این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  رودخانه کردان

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  رودخانه کردان را از این سایت دریافت کنید.

  رود کردان

  رود کردان یکی از مهمترین رودخانه های استان البرز به شمار می آید. این رودخانه از ارتفاعات کهار بزرگ سرچشمه گرفته و با رودخانه های ساوجبلاغ و نظرآباد تلاقی دارد

  رود کردان

  1400-09-15 ارسال توسط نسیم بابایی در تاریخ 1400-06-14

  0

  محتوا پنهان

  1 رودخانه کردان از کدام رودخانه ها سرچشمه می گیرد؟

  2 چه رودخانه ای با رودخانه کردان تلاقی دارد؟

  3 مقصد نهایی رودخانه کردان

  4 حفاظت از رودخانه کردان

  5 شهرها و روستا هایی در مسیر رودخانه کردان

  6 رود کردان کجاست و بهترین مسیر دسترسی به آن

  6.1 فاصله تهران از رودخانه کردان

  6.2 فاصله کرج تا کردان

  6.3 اجاره اقامتگاه کردان

  رود کردان یکی از مهمترین رودخانه های استان البرز به شمار می آید. این رودخانه از ارتفاعات کهار بزرگ سرچشمه گرفته و در مسیر خود با رودخانه های ساوجبلاغ و نظرآباد تلاقی پیدا کرده و به رودخانه شور وارد می شود. به گونه ای می توان گفت که استان البرز طبیعت زیبا و بکر خود را مدیون این رودخانه می باشد. طول رودخانه کردان 48 کیلومتر بوده و از رودخانه نزولات جوی تغذیه کرده و جهت حرکت و جریان آن از شمال شرق به جنوب غرب می باشد.

  رودخانه کردان از کدام رودخانه ها سرچشمه می گیرد؟

  همانطور که گفته شد، رود کردان از ارتفاعات قله های کهار که از روستای کلوان است سرچشمه گرفته و به قسمت غربی آن می رسد. ارتفاع این کوه به 4050 متر رسیده و کوهنوردان بسیاری هستند که این قله را فتح کرده اند. اما بهتر است بدانیم که برای فتح این قله باید از تجهیزات کامل کوهنوردی باید استفاده کرد.

  چه رودخانه ای با رودخانه کردان تلاقی دارد؟

  رودخانه ی زیبایی به نام هزاربند در ارتفاعات استان البرز و در فاصله 8 کیلومتری از روستای دره که در بخش جنوبی این روستا وجود دارد، و از مسیر فاصله 5 کیلومتری روستایی به نام خچبره در طالقان کرج و در 10 کیلومتری از ارتفاعات قله کهار عبور کرده و به رود کردان که یکی از مناطق دیدنی کردان محسوب می شود می پیوندد.

  مقصد نهایی رودخانه کردان

  رودخانه کردان از شهرستان ساوجبلاغ و همچنین نظرآباد عبور کرده و در حوالی روستایی به نام نجم آباد، به رودخانه شور می پیوندد و در انتهای مسیر خود به دریاچه نمک استان قم که مقصد نهایی آن است می رسد. ناگفته نماند که بخش کمی از آب این رودخانه نیز وارد دریاچه نمک می شود.

  حفاظت از رودخانه کردان

  در طی سال های اخیر و با گذشت زمان، برخی ها به ساخت و ساز در اطراف این رود پرداخته اند و این در حالی است که ساخت و ساز در اطراف این رودخانه ممنوع می باشد.

  یکی دیگر از مهمترین خطراتی که ممکن است برای ساکنین محلی اطراف رودخانه وجود داشته باشد، سنگ ها و شن هایی است که گردشگران از اطراف این رودخانه بر می دارند که این می تواند مسیر اصلی رودخانه را تغییر داده و مشکلاتی را به وجود آورد. از دیگر خطرات رودخانه کردان می توان به عدم داشتن سد روی این رودخانه اشاره کرد. زیرا با توجه به بارش های اخیر می تواند خطراتی در پی داشته باشد.

  شهرها و روستا هایی در مسیر رودخانه کردان

  این رودخانه در اوایل مسیر خود دارای بستری سنگی بوده که با سرعت زیاد و شیب تندی که دارد در مسیر خود حرکت می کند. رود کردان در مسیر حرکت خود از حدود 30 شهر و روستا عبور کرده و زمین و باغ هایی که در مسیرش وجود دارد را سیرآب و خاک آن ها را حاصلخیز کرده و در نهایت نیز به رودخانه شور پیوسته و به سمت مقصد نهایت خود که رودخانه شور است، می رسد.

  رود کردان کجاست و بهترین مسیر دسترسی به آن

  رود کردان یکی از مشهورترین مناطق دیدنی کردان بوده و دارای چند مسیر از طریق جاده بوده که می توان برای دسترسی به آن از این مسیرها استفاده کرد: برای دسترسی به قسمت شرقی رود از جاده چالوس و مسیر آتشگاه برغان می توانید استفاده کنید. برای رسیدن به بخش جنوبی رود نیز می توانید از طریق اتوبان تهران_کرج و برای دسترسی به غرب این روستا از کوهسار و طالقان استفاده نمایید.

  اما بهترین و سریع ترین مسیری که برای رفتن به سمت رود کردان وجود دارد از مسیر جنوب و آزادراه تهران_قزوین بوده و هنگامی که به پل کردان رسیدید باید از جاده خارج شده و با توجه به تابلوهای راهنما به سمت شمال بروید. هنگامی که وارد کردان شوید رودخانه قابل مشاهده نیست و باید مسیر چند کیلومتری را طی کنید تا به آن برسید. در ابتدایی که به این رودخانه می رسید محلی به نام هرجاب وجود دارد که در آغاز جای دیدنی قابل وصفی ندارد.

  در صورتی که بخواهید از طبیعت بیشتر و زیباتری لذت ببرید باید به مدت حدود 10 دقیقه به سمت جاده برغان کردان بروید و از روستاهای دیدنی که در آنجا هستند، لذت ببرید. روستاهای آن اطراف دارای مناطق جنگلی بسیار زیبایی بوده و می توان از روستاهایی نظیر ورده، تالیان، سورهه، اغشت، چلنگدار، سیبان دره، بریان چال و سیاهکران نام برد.

  فاصله تهران از رودخانه کردان

  فاصله بین تهران_کردان حدود 65 کیلومتر بوده و برای رسیدن به از تهران به کردان مدت زمانی حدود 70 دقیقه نیاز دارید.

  فاصله کرج تا کردان

  همچنین فاصله بین کرج تا کردان حدود 25 کیلومتر بوده و بازهم به 20 دقیقه زمان نیاز دارید تا از کرج به کردان برسید.

  اجاره اقامتگاه کردان

  همیشه کردان یکی از مقاصد گردشگری پایتخت نشینان و اهالی کرج بوده است. آخر هفته ها و یا ایام تعطیل بسیاری از افراد که به این روستای خوش آب و هوا و ییلاقی روانه می شوند، به دنبال اجاره اقامتگاه کردان هستند تا بتوانند یک الی چند روز را در آرامش و به دور از شلوغی و هیاهوی شهر سپری کنند. اجاره ویلا استخردار کردان همیشه یکی از بهترین گزینه ها برای اقامت در کردان به شمار می رود. ویلاهای استخردار کردان به دو دسته تقسیم می شوند که با توجه به فصل سفر می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. ویلا استخردار روباز را اغلب برای نیمه اول سال و ویلا استخردار سرپوشیده را برای نیمه دوم سال انتخاب می کنند. شما هم می توانید ویلای مورد نظر خود را در وبسایت لوکس ویلا انتخاب نمایید و پیشنهاد می شود یک هفته پیش از تاریخ سفرتان به رزرو آن اقدام کنید.

  منبع : luxvila.ir

  رودخانه کردان ؛ شریان حیات روستای کردان

  در این متن توضیحاتی در مورد رودخانه کردان می خوانید. این رودخانه از شهرستان های ساوجبلاغ و نظر آباد می گذرد و به رودخانه شور می ریزد. روستای کردان سبز است

  رودخانه کردان از رودخانه‌های حیات بخش استان البرز است. اصلاً در کل رودخانهها شریان‌های حیات زمین محسوب می‌شوند. در هر زمینی که این شریان‌های حیات بخش جریان بیابند به آن زمین سبزی و طراوت و زندگی می‌بخشند. یا شاید بتوان هر رودخانه را به قطاری تشبیه کرد که از مسیر مشخصی بر روی ریل‌های خود حرکت می‌کند و از هر کجا که رد می‌شود ارمغانی از سبزی و طراوت را هدیه می‌کند.

  ایران زیبا در جای جای خود از این شریان‌های حیات یا قطارهای زندگی بخش دارد. اما این شریان‌های حیات در مناطق شمالی کشور نیرومندتر و پربارتر از سایر بخش‌ها در جریان هستند. با میزبون همراه باشید تا با یکی از این رودخانه‌ها یعنی رودخانه کردان بیشتر آشنا شوید. شاید همین رودخانه مقصد سفر آتی شما باشد.

  رودخانه کردان

  رودخانه کردان

  یکی از رودخانه‌های زیبا و حیات بخشی که در مجاورت پایتخت ایران زمین جاری و ساری است رودخانه کردان نامیده می‌شود. همسایه‌بودن تهران بزرگ با استان‌های شمال کشور باعث شده است طراوت و حیات آن شهرهای سبز به تهران و مناطق ییلاقی اطرافش نیز سرایت کند. روستای کردان یکی از همان مناطق ییلاقی سبز و بی‌نظیر است. شما هم اگر احساس خستگی می‌کنید و فکر می‌کنید فشار بار زندگی تحمل ناپذیر شده است بهتر است برنامه‌ریزی کنید و در اولین فرصت به سفر بروید. روستای کردان یک پیشنهاد ویژه برای تجربۀ یک سفر منحصر به فرد است. این پیشنهاد را جدی بگیرید. در ادامه توضیح داده خواهد شد که از بین این همه مقصد برای سفر چرا کردان؟

  رودخانه کردان از کجا سرچشمه می‌گیرد؟ و به کجا می‌ریزد؟

  رودخانه کردان

  رودخانه کردان از رودخانه‌‌های استان البرز به شمار می‌رود. این رودخانه از ارتفاعات کهار بزرگ سرچشمه می‌گیرد. این رود با جهت شمال شرقی- جنوب غربی از شهرستان ساوجبلاغ و نظر آباد عبور می‌کند و سپس در اطراف روستای نجم‌ آباد به رودخانه شور می‌‌ریزد. از شاخه‌‌های اصلی رودخانه کردان می‌توان به دروان و برغان اشاره کرد. ارتفاعات کهار را تصور کنید. این ارتفاعات از جمله اماکنی است که کوهنوردان برای کوهنوردی انتخاب می‌کنند. شما هم اگر به کوهنوردی علاقه دارید می‌توانید این ارتفاعات را تجربه کنید. آب و هوای بی‌نظیر این منطقه لحظات دلچسب و دلنشینی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

  روستای کردان

  روستای کردان

  همان‌طور که پیش از این اشاره شد روستای کردان یکی از مناطق ییلاقی سبز و بی‌نظیر اطراف پایتخت محسوب می‌شود. این منطقه بسیار مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. به طوری که به خصوص مردم تهران در تعطیلات آخر هر هفته کردان را برای تفرج و تفریح و استراحت انتخاب می‌کنند. جالب است بدانید روزی روزگاری همین روستای زیبای کردان پناه و مأمن مردم تهران بوده است. در واقع در طول دوران جنگ تحمیلی که بمباران آسایش مردم تهران را تهدید می‌کرده است اهالی تهران به کردان پناه می‌بردند.

  روستای کردانِ امروزه

  روستای کردان

  در واقع در آن دوران کردان مکانی امن بود که مردم را از خطر بمباران حفظ می‌کرد. امروزه هم مردم تهران به تبعیت از گذشته هرگاه احساس خستگی می‌کنند به کردان پناه می‌برند تا در این روستای سبز و خوش آب و هوا در امان باشند.

  روستای کردان این روزها ویلاهای مدرن و لاکچری بسیاری دارد. ساخته‌شدن این ویلاها و وفور آن‌ها در کردان علتی ندارد جز زیبایی، طراوت و سبزبودن این منطقه. به حتم سبزبودن و وجود این همه زیبایی در این روستا مدیون جریان شریان حیات است.

  با اجاره ویلا در کردان شما هم چند روزی را مهمان این منطقۀ خوش آب و هوا و ییلاقی باشید. شک نکنید این چند روز از بهترین روزهای عمر شما خواهد بود. کردان زندگی بخش بی بخل و خساست، اتفاقاً بسیار سخاوتمندانه از مهمانان خود پذیرایی می‌کند. افسوس که گردشگر باشید و اهلی سفر و سیاحت و کوهنوردی باشید اما کردان را ندیده باشید.

  پ.ن اول: حضور در طبیعت یکی از مهمترین نیازهای بشری به شمار می‌رود که اگر مورد توجه قرار نگیرد به راحتی می‌تواند در روند زندگی عادی و روزمره و حتی پیشرفت حرفه‌ای افراد تأثیرگذار باشد. شرایطی را در نظر بگیرید که مدت‌های بسیاری از طبیعت دور بوده باشید و در دردسرهای زندگی شهری غرق شده باشید. بدون شک همۀ ما در چنین شرایطی بارها و بارها قرار گرفته‌ایم و هر بار هم شاهد کلافگی بوده‌ایم. در بیشتر موارد وقتی هر کدام از ما در چنین شرایطی قرار بگیریم تمام سعی خودمان را به کار می‌گیریم که هر طور شده دوباره قدرت تمرکز از دست رفته را به دست بیاوریم بی‌خبر از این موضوع مهم که در چنین شرایطی هرچه بیشتر برای ایجاد تمرکز تلاش کنیم بیشتر از آن دور خواهیم شد. می‌خواهم بگویم در چنین شرایطی ذهن انسان نیاز دارد که نفس بکشد، سبزی برگ‌ها و چمن‌های روییده بر سطح زمین را ببیند. در چنین شرایطی ذهن انسان نیاز دارد به آوای جریان آب که از روی قلوه سنگ‌های خشن و زمخت عبور می‌کند گوش بسپارد. می‌خواهم بگویم در شرایطی اینچنینی لازم است که با خود مهربان باشید به ذهن و روان خود سخت نگیرید. خودتان خودتان را درک کنید. برای خودتان وقت بگذارید. به ذهن خودتان بها دهید. چند روزی از شهر و دردسرهای روزانه‌اش دور شوید و به ذهن خودتان فرصت نفس‌کشیدن بدهید. بعد برگردید و معجزۀ طبیعت را در لحظه‌های زندگی حرفه‌ای خودتان ببینید.

  پ.ن دوم: یکی از ناب‌ترین مقاصد سفر برای طبیعت‌گردی و رودخانه‌نوردی روستای ییلاقی و خوش آب و هوای کردان است. این روستای باشکوه که با نواری از فیروزۀ جان‌بخش زینت یافته است بهترین فرصت را برای بازیابی ذهنی فراهم خواهد کرد. البته شایسته است از این فرصت بی‌نظیر استفاده کنید و به ورزش هم بپردازید. بدون شک دویدن یا حتی قدم‌زدن در حاشیۀ رودخانۀ کردان تجربۀ منحصر به فرد و جذابی خواهد بود. این سفر یکی از بی‌نظیرترین تجربه‌های سفری شما را رقم خواهد زد.

  رودخانۀ سخاوتمند کردان

  رودخانه کردان

  بله، درست حدس زدید در روستای کردان زیبا یک رودخانه در جریان است. این شریان حیات که از ارتفاعات کهار سرچشمه می‌گیرد، از دلایل اصلی سرسبزی و حاصلخیزی زمین‌های روستای کردان و اطراف آن است. همان‌طور که پیش از این ذکر شد رودخانه کردان از شمال شرق روستای کردان به سمت جنوب غربی این روستا جاری می‌شود. این رودخانۀ سخاوتمند در این مسیر تمام زمین‌های کردان را سیراب می‌کند.

  منبع : mizboon.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید