این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  روش استعلام سهام عدالت

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  روش استعلام سهام عدالت را از این سایت دریافت کنید.

  اطلاع از وضعیت سهام عدالت

  در این مطلب در خصوص پیگیری سهام عدالت با کد ملی و نحوه اطلاع از وضعیت سهام عدالت صحبت کرده ایم.

  عناوین اصلی این مقاله:

  مقدمه

  پیگیری سهام عدالت با کد ملی

  اطلاع از وضعیت سهام عدالت

  اطلاع از واریز سود سهام عدالت

  نکات مربوط به سهام عدالت مشمولان

  نتیجه گیری سوالات متداول مقدمه

  حدود یک سال است که طرح آزادسازی سهام عدالت روی کار آمده است و افراد زیادی بعد از این طرح به فکر ثبت نام سجام و دریافت کد سجامی و دریافت کد بورسی شده اند؛ اما آیا می توان بدون کد بورسی و تنها با کد ملی از وضعیت سود و یا دارایی سهام عدالت مطلع شد؟ بله، امکان پیگیری سهام عدالت با کد ملی وجود دارد و افراد می توانند بدون وارد کردن هیچ گونه اطلاعات خاصی از آخرین وضعیت سهام عدالت خود مطلع شوند. در این مقاله قصد داریم نحوه پیگیری سهام عدالت با کد ملی را به طور کامل به شما آموزش دهیم تا هم بتوانید از آخرین وضعیت سودهای اختصاص داده شده مطلع شوید هم دارایی سهام عدالت خود را در صورتی که آن را آزادسازی نموده اید، مشاهده کنید. همچنین در این رابطه پیگیری سهام قدیمی و استعلام تعداد سهام را بخوانید.

  بیشتر بخوانید: ویرایش اطلاعات در سامانه سجام

  پیگیری سهام عدالت با کد ملی

  سامانه سهام عدالت سامانه ای است که امکانات مختلفی را مربوط به سهام عدالت در اختیار افراد قرار می دهد. یکی از امکانات سامانه سهام عدالت این است که افراد می توانند از وضعیت سهام عدالت خود مطلع شوند و ارزش سهام اولیه خود را مشاهده کنند.یکی دیگر از قسمت های این سامانه سامانه فروش سهام عدالت می باشد. برای اطلاع از وضعیت سهام عدالت افراد ابتدا باید به سامانه سهام عدالت وارد شوند و از طریق گزینه های موجود، صورت حساب سهام عدالت خود را مشاهده کنند. برای ورود به سایت سهام عدالت و پیگیری سهام عدالت خود می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید:

  ۱در یکی از مرورگرهای گوشی یا لپ تاپ خود سامانه سهام عدالت را جستجو کنید.

  ۲مانند تصویر زیر بر روی اولین سایتی که گوگل جستجو می کند که همان سایت سهام عدالت samanese.ir می باشد، کلیک کنید.

  ۳برای پیگیری سهام عدالت ، باید مانند تصویر زیر بر روی گزینه « ورود به سامانه » کلیک کنید.

  ۴حال تیک گزینه مربوط به «مطالب فوق را مطالعه کردم و می پذیرم» کلیک کنید و سپس بر روی ادامه بزنید.

  ۵در مرحله بعدی کد ملی خود را در کادر مربوطه وارد نمایید و کد امنیتی که در تصویر نشان داده شده است را تایپ کنید و در نهایت بر روی گزینه «ادامه» کلیک نمایید.

  ۶در این مرحله نام و نام خانوادگی خود را در بین موارد انتخاب کنید و بر روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

  ۷در این مرحله شما می بایست تیک مربوط به نام پدر خود را فعال کنید و در نهایت بر روی گزینه «ورود» کلیک کنید.

  ۸حال باید سال تولد خود را فعال نمایید و مجددا بر روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

  ۹حال نیاز است که شماره شناسنامه خود را در بین شماره شناسنامه های موجود انتخاب کنید و بر روی گزینه «ادامه» کلیک کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که شماره شناسنامه آن دسته از افرادی که شماره شناسنامه آن ها با شماره ملیشان به صورت یکسان می باشد، در سامانه به صورت خط تیره نشان داده می شود.

  منبع مطلب : www.hamrahmoshaver.com

  استعلام سهام عدالت

  در این مقاله به توضیحاتی در خصوص استعلام و اطلاع از وضعیت سهام عدالت پرداخته شده است . همچنین آموزش تصویری نحوه استعلام سهام عدالت نیز ارائه شده است .

  استعلام سهام عدالت

  در حال حاضر حدود 49 میلیون نفر از ایرانیان مشمول سهام عدالت می باشند. این سهامداران برای مشاهده برگه سهام خود، اطلاع از ارزش اسمی سهام و مشاهده لیست سودهای واریزی سهام عدالت به حسابشان می توانند وضعیت سهام عدالت خود را از طریق سامانه سهام عدالت استعلام کنند.

  به منظور خصوصی سازی اموال دولتی و کمک به اقشار بی بضاعت جامعه، دولت نهم طرحی با عنوان سهام عدالت را اجرایی نمود. به موجب این طرح یک سبد سهامی تشکیل شده از سهام شصت شرکت دولتی به اقشار کم در آمد جامعه تعلق گرفت و از این طریق مالکیت سهام تعدادی از شرکت ها و کارخانه های دولتی در اختیار این اشخاص قرار گرفت. اولین سود سهام عدالت در سال 1395 به حساب سهامداران واریز گردید اما تا سال 1398 امکان آزاد سازی و نقل و انتقال این سهام ها وجود نداشت.

  در مجموع حدود 49 میلیون نفر از ایرانیان مشمول سهام عدالت می باشند. کسانی که می خواهند اطمینان پیدا کنند که جزو مشمولین این سهام هستند یا خیر و یا آنکه از وضعیت و ارزش اسمی سهام خود اطلاع پیدا کنند، می توانند به سامانه سهام عدالت به نشانی samanese.ir مراجعه نمایند. در ادامه مطلب در رابطه با مشمولین سهام عدالت و نحوه چگونگی استعلام این سهام در سامانه سهام عدالت برای افراد به طور کامل آورده شده است.

  مشمولین سهام عدالت

  در ابتدای اجرایی شدن طرح سهام عدالت یعنی در سال 1384، این سهام تنها به اقشار خاصی از مردم تعلق گرفت. اولین گروه مشمولان سهام عدالت را مدد جویان کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی، کارگران ، رزمندگان و جانبازان تشکیل دادند. بعد از این گروه ها، بازنشستگان و کارمندان دستگاه های اجرایی نیز واجد دریافت سهام عدالت شناخته شدند. به مدد جویان کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی اصطلاحا گروه های تخفیف دار گفته شده و ارزش سهام آن ها بیشتر از سهام سایرین مشمولین این سهام می باشد.

  در نهایت تعداد کل مشمولین سهام عدالت به تعداد 49,152,741 نفر رسید که شامل اقشار ذکر شده در بالا می شود . امروزه دیگر امکان دریافت و ثبت نام سهام عدالت وجود ندارد اما امکان آزاد سازی و خرید و فروش این سهام فراهم شده است . بنابر این برای کسانی که مشتاق به فروش و یا مدیریت مستقیم سهام عدالت خود بودند این امکان فراهم شد تا از طریق انتخاب روش مستقیم و آزاد سازی سهام خود در بازه زمانی مشخص شده توسط دولت این امکان را برای خود فراهم کنند .

  حتما بخوانید: راهنمای آزادسازی سهام عدالت

  چگونه از داشتن سهام عدالت مطلع شویم

  در دهه 1380 واگذاری سهام عدالت آغاز شد، در این سهام مالکیت سهام تعدادی از شرکت‌ها و کارخانه‌های دولتی در اختیار مشمولین قرار گرفت اما امکان استفاده از این سهام وجود نداشت تا اینکه در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ فرایند آزادسازی این سهام به دو روش مستقیم و غیر مستقیم شروع شد.

  اما بسیاری از مردم هنوز نمی‌دانند مشمول سهام عدالت هستند یا خیر. به همین منظور سامانه‌  samanese.irجهت استعلام سهام عدالت طراحی و ارائه گردید که سهامداران از طریق این سامانه می‌توانند اطمینان حاصل کنند که آیا مشمول سهام عدالت شده‌‌اند یا خیر، و در صورتی‌که مشمول این سهام هستند، وضعیت برگه سهام خود را مشاهده نمایند. این برگه سهام همچنین شامل اطلاعاتی همچون ارزش اسمی سهام و لیست سودهای واریزی توسط دولت نیز می‌باشد.

  بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام سهام عدالت

  استعلام سهام عدالت

  پیگیری سهام عدالت به این معنا است که سهامدار می تواند برگه سهام خود را از طریق سامانه سهام عدالت مشاهده کند . این برگه سهام شامل اطلاعاتی همچون ارزش اسمی سهام عدالت و لیست سودهای واریزی توسط دولت می باشد . با انجام مراحل زیر می توانید برگه سهام عدالت خود را استعلام و مشاهده کنید .

  در اولین قدم لازم است عبارت سامانه سهام عدالت و یا نشانی samanese.ir را در یک مرورگر جستجو کنید.

  وارد صفحه ای که در تصویر زیر نشان داده شده است شده و در صفحه اصلی از قسمت سامانه الکترونیکی سهام عدالت ، عبارت ورود به سامانه را انتخاب کنید.

  در این صفحه مقررات سامانه برایتان نمایش داده می شود ، ابتدا لازم است مطالب را مطالعه کرده و سپس گزینه مطالب فوق را مطالعه نموده و می پذیرم را تیک دار کنید و در آخر گزینه ادامه را فعال کنید.

  حالا باید کد ملی خود را به صورت کامل در قسمت خالی وارد کرده و بعد از درج کد امنیتی گزینه ادامه را فعال کنید.

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید