این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  رنگ آمیزی تخمه مرغ ساده با مداد رنگی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  رنگ آمیزی تخمه مرغ ساده با مداد رنگی را از این سایت دریافت کنید.

  نقاشی تخم مرغ با مداد رنگی آموزش آسان

  تــــــــوپ تـــــــــاپ

  متفرقه » آلبوم ها و تصاویر دیدنی

  2

  نقاشی تخم مرغ با مداد رنگی آموزش آسان

  نوشته شده توسط مدیر   · در۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۰.

  رنگ کردن تخم مرغ از رسوم زیبا و قدیمی است که بازارش در ایام نوروز به ویژه برای کودکان عاشق تخم مرغهای رنگی داغ می شود.

  ● تزیین تخم مرغ

  ابتدا طرز تهیه چند نوع تخم مرغ رنگی و تزیین شده را برایتان شرح می دهیم. البته شما می توانید با توجه به ذوق و سلیقه خود اشکال دیگری ابداع کنید. برخی از تخم مرغها در اصل به رنگ زرد هستند. (این گونه تخم مرغها برای رنگ کردن و تزیین مناسب نیستند). بنابراین همیشه تخم مرغ سفید رنگ را به کار ببرید و آن را ابتدا در آب سرد بگذارید و مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بجوشانید و سپس بگذارید سرد شود.

  ● تخم مرغ تمام رنگی

  از آن جا که رنگ کردن تخم مرغهای سفره هفت سین، هنری سنتی است. شما می توانید با استفاده از رنگهای ساده و طبیعی این عمل را انجام دهیم. به عنوان نمونه اگر تخم مرغ را همراه با علف سبز مانند چمن، اسفناج یا سبزی بجوشانید، سبز می شود.

  اگر با پوست پیاز بجوشانید، زرد رنگ یا (پوست پیازی) می شود. اگر با چغندر بجوشانید، سرخ رنگ می شود و اگر تخم مرغ را در پارچه ای که رنگ پس می دهد، بگذارید و روی آن نخ بپیچید و بجوشانید، شکل زیبایی حاصل می شود.

  اگر با مداد شمعی، روی تخم مرغ نقاشی رسم کنید و چند ثانیه داخل رنگ بگذارید، از آن شکل زیبایی به دست می آید.

  ابتدا به وسیله مداد شمعی تصاویری از گل روی تخم مرغ نقاشی کنید و قسمت میانی پوسته تخم مرغ را به صورت نواری سفید بگذارید و دو سر تخم مرغ را درون رنگ بنفش روشن فرو کنید.

  همچنین می توانید به وسیله مداد شمعی روی بدنه تخم مرغ خطوط عمودی رسم کنید و آن را درون رنگ زرد فرو ببرید.

  ● تزیین تخم مرغ به شکل خرگوش

  برای تزیین تخم مرغ به شکل خرگوش، ابتدا چهره خرگوش را با مداد شمعی نقاشی کنید و سپس آن را درون رنگ صورتی فرو ببرید و از کاغذ صورتی به شکل دوگوش ببرید و این گوشها را با چسب به قسمت بالای تخم مرغ بچسبانید و دو چشم مشکی و یک بینی نقاشی کرده و آن را داخل یک تخم مرغ خوری که زیاد گود نباشد، بگذارید، سپس روبانی صورتی را به شکل پاپیون در آورید و به لبه یا پایه تخم مرغ خوری وصل کنید.

  ● تزیین تخم مرغ به شکل خروس

  برای تزیین تخم مرغ به شکل خروس، ابتدا تخم مرغ را درون رنگ زرد فرو کنید و سپس با کاغذ قرمز به شکل تاج خروس بریده، بالای تخم مرغ بچسبانید و با کاغذ نارنجی یک نوک و با کاغذ قرمز زایده زیر گلوی خروس را بچسبانید. سپس با استفاده از کاغذ آبی و یا سبز دمی قیچی کنید و روی تخم مرغ بچسبانید. برای کشیدن چشم خروس هم می توانید از یک مروارید مشکی استفاده کنید و یا با روان نویسی مشکی چشم آن را رسم کنید.این آقا خروس را داخل تخم مرغ خوری که مقداری شکر یا نمک در آن ریخته اید، قرار دهید و با روبان ریش، ریش شده به پایه آن گره بزنید.

  منبع : روزنامه قدس

  برچسب ها: تخم مرغ رنگی تزیین تخم مرغ رنگی رنگ تخم مرغ نقاشی تخم مرغ نقاشی تخم مرغ عید 94 تخم مرغ آرایی 94 مداد رنگی و تخم مرغ مداد رنگی

  2 نظر

  Hanie

  ۱۳۹۳/۱۲/۲۷ - ۱۶:۴۶:۳۹

  جالب بود سارا

  ۱۳۹۷/۰۵/۰۶ - ۰۱:۵۱:۰۴

  خواب دیدم ظرف ابی داشتم و مردی از پشت میخواست زرده تخم مرغی بریز تو ظرف اب

  مدیر  (toptoop)

  ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ - ۱۵:۴۶:۱۳

  زرده ی تخم مرغ به روایت از خالد اصفهانی بیماری و تنبلی را از زندگی انسان دور می سازد و نیکوست

  منبع مطلب : www.toptoop.ir

  نقاشی تخم مرغ رنگی عید با راهکارهای خلاقانه، جدید و متنوع

  تخم مرغ رنگی عید نشان و نمادی از باروری و رشد و زایش خوبی‌هاست. طرز رنگ کردن تخم مرغ چیست؟ آموزش رنگ کردن تخم مرغ هفت سین و رنگ آمیزی تخمه مرغ را.

  ساختمان پزشکاندندانپزشکیکلینیک زنانکلینیک مردان

  چند روش ساده رنگ آمیزی تخم مرغ رنگی عید

  به‌روز شده در تاریخ 24 اسفند 1398

  تخم و تخمه نمادی از نطفه و نژاد و باروری است. پوست تخم مرغ خود نمادی از آسمان و طاق کیهان است. میترا نیز بنابر اسطوره از تخم کیهانی به وجود آمد. بنابراین استفاده از تخم مرغ رنگی در سفره عید می‌تواند بسیار خوشایند باشد.

  تخم مرغ رنگی عید نشان و نمادی از باروری و رشد و زایش خوبی‌هاست و سمبل شکوفایی و نمو در سال جدیدی است که می خواهید پر بار تر از سال قبل آغاز کنند و خاطره خوش این سفره ی رنگی را در کنار سفره های هفت سین سالهای گذشته بچینید.

  در برخی خانواده‌ها، رسم بر این است که یکی از تخم مرغ‌ها را بر روی آیینه می‌گذارند و اعتقاد دارند که در هنگام تحویل سال وقتی که گاو آسمانی کره زمین را از شاخی به شاخ دیگر خود می‌افکند، تخم مرغ بر روی آیینه خواهد جنبید.

  تخم مرغ رنگی عید چیست

  یکی از اجزای فرعی و بسیار زیبای سفره هفت سین که جزو هفت موردی که با حرف “سین” شروع می‌شود نبوده اما از گذشته برای زیبایی در سفره هفت سین قرار می‌گیرد، تخم مرغ رنگی عید است. تخم ‌مرغ رنگی عید معمولا یک تخم مرغ طبیعی (و گاه مصنوعی؛ پلاستیکی یا سفالی) است که آن را با روش‌های گوناگون تزیین می‌کنند و آن را روی آیینه، داخل جام یا سبد تزیین شده قرار می دهند.

  رنگ کردن تخم مرغ هفت سین

  برای رنگ آمیزی تخمه مرغ رنگی عید می‌توان از مواد طبیعی مانند لبو، پوست انار، زرد چوبه، پوست پیاز قرمز، برگ اسفناج، قهوه، چای و … و یا رنگ‌های شیمیایی مثل آبرنگ، گواش، رنگ روغن، مداد رنگی، پاستل و … استفاده کرد. به‌راحتی می توانید، تخم‌ مرغ‌ رنگی برای عید را ظرف چند دقیقه متنوع رنگ کنید.

  در ادامه در مورد روش رنگ کردن تخم مرغ ،‌ اموزش رنگ کردن تخم مرغ ، نقاشی روی تخمه مرغ ساده و رنگ آمیزی تخمه مرغ را خواهید آموخت.

  خالی کردن تخم مرغ

  بالا و پایین تخم مرغ نپخته یک سوراخ ریز با سوزن ایجاد میکنیم و بعد سوراخ را با نوک تیز یک سیخ چوبی نازک کباب، آهسته و به دقت تمام، گشاد می کنیم تا یک سوراخ بزرگتر، به اندازه سر یک سنجاق به وجود آید (بهتراست که نوک سیخ را آهسته توی سوراخ سوزن بچرخانید که یواش یواش لبه‌های سوراخ خرد بشوند و گشاد بشوند).

  بعد تخم مرغ را بالای یک کاسه می گیریم و لبهایمان را روی یکی از سوراخ ها قرار می دهیم، از سوراخ یک طرفش با قدرت تمام فوت می کنیم. در حالت ایده‌آل محتوای تخم‌مرغ از سوراخ دیگه بیرون می ریزد.

  داخل تخم ‌مرغ ها را از طریق همان سوراخ های ریز با آب گرم می شوییم تا باقیماندهء زرده و سفیده بیرون بیاید و می گذاریم خشک بشوند. برای رنگ کردن تخم‌ مرغ ها بهتر است که پایه داشته باشید که تخم‌مرغ رنگی رویش بماند و تزئین رویش که معمولاً برای خشک شدن به وقت احتیاج دارد به انگشتها نمالیده و خراب نشود.

  پایه‌های مخصوص پلاستیکی تخم مرغ رنگی را شاید بشود از فروشگاه یا خرازی خرید اما اگر نشد میتوانید با همان سیخ های چوبی نازک مخصوص کباب خیلی راحت یک پایه درست کنید:

  روش درست کردن پایه برای خشک کردن تخم‌مرغ

  1- سیخ را از توی یک شانهء مقوایی تخم‌مرغ رد کنید.

  2- یک ورقه از چوب‌پنبهء در یک بطری را با چاقو ببرید و سیخ را تا نیمه فروکنید اما شما اگر چوب‌پنبه دم دستتان نیست، یک کش لاستیکی را چند بار دور سیخ بپیچید تا محکم بشود. اگر کش هم دم دست نبود، هر چیزی که بشود سیخ را تویش فروکرد و روی سیخ بماند و سرنخورده مناسب است، مثلاً یک گلوله از خمیر رنگی مخصوص بازی بچه‌ها، یک تکه نان باگت، شمع و غیره.

  3- سیخ را از سوراخ های تخم‌مرغ خالی‌شده رد کنید. یک چوب‌پنبه (یا هر چیز مشابه) گیر می کند و روی سیخ می ماند. حالا می شود بدون دست زدن به تخم‌مرغ تزئینش کرد. بعد از رنگ کردن تخم‌مرغ سیخ را توی سوراخی که در شانه ی تخم‌مرغ ایجاد کرده‌اید فرو می کنید که مثل یک پایه بایستد و رنگ در همان حالت خشک بشود.

  رنگ آمیزی تخمه مرغ

  برای رنگ آمیزی تخم مرغ رنگی عید امسال، از رنگ خوراکی و خمیر ریش استفاده کنید. با آموزش طرح تخم مرغ رنگی عید ابر و بادی همراه باشید.برای انجام طرح تخم مرغ رنگی عید ابروبادی شما به مقداری خمیر ریش (کف اصلاح) و چند قطره رنگ دل‌خواه نیاز دارید و البته بهتر است که تخم‌مرغ‌ها را قبل از تزیین بجوشانید و بعد از اینکه تخم‌مرغ‌ها خنک شدند، شروع به تزیین کنید تا اگر در حین طراحی و یا بعد از آن به تخم‌ مرغ‌ رنگی ضربه خورد، منزل کثیف نشود.

  ۱- برای شروع کار خمیر ریش را در ظرفی خالی کنید.

  ۲- رنگ غذا یا هر رنگ دیگری را با ترکیب رنگی دلخواه بر روی خمیر ریش بریزید.

  ۳- تخم مرغ را به آرامی روی خمیر ریش و رنگ بغلتانید.

  ۴- تخم مرغ را از خمیر خارج کنید و روی شانه تخم مرغ قرار دهید تا خشک شود.

  ۵- بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خمیر ریش را با حوله کاغذی از روی تخم مرغ ها پاک کنید.

  به همین سادگی و به همین زیبایی شما یک طرح تخم مرغ رنگی عید بسیار زیبا و خاص خواهید داشت که چشم همه را خیره خواهد کرد و هرکس آن‌ها را ببیند فکر می‌کند شما چند ساعت برای این رنگ آمیزی زیبای تخم مرغ رنگی وقت صرف کرده‌اید.

  رنگ کردن تخم مرغ عید با سرکه و رنگ‌های غذایی

  منبع مطلب : nabzema.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید