این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  زمان تعویض لنت ترمز

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  زمان تعویض لنت ترمز را از این سایت دریافت کنید.

  بهترین زمان تعویض لنت ترمز چه موقع است؟

  زمان تعویض لنت ترمز چزخ های جلو و عقب ماشین باهم متفاوت است لنت ترمز چزخ های جلو زود تر نیاز به تعویض داشته و بین ۲۰ تا ۳۰ هزار کیلومتر کارکرد باید تعویض گردند اما لنت های عقب عمر بیشتری داشته که بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار کیلومترمتغیر می باشد. البته این میزان عمر …

  بهترین زمان تعویض لنت ترمز چه موقع است؟

  شیرین ایرانلو ۰۲ دی ۱۳۹۸|۱۰:۰۰

  زمان تعویض لنت ترمز چزخ های جلو و عقب ماشین باهم متفاوت است لنت ترمز چزخ های جلو زود تر نیاز به تعویض داشته و بین ۲۰ تا ۳۰ هزار کیلومتر کارکرد باید تعویض گردند اما لنت های عقب عمر بیشتری داشته که بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار کیلومترمتغیر می باشد.

  البته این میزان عمر مفید بستگی به نوع لنت ترمز و همچنین نحوه رانندگی نیز دارد و ممکن است زمان تعویض لنت ترمز را سریع تر کرده و یا به تعویق بیندازد.

  آنچه باید در مورد زمان تعویض لنت گفت

  زمان تعویض لنت ترمز قابل پیش بینی هست اما نمی توان آن را دقیقا تعیین کرد در حقیقت کوتاه بودن عمر لنت ترمز یا بلند بودن عمر آن مستقیما به نوع رانندگی شما و مسیر هایی که با خودروی خود طی میکنید بستگی دارد.

  اگر بخواهم بیشتر باز کنم این موضوع رو اگر شما بیشتر در جاده های کوهستانی رانندگی میکنید یا سفر های شما درون شهری باشد نسبت به راننده ای که جاده های صاف و هموار را رانندگی میکند وکمتر سفرهای درون شهری دارد به دلیل زدن ترمز های مکرر درون شهر یا جاده، استهلاک مضاعف روی لنت های ترمز شما وارد میشود و زودتر به تعمیرگاه مراجعه خواهید کرد جهت تعویض لنت ترمز خود یا اگر از جمله رانندگانی هستنید که پرشتاب و سریع در جاده ها رانندگی می کنید، ترمز گیری در سرعت های بالا فشار بیشتری روی لنت های ترمز شما وارد می شود در نتیجه لنت ترمز شما زودتر از حالت معمول نیاز به تعویض دارد.

  در حقیقت عمر لنت ترمز شما کاهش می یابد در کل رابطه ی مستقیمی بین چگونگی استفاده از خودرو و عمر لنت ترمز وجود دارد. در این میان موارد دیگری هم وجود دارد که بر کوتاه بودن یا بلند بودن عمر لنت ترمز خودرو تاثیرگذار است. به عنوان مثال:

  مسافتی که به طور متوسط و روزانه توسط خودروی سواری خود طی می‌کنید طولانی‌تر باشد لنت ترمز خودروی شما نیز زودتر فرسوده می‌شود و میانگین زمان تعویض لنت ترمز کاهش می‌یابد.

  تعداد سرنشینان یک خودور بر زمان تعویض لنت ترمز یا بهتر بگم در کاهش عمر لنت ترمز موثر است به این دلیل که وقتی تعداد سرنشینان خودرور بیشتر باشد آن خودرو از وزن بیشتری برخوردار بوده و به همان نسبت فشار بیشتری هم بر لنت ترمز آن به هنگام ترمز گیری وارد می شود بنابراین زمان تعویض لنت ترمز کوتاه تر و عمر آن کاهش می یابد پس بهتر که تعداد سرنشیان خودرو کمتر باشد تا عمر لنت ترمز بیشتر شود.

  از دیگر عوامل تاثیرگذار در افزایش یا کاهش زمان تعویض لنت ترمز یک خودروی سواری کیفیت و نوع لنت ترمزی است که در آن خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد که در مورد این موضوع در مقاله بعدی به طور مفصل توضیح خواهم داد.

  مهمترین نشانه ها در زمان تعویض لنت ترمز:

  بصورت خلاصه مهم ترین عواملی که روی زمان تعویض لنت ترمز تاثیر می گذارد شامل موارد زیر هستند

  ۱. جنس لنت ترمز

  ۲. در چه مسیرهایی رانندگی می‌کنید؟

  ۳. چند سرنشین یا بار دارید؟

  ۴. مسافتی که طی می‌کنید چقدر است؟

  ۵. لرزش پدال

  هشدار: بی توجهی به موارد فنی خودرو بخصوص نادیده گرفتن زمان تعویض لنت ترمز می تواند حتی در صورت عدم بروز حادثه باعث خسارات به اجزای دیگر سیستم ترمز خودرو شود.

  حال سراغ نشانه‌هایی می رویم که خبر از فرسوده شدن این قطعه از خودرو می‌دهد. در واقع با دانستن این نشانه‌ها می‌توان از فرا رسیدن زمان تعویض لنت ترمز آگاه شد.

  ۱. لرزش پدال ترمز اولین نشانه به پایان رسیدن عمر لنت ترمز

  در هنگام رانندگی برای ترمز گیری باید پدال ترمز را فشار دهید ، ممکن است به هنگام فشردن پدال، پدال ترمز شروع به لرزیدن کند که این لرزش خطر تمام شدن لنت ترمز و زمان تعویض ترمز را گوشزد می کند در واقع نشانه ی این است که لنت ترمز خودروی شما مستهلک شده است و باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن با نمونه‌ای جدید جایگزین گردد.

  ۲. نامیزان شدن فرمان خودرو

  از تنظیم خارج شدن فرمان خودرومی‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله این دلایل فرسوده شدن لنت ترمز است. بنابراین هنگامی که پدال ترمز را فشار می دهید و فرمان خودرو به سمت خاصی متمایل شد و همواره به آن سمت کشش داشت به طور قطع نشانه وجود مشکل در لنت ترمز نیست. اما بهتر است به هنگام مواجه شدن با این مشکل پیش از انجام هر کاری از سلامت لنت ترمز خود مطمئن شوید.

  ۳ – شنیدن سر و صدا و سوت مکرر از چرخ خودرو

  به هنگام رانندگی با خودروی خود ممکن است سرو صدا های غیر عادی و سوت کشیدن های مکرر از ناحیه ی چرخ به گوش تان برسد که این سرو صدا ناشی از به پایان رسیدن زمان مصرف لنت های ترمز است و اگر لنت های ترمز هرچه سریعتر تعویض نکنید باعث آسیب رسیدن به دیسک های چرخ خودور شما میشود.

  حال اگر نسبت به این موضوع کم توجهی بشه خسارت های مالی زیادی را در پی خواهد داشت چون در سیستم ترمز برخورد آهن با اهن را خواهیم داشت یعنی لنت تمام شده و آهن با لنت لا دیسک تماس مستقیم دارد ونشان از این دارد که دیسک چرخ شما از حالت صاف و صیقلی خود خارج شده و روی دیسک خط انداخته است.

  خط و خش ایجاد شده روی دیسک سبب می شود زمانی که شما لنت قدیمی را با لنت جدید جایگزین کردید لنت جدید خودرو شما در مدت زمان خیلی کوتاهی به اتمام برسد!به خاطر اسیب هایی که به دیسک وارد شده.

  ۴. فعال شدن چراغ هشدار دهنده

  چراغ هشدار لنت به دلایل مختلفی روشن می شود که البته سرنخ همه آنها در سیستم ترمز خودرو شماست. عمده ترین دلایل روشن شدن چراغ هشدار ترمز میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  منبع مطلب : afluxury.com

  زمان تعویض لنت ترمز

  زمان تعویض لنت ترمز از جمله مهم ترین قطعاتی بوده که در سیستم ترمز خودرو وظیفه ایجاد اصطکاک در چرخ ها و در نهایت توقف خودرو را دارد.

  زمان تعویض لنت ترمز

  وب گردی ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ ۱۳:۰۷ ۳۷۶۳۴۹۹

  زمان تعویض لنت ترمز از جمله مهم ترین قطعاتی بوده که در سیستم ترمز خودرو وظیفه ایجاد اصطکاک در چرخ ها و در نهایت توقف خودرو را دارد.

  برای آشنایی با انواع لوازم یدکی خودرو و همچنین تفاوت های آن ها با یکدیگر توصیه می شود تا انتهای در مقاله لنت ترمز (brake pad ) با ما باشید. علاوه بر آن در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوعاتی از قبیل اجزای زمان تعویض لنت ترمز و نحوه عملکرد سیستم ترمز خودرو، ویژگی های بهترین انواع لنت ترمز ملت یدک، نحوه افزایش طول عمر لنت ترمز و همچنین خرید اینترنتی لنت ترمز اورجینال صحبت کنیم.

  معرفی انواع لنت ترمز و تفاوت آن ها با یکدیگر

  زمان تعویض لنت ترمز از جمله مهم ترین قطعاتی بوده که در سیستم ترمز خودرو وظیفه ایجاد اصطکاک در چرخ ها و در نهایت توقف خودرو را دارد. با پیشرفت تکنولوژی مدل های جدیدتر و مقاوم تری از انواع لنت توسط شرکت ها تولید و وارد بازار شد. زمان تعویض لنت ترمز البته روز به روز نیز شاهد تغییرات و تحولات گسترده ای در نوع طراحی و ساختار لنت های ترمز هستیم که این همگی این تغییرات و تحولات برای افزایش کارایی و ضریب ایمنی سیستم ترمز خودرو ها انجام می شود.

  به طور کلی لنت ها به دو دسته لنت های دیسکی و لنت های کفشکی تقسیم می شوند که البته دسته دوم یعنی لنت های کفشکی دیگر در صنعت خودرو کاربرد آنچنانی نداشته و منسوخ شده اند. زمان تعویض لنت ترمز کفشکی را در حال حاضر می توان تنها در پیکان های قدیمی یا ۲۰۶ های قدیمی تیپ دو مشاهده کرد. در خودرو های قدیمی به جای دیسک چرخ، کاسه چرخ وجود داشت و لنت های کفشکی مناسب کاسه چرخ بودند. اما در حال حاضر دیسک چرخ جایگزین کاسه چرخ در انواع خودرو ها شده و از انواع لنت های دیسکی استفاده می شود.

  زمان تعویض لنت ترمز دیسکی از نظر جنس و مواد اولیه ی تشکیل دهنده به انواع مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از:

  ⦁ لنت ترمز فلزی

  ⦁ لنت ترمز نیمه فلزی

  ⦁ لنت ترمز سرامیکی ⦁ لنت ترمز ارگانیک

  لنت ترمز

  لنت ترمز فلزی

  لنت ترمز فلزی یا زینتری دارای گیرایی بسیار خوبی است اما در هنگام ترمز گرفتن صدای زیادی را منتشر می کند. لازم به ذکر است که عملکرد این لنت ها در شرایط جوی مختلف به خصوص آب و هوای بسیار خشک و همچنین آب و هوای مرطوب دچار تغییر می شوند. بهترین عملکرد لنت های فلزی زمانی است که گرم شوند که البته اگر این گرما بیش از حد باشد، زمان تعویض لنت ترمز باعث افت عملکرد آن ها خواهد شد.

  بیشترین کاربرد لنت های فلزی برای خودرو های مسابقه ای و همچنین موتور سنگین می باشد تا بتوان سرعت خودرو یا موتور را به صورت غیر منتظره و با شدت بالا کاهش داد. زمان تعویض لنت ترمز لازم به ذکر است که این لنت ها در اثر اصطکاکی با دیسک چرخ ایجاد می کنند، باعث انتشار مواد سمی خواهند شد. از دیگر معایب این لنت ها می توان به ساییده شدن دیسک چرخ و کاهش طول عمر آن اشاره کرد. امروزه در موارد بسیار کم و نادر و تنها در برخی از کشور ها از لنت های زینتری یا فلزی استفاده می شود.

  لنت ترمز

  لنت ترمز نیمه فلزی

  لنت های نیمه فلزی یا زینتری از ترکیب عناصر فلزی و مواد سایشی تولید شده و بیشترین کاربرد آن ها نیز برای خودرو های جاده ای است. از مهم ترین ویژگی های این لنت ها می توان به انتقال حرارتی بالا، زمان تعویض لنت ترمز طول عمر بالا و همچنین قیمت مناسب نسبت به انواع لنت ترمز های سرامیکی اشاره کرد. بهترین عملکرد این لنت ها همانند لنت های فلزی زمانی است گرم شده باشند. از نظر گیرایی این لنت ها وضعیت خوبی دارند اما پس از مدتی باعث ایجاد صدا در هنگام ترمز گرفتن می شوند. لنت های نیمه فلزی نیز همانند لنت های فلزی امروزه رایج نبوده و کاربرد بسیار کمی دارند.

  زمان تعویض لنت ترمز

  لنت ترمز ارگانیک

  لنت ترمز های ارگانیک کاملا متناسب با محیط زیست تولید شده و متریال بکار رفته در تولید این نوع لنت ها کاملا از دل طبیعت بوده و هیچ آسیبی نیز به محیط زیست وارد نمی کنند.

  از مهم ترین ویژگی های این زمان تعویض لنت ترمز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  ⦁ عدم آسیب رسانی به محیط زیست

  ⦁ برخورداری از کمترین صدا

  ⦁ برخورداری از گیرایی بسیار عالی

  ⦁ برخورداری از ساختار بسیار نرم

  در کنار این ویژگی ها و مزایا، لنت های ارگانیک دارای یک عیب بسیار بزرگ هستند و آن هم عمر بسیار کوتاه آن ها می باشد. دلیل این موضوع نیز ساختار نرم و گیرایی بسیار بالای آن ها است و لازم است در بازه های زمانی کوتاه تعویض شوند. زمان تعویض لنت ترمز برای خودروهایی که رفت و آمد بسیار زیادی در داخل شهر دارند، استفاده از این لنت ها به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا در زمان کوتاهی عملکرد آن ها افت کرده و باید تعویض شوند.

  زمان تعویض لنت ترمز

  لنت ترمز سرامیکی

  لنت های سرامیکی به عنوان آخرین نسل از لنت ترمز ها به شمار می آیند که با پیشرفت تکنولوژی توسط بزرگترین قطعه سازان جهان و با استفاده از مواد سرامیکی و همچنین مواد طبیعی تولید شد. از مهم ترین مزایا و ویژگی های این لنت ها نیز می توان موارد زیر را نام برد:

  ⦁ عدم برخورداری از مواد سمی

  ⦁ عدم آسیب رسانی به محیط زیست

  ⦁ برخورداری از گیرایی و ضریب ایمنی بسیار بالا

  ⦁ برخورداری از طول عمر بسیار بالا

  ⦁ عدم ایجاد صدای بسیار زیاد

  ⦁ سازگار با انواع شرایط جوی و عدم تغییر یا افت عملکرد در شرایط جوی مختلف

  منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید