۰۰ کیلومترمربع و دامنه عمقی ۱ تا ۵ متری (در ناحیه کویری شرق کشور عزیزمان) دارد! بله پس بی‌دلیل هم نبوده که لقب بزرگ‌ترین دریاچه آب شیرین در فلات ایران را از آن خود کرده است.

  @=img=@#=img=#

  تالاب هامون از سه بخش هامون پوزک (سواران)، هامون صابری (سابوری) و هامون هیرمند تشکیل شده است. هامون در منطقه سیستان‌وبلوچستان در مرز میان کشور افغانستان و ایران قرار دارد. تالاب بزرگ هامون یکی از مهم‌ترین جاهای تاریخی زاهدان به شمار می‌رود. بد نیست بدانید سالانه گردشگران ایرانی و خارجی برای بازدید از تالاب هامون راهی سفر می‌شوند.

  هزینه بازدید از این جاذبه رایگان است.

  آدرس تالاب هامون زاهدان: استان سیستان و بلوچستان- زابل

  تالاب هامون زاهدان روی گوگل مپ

  ۵- روستا و غار لادیز؛ گذری بر یکی از تاریخی‌ترین روستاهای زاهدان

  پیش‌تر در قسمت‌های قبل با برخی از جاهای دیدنی لادیز آشنا شدیم. حال قصد دارم روستای تاریخی لادیز را بهتر به شما معرفی کنم، پس همراه من باشید. همان‌طور که در جریان هستید، روستای لادیز از قدمت بالایی برخوردار بوده، پس طبیعی است جاذبه‌های تاریخی ارزشمندی در قلب این روستا وجود داشته باشد. از بحث قدمت زیاد روستا که بگذریم، از طبیعت و چشم‌اندازهای زیبای لادیز نمی‌توانیم چشم‌پوشی کنیم.

  اگر قصد دارید به روستای گردشگری لادیز بروید، پیشنهاد می‌کنم به دلیل گرمای هوای استان سیستان‌وبلوچستان در تابستان به آن سفر نکنید. در عوض در فصل پاییز، زمستان و اوایل بهار که زاهدان بهترین شرایط جوی را دارد، به این شهر سفر کنید. پس از ورود به این روستا ظاهر خانه‌ها که اکثرا با خشت‌وگل و چوب بنا شده‌اند، نظرتان را جلب می‌کند.

  منبع مطلب : www.alibaba.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید