این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  رفع بوی بد یخچال

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  رفع بوی بد یخچال را از این سایت دریافت کنید.

  چگونه با ۶ روش بوی بد یخچال فریزر و آب سرد کن را از بین ببریم؟

  از بین بردن بوی بد یخچال ، از بین بردن بوی گوشت گندیده، از بین بردن بوی فریزر از مواد غذایی، برای همه ما پیش آمده است که هنگام نوشیدن آب

  چگونه با ۶ روش بوی بد یخچال فریزر و آب سرد کن را از بین ببریم؟

  فهرست مطالب

  1 دلایل بوی بد یخچال چیست؟

  1.1 برطرف کردن بوی بد یخچال و آب سرد کن با استفاده از 6 روش

  1.2 رفع بوی بد آبسردکن

  2 ذکر چند نکته در خصوص تمیز کردن یخچال برای جلوگیری از بوی بد آن

  یکی از موارد آزار دهنده ای که در رابطه با یخچال فریزرها وجود دارد وجود بوی بد در یخچال می باشد. ممکن است گاهی اوقات با باز کردن درب یخچال بوی بدی به مشام برسد و یا در هنگام استفاده از آب سرد کن آبی که می نوشید بوی بدی داشته باشد. این مشکل، مشکل رایجی است که به دلایل مختلفی در انواع یخچال فریزرها به وجود می آید. اما در صورتی که با این مشکل مواجه شدید چه کاری باید انجام دهید؟ داشتن آگاهی از روش های برطرف کردن بوی بد یخچال از مواردی است که باید به آن توجه داشت و هر چه سریع تر در جهت برطرف نمودن آن برآمد. در این مطلب به این که چگونه با 6 روش بوی بد یخچال فریزر و آب سرد کن را از بین ببریم به صورت کامل پرداخته شده است.

  دلایل بوی بد یخچال چیست؟

  بوی بد یخچال و آب سرد کن از جمله مشکلاتی است که بسیار متداول بوده و همه افراد با آن مواجه شده اند. اما این بوی بد ناشی از چیست و به چه دلیل یخچال و آب سرد کن دچار بوی بد می شوند؟ این بوی نامطبوع می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و باعث اذیت و آزار کاربران گردد. از جمله این دلایل عبارتند از:

  خراب شدن مواد غذایی داخل یخچال: مواد غذایی مختلفی در یخچال نگهداری می شوند که فاسد شدن این مواد غذایی به همراه میوه ها و سبزیجات مختلف می توانند عامل اصلی وجود بوی بد در یخچال باشند. ماندن بیش از 3 روز مواد غذایی در یخچال بوی بدی را در یخچال ایجاد می کند.

  تمیز نبودن یخچال: نظافت و تمیز کردن یخچال از مواردی است که باید به صورت کامل آن را رعایت نمود. نظافت یخچال باید به صورت دوره ای و دو هفته ای یک مرتبه به صورت کامل انجام گیرد. در صورتی که یخچال فریزر برای مدتی طولانی تمیز نشود ممکن است باعث بوی بد یخچال شده و آزار دهنده باشد.ریختن مواد غذایی در یخچال: حتما برای شما هم پیش آمده است که مواد غذایی مختلف موجود در یخچال مانند شیر و دیگر مواد درون طبقات مختلف یخچال می ریزند و در صورت تمیز نکردن آنها باعث ایجاد بوی بد در یخچال می گردند.وجود نقص فنی در یخچال: خراب بودن قطعات مختلف یخچال ممکن است باعث عدم تبادل هوای سرد و در نتیجه گرفتن بوی بد در یخچال گردد. خراب یا فرسوده بودن واشر و لاستیک دور درب یخچال نیز می تواند دلیلی برای وجود بوی بد یخچال باشد.زیاد ماندن آب در آب سرد کن: به علت این که جنس محفظه آب سردکن از پلاستیک می باشد زیاد ماندن آب در آن باعث به وجود آمدن بوی بد می گردد که نیاز است این آب را دائما تعویض نمود.استفاده از فیلترهای بی کیفیت: فیلترهای آبی که در داخل آب سردکن یخچال ها قرار دارند باعث تصفیه آب داخل آب سرد کن می گردد. در صورتی که این فیلترها از کیفیت کافی برخوردار نباشند بوی بدی را در آب سردکن ایجاد می کنند. نیاز است تا به علت جمع شدن باکتری های مختلف در این فیلترها، آنها را پس از مدتی کار کردن فیلتر نمود.

  علاوه بر علت های ذکر شده که باعث ایجاد بوی بد می شود موارد دیگری نیز وجود دارد که باعث ایجاد بوی بد می شود مواردی از جمله بسته بودن درب یخچال برای مدت بیش از 72  ساعت، قرار دادن مواد بد بو مثل سیر، پیاز، ماهی و میگو درون یخچال، لکه های چربی ناشی از مواد غذایی، وجود شربت های دارویی در یخچال و… از جمله مواردی است که باعث بد بو شدن یخچال می شود.

  برطرف کردن بوی بد یخچال و آب سرد کن با استفاده از 6 روش

  همانطور که در بالا ذکر شد، علل مختلفی باعث بوی نامطبوع در یخچال می گردد که با رعایت نکات ذکر شده تا میزان زیادی از این مشکل می توان جلوگیری کرد. اما اگر به هر علتی این مشکل برای یخچال شما پیش آمد با ارائه مطالبی که در ادامه برای شما ارائه می شود؛ می توانید این مشکل را حل نمایید.

  برای اینکه یخچال شما بوی نامطبوعی ندهد اولین نکته این است که قفسه های یخچال را هر به چند وقت از جای خود بیرون آورید  با دستمال تمیز و آب گرم بشویید. آب گرم با خاصیت میکروب زدایی که دارد تا حد زیادی به از بین بردن بوی نامطبوع کمک می کند. توجه داشته باشید در صورتی که قفسه ها را بیرون آورده اید آن ها را در جای مناسب خود قرار دهید تا از آسیب رسیدن به آن ها خودداری نمایید.

  قرار دادن زغال در یخچال: زغال یکی از عنصرهای طبیعی است که به علت کربن هایی که در آن وجود دارد، مزه و بوی بد را به خود جذب می کند. برای اینکه بتوانید از این فیلتر طبیعی استفاده نمایید؛ تنها کافی است یه تکه کوچک زغال را درون ظرفی قرار داده و در گوشه یخچال قرار دهید. بعد از گذشت مدت زمان دو روز بوی یخچال شما برطرف می شود.

  استفاده از جوش شیرین برای رفع بوی بد یخچال: جوش شیرین یک مواد ضد عفونی کننده است، که تاثیر زیادی در رفع بوی بد و رطوبت یخچال ایفا می کند. برای این کار یک ظرف جوش شیرین را درون یخچال قرار دهید و خیلی زود متوجه این نکته می شوید که بوی بد یخچال از بین رفته است. همچنین برای عملکرد قوی تر می توانید مواد غذایی درون یخچال را خالی کنید و برق آن را قطع کنید و مدت حداقل 7 ساعت درب آن را باز نکنید تا جوش شیرین واکنش نشان بدهد و به رفع بوی بد یخچال کمک کند.

  استفاده از سرکه نیز یک محلول بسیار موثر است که خاصیت ضد عفونی دارد وبا قرار دادن مقداری از این محلول در یخچال بوی نامطبوع را از میان می برد. می توان برای تمیز کردن یخچال از سرکه نیز استفاده نمود به این صورت که پارچه ای را آغشته به سرکه نمایید و برای تمیز کردن آن استفاده نمایید. این کار به از بین بردن لکه های چربی نیز بسیار موثر عمل می کند. لازم به ذکر است در صورت استفاده از سرکه بهتر است که از سرکه سیب یا سرکه سفید استفاده نمایید.

  استفاده از لیمو نیز یکی از موثرترین روش های از بین بردن بوی نامطبوع می باشد. لیمو یک حالت اسیدی دارد و باعث زدودن لکه ها می باشد. برای این کار لیمو را نصف کنید و در قفسه های یخچال قرار دهید بعد از چند مدت برایتان مشهود خواهد بود که یخچال بوی بسیار خوشایندی به خود گرفته است.

  منبع : technicservicepars.com

  از بین بردن بوی بد یخچال و روش‌هایی برای خوشبو کردن آن

  از بین بردن بوی بد یخچال در این مطلب با روش‌های آسان و کاربردی گفته شده. نگران نباشید علت بوی بد و روش گرفتن بوی یخچال را اینجا مطالعه کنید.

  برای از بین بردن بوی بد یخچال فقط و فقط ۶ راه ساده وجود دارد که باید هر خانمی بداند و آن را برای این وسیله برقی اجرا کند. اگر این ۶ راه را بدانید دیگر برای گرفتن بوی یخچال خود در هر سایتی بدنبال روش‌های مختلف نخواهید گشت. پس تا انتهای این مقاله با ما باشید تا این روش ها را با هم بررسی کنیم.

  یک نکته مهم: از بین بردن بوی یخچال زمانی اهمیت زیادی پیدا می‌کند که شما درب آن را باز می‌کنید 😫😫😫 و انواع بوهای بد به مشام می‌رسد 😷😷😷 حتما برای هر فردی این بوی بد غیرقابل تحمل است و رفع بوی یخچال دغدغه او است.

  این بوی بد را چگونه از بین ببریم؟ ۶ راهکار بسیار موثر را با هم بررسی خواهیم کرد. 👇👇

  بوی بد درون یخچال از چه چیزی به بوجود می‌آید؟

  برای اینکه این بوی بد را از بین ببریم باید دلیل آن را بدانیم، تا بتوانیم برای برطرف کردن آن اقدام کنیم.

  دلایل زیادی برای ایجاد بوی بد در یخچال وجود دارد. در زیر برخی از شایع‌ترین موارد را عنوان می‌کنیم:

  اولین و مهمترین آن که همه ما آن را می‌دانیم فاسد شدن غذا، میوه و سبزیجات

  ریختن برخی مایعات در یخچال، این یکی از مهمترین دلایل است که اگر بعضی مایعات را بعد از ریختن درون این وسیله تمیز نکنیم بعد از خشک شدن بوی بدی را ایجاد می‌کنند.

  بسته ماندن درب یخچال بیشتر از سه روز، ماندن بیشتر از چند روز مواد غذایی در یخچال هم باعث خرابی آنها می‌شود.

  قرار دادن مواد غذایی بدبو مانند ماهی، پیاز و سیر و… یا آشامیدنی بدبو در یخچال

  عدم شستشو و تمیز کردن منظم یخچال

  ریختن مواد غذایی چرب در یخچال

  قرار دادن مواد غذایی در یخچال بدون درپوش

  عدم تنظیم صحیح دمای یخچال فریزر

  و در نهایت بخش‌های پلاستیکی یخچال نیز بوی بد را جذب می‌کند و مزید بر علت می‌شوند. پس قبل از هر چیزی باید بهداشت یخچال فریزر را رعایت کرد.

  پیشنهاد مطالعه:

  ۸ علت آب دادن یخچال | دلایل اصلی نشتی آب از یخچال

  حالا که می‌دانیم چه دلایلی برای ایجاد بوی بد وجود دارد. این موارد را رعایت می‌کنیم:

  چند نکته مهم برای جلوگیری از ایجاد بوی بد در یخچال

  برای نگهداری مواد غذایی از ظروف درب دار استفاده کنید.

  درب نوشیدنی‌ها را حتما چک کنید که کاملا بسته باشند.

  سبد میوه و سبزیجات را هر چند وقت یکبار تمیز کنید.

  حواستان به مواد غذایی تاریخ انقضا گذشته باشد.

  مواد غذایی حساس را در قسمت سردتر یخچال قرار دهید تا فاسد نشوند.

  یخچال و فریزر را بیش از حد پر نکنید. این کار باعث محدود شدن گردش هوا در آن و گرم شدن می‌شود. و این یکی از دلایل فاسد شدن غذاها است.

  درب یخچال فریزر را زیاد باز نگذارید. این کار باعث گرم شدن هوای داخل آن می‌شود.

  بوی بد یخچال را چگونه از بین ببریم؟

  به قسمت اصلی و مشکل تمامی خانم‌های خانه دار رسیدیم. از بین بردن بوی یخچال

  در ابتدای مطلب هم به شما گفتیم که برای رفع این بو ۶ راهکار اصلی وجود دارد. اما قبل از آن باید برای جلوگیری از یکسری نکات را رعایت کنیم. بهداشت یخچال و.. . اما با هم ببینیم که این ۶ راهکار چیست.

  ۱- گرفتن بوی یخچال با قهوه

  خاصیت قهوه به این صورت است که بوی اطراف را به خود جذب می‌کند. همچنین اگر دقت کرده باشید قهوه از خود بوی بسیار ملایم و خوبی را پخش می‌کند. به همین دلیل می‌توانید یک کاسه را از چندین دانه قهوه پر کنید و درون یخچال قرار دهید. برای اثرگذاری آن را یک الی دو روز از یخچال خارج نکنید. همچنین اگر قهوه دم کرده و تفاله آن را درون ظرفی بریزید و درون ظرفی بزارید و درون محیط این وسیله قرار دهید به خوبی بوی بد را می‌گیرد.

  ۲- رفع بوی بد یخچال با لیمو

  لیمو خاصیت اسیدی دارد. با این خاصیت خود، بوی نامطبوع را به خود جذب می‌کند. همچنین بوی خوبی در فضا پخش می‌شود. یک لیمو را به صورت ورقی برش دهید، در یک بشقاب درون یخچال بگذارید. هر دو الی سه روز یکبار این کار را انجام دهید تا نتیجه دلخواه را دریافت کنید.

  ۳- از بین بردن بوی یخچال با زغال

  زغال فعال یکی دیگر از مواردی است که بوی بد را به خود جذب می‌کند. دمای یخچال را در کمترین درجه قرار دهید. البته دقت کنید که این کار را برای همیشه انجام ندهید چون ممکن است که مواد درون یخچال خراب شوند بهتر است برای مدت کوتاهی این کار را انجام دهید.

  یک کاسه پر از زغال فعال را درون یخچال بگذارید. حتی پیشنهاد می‌شود در هر قفسه کمی زغال قرار دهید تا تاثیر بیشتر و سریع‌تری داشته باشد.

  برای مثال زغال برای رفع بوی پیاز بسیار مناسب است. اگر چند روز در یخچال بماند کاملا بوی بد را برطرف می‌کند.

  پیشنهاد مطالعه:

  اینورتر یخچال چیست و ۵ تفاوت کمپرسورهای معمولی با اینورتر

  ۴- جوش شیرین

  این ماده را نیز می‌توان درون لیوان ریخت و آن را در یخچال گذاشت. این یک روش ارزانی است که حتما جواب می‌دهد.

  ۵-جو یا سیب زمینی

  سیب زمینی را پوست بگیرید و در یخچال بگذارید. حتما خوب می‌دانید که سیب زمینی بعد از چند روز آب /ان خشک می‌شود و از درون می‌خشکد. همچنین آرد جو را می‌توانید درون چند ظرف و در قسمت‌‌های مختلف یخچال قرار دهید. جو و سیب زمینی بوی بد را جذب می‌کنند. این کار را هر دو الی سه روز یک بار تکرار کنید تا بوی بد برطرف شود.

  ۶- سرکه

  از سرکه هم می‌توانید استفاده کنید ولی در استفاده از سرکه حواستان باشد که زیاد لیوان را پر نکنید. چون بوی تندی دارد ممکن است آزاردهنده باشد.

  روش خوشبو کردن یخچال فریزر چیست؟

  زمانی که در از بین بردن بوی بد موفق شدید می‌توانید مقداری عصاره وانیل را روی پنبه بریزید. پنبه را درون یک ظرف کوچک و داخل یخچال بگذارید. به این صورت هم بوی بد را از بین می‌برد و هم بوی مطبوعی به فضای دستگاه می‌دهد.

  پیشنهاد مطالعه:

  معرفی قطعات یخچال فریز | ۱۴ قطعه اصلی و کاربردهای آنها

  مقاله مرتبط: نوار دور درب یخچال

  جمع بندی

  برای از بین بردن بو از روش‌های گفته شده در این محتوا استفاده کنید. همچنین مواردی که گفته شد را رعایت کنید تا از ایجاد بوی بد جلوگیری کنید.

  ما در این محتوا تلاش کردیم به سوال شما “چگونه بوی بد یخچال فریزر را از بین ببریم” به صورت کامل پاسخ دهیم. با این حال در صورت نیاز از طریق بخش تماس با ما ، موجود در سایت با تیم فکسی تماس بگیرید تا کارشناسان ما با تخصص و مهارت خود برای مشکل شما راه حل پیدا کنند. همچنین آن‌ها در صورت نیاز برای تعمیرات لوازم در محل شما حضور پیدا می‌کنند.

  منبع : fixxy.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید