این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  رنگ ریشه و رنگساژ

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  رنگ ریشه و رنگساژ را از این سایت دریافت کنید.

  رنگ ریشه و تکنیک جدید رنگ کردن ریشه موهای روشن و سفید

  رنگ ریشه و رنگساژ همیشه مشکلی بوده که خانمها با آن درگیر بوده و هستند. به خصوص اگر موها بلوند باشند و موهای طبیعیتان تیره باشد،

  رنگ ریشه و تکنیک جدید رنگ کردن ریشه موهای روشن و سفید

  توسط کارشناس رخ نگار

  مرداد 10, 1397 5:05 ب.ظ 124 دیدگاه

  رنگ ریشه و رنگساژ مشکلی که همیشه  خانمها با آن درگیر بوده و هستند. به خصوص اگر موها بلوند باشند و موهای طبیعیتان تیره باشد، مشکل دورنگی موهاست که این دو رنگی در این مواقع بیشتر به چشم می آید. حال قبل از خرید رنگ مو توجه داشته باشید که برای یکدستی موهایتان و ریشه گیری مو باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه میخوانید..

  رنگ ریشه مو

  رنگ بلوند ریشه

  اگر ریشه مو تیره و ساقه و وسط مو بلوند پایه ۷ و ۸ باشد. در ضمن بخواهید رنگ مربوط به ریشه موهایتان دقیقا همرنگ بقیه موهایتان شود. بایستی ریشه موهایتان را دکلره نمایید. تا پایه 8 روشن شود. سپس برای رنگ كردن ريشه مو دكلره شده , ترکیب رنگ ساقه موهایتان را با اکسیدان 6 درصد همراه با یک بند انگشت واریاسیون دودی، نقره ای و بنفش بر روی ریشه مو قرار دهید. با یک الی دوبار تکرار این ترکیب به ریشه مو زیبایی که با ساقه همخوانی دارد دست یابید.

  رنگ مو ریشه مشکی ساقه بلوند

  ترکیب رنگ مخصوص ریشه بدون دکلره :

  اگر قصد دکلره کردن به هر دلیلی ندارید. در ضمن ساقه موهایتان بلوند است. برای موی بلوند با ریشه تیره می توانید از رنگ های پایه 7-8 با اکسیدان 6 درصد استفاده نمایید. بطوریکه تمام مویتان از ریشه تا ساقه را رنگ کنید. تا رنگ ساقه و ریشه یکسان شود. یک نکته در مورد روشن شدن رنگ مشکی ریشه که همه ی آرایشگران حرفه ای با آن سروکار دارند. نارنجی شدن ریشه است. در بلوند شدن موهای تیره به صورت ناگهانی و بدون استفاده از دکلره، برای رفع این مشکل رنگ خاکستری حاوی دودی و مقدار بسیار بسیار کمی آبی قطعا به کارتان می آید. تا رنگ نسبتا یکنواختی در کل موهایتان به وجود آورد.

  رنگ موی بلوند با ریشه تیره

  رنگ ریشه موی دکلره شده

  این ترکیب می تواند رنگ نارنجی موهایتان را خنثی سازد. در نهایت ریشه و ساقه یکنواخت می شود. البته این گفته برای استفاده از رنگهای بالای پایه 7 و 8 برای موی بلوند با ریشه تیره است. که به یکباره رنگ روی ریشه مو قرار می گیرد.

  رنگ مو ریشه مشکی ساقه بلوند

  رنگ ریشه و رنگساژ

  اگر موهایتان به رنگ های فانتزی خاص می باشد. حتما توسط دکلره به رنگ مورد نظر رسیدید. برای مثال رنگ یاسی، صورتی و بلوند ارغوانی و غیره. حتما بایستی برای رنگ کردن ریشه مو توسط دکلره صحیح ریشه موهایتان را به پایه 8-9 برسانید. سپس فرمول ساقه مو را با واریاسیون های متناسب برای حذف رنگ ناخواسته به اندازه ی یک بند انگشت داخل ترکیب رنگ به کار ببرید. مثلا اگر رنگ ساقه تان، بلوند ارغوانی است.

  رنگ ریشه و رنگساژ

  یک چهارم تیوپ بلوند نقره ای 9.1

  اکسیدان 6 درصد

  واریاسیون دودی، نقره ای و بنفش یک بند انگشت

  بر روی ریشه دکلره شده، می تواند در رنگ کردن ریشه مو نتیجه مناسبی را حاصل کند.

  نکته رنگ مناسب : 

  اگر خیلی رنگ خاص و با دکلره روی موهایتان ندارید. باید توجه نمایید ریشه مو چه رنگی است. مثلا اگر ساقه مو یاقوتی، مارسالا، قرمز  و غیره. می توانید از اکسیدان 9 درصد و رنگ متناسب با ساقه را بر روی ریشه های تیره تان قرار دهید. تا رنگ مناسبی برای ریشه به دست آید. وجود واریاسیون بنفش و آبی برای حذف زردی و نارنجی مناسب است.

  رنگ موی بلوند با ریشه تیره

  رنگهای یخی قطبی، نقره ای و سوپرلایت های مو

  این رنگها قطعا با دکلره تا پایه 9 به دست آمدند. یا توسط شامپو ضد زردی، زردی گرفته می شوند. یا در ترکیب رنگ. با استفاده از واریاسیون ها و یا رنگهای دودی و نقره ای تمهیدات لازم برای حذف زردی رنگ و رسیدن به فرمول دلخواهتان را پیدا می کنید. دكلره كردن ريشه مو را توسط پودر دکلره خوب انجام دهید. رنگ ساقه ای متناسب با ریشه را بر روی مو با اکسیدان 6 درصد قرار دهید.

  رنگ مو ریشه مشکی ساقه یخی

  کنتراست ریشه چیست

  در جواب سوال کنتراست ریشه چیست ؟ باید بگوییم که زمانی که موها با فویل مش می شوند. همواره یک مرزی بین بین ریشه مو و لایت مو به وجود می آید. حتی آرایشگران حرفه ای نیز با این مسئله برخورد می کنند. برای اینکه این مرز پوشش داده شود, بایستی از رنگ روی مرز بهره برد. در گذشته از رنگهای N1 و N2 روی زمینه مرز دکلره بهره می بردند. منتها این کار درست نیست, چون بعد از چند بار شستشو رنگ به سبزی می گراید. بهترین کار این است که رنگ زمینه مو را با اکسیدانی یک درجه پایین تر از اکسیدان زمینه مو روی مرز دکلره بزنید. مثلا اگر زمینه مو شکلاتی پایه ۵ با اکسیدان شماره ۲ است. شما هم همان شکلاتی پایه ۵ را با اکسیدان شماره ۱ روی مرز دکلره بزنید.

  ادامه مطلب

  رنگ مو ابی و ۴۰ مدل خاص جدید از اقیانوسی تا لاجوردی

  رنگ شکلاتی، نسکافه ای، تنباکویی و بلوطی ریشه

  این گونه رنگ ها اگر حساسیت چندانی به نوع رنگ نداشته باشید. بدون دکلره هم روی مو می توانید رنگ مورد نظرتان را دربیاورید. دانستن نکاتی مانند نحوه خنثی سازی رنگ مو  , قرمزی و زردی توسط رنگهای زیتونی و دودی و واریاسیون های سبز و بنفش می تواند در ترکیب شکلاتی رنگهای سرد مانند تنباکویی یا نسکافه ای را حاصل نماید. از طرفی افزودن رنگهای زیبای ماهگونی و شرابی به شکلاتی ، بلوطی یا دارچینی را می دهد. حال اگر ریشه موی مشکیتان در آمده است . بدون دکلره ترکیب رنگ برای ریشه متناسب با پایه را با اکسیدان 9 درصد بر روی مو قرار دهید. تا رنگ به خوبی روی موهایتان قرار گیرد.

  رنگ برای موهای سفید ریشه

  اینکه ریشه چه رنگی است. در انتخاب روش کار بسیار مهم است. اگر ریشه موهایتان سفید رنگ است. در ضمن میزان سفیدی ریشه تقریبا زیر ۲۰ الی ۳۰ درصد است. رنگ های پایه ۷ با اکسیدان ۶ درصد انتخاب مناسبی برای حذف سفیدی مو و ریشه هستند. زیرا که رنگ نسبتا متوسطی را حاصل می کند. که می تواند سفیدی موهایتان را تا حد زیادی بگیرد.

  منبع مطلب : rokhnegar.com

  حرفه ای ترین روش های رنگساژ مو در خانه

  حرفه ای ترین روش های رنگساژ مو در خانهرنگساژ در واقع ترمیم دوباره رنگ مو است و موهای رنگ و هایلایت شده را به زیبایی روز اولش باز می‌گرداند. هنگامی که موها را رن

  حرفه ای ترین روش های رنگساژ مو در خانه

  ۱۰ آبان ۱۴۰۰ روژا

  رنگساژ در واقع ترمیم دوباره رنگ مو است و موهای رنگ و هایلایت شده را به زیبایی روز اولش باز می‌گرداند. هنگامی که موها را رنگ و مش می کنیم در روزهای ابتدایی بسیار زیبا و درخشان هستند اما پس از هربار شستشو درخشندگی موها کمتر شده و کدر تر می شوند. با استفاده از تکنیک رنگساژ مو می‌توان موها را به حالت اولیه خود بازگرداند.

  خلاصه بگوییم رنگساژ، رنگ مو نیست و به هیچ عنوان نباید جایگزین رنگ مو شود. از رنگساژ مو برای اینکه آسیب کمتری به موهای دکلره شده، برسد استفاده می شود. این تکنیک بر روی موهای پایه روشن به کار می‌رود و موجب رنگ گیری سریع تر رنگ روشن روی موهای تیره می‌شود.

  در ابتدا به شرح مختصری از کاربرد رنگساژ می‌پردازیم و سپس روش‌هایی برای رنگساژ مو در خانه به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

  کاربردهای رنگساژ مو

  از کاربردهای رنگساژ مو می توان به تمدید انواع هایلایت اشاره کرد. هایلایت همان طوری که میدانید یکی از متداول و جدیدترین تکنیک‌های تغییر رنگ مو است که در آن رنگ ها از انتهای ساقه به سمت ریشه مو، تیره تر می شوند. با توجه به اینکه هایلایت نیاز به ترمیم ریشه ندارد، امروزه در صدر توجه بسیاری از خانم‌ها است. از طرفی چنانچه بخواهید موهای هایلایت شده را رنگ کنید، در عمل جدا کردن تارهای موی تیره و روشن واقعا میسر نیست.

  با استفاده از روش رنگساژ می توان هایلایت مو را احیا کرد. به این ترتیب تنها دسته موهای دکلره شده، رنگ می‌گیرند زیرا پایه رنگ موی روشن تری دارند. اما دسته های تیره رنگ مو با رنگساژ دچار تغییر رنگ نمی شوند. به این ترتیب موها درخشندگی بعد از رنگ مو را به دست می آورند بدون اینکه آسیبی به هایلایت قبلی وارد شود.

  در مورد رنگ موهای آمبره، سامبره و بالیاژ مو نیز به دلیل عدم نیاز به رنگ کردن ریشه مو می توان از رنگساژ برای ترمیم رنگ مو استفاده کرد.

  اگر رنگ موی قبلی تان را دوست ندارید، به جای اینکه دوباره با رنگ‌های شیمیایی قوی و مواد دکلره به موها آسیب بزنید، رنگساژ مو را انتخاب کنید. مواد رنگساژ بسیار ضعیف تر از رنگ مو است و در مدت زمان کمتری روی موها اثر می گذارد.

  رنگ موی بدون آمونیاک

  همچنین از رنگساژ می توان بر روی موهای طبیعی نیز استفاده کرد. با این روش هیچ آسیبی به موها وارد نمی شود ولی کدری و مات بودن موها از بین می‌رود و باعث طراوت و زیبایی موهای شما خواهد شد. رنگساژ به طور موقتی یک هاله روشن زیبا روی موهای تیره، ایجاد می کند.

  همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد، استفاده از رنگساژ روی موهای هایلایت شده و یا حتی موهای طبیعی، کار بسیار راحتی است و زیبایی خاصی به موهایتان هدیه می‌دهد. اما زمانی که قرار است موهای مش شده را ریشه گیری کنید یا لایت‌های تکه‌ای را اجرا نمایید، احتمالا کارتان کمی سخت می‌شود. در چنین شرایطی، باید مراقب برخورد رنگ تیره روی موی مش شده یا تکه‌های دکلره شده باشید. اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید این کار را با دقت و احتیاط لازم انجام دهید، بهتر است به آرایشگاه مراجعه نمایید.

  تفاوت رنگساژ و رنگ مو

  رنگساژ نسبت به رنگ مو ترکیب بسیار ضعیف تری دارد و به علت ضعیف بودن، تنها بر روی موهای روشن و دکلره شده تاثیر دارد. اما رنگ مو را می توان بر روی موهای روشن و تیره استفاده کرد یا حتی برای رنگ تیره روی موی مش شده هم می‌توانید از رنگ مو کمک بگیرید.

  برای درست کردن مواد رنگساژ، از ترکیب آب و اکسیدان به نسبت های مشخص استفاده می‌شود در حالی که در ترکیبات رنگ مو از آب به هیچ وجه استفاده نمی شود.

  قبل از رنگساژ موها مرطوب می شود، و همین مساله از آسیب ساقه مو جلوگیری می‌کند، اما رنگ مو روی موهای خشک استفاده می‌شود.

  نتیجه رنگ کردن موها می‌تواند کاملا متفاوت از رنگ موی قبلی و یا رنگ موی مورد انتظار شما باشد. اما در رنگساژ همیشه هاله‌ای از رنگ موهای قبلی وجود دارد و لازم نیست نگران از بین رفتن رنگ موی محبوب خود باشید. در واقع رنگساژ قدرت تغییر رنگ موهای شما را ندارد.

  برای رنگ کردن مو ابتدا پشت سر و نوک موها رنگ می‌شود و در انتها به جلوی سر و ریشه‌ها می رسیم. اما ترتیب رنگساژ کردن موها هیچ تفاوتی ندارد و در این روش کمترین آسیب ممکن متوجه موهای شما خواهد شد و تا حد زیادی سلامت موهای شما حفظ میشود.

  اما مهم ترین تفاوت بین رنگ کردن و رنگساژ مو، در زمان اجرای رنگساژ است که حدود 10 تا 20 دقیقه است. اما برای رنگ کردن موها به 40 تا 80 دقیقه زمان نیاز دارید تا مواد رنگ و اکسیدان اثرگذاری مطلوبی داشته باشد و شما به نتیجه دلخواه خود برسید.

  آیا رنگساژ باعث آسیب رساندن به مو می‌شود؟

  رنگساژ حالت ضعیفی از رنگ مو است و به موهای شما آسیبی وارد نمی کند. از این روش بیشتر برای موهای روشن، دکلره و مش شده استفاده می‌شود. آسیب رنگ و اکسیدان برای به مو قابل مقایسه با رنگساژ نیست

  خط چشم

  همچنین در رنگساژ سلامت ریشه موی شما حفظ خواهد شد. آسیب ندیدن موها توسط رنگساژ کردن این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بتوانید هر چند وقت یکبار رنگ موهایتان را احیا و بدین وسیله حس تنوع طلبی تان را ارضا کنید.

  آموزش کلی رنگساژ مو در خانه

  برای درست کردن مواد رنگساژ در خانه به این ترتیب عمل کنید:

  ابتدا به اندازه یک چهارم تیوپ رنگ مو را در یک کاسه مناسب بریزید. برای این میزان رنگ مو به 75 سی سی اکسیدان شماره 1 نیاز دارید.

  به همین میزان( 75 سی سی) آب نیز به مواد اضافه کنید. مواد را خوب مخلوط کنید. مواد رنگساژ به دلیل دارا بودن آب، از ترکیب رنگ مو اندکی رقیق تر و روان تر است.

  برای استفاده از مواد رنگساژ ابتدا موها را با اسپری مرطوب کنید.

  سپس با استفاده از قلم رنگ مو، مواد را روی همه قسمت های مو، پخش کنید. از هر قسمت سر که خواستید شروع کنید ولی حتما کل موها بایستی با ترکیب مواد رنگساژ، آغشته شود.

  در آخر درست شبیه به شامپو زدن، مواد را روی موها کامل ماساژ دهید.

  بهتر است بعد از 10 دقیقه قسمت کوچکی از مو را تست کنید اگر رنگ دلخواه ایجاد نشده، 10 دقیقه دیگر صبر کنید. تقریبا 15 تا 20 دقیقه برای اثر کردن مواد رنگساژ کافی است و پس از این مدت می‌توانید موها را بشویید.

  منبع مطلب : rojashop.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید