این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  روز عرفه کی است

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  روز عرفه کی است را از این سایت دریافت کنید.

  تاریخ روز عرفه سال 1402 [امسال] چه روزی و چند شنبه است؟

  روز عرفه ۱۴۰۲، روز عرفه 1402 چندمه؟ روز عرفه سال 1402 چند شنبه است؟ روز عرفه 1402 چه روزی است؟ روز عرفه امسال کی هست؟

  در این پست از آلامتو به شما می‌گوییم تاریخ دقیق روز عرفه در تقویم سال 1402 کی و چه روزی است و این روز چه فضیلتی دارد. با ما همراه باشید.

  روز عرفه در تقویم سال 1402 کی و چه روزی است؟

  تاریخ دقیق روز عرفه در تقویم شمسی:

  تاریخ دقیق روز عرفه در تقویم شمسی 1402 مصادف است با:

  چهارشنبه، ۷ تیر ۱۴۰۲

  ۱۴۰۲/۰۴/۰۷

  تاریخ دقیق روز عرفه در تقویم میلادی:

  تاریخ دقیق روز عرفه در تقویم میلادی 2023 مصادف است با:

  Wednesday, June 28, 2023

  2023-06-28

  تاریخ دقیق روز عرفه در تقویم قمری:

  تاریخ دقیق روز عرفه در تقویم قمری 1444 مصادف است با:

  الأربعاء‬، ٩ ذوالحجه ١٤٤٤

  ۱۴۴۴/۱۲/۰۹

  همچنین بخوانید: اس ام اس جدید روز عرفه

  روز عرفه چه روزی است؟

  روز عرفه یکی از مهمترین روزها برای مسلمانان است. روز عرفه، روز ایستادن بر کوه عرفات است. عرفات منطقه ای مسطح، دشتی بیابانی وسیع است که در خارج از محدوده مسجد اعظم مکه در مرزهای آن از سمت شرقی، در حدود 20 کیلومتری مکه مکرمه قرار دارد.

  اقوال متعددی در نامگذاری عرفه به این نام وجود دارد، گفته شده است که به این دلیل نامیده شده است که محل ملاقات آدم و حوا بر روی زمین پس از هبوط آنها از بهشت ​​هنگام خوردن از درخت ممنوعه است و همچنین گفته می‌شود به این علت به این نام شناخته می‌شود که جبرئیل ابراهیم را با آداب لازم و آن محل آشنا کرده است.  به علاوه گفته شده است که عرفات به این دلیل نامگذاری شده است که مردم در آنجا با یکدیگر آشنا می شوند.

  در روز عرفه همان گونه که روز توبه و بازگشت به سوی پروردگارشان (عزّ و جلّ) است، همچنان روز طاعات و عبادات است که آنها را به او خداوند نزدیک می کند تا بدانند که آنچه برای آنان از ثواب مهیا کرده است بهتر از دنیا و لذات و هوسهای آن است و در آن و بهره برداری از آن به گونه ای که رضای خداوند سبحان و تعالی را به دست آورد و جان ها را از کینه ها حفظ کند.

  برای این روز اعمال به خصوصی برای حجاج و غیر حجاج سفارش شده است که شامل غسل، خواندن دعای عرفه، خواندن ادعیه و اذکار مخصوص این روز، خواندن زیارت امام حسین (ع)، روزه داری، خواندن نمازهای مستحب و … است.

  تاریخ روز عرفه

  روز نهم ماه ذی الحجه است. دوازدهمین ماه از سال هجری قمری است. یعنی ماه آخر آن و بعد از ماه ذی القعده می آید که در آن مناسک حج انجام می شود و از ماه های حرام است. یعنی ماه هایی که در آن جنگ توسط اعراب قدیم حرام بود.

  فضیلت روز عرفه

  مسلمانان در فضیلت روز عرفات اتفاق نظر دارند. این روز از مقدس ترین روزهای سال قمری اسلامی است (درست مانند شب قدر، شب نزول در رمضان، مقدس ترین شب سال هجری).

  روز عرفه یکی از ایام ماه های حرام است، ماه های حرام عبارتند از: ذی القعده، ذی الحجه، محرم، رجب و روز عرفه یکی از روزهای ذی الحجه است.

  روز عرفه یکی از ده روزی است که خداوند به انذار آن از عظمت فضل و بلندی قدر آن سوگند یاد می کند.

  روز عرفه یکی از ده روز نیکو در اعمال نسبت به سایر روزهای سال است: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: هیچ عملی نزد خدا پاکتر، عزيز و والا و ثوابى بزرگتر از نيكي كه در روز عرفه انجام مى دهد، نيست، حتى جهاد در راه خدا نيست به آن نمی‌رسد.

  هیچ روزی نزد خداوند بهتر از روز عرفات نیست، خداوند تبارک و تعالی به پایین ترین آسمان فرود می آید و به اهل زمین، اهل آسمان، مباهات می کند و می فرماید: به من بنگرید. و در عرفات رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم بر آن حضرت نازل شد: «امروز دین شما را کامل کردم و نعمت خود را بر شما تمام کردم و اسلام را به عنوان دین بر شما پسندیدم.»

  اعتبار روز عرفه به عنوان یکی از روزهای نه گانه ذی الحجه است که پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم به روزه گرفتن آن اصرار فرمودند.

  رهایی از آتش در روز عرفات پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: هیچ روزی که خداوند بنده ای را از آتش آزاد می کند بهتر از روز عرفه نیست.

  دعای روز عرفه

  دعا در روز عرفه مستحب است. چون یکی از اوقات استجابت است و ثواب آن بیشتر است. در روز عرفات از اندکی قبل از ظهر تا غروب آفتاب، زائران با رعایت احرام و لباس نمادین در دشت عرفات گرد هم می آیند و در برابر خداوند متعال می ایستند و ذکر و تلبیه و دعا بعد از حمد و ثنای خداوند صلی الله علیه و آله و سلم زائران تا غروب آفتاب به همین حالت ادامه می دهند.

  سخن آخر

  در این پست از آلامتو به تاریخ دقیق روز عرفه در تقویم سال 1402 شمسی اشاره کردیم. همچنین به فضیلت این روز و علت نامگذاری آن پرداختیم. اگر این مطلب را مفید می‌دانید می‌توانید آن را در سایر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

  منبع مطلب : www.alamto.com

  تاریخ روز عرفه ۱۴۰۱ + فضیلت و نام دیگر

  عرفه از روزهای مهم برای مسلمانان و شیعیان است، عید نامیده نشده اما همچون عید خوانده شده است. از سوی دیگر از آنجا که امام سوم شیعیان حرکت خود را بسوی کربلا پس از مراسم حج آغاز کرد برای شیعیان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

  ۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰

  تاریخ روز عرفه ۱۴۰۱ + فضیلت و نام دیگر

  عرفه از روزهای مهم برای مسلمانان و شیعیان است، عید نامیده نشده اما همچون عید خوانده شده است. از سوی دیگر از آنجا که امام سوم شیعیان حرکت خود را بسوی کربلا پس از مراسم حج آغاز کرد برای شیعیان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

  به گزارش ایمنا، روز عرفه یا روز نیایش از اعیاد عظیم است اگر چه به اسم عید نامیده نشده و روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فراخوانده و سفره‌ کرم و احسان را گسترده است.

  تاریخ روز عرفه در سال ۱۴۰۱

  تاریخ روز عرفه در تقویم شمسی: شنبه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۱

  تاریخ روز عرفه در تقویم قمری: ۹ ذی‌الحجه ۱۴۴۳

  تاریخ روز عرفه در تقویم میلادی: ۹ جولای ۲۰۲۲

  روز عرفه چیست؟

  روز نهم ذی الحجه به نام روز عرفه شناخته می شود. این روز، یک روز پیش از عید قربان است و بنابر نظر فقها و مراجع شیعه، کسانی که حج به جا می آورند باید از ظهر تا غروب شرعی این روز را در این منطقه توقف کنند. این وقوف یکی از ارکان اعمال حج گزاران است؛ یعنی اگر یک حج گزار به «عرفات» نرود و مقداری هرچند کوتاه در آنجا نباشد، حج او باطل خواهد بود.

  اهمیت و فضیلت روز عرفه

  روایت است که امام سجاد (ع) در روز عرفه صدای سائلی را شنید که از مردم سئوال می‌کرد، حضرت به او فرمود:«وای بر تو! آیا در مثل چنین روزی از غیر خدا سئوال می‌کنی و حال آنکه در این روز برای بچه‌هایی که در شکم مادرانند، امید سعادت و خوشبختی می‌رود.»

  درباره شب عرفه روایت شده است که دعای خیر در آن مستجاب و کسی که در آن به فرمانبرداری خداوند مشغول باشد، پاداش صد و هفتاد سال عبادت را خدای متعال به او عطا فرماید. زیارت امام حسین (ع) در این شب مستحب است.

  در روز عرفه رفتن به عرفات و یا کربلا، بهترین مکان‌ها برای استجابت دعا می‌باشد. اهمیت دعا در این روز به اندازه‌ای است که روزه این روز را برای کسی که روزه باعث ضعف او هنگام دعا شود، ممنوع کرده‌اند.

  پاداش زیارت امام حسین (ع) در روز عرفه به اندازه‌ای است که از امام صادق (ع) روایت شده: «خداوند متعال قبل از اهل عرفات برای زائرین قبر حسینی جلوه کرده، نیازهای آنان را برآورده، گناهانشان را بخشیده و آنان را به خواسته‌هایشان می‌رساند و آنگاه نزد اهل عرفات آمده و با آنان نیز اینگونه رفتار می‌کند.»

  عرفه کجاست؟

  عرفه نام منطقه ای در عربستان است که حجاج در نهم ذی الحجه برای نیایش با خداوند متعال و برخورداری از رحمت الهی در آن جمع می شوند و به راز و نیاز می پردازند.

  عرفات کجاست؟

  عرفات، نام منطقه وسیعی است با مساحت حدود ۱۸ کیلومتر مربع در شرق مکه معظمه، اندکی متمایل به جنوب که در میان راه طایف و مکه قرار گرفته است وزائران بیت ‏الله الحرام در نهم ذی‌الحجه، از ظهر تا غروب در این منطقه حضور دارند. در نقلی آمده است که آدم و حوا پس از هبوط از بهشت و آمدن به کره خاکی، در این سرزمین یکدیگر را یافتند و به همین دلیل، این منطقه عرفات و این روز عرفه نام گرفته است.

  همچنین گفته اند که جبرئیل هنگامی که مناسک حج را به ابراهیم می‌آموخت، چون به عرفه رسید به او گفت عرفت و او پاسخ داد آری، لذا به این نام خوانده شد و نیز گفته اند سبب آن این است که مردم از این جایگاه به گناه خود اعتراف می‌کنند و بعضی آن را جهت تحمل صبر و رنجی می‌دانند که برای رسیدن به آن باید متحمل شد. چرا که یکی از معانی «عرف» صبر و شکیبایی و تحمل است.

  دعای عرفه چیست؟

  عرفه به واقع روز دعا و مسألت از خداوند متعال است و خداوند درهای مغفرت و رحمت خود را در این روز به روی بندگان باز می‌کند. یکی از اعمالی که در این روز وارد شده است، زیارت امام حسین (ع) است.

  دعای عرفه نیز دعایی منسوب به امام حسین (ع) است که بنابر روایات، آن حضرت در روز نهم ذی‌الحجه (روز عرفه) در صحرای عرفات خوانده است. بنابر برخی شواهد، قرائت این دعا توسط امام حسین (ع)، مربوط به آخرین سفر حج ایشان نبوده است.

  دعای عرفه، در بردارنده آموزه‌های عرفانی و عقیدتی است و افرادی که از فیض حضور در صحرای عرفات بی‌بهره مانده‌اند، در اماکن مذهبی شهر خود آن را قرائت می‌کنند.

  شب عرفه

  شب عرفه از لیالی متبرکه و شب مناجات با قاضی‌الحاجات و توبه در آن مقبول و دعا در آن شب مستجاب است. کسی که آن شب را به عبادت به سر آورد اجر و پاداش هفتاد سال عبادت را دارد.

  کد خبر 582710

  برچسب‌ها

  روز عرفه روز عرفه چیست تاریخ روز عرفه عکس روز عرفه پیام روز عرفه آداب روز عرفه استوری روز عرفه روز عرفه چه روزیست روز عرفه کی هست تاریخ روز عرفه 1401

  در روز عرفه چه اتفاقی افتاد

  روز عرفه در عربستان

  روز عرفه چه روزی است

  روز عرفه چه روزی است در سال۱۴۰۱

  تاریخ روز عرفه امسال

  تاریخ روز عرفه در سال 1401

  روز عرفه ۱۴۰۱ چه روزی است

  روز عرفه همان عید قربان است

  اعمال روز عرفه نامگذاری روز عرفه احکام روز عرفه فضیلت روز عرفه نام دیگر روز عرفه روزه روز عرفه فلسفه روز عرفه عرفه معنی ماه ذی الحجه

  علت نام گذاری روز عرفه

  عرفه عرفه در اسلام عید قربان عید قُربان شب عرفه کی هست فلسفه دعای عرفه تاریخچه عرفات

  تاریخ دقیق روز عرفه در سال 1401

  روز عرفه ۱۴۰۱ تکبیرات روز عرفه

  اعمال حاجیان در روز عرفه

  روز نیایش عرفات کجاست عرفه کجاست مراسم روز عرفه دعای روز عرفه اهمیت روز عرفه پوستر روز عرفه اعمال شب و روز عرفه

  تبلیغات متنی

  دوربین مدار بسته قیمت روز تتر خرید سرور ثبت شرکت در ترکیه فروش پرفکت مانی ایمپلنت دندان سرور ابری بلیط هواپیما آهنگ ویکی درمان

  وکلای دیوان:گروه وکلای تخصصی دیوان عدالت اداری

  منبع مطلب : www.imna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید