این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  روز جهانی گمرک

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  روز جهانی گمرک را از این سایت دریافت کنید.

  گرامیداشت روز جهانی گمرک

  26 ژانویه روز جهانی گمرک رویداد مهمی است که از سوی حدود 180 کشور جهان گرامی داشته می شود و صرفاً نه به آن خاطر که یادآور تشکیل یک نهاد بین المللی است، بلکه...

  پنجشنبه 06 بهمن 1401 ساعت 02:11

  ورود اعضا ثبت نام کارگاه های فرهنگی 1400 نقشه سایت تماس با ما English

  ‏صفحه نخست‏

  »

  ‏ اخبار‏

  »

  ‏اخبار معاونت‏

  »

  ‏گرامیداشت روز جهانی گمرک‏

  گرامیداشت روز جهانی گمرک

  26 ژانویه روز جهاني گمرك رويداد مهمي است كه از سوي حدود 180 كشور جهان گرامي داشته می شود و صرفاً نه به آن خاطر كه يادآور تشكيل يك نهاد بين المللي است، بلكه به عنوان فرصتي براي كشورهاي عضو سازمان جهاني گمرك WCOتا با ارزيابي جايگاه و عملكرد خود در عرصه هاي داخلي و خارجي مرتبط با وظايف و مسئوليت هاي محوله، ميزان موفقيت يا ناكامي در مشاركت براي توسعه و تسهيل تجارت را مورد سنجش قرار دهند.

  سازمان جهانی گمرک در سال 1947، در ابتدا با تأسیس کمیته گمرکی حاصل از موافقت نامه عمومی تعرفه و تجارت (گات) شروع به کار و در سال 1952 به نام شورای گمرکی و در نهایت در سال 1994 به نام سازمان جهانی گمرک به یک نهاد بین المللی و جهانی تبدیل شد. این سازمان در حال حاضر 162 عضو دارد و تنها مرجع ذیصلاح مسائل و امور گمرکی در جهان است.

  ایران در سال 1373 عضو رسمی این سازمان گردید که همواره با توجه به چالش های موجود در بخش های سیاسی و اقتصادی که منبعث از زیر ساخت های این بخش ها می باشد، در راه رسیدن به منافع و مزایای این سازمان نتوانسته بهره کافی را ببرد. با توجه به از بین رفتن مرزهای فیزیکی، تأثیر سازمان های بین المللی در کسب منافع ملی کشورها و همچنین نقش تجارت جهانی در اقتصاد ملی کشورها مشهود می باشد.

  باعنایت به مزایای جغرافیایی و منطقه ای ایران، لزوم حضور فعال گمرک ایران در سازمان های همکاری تجاری بین المللی و منطقه ای و برخورداری از علم و تکنولوژی روز دنیا در جهت حفظ منافع کشور نمود بیشتری پیدا نموده و نقش گمرک حساس تر و اساسی تر می شود، لذا بازسازی و مکانیزه کردن گمرکات و ایجاد تجارت الکترونیک و ایجاد روش تک پنجره ای نمودن تشریفات گمرکی می تواند باعث جلوگیری از فرصت سوزی و ایجاد مکان امن رقابت بازارهای تجاری، جهت جذب سرمایه گذاریهای خارجی در منطقه شود.

  خبر: مسعود ایرجی

  منابع : فصلنامه مطالعات بین الملل، ایسنا

  1400/11/6 11:14 تعداد بازدید :  583

  انتقادات و پیشنهادات:

  انتقادات و پیشنهادات:

  منبع مطلب : farhangi.tums.ac.ir

  Transferring to the website...

  منبع مطلب : www.irna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید