این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  رنگ فیروزه ای روشن

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  رنگ فیروزه ای روشن را از این سایت دریافت کنید.

  رنگ فیروزه‌ای و آثار روانی آن در دکوراسیون منزل و زندگی

  رنگ فیروزه‌ای را می‌توان نام مجموعه‌ای از رنگ‌های بین طیف سبز و آبی و رنگی مشابه سنگ فیروزه دانست که ویژگی‌هایی همانند خوش یمن بودن و حائل شدن در برابر نظر بد و غیره به آن اعطا شده است.

  ۰۰:۰۵ - ۳۰ آذر ۱۳۹۷ ۶۷۵۴۲۳۶ نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

  رنگ فیروزه‌ای و آثار روانی آن در دکوراسیون منزل و زندگی

  رنگ فیروزه‌ای را می‌توان نام مجموعه‌ای از رنگ‌های بین طیف سبز و آبی و رنگی مشابه سنگ فیروزه دانست که ویژگی‌هایی همانند خوش یمن بودن و حائل شدن در برابر نظر بد و غیره به آن اعطا شده است.

  به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، دنیای بی نظیر رنگ‌ها سرشار از ویژگی‌ها و خصوصیاتی است که کمتر کسی بدنبال کسب اطلاعات درباره آن است. یکی از این رنگ‌های دلنشین و خاص که ویژگی‌های گوناگونی درباره آن قید شده است رنگ فیروزه‌ای است که امروز باشگاه خبرنگاران جوان با گردآوری مطالبی سعی کرده است تا کمی اطلاعات شما را پیرامون این رنگ زیبا بالا برد، پس پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

  رنگ فیروزه‌ای

  رنگ فیروزه‌ای را می‌توان نام مجموعه‌ای از رنگ‌های بین طیف سبز و آبی و رنگی مشابه سنگ فیروزه دانست.وایلر (۲۰۰۷، Wyler) یک طبقه بندی سه گانه از رنگ واژه‌ها در زبان‌ها ارائه می‌دهد که عبارت است از:

  رنگ واژه‌های اصلی (cardinal color names)، رنگ واژه‌های تبدیلی (converted color names) و رنگ واژه‌های تغییریافته (modified color names) که هر کدام زیرطبقه‌هایی دارد. رنگ واژه‌های تبدیلی می‌توانند از نام سنگ‌ها مشتق شوند.

  بیشتر بخوانید: شاهکار نفس گیر رنگ ها + 12 عکس

  بنابر آن چه گفته شد، فیروزه‌ای یک رنگ واژه تبدیلی است؛ ظاهراً این نوع نامگذاری برای رنگ‌ها در اکثر فرهنگ‌ها و زبان‌ها رواج دارد.

  سنگ فیروزه به خاطر رنگ و ویژگی‌هایی که در باور عامه به آن نسبت داده می‌شد، مانند خوش یمن بودن و حائل شدن در برابر نظر بد، سنگی محبوب قلمداد شده است.

  شیمِل (۱۹۹۲) می‌نویسد برخی اقسام آن مانند فیروزه ابواسحاقی و فیروزه سلیمانی که از نیشابور به دست می‌آید ارزشمند است. استفاده از فیروزه در زینت آلات و جلد کتاب‌های باارزش رواج داشته و حتی در ظرف‌ها و اثاثیه برخی حکمرانان و اشراف به کار می‌رفته است.

  این گونه بود که فیروزه‌ای به عنوان رنگی با ارزش‌های مثبت نشانه شناختی نزد ایرانیان شناخته شد و رواج پیدا کرد و ایرانیان به رویت این رنگ در محیط عادت کردند. رنگ فیروزه‌ای در ظروف سفالین نیز یکی دیگر از کاربرد‌های این رنگ را در تولیدات و مصنوعات ایرانی می‌نمایاند. چنانکه می‌دانیم، یکی از جنبه‌های بازنمود فرهنگ در تولیدات و مصنوعات روی می‌نمایاند. البته این نکته که ایرانیان از چه زمان رنگ فیروزه‌ای را در ظروف سفالی به کار گرفتند، پژوهشی قابل توجه است.

  بیشتر بخوانید: نقاشی وعشق بازی طبیعت با رنگها

  ویلکینسون (Wilkinson) به هنر رنگ آمیزی دیوار‌های گچی و چوبی در ایران اشاره می‌کند و رنگ‌های غالب را زرد، سرخ و آبی لاجوردی معرفی می‌کند. البته اینکه هر کدام از این رنگ‌ها در کجا به کار گرفته می‌شده محل صحبت است. آبی لاجوردی غالباً برای پس زمینه‌ها به کار گرفته می‌شد. در سده‌های ۱۳ تا ۱۹ میلادی در ایران، رنگ‌های فیروزه‌ای و آبی روشن برای رنگ آمیزی گنبد و فضای ورودی به منظور القای استعاره آسمان به کار گرفته می‌شد (شیمل، ۱۹۹۲).

  روانشناسی رنگ فیروزه‌ای

  رنگ فیروزه‌ای سرد‌تر از رنگ سبز است و به همین دلیل آرامشی که از آن ایجاد می‌شود دارای سکون بیشتری است. این رنگ خستگی را از ذهن می‌زداید و باعث ایجاد نشاط می‌گردد. علاقه‌مندان به این رنگ دارای نیروی جوانی و سرزندگی خاصی هستند. از طرفی نور فیروزه‌ای را نیز به واقع باید نزدیک‌ترین نور به رنگ آسمان دانست.

  بیشتر بخوانید: رنگ‌هایی که به انسان ها انرژی می دهند/با روانشناسی رنگ‌ها می‌توان وضعیت روحی خود را بهتر شناخت

  از این رو نور فیروزه‌ای در ذهن، احساس رها بودن را القا می‌کند. نور فیروزه‌ای، نور خسته کننده‌ای نیست و می‌توان بیشتر از آن در نورپردازی و به عنوان رنگ نور غالب استفاده کرد، هر چند که استفاده صد در صد از آن نیز عوارض نامطلوبی دارد.

  فیروزه‌ای رنگ آرامش فکری و ذهنی است. فیروزه‌ای رنگی است که به پیشرفت و تسهیل رشد معنوی انسان کمک شایان توجهی می‌کند و از این رو یکی از علل استفاده در اغلب گنبد‌های مساجد است.

  رنگ فیروزه‌ای در دکوراسیون

  استقبال کم از این رنگ دلیل بر ضعف و نقص آن نیست، بلکه این ما هستیم که در طراحی دکوراسیون داخلی و انتخاب رنگ مبلمان‌ها، قدرت ریسک بالایی نداریم و همیشه به سمت رنگ‌های پرطرفدار و معمول گرایش داریم. رنگ فیروزه‌ای جذابیت خاصی دارد که در هیچ رنگ دیگری دیده نمی‌شود، به علاوه خیلی راحت با هر دکوراسیونی هماهنگ می‌شود. فیروزه‌ای، زیر مجموعه بسیار وسیعی دارد. رنگ فیروزه‌ای سایه‌ها و تناژ‌های مختلف زیادی دارد. فیروزه‌ای دارای درجه بندی‌های متفاوتی از تیره تا روشن است. تیره‌اش کمی به سمت سرمه‌ای یا یشمی متمایل می‌شود و روشن آن هم تا حدی شبیه به آبی آسمانی است. اگر برای ایجاد این رنگ از تناسب برابر سبز و آبی استفاده شود، آن وقت ایده آل‌ترین رنگ فیروزه‌ای به دست می‌آید.

  رنگ فیروزه‌ای را می‌توان هم در دکوراسیون‌های سنتی و کلاسیک و هم در دکوراسیون‌های مدرن به زیبایی به کار برد. رنگ فیروزه‌ای تیره، فضا را مدرن و مردانه جلوه می‌دهد و تا حدی هم روشنایی محیط اطرافش را می‌گیرد و دکوراسیون را به سمت تیرگی سوق می‌دهد. در حالی که فیروزه‌ای هر چقدر روشن می‌شود فانتزی‌تر و زنانه‌تر دیده می‌شود و آن‌هایی که خیلی دوست دارند فضای سنگین و تشریفاتی بر محیط اتاق نشیمن حاکم باشد، بهتر است خیلی به سمت فیروزه‌ای روشن نروند.

  بیشتر بخوانید: نقاشی که رنگ خود را از رگ دستانش بیرون می کشد+تصاویر (+18)

  منبع مطلب : www.yjc.news

  برای مخلوط کردن رنگ فیروزه به چه رنگ هایی نیاز دارید. چگونه فیروزه غنی کنیم

  اگر رنگ فیروزه ای در پالت خود ندارید، پس گرفتن آن کار سختی نیست. برای این کار باید رنگ سفید، آبی و سبز را با هم مخلوط کنید. اما به خاطر داشته باشید که برای به دست آوردن رنگ مورد نظر باید مدام آزمایش کنید.

  رنگ فیروزه ای بسیار زیباست، از ترکیب سه رنگ آبی، به علاوه سفید و سبز بعلاوه به دست می آید. اگر چه شما احتمالا می توانید با دو رنگ، به عنوان مثال، اگر از آبی و سبز روشن استفاده کنید.

  بدست آوردن فیروزهشما باید رنگ سفید را بردارید و آن را با آبی مخلوط کنید. اگر رنگ سبز را اضافه کنید، موج دریا می شود. به دلایلی بسیاری از افراد این رنگ را با فیروزه ای اشتباه می گیرند. فیروزه از ترکیب دی اکسید تیتانیوم و رنگدانه های فتالوسیانین آبی به دست می آید. اگر دی اکسید تیتانیوم، فتالوسیانین آبی را بگیریم و فتالوسیانین سبز را اضافه کنیم، موج دریا به دست می آید.

  فیروزه ای از رنگ های سبز آبی تشکیل شده است. و برای به دست آوردن این رنگ با مخلوط کردن رنگ ها ابتدا باید رنگ های آبی و سفید را با هم ترکیب کنید، آبی به دست می آید. و سپس رنگ سبز را به آرامی به این مخلوط اضافه کنید، اما نکته اصلی در اینجا این است که زیاده روی نکنید.

  اگر رنگ خیلی متراکم بود، می توانید آن را کمی با آب رقیق کنید، برای آبرنگ این روش عالی است.

  فیروزه معمولا از سه رنگ سبز، آبی و سفید به دست می آید. اگر با آبرنگ نقاشی می کنید، سعی کنید رنگ ها را با قلم مو روی یک کاغذ تمیز مخلوط کنید. اگر برای رنگ آمیزی خانه یا حصار رنگ آماده می کنید، یک رنگ را روی دیگری اضافه کنید و هم بزنید تا رنگ یکدستی به دست آید.

  فیروزه ای رنگ اصلی نیست، بنابراین معمولاً از ترکیب رنگ های سبز و آبی به دست می آید. برای تنظیم شدت رنگ فیروزه ای می توان رنگ را با آب رقیق کرد و یا رنگ سفید را اضافه کرد. یا از رنگ سبز روشن استفاده کنید.

  فیروزه

  فیروزه تلاقی بین آبی و سفید است. اگر چه فیروزه در سایه های مختلف می آید. گاهی باز هم رنگ مایل به سبز در آن وجود دارد اما در عکسی که کشیده ام سبز احساس نمی شود هرچند در مولفه های روشنایی وجود دارد. پس سعی کنید با هم ترکیب کنید نسبت های مختلفرنگ های سفید و آبی، به علاوه می توانید کمی سبز اضافه کنید.

  من تصمیم گرفتم بررسی کنم که یک رنگ مشخص از چه روشنایی تشکیل شده است، با گرفتن یک نمونه رنگ از سه مکان، نورهای مختلف، و این چیزی است که به دست آوردم:

  باید رنگ ها را آزمایش کنید تا به رنگ دلخواه خود برسید، بنابراین می توانید ساده ترین راه را امتحان کنید و سعی کنید رنگ آبی و رنگ سبز را با هم مخلوط کنید و به رنگ دلخواه برسید.

  اما بهترین گزینه این است که کمی سبز آبی به رنگ زرد-سبز اضافه کنید و آن را با رنگ سفید تنظیم کنید.

  رنگ فیروزه ای که به نام این سنگ نامگذاری شده است، سایه ای از آبی است که در برخی از آب ها دیده می شود. سایه های فیروزه ای نیز به طور طبیعی در طول شفق قطبی و شفق قطبی دیده می شود. از آنجایی که فیروزه رنگ اصلی نیست، هنرمندان آبی و سبز را برای ایجاد این رنگ چشمگیر با هم ترکیب می کنند.

  بدست آوردن فیروزه، که در طبیعت سنگی به نام فیروزه دارد، به چند مورد نیاز داریم رنگهای متفاوت: سبز و آبی

  رنگ فیروزه ای از چندین سایه وجود دارد: سبز روشن (آکوامارین) و آبی آسمانی.

  رنگ فیروزه ای رنگ آرامش روح است.

  آبی تکراری، به علاوه سفید و سبز به اضافه

  معمولا رنگ فیروزه ای در پالت وجود ندارد و می توان آن را با مخلوط کردن رنگ های رنگ های دیگر به دست آورد.

  نمودار زیر نشان می‌دهد که چند درصد باید یک یا آن رنگ را انتخاب کنید تا رنگ فیروزه‌ای داشته باشید، و می‌تواند روشن یا خاموش باشد.

  رنگ فیروزه ای ترکیبی از آبی و سبز است و همه اینها به نسبت آنها بستگی دارد.

  برای به دست آوردن یک رنگ فیروزه ای خالص، باید مقدار مشخصی رنگ آبی را روی پالت بگیرید و پس از آن رنگ سبز شروع به وارد شدن به آن کنید.

  همه چیز بستگی به رنگی دارد که می خواهید به دست آورید، روی آن تمرکز کنید درصدرنگ ها تا به نتیجه دلخواه برسید.

  فیروزه ای که به نام آکوامارین نیز شناخته می شود، در طیف رنگی بین آبی و سبز قرار دارد. این رنگ در سایه‌های مختلف، از رنگ‌های ملایم و پاستلی گرفته تا رنگ‌های پر جنب و جوش و تند وجود دارد. اگر رنگ آماده ای با رنگ مناسب پیدا نکردید، باید خودتان رنگ آبی را با سبز مخلوط کنید تا به سایه دلخواه برسید. برای فیروزه‌ای ساده: آبی فیروزه‌ای را با کمی سبز مخلوط کنید.

  مراحل

  نحوه انتخاب رنگ

  تصمیم بگیرید چه سایه فیروزه ای را می خواهید.کلمه فیروزه معمولاً به ترکیبی روشن از آبی و سبز با غلبه آبی اشاره دارد. با این حال، می توانید سایه های مختلفی از فیروزه ایجاد کنید: یک قطره رنگ سفید یا خاکستری روشن به مخلوط اضافه کنید تا سایه ظریف فیروزه ای داشته باشید، یا سایه های غنی از آبی، سبز و زرد را برای فیروزه ای روشن مخلوط کنید. مشخص کنید که سایه روشن یا ملایم می خواهید.خرید رنگ آبی و سبز.پایه رنگ می تواند هر رنگی باشد - اکریلیک، روغن، آب - اما همان نوع رنگ بهتر مخلوط می شود. می توانید رنگ را به صورت آنلاین یا از فروشگاه های هنرمندان خریداری کنید. برای بررسی کل محدوده وقت بگذارید: شاید دقیقاً سایه مورد نیاز خود را پیدا کنید. اگر با فیروزه شروع می کنید، می توانید قطرات کوچک آبی، سبز و زرد را با هم مخلوط کنید تا انتخاب سایه خود را اصلاح کنید.

  اگر هنرمند مشتاقی هستید، سعی کنید با اکریلیک شروع کنید. دست زدن به آنها آسان است و به خوبی مخلوط می شوند. آنها را همیشه می توان در لوله های کوچک و ارزان خریداری کرد.

  اگر از یک فروشگاه لوازم هنری رنگ می‌خرید، از خرده‌فروش بپرسید که کدام رنگ‌ها در صورت مخلوط شدن، رنگ فیروزه‌ای خوبی می‌دهند. کارکنان آگاه می توانند رنگ های آبی و سبز مناسبی را پیشنهاد دهند که برای رسیدن به رنگ دلخواه شما مناسب است.

  اگر سایه های کم رنگ می خواهید، رنگ سفید و / یا زرد بخرید.برای رنگ فیروزه‌ای کم‌رنگ‌تر و کم‌رنگ‌تر، آبی و سبز را با سفید یا زرد مخلوط کنید. سایه سفید یا زرد به اولویت شما بستگی دارد، بنابراین رنگی را انتخاب کنید که با سلیقه و سبک ترکیب شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر در حال نقاشی یک ساحل استوایی هستید، می توانید کرم گرم را به عنوان پایه تصویر خود از آب دریا انتخاب کنید. یک سفید "جعلی" تمیزتر برای یک سیاره فیروزه ای خنک و دور کار می کند.

  منبع مطلب : 499c.ru

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید