این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  روش حمل و نقل دریایی که برای جابجایی کالاها برای تجارت بین المللی استفاده میشود در جدول

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  روش حمل و نقل دریایی که برای جابجایی کالاها برای تجارت بین المللی استفاده میشود در جدول را از این سایت دریافت کنید.

  حمل و نقل دریایی

  حمل و نقل دریایی - روش حمل و نقل دریایی که برای جابجایی کالاها برای تجارت بین المللی استفاده میشود - مسیر کالا معتبر ترین سامانه حمل و نقل کالا

  021-28423276 [email protected] ثبت درخواست

  حمل و نقل دریایی

  حمل و نقل دریایی

  همواره به منظور حمل و نقل بین‌المللی کالا چهار راه برای بازرگانان و تجارت وجود دارد:

  حمل و نقل زمینیحمل و نقل دریاییحمل و نقل هواییحمل و نقل ریلی

  حمل و نقل دریایی چیست ؟ در حال حاضر روش‌های مختلفی برای جابجایی افراد و یا اشیا در سراسر دنیا وجود دارد. حمل و نقل دریایی نیز از جمله روش‌هایی است که این امکان را به شما می‌دهد که با ایمنی بالایی کالا و اجناس خود را با این روش منتقل کنید. ولی این حمل و نقل دارای شرایط و قوانین خاصی است و از اصولی خاصی پیروی می‌کند.

  حمل و نقل دریایی به روشی گفته می‌شود که اجناس و افراد با استفاده از وسایل حمل دریایی از جمله قایق، کشتی و سایر وسایل شناور بر روی سطح آب جابجا می‌شوند. معمولا کالاهایی که در بستر دریا منتقل می‌گردند دارای حجم و اندازه بزرگ هستند و سفرهای دریایی زمان زیادی می‌برد و از این رو کمتر کسی با استفاده از این روش مسافرت می کند. به همین دلیل اکثر کشتی‌ها و وسایل شناور بر روی دریا برای جابجایی کالا و لوازم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  برای حمل کالاهای گوناگون کشتی‌های باری با خصوصیاتی منحصر به فرد مجهز شده‌اند. بنادر و امکانات آن‌ها و ابزارآلات تخصصی بسیاری رشد یافته‌اند تا با حصول اطمینان و سرعت بالا این گونه حمل و نقل به خصوص در هنگام تخلیه و بارگیری به سرانجام برسد. زمانی که کشتی باری در حوزچه‌های بنادر وارد می‌شوند، به منظور تخلیه کار پهلو گرفته و مسئولین ‏بهداشت برای ارتباط آن کشتی با بندر می‌بایست با ورود و بررسی مدارک مجوز لازم را صادر نمایند.

  پیشنهادات ویژه مسیر کالا را از دست ندهید!

  اغلب چه کالاهایی با روش دریایی حمل می‌شود؟

  شما با استفاده از روش دریایی می‌توانید انواع کالا و مواد اولیه را جابجا کنید. از جمله کالاهایی که حمل آن در بستر دریا رواج بیشتری دارد، عبارت است از:

  مواد اولیه اسباب بازی مواد غذایی تجهیزات ورزشی تجهیزات مخابراتی قطعات خودرو اقلام پزشکی مصرفی

  ماشین آلات و تجهیزات راهسازی

  برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره درج شده تماس حاصل فرمایید◀️مسئولین گمرک ‏دفتر ویژه‌ای را به فرمانده کشتی عرضه می‌کنند که ویژگی‌های کالا و کشتی از ‏جمله:

  نام نام فرمانده تعداد پرسنل پرچم نوع کشتی بنادر مبدا و مقصد ‏وزن

  کالاهایی که بایستی تخلیه شوند

  میزان آذوقه

  کالاهای ممنوع الورود و … درآن ‏ذکر شده است.

  پس از آن انبار کالایی که قرار بر تخلیه آن نیست، همچنین انبار نوشیدنی‌ها، انبار آذوقه و کالاهای ‏ممنوع الورود، مهر و موم می‌شوند. در انتها نماینده شرکت حمل ‏و نقل آن کشتی لیست مرسولاتی را که می‌خواهد تخلیه کند را از طریق اظهارنامه اجمالی در دو نسخه‏ به گمرک اعلام می‌دارد.

  مزایا و معایب حمل دریایی

  حمل دریایی مؤثرترین روش جهت جابه‌جایی کالا در سطح جهانی است و هر ساله در جهان بیشترین درصد حمل و نقل کالا را به انجام می‌رساند. این روش مزایای فراوانی در مقایسه با سایر روش‌های حمل و نقل دارد. در حال حاضر کشتی‌های عظیم ‌الجثه‌ که برای جابه‌جایی بار طراحی گشته‌اند، ظرفیت حمل کالا با استفاده از کشتی را بیش از پیش افزایش داده و به طور تقریبی هر کشتی مگا قابلیت حمل هزاران کانتینر را دارد.

  ◀️ آشنایی بیشتر با حمل دریایی کانتینری

  ترابری دریایی با نظر به جابه‌جایی یکدست بار نیز از نظر اقتصادی و ایمنی از سایر روش‌های حمل و نقل دارای اطمینان بیشتری است. بارهای که وزن بسیار بالایی دارند را به سختی می‌توان از طریق وسایل نقلیه زمینی یا توسط قطار و هواپیما جابه جا نمود اما این گونه بارها به سهولت در حمل دریایی جابه‌جا می‌شوند.

    از جمله مزایای حمل دریایی که می‌توان به آن اشاره داشت، موارد زیر می‌باشند:

  1. حمل دریایی در مقایسه با سایر شیوه‌ها ارزان‌تر بوده و به همین علت صاحبان کالا و مؤسسه‌های تجاری مایل هستند کالای خود را توسط مسیرهای آبی جابه‌جا کنند. می‌توان گفت از طریق دریا و آب‌های آزاد بیشترین حجم تجارت و حمل و نقل صورت می‌گیرد.

  2. مزیت دیگر حمل دریایی حمل کالا در حجم بسیار بالاست. محموله‌های نسبتا سنگین (حدوداً 200 تا 500 هزار تن) را به سهولت می‌توان از مسیر آب‌های آزاد توسط کشتی باری از بندری به بندری دیگر حمل نمود.

  3. ارزان بودن حمل و نقل دریایی در قیاس با دیگر شیوه‌ها به ویژه درانتقال بارهای حجیم و سنگین وزن، از مزایای این گونه حمل و نقل به شمار می‌رود. به همین علت اغلب  صاحبان کارخانه‌های تجاری از طریق آب‌های آزاد حمل کالاهای خود را انجام می‌دهند.

  4. از دیگرمزایای حمل و نقل دریایی دارای ثبات و تشابه نسبی در کرایه‌هاست. این نرخ را شرکت‌های بزرگ حمل و نقل تعیین می‌نمایند.

  معایب حمل و نقل دریایی

  حمل و نقل دریایی در کنار مزایا، دارای یک سری معایب نیز می‌باشند. یکی از اصلی ترین معایب این روش که بسیاری از افراد را از آن منصرف می کند، زمان زیادی است که در این روش نیازمند می‌باشد و مواردی از جمله شرایط جوی و باد و طوفان بر روی زمان انتقال کالا تاثیر می‌گذارد. به همین منظور در صورتی که شما قصد جابجایی لوازم با سرعت بالایی صورت گیرد نمی توانید از این روش حمل بهره ببرید. ولی به طور کلی شما با کمی صبر و تحمل می‌توانید کالاهای خود را با ایمنی بالا جابجا کنید.

  حمل دریایی مسیر کالا

  صاحبان کالا می‌توانند درخواست استعلام هزینه حمل و نقل را با ثبت اطلاعات کالا، بندر بارگیری و بندر تخلیه کالا برای شرکت‌های کشتیرانی ارسال کنند. بعد از دریافت پیشنهادات شرکت‌های کشتیرانی، متقاضی مناسب‌ترین پیشنهاد را با در نظر گرفتن معیارهای قیمت و زمان حمل و نقل انتخاب می‌کند.

  اسناد لازم و ضروری برای شرکت کشتیرانی به شکل الکترونیکی ارسال می‌شود. امکان دریافت و پرینت بارنامه برای متقاضی پس از صدور بارنامه و بارگذاری آن در سامانه محیا خواهد بود. سامانه مسیر کالا به عنوان یکی از شرکت‌های حمل و نقل باربری دریایی بر اساس شیوه مزایده‌ای بنا نهاده شده است و صاحبان کالا قادر هستند با استعلام هزینه حمل و نقل ترکیبی و دریایی، مناسب‌ترین مقصد و ارزانترین مؤسسه حمل را انتخاب کنند.

  منبع : masirekala.ir

  با روش های مختلف حمل و نقل دریایی آشنا شویم

  حمل و نقل دریایی به معنای جا به جایی افراد، کالا و وسایلی دیگر توسط قایق، کشتی و هر شناوری دیگر ان هم از روی دریا، اقیانوس، کانال، دریاچه ها و رودخانه می باشد.

  با روش های مختلف حمل و نقل دریایی آشنا شویم

  افزودن به علاقه مندی

  حمل و نقل دریایی به معنای جا به جایی افراد، کالا و وسایلی دیگر توسط قایق، کشتی و هر شناوری دیگر ان هم از روی دریا، اقیانوس، کانال، دریاچه ها و رودخانه می باشد.

  به خاطر داشته باشید که بیشتر کالا هایی که از طریق این نوع از حمل و نقل جا به جا می شوند دارای حجم و وزن زیادی می باشند، البته در اکثر موارد در چنین حمل و نقل طولانی بودن زمان حمل توجیه چندانی برای مسافران ندارد.

  البته به این نکته نیز دقت کنید که همه کشور ها نمی توانند از این نوع و حمل نقل استفاده نمایند زیرا تمام کشور ها دسترسی به آب های آزاد را ندارند.

  ولی با تمام این موارد گفته شده حمل و نقل دریایی یکی از مهمترین روش های حمل و نقل محسوب شده و درصد بالایی از تجارت جهان چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی از طریق این روش انجام می شود. شما می توانید آگهی های شرکت های حمل و نقل دریایی را در وب سایت شهرهای جدید بیابید و براحمل بارهای خود از این شرکت ها استفاده نمائید.

  در هنگامی که کشتی که حامل کالا می باشد وارد حوضچه های بنادر شده و برای انجام امر تخلیه پهلو می گیرد، در این هنگام مامورین بهداشت وارد شده و با بررسی مدارک اجازه ارتباط کشتی را با بندر مورد نظر صادر می کنند.

  همچنین مامورین گمرک دفتر مخصوصی را به فرمانده کشتی ارائه می دهند که فرمانده خصوصیات کلی کالا و کشتی که از قبیل نام ، نام فرمانده ، تعداد پرسنل، بنادر مبدا و مقصد، پرچم و نوع کشتی و زن و تعداد کالایی که باید تخلیه شوند، مقدار آذوقه و کالاهای ممنوع الورود و ... را در ان دفتر ثبت نماید.

  همچنین بعد از ثبت موارد گفته شده دفتر نوبت به انبار کالاهایی می رسد که قرار نیست تخلیه شوند مانند: انبار آذوقه، انبار کالاهای ممنوع الورود، انبار نوشیدنی که لاک و مهر می شوند.

  بعد از مراحل انجام شده فرمانده کشی فهرست محموله هایی که قرار است که تخلیه شوند را در دو نسخه اظهار نامه اجمالی تهیه نموده و به گمرک تحویل می دهد.

  شرایط حمل و نقل دریایی در ایران:

  به خاطر داشته باشید که این نوع حمل و نقل تاثیر بسیار زیادی در انجام مبادلات فرا مرزی و بین المللی در بازرگانی و تجارت کشور ما ایفا می کند.

  علاوه بر این حمل و نقل دریایی ایمن ترین نوع حمل و نقل برای کالاهای بزرگ و سنگین می باشد و در مقایسه با دیگر انواع روش های حمل و نقل برای جا به جایی کالاهای سنگین مورد اطمینان تر است و به میزان بیشتر باعث توسعه اقتصاد کشور می شود.

  در ایران این نوع حمل و نقل از اهمیت بسیار بالایی برخودار است زیرا 90 درصد حمل و نقل بین المللی کشور ما توسط این نوع صنعت انجام می شود.

  علاوه بر همه موارد گفته شده این صنعت حمل و نقل نقش بسزایی در حمل و نقل و جا به جایی کالاهایی که مرتبط با تجارت بین المللی هستند دارد و به نوعی می توان حمل و نقل دریایی را به عنوان قلب تپنده اقتصاد حمل و نقل ایران به شمار آورد.

  معرفی انواع روش های حمل و نقل دریایی:

  در این بخش از مقاله قصد دادیم به بررسی مختصر از انواع روش های حمل و نقل دریایی بپردازیم تا شما همراهان گرامی با این نوع روش از حمل و نقل بیشتر آشنا شوید.

  1.روش حمل کراس استافینگ:

  منظور از این روش انتقال کالا از یک کشتی به کشتی دیگر و ادامه مسیر می باشد، البته دقت داشته باشید که از این روش در شرایط تحریم و یا در بنادر کوچک استفاده می شود.

  به طور مثال کشتی های بزرگ به بنادر کوچک که  امکان پهلو گرفتن در آن ها وجود ندارد وارد نمی شوند از این رو برای تخلیه کردن بار، کشتی های بزرگ در یک بندر نزدیک به بندر کوچک پهلو گرفته و کالاهای مورد نظر را به کشتی های کوچک تر تخلیه نموده و آن کشی راهی بندر کوچک شده و اقدام به تخلیه کالا ها نموده.

  البته توجه کنید که روش کراس استافینگ تنها در واردات کالا صورت نمی پذیرد بلکه از این روش در صادرات کالا نیز می توان بهره گرفت.

  البته نکته بسیار مهمی که در این روش وجود دارد این موضوع می باشد که در روش کراس استافینگ یکی از کشتی ها باید دارای جرثقیل برای تخلیه کالا های مورد نظر باشد که البته در این روش گاها خطراتی نیز در هنگام جا به جایی کالا صورت می پذیرد.

  البته ایران نیز از این روش در سال های اخیر به دلیل تحریم های شدید بین المللی که وجود داشته ان هم با توجه به شرایط خاص برای واردات کالاهای خود بهره گرفته است.

  2. روش حمل چارترینگ:

  از روش چارترینگ در زمانی که حجم کالای مورد انتقال زیاد باشد و یا محموله مورد حمل دارای بسته بندی خاصی نباشد از روش اجاره کامل کشتی که همان چارترینگ می باشد بهره گرفته می شود.

  3. روش حمل ترانسشیپ:

  ترانسشیپ به معنای حمل و نقل کالا به یک بندر واسط می باشد.

  از این روش زمانی استفاده می شود که امکان بارگیری مستقیم کالا از بندر مبدا به بندر مقصد وجود نداشته باشد.

  به صورت مثال کالاهای مورد نظر توسط کشتی به بندر واسطه انتقال پیدا می کند و سپس کالا از آن بندر به وسیله کشتی به بندر مقصد انتقال می یابد.

  4. حمل کالا به روش گروپاژ:

  درروش گروپاژ متصدیان حمل و نقل مجاز هستند کالاهای همگونی را که دارای فروشندگان مختلفی می باشند و دارای مقصد یکسان هستند را به شکل گروهی بسته بندی نموده و تحت عنوان یک محموله ارسال کنند.

  5. حمل و نقل به روش کالاهای فله:

  در این روش کالاهایی که بدون بسته بندی می باشند و به صورت فله ایی هستند را از طریق کشتی هایی که مخصوص حمل کالاهای فله هستند به مقصد مورد نظر انتقال می دهند.

  منبع : shahrhayejadid.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  نن 7 روز قبل
  0

  کک

  ش_ ج 11 روز قبل
  0

  کشتی باری

  احمد 18 روز قبل
  0

  روش حمل ونقل دریایی

  احمد 22 روز قبل
  0

  روش حمل ونقل دریایی که برای جابجایی کالاها برای تجارت بین المللی استفاده میشود

  ترانه 1 ماه قبل
  0

  حملو نقل دریایی وبینامللی

  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  کشتیرانی

  ش 1 ماه قبل
  0

  روش حمل ونقل دریایی که برای چابجای کالاهای برای تجارت بین المللی استفاد میشود

  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  گمرک

  بهروز 2 ماه قبل
  0

  روش حمل و نقل دربایی

  ناشناس 2 ماه قبل
  -1

  جواب

  ناشناس 3 ماه قبل
  2

  کشتی باری درسته

  مهدی نبض 5 ماه قبل
  2

  کشتی باری

  مهدی 6 ماه قبل
  5

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  0
  شمیم 5 ماه قبل

  کشتی باری

  برای پاسخ کلیک کنید