این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ریش قرمز در چشم باد

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ریش قرمز در چشم باد را از این سایت دریافت کنید.

  عکس و اسامی بازیگران سریال در چشم باد + داستان

  عکس و اسامی بازیگران سریال در چشم باد ،عکس بازیگران سریال در چشم باد،خلاصه داستان سریال در چشم باد،سریال در چشم باد چند قسمت است

  عکس و اسامی بازیگران سریال در چشم باد + داستان

  مجموعه : عکس های فیلم و سریال

  عکس و اسامی بازیگران سریال در چشم باد 

  در اینبخش عکس و اسامی بازیگران سریال در چشم باد را مرور میکنیم. سریال در چشم باد بـه کارگردانی مسعود جعفری جوزانی ساخته شده اسـت، این سریال جزو پربیننده ترین مجموعه هاي تلویزیونی بعد از انقلاب می‌باشد، در چشم باد داستان عاشقانه و دراماتیکی کـه دارد در طول یکی از حساس ترین زمان هاي تاریخی کشور رخ میدهد. این سریال از شبکه آی فیلم در حال بازپخش می باشد.

  داستان سریال در چشم باد

  مجموعه تلویزیونی در چشم باد بـه تهیه‌کنندگی مسعود جعفری‌جوزانی و عباس اکبری در ۴۴ قسمت ۵۰ دقیقه‌اي برای پخش از شبکه اول سیما تهیه و تولید شد. فیلمنامه این سریال کـه در زمره سریال‌هاي «الف» سیما بـه‌شمار می رود، توسط «مسعود جعفری جوزانی» در مدت دو سال نوشته شده‌اسـت.

  سریال تاریخی «در چشم باد»، وقایع سیاسی و اجتماعی سه دوره از تاریخ درسال‌هاي ۱۳۰۰، ۱۳۲۰ و ۱۳۶۰ را بررسی می کند کـه دوره اول پایان دوره قاجار و دورهٔ پهلوی، دوره دوم جنگ جهانی دوم و دوره سوم یک دوره زمانی خاص در بعد از انقلاب اسلامی ایران راکه دوره فتح خرمشهر اسـت، در بر میگیرد.

  سریال در چشم باد چند قسمت است؟

  این سریال در 44 قسمت 45 دقیقه اي و بـه تهیه کنندگی مسعود جعفری جوزانی، عباس اکبری و حبیب‌ الله کاسه‌ ساز ساخته شده اسـت.

  اسامی بازیگران سریال در چشم باد

  دراین پروژه کـه حسین علیزاده موسیقی آنرا ساخته، بازیگرانی چون، پارسا پیروزفر، اکبر عبدی، کامبیز دیرباز، سعید نیک ‌پور، سحر جعفری جوزانی، فریبا متخصص، لاله اسکندری، ستاره صفرآوه، رضا شفیعی جم، فخرالدین صدیق ‌شریف، جهانگیر الماسی، محمود پاک نیت، مصطفی زمانی، محمدرضا هدایتی، هومن سیدی و… ایفای نقش کرده ‌اند.

  عکس های بازیگران سریال در چشم باد

  پارسا پیروزفر

  کامبیز دیرباز

  سحر جعفری جوزانی

  لاله اسکندری

  اکبر عبدی

  محمدرضا هدایتی

  رضا شفیعی‌جم

  گلاره عباسی

  فریبا متخصص

  ماه‌چهره خلیلی

  سام درخشانی

  سعید نیکپور

  مصطفی زمانی

  هادی کاظمی

  ارسلان قاسمی

  نیوشا ضیغمی

  فرهاد بشارتی

  طناز طباطبایی

  شهرام قائدی

  محمود پاک نیت

  بیشتر درباره سریال در چشم باد

  دراین سریال ۱۵۰ بازیگر در نقش ‌هاي اصلی ایفای نقش کرده ‌اند. «سعید نیک‌پور» نقش «حسن ایرانی» پدر خانواده را بازی می کند. او از ابتدای سریال در قصه حضور دارد ودر فاز دوم از قصه خارج میشود. ایرانی ۳ پسر و یک دختر دارد کـه نام یکی از پسرها «بیژن» اسـت و نقش وی را «پارسا پیروزفر» بازی می کند.

  «بیژن» خلبان اسـت و پس از ترک نامزدش «ایران نخجوان» با بازی سحر جعفری جوزانی در جنگ جهانی دوم با متفقین می‌جنگد. او پس از جنگ دستگیر و بـه بيرون از کشور تبعید می شود. بیژن زمانی کـه اسیر می شود عشق دوران کودکی خود یعنی لیلی《ستاره صفراوه》 را در ارتش شوروی پیدا می کند و بـه همراه او فرار میکند. بیژن زمان جنگ ایران و عراق بـه ایران می آید.

  منبع مطلب : www.parsnaz.com

  در چشم باد

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  در چشم باد

  پوستر رسمی سریال ژانر ملودرام تاریخی

  نویسنده مسعود جعفری جوزانی

  کارگردان مسعود جعفری جوزانی

  بازیگران پارسا پیروزفر

  کامبیز دیرباز سعید نیک‌پور ستاره صفرآوه محمدرضا هدایتی نیوشا ضیغمی ارسلان قاسمی ماه‌چهره خلیلی لاله اسکندری سحر جعفری جوزانی جهانگیر الماسی رضا شفیعی جم هومن سیدی فریبا متخصص گلاره عباسی طناز طباطبایی سیما تیرانداز مصطفی زمانی سام درخشانی محمود پاک‌نیت اکبر عبدی سعید راد فخرالدین صدیق‌شریف فرخ نعمتی

  سازنده موسیقی متن حسین علیزاده

  آهنگساز حسین علیزاده

  کشور سازنده ایران

  زبان اصلی زبان فارسی

  شمار قسمت‌ها ۴۴ تولید

  تهیه‌کننده‌ها مسعود جعفری جوزانی

  عباس اکبری حبیب‌الله کاسه‌ساز رضا انصاریان

  مکان‌های تولید ایران

  آمریکا (لس آنجلس)

  فیلم‌برداری امیر کریمی

  علیرضا زرین‌دست

  تدوین‌گر مهدی حسینی‌وند

  مدت حدود ۵۰ دقیقه

  تولیدکننده‌ها جوزان فیلم

  Cinema Libre Studio[۱]

  توزیع‌کننده تولید مرکز سیما فیلم

  بودجه حدود ۱۲ میلیارد تومان[۲]

  پخش

  شبکهٔ اصلی شبکه ۱ سیما

  فرمت تصویر پال (576i)

  فرمت صدا استریو

  انتشار اولیه ۵ تیر ۱۳۸۸ –

  ۲۸ خرداد ۱۳۸۹

  یک مجموعهٔ تلویزیونی در ژانر تاریخی حماسی است که تولید آن توسط مرکز سیمافیلم و فیلمبرداری آن از مهرماه سال ۱۳۸۲ در لوکیشنی واقع در شمال ایران آغاز شد و به مدت ۵ سال به طول انجامید و در نهایت در اواخر سال ۱۳۸۷ به پایان رسید.

  دربارهٔ مجموعه[ویرایش]

  مجموعه تلویزیونی به تهیه‌کنندگی مسعود جعفری‌جوزانی و عباس اکبری در ۴۴ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای برای پخش از شبکه اول سیما تهیه و تولید شد. فیلمنامه این سریال که در زمره سریال‌های «الف» سیما به‌شمار می‌رود، توسط «مسعود جعفری جوزانی» در مدت دو سال نوشته شده‌ است.

  سریال تاریخی «در چشم باد»، وقایع سیاسی و اجتماعی سه دوره از تاریخ در سال‌های ۱۳۰۰، ۱۳۲۰ و ۱۳۶۰ را بررسی می‌کند که دوره اول پایان دوره قاجار و دورهٔ پهلوی، دوره دوم جنگ جهانی دوم و دوره سوم یک دوره زمانی خاص در بعد از انقلاب اسلامی ایران را که دوره فتح خرمشهر است، در بر می‌گیرد.

  در این پروژه که «حسین علیزاده» موسیقی آن را ساخته، بازیگرانی چون، پارسا پیروزفر، اکبر عبدی، کامبیز دیرباز، سعید نیک‌پور، سحر جعفری جوزانی، فریبا متخصص، لاله اسکندری، ستاره صفرآوه، رضا شفیعی‌جم، فخرالدین صدیق‌شریف، جهانگیر الماسی، محمود پاک نیت، مصطفی زمانی، محمدرضا هدایتی، هومن سیدی و… ایفای نقش کرده‌اند.

  ساخت این سریال یکی از بزرگترین پروژه‌های سریال‌سازی در تلویزیون است که برای ساخت آن از ۴۸۰ لوکیشن استفاده شده و به بیش از ۱۰ شهرستان و استان دیگر و همچنین به کشور آمریکا سفر شده‌ است.

  مدیریت تیم کارگردانی و برنامه‌ریزی پروژه و دستیار اول کارگردانی بر عهده رضا جعفری جوزانی بوده که فیلم دریاچه ارواح از آثار او می‌باشد.[۳]

  هزینه تولید سریال نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان برآورد شده‌است که جزو پر هزینه‌ترین سریال‌های تلویزیون لقب گرفته‌است.

  خلاصه و اطلاعات داستان[ویرایش]

  «در چشم باد» قصه زندگی خانواده‌ای است که رویدادها و لحظات تلخ و شیرین زندگی‌شان از دوره قیام میرزا کوچک جنگلی تا آزادسازی خرمشهر در آن به تصویر کشیده می‌شود، قصه از زمانی آغاز می‌شود که میرزا کوچک خان جنگلی، در گیلان اعلام جمهوری می‌کند و با این اقدام دوران پر حادثه تاریخ معاصر ایران آغاز می‌شود که سه دوره تاریخ ایران را بازگو می‌کند (قاجار، پهلوی، جمهوری اسلامی)

  پدر خانواده معروف به «ایرانی» از یاران میرزا کوچک خان جنگلی است. پس از کشته شدن میرزا، ایرانی همراه خانواده‌اش به تهران کوچ می‌کند و با دایر کردن یک چاپخانه فعالیت‌های سیاسی‌اش را پی می‌گیرد.

  در این سریال ۱۵۰ بازیگر در نقش‌های اصلی ایفای نقش کرده‌اند. «سعید نیک‌پور» نقش «حسن ایرانی» پدر خانواده را بازی می‌کند. او از ابتدای سریال در قصه حضور دارد و در فاز دوم با مرگ شخصیت ایرانی از قصه خارج می‌شود. ایرانی ۳ پسر و یک دختر دارد که نام یکی از پسرها «بیژن» است و نقش او را «پارسا پیروزفر» بازی می‌کند. «بیژن» خلبان است و پس از ترک نامزدش «ایران نخجوان» با بازی سحر جعفری جوزانی در جنگ جهانی دوم با متفقین می‌جنگد. او پس از جنگ دستگیر و به خارج از کشور تبعید می‌شود.

  بیژن زمانی که اسیر می‌شود عشق دوران کودکی خود یعنی لیلی《ستاره صفراوه》را در ارتش شوروی پیدا می‌کند و به همراه او فرار می‌کند.

  بیژن زمان جنگ ایران و عراق به ایران می‌آید و برای پیدا کردن پسرش مجبور می‌شود به جبهه برود. نقش پسر دیگر ایرانی به نام «نادر» را «کامبیز دیرباز» بازی می‌کند. «نادر» تاجر است و تمایل زیادی به دخالت در ماجراهای سیاسی ندارد. نقش همکار و دوست او را «رضا شفیعی‌جم» بازی می‌کند.

  اسد پسر کوچکتر خانواده «مهدی کاسه ساز» در حمله هوایی متفقین به نیروی دریایی بندر پهلوی به همراه یدالله بایندر کشته می‌شود. فاطمه دختر ایرانی گلاره عباسی با محمود دژگیر محمدرضا هدایتی ازدواج می‌کند.

  تهیه و تولید[ویرایش]

  مجموعه تلویزیونی «در چشم باد» به تهیه‌کنندگی «رضا انصاریان» و با مدیریت تولید «محمود خسروی» و «سید جلال نیایی» آغاز شد و بعد از چند ماه «حبیب‌الله کاسه‌ساز» جایگزین وی شد. پس از ۲ سال تهیه‌کنندگی به «مسعود جعفری‌جوزانی» و «عباس اکبری» واگذار شد.

  کل این اثر حدود ۲۵۰۰ دقیقه زمان دارد که حدود نیمی از آن در زمان تهیه‌کنندگی انصاریان و کاسه‌ساز فیلمبرداری شده و۵۰ درصد بقیه زمان تهیه‌کنندگی جوزانی و اکبری به تصویر کشیده شده‌است.

  فیلمبرداری سریال را «علیرضا زرین‌دست» آغاز کرد، اما او اواخر سال ۸۲ از گروه رفت و «حسن پویا» به مدت یک ماه، جای او را به عنوان مدیر فیلمبرداری گرفت و بعد از آن فیلمبرداری به «امیر کریمی» سپرده شد که او کار را به پایان رساند.

  بازسازی خیابان‌های طالقانی، لاله‌زار و پامنار برای گرفتن سکانسهای مربوط به سال‌های ۶۰ و ۶۱ در محل خود خیابان‌ها بازسازی شد و بازسازی مسجد خرمشهر حدود ۸ ماه طول کشید که این بازسازی هم در خود مسجد اصلی انجام شد. شهرک غزالی لوکیشن اصلی فاز دوم سریال بوده‌است.

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید