این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  زمان شرف الشمس 1401

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  زمان شرف الشمس 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  زمان شروع شرف شمس 1401

  زمان دقیق شرف شمس در سال 1400 چه زمانی است

  زمان شروع شرف شمس 1401

   زومان شروع وخاتمه شرف شمس 1401

  طبق تقویم نجومی علم نجوم برای سال 1401 تدوین و استخراج شده زمان  دقیق شروع شرف شمس سال 1401ساعت  ساعت 5 و 14 دقیقه و12 ثانیه جمعه 19 فروردین مطابق با ششم ماه رمضان المبارک 1443 قمری و پایان شرف الشمس روز شنبه 20 فروردین ساعت 5 و 12 دقیقه و58 ثانیه صبح روز شنبه هفتم رمضان 1443 خواهد بود

  مطالب مرتبط: ▼ زمان

  انگشتر مرانه شرف شمس 1401

  زمان دقیق حکاکی شرف شمس 1401

  انگشتر شرف شمس اصل مردانه 1401

  انگشتر مردانه نقره شرف الشمس 1401

  انگشتر شرف الشمس مردانه1401

  زمان دقیق شروع شرف الشمس سال 1401 وتحویل سال 1401

  خرید انگشتر عقیق زرد شرف شمس 1400

  انگشتر شرف شمس نقره 1401

  زمان شرف شمس 1401

  زمان حکاکی شرف شمس 1401

  مشاهده همه مطالب

  زمان

  ▼ دقیق

  زمان دقیق حکاکی شرف شمس 1401

  زمان دقیق شروع شرف الشمس سال 1401 وتحویل سال 1401

  مشاهده همه مطالب

  دقیق

  ▼ شرف

  تسبیح اصل شرف الشمس 1401

  تسبیح شرف الشمس 1401

  دستبند شرف شمس 1401

  دستبند شرف شمس 1401

  دستبند شرف شمس 1401

  دستبند شرف شمس 1400

  آویز عقیق شرف الشمس 1401

  مدال شرف شمس 1401

  شرف الشمس 1401

  آویز شرف شمس 1401

  سنگ شرف الشمس 1401

  آویز شرف شمس 1401

  آویز سنگ شرف الشمس 1401

  انگشترشرف الشمس 1401 مردانه

  انگشترشرف الشمس 1401 مردانه

  انگشترشرف الشمس 1401 مردانه

  انگشترشرف الشمس 1401 مردانه

  انگشترشرف الشمس 1401 مردانه

  منبع : www.sharafshams.ir

  زمان دقیق شرف الشمس سال 1401 + ساعت شروع و پایان روز شرف شمس 1401

  در این مطلب از صفحه اقتصاد، توضیحاتی درباره زمان دقیق شرف الشمس سال ۱۴۰۱ بر اساس تقویم نجومی خواهیم داشت! با ما همراه باشید.

  تقویم

  زمان دقیق شرف الشمس سال ۱۴۰۱ + ساعت شروع و پایان روز شرف شمس ۱۴۰۱

  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱

  در این مطلب از صفحه اقتصاد، توضیحاتی درباره زمان دقیق شرف الشمس سال ۱۴۰۱ بر اساس تقویم نجومی خواهیم داشت! با ما همراه باشید.

  ساعت دقیق شروع روز شرف الشمس ۱۴۰۱ به افق تهران ساعت ۲۰ و ۴۳ دقیقه جمعه ۱۹ فروردین و پایان شرف الشمس روز شنبه ۲۰ فروردین ساعت ۲۱ و ۹ دقیقه می‌باشد.

  آیا میدانید روز شرف الشمس چه روزی است؟ زمان دقیق و تاریخ شرف الشمس ۱۴۰۱ چه روز و ساعتی است؟ در صورتی که نگین شرف الشمسی که خریداری می‌کنید در زمان مقرر در روز شرف الشمس حکاکی نشده باشد اعتبار ندارد و خواصی برای آن وجود ندارد. محدود بودن زمان نوشتن دعای شرف الشمس اهمیت دانستن زمان دقیق شرف الشمس ۱۴۰۱ و هر سال دیگری را دو چندان می‌کند. به عبارتی تمام نگین های شرف الشمسی که در طول سال مورد استفاده قرار می‌گیرند باید در زمان محدود و تعیین شده در روز شرف الشمس ۱۴۰۱ که به وسیله تقویم نجومی تعیین می‌گردد حکاکی شوند؛ در صورت ندانستن ساعت شرف الشمس ۱۴۰۱ و روز دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ ممکن است نگین های نامعتبری که در بازار به فروش می‌روند به عنوان نگین معتبر به شما فروخته شود (هرچند این اتفاق بسیار کم می‌افتد) از همین رو این سوال برای بسیاری از افراد پیش می‌آید که روز شرف الشمس چه روزی است و ساعات دقیق آن کدام است؟ نوشتن این دعا دارای آداب و نماز مخصوص خود است.

  ساعت و روز دقیق شرف الشمس سال ۱۴۰۱ چه زمانی است؟

  چندین تقویم نجومی وجود دارد که به کمک آن میتوان فهمید که روز شرف الشمس چه روزی است و بهترین ساعت شرف الشمس ۱۴۰۱ چه زمانی است. از معتبرترین آن‌ها استخراج شده توسط دانشمند معظم آقای مصطفی گلپایگانی کارشناس ارشد نجوم و همکار استاد منصور نجومی ابن مرحوم منجم باشی شیرازی می‌باشد. بنابراین این تقویم نجومی:

  ساعت دقیق شروع روز شرف الشمس ۱۴۰۱ به افق تهران ساعت ۲۰ و ۴۳ دقیقه جمعه ۱۹ فروردین و پایان شرف الشمس روز شنبه ۲۰ فروردین ساعت ۲۱ و ۹ دقیقه می‌باشد.

  این بدین معناست که تنها حکاکی هایی در سال ۱۴۰۱ اعتبار دارند که فقط در این زمان حکاکی شده‌باشند و در صورتی که حکاکی در زمان نوشتن شرف شمس خارج از ساعت شرف الشمس ۱۴۰۱ انجام شوند فاقد اعتبار است. (در سال گذشته یعنی سال ۱۴۰۰ روز ساعت شرف الشمس مصادف با ساعت ۱۴ و ۵۳ دقیقه پنج شنبه ۱۹ فروردین و پایان ساعت شرف شمس روز جمعه ۲۰ فروردین ساعت ۱۵ و ۲۰ دقیقه بود و در سال قبل تر یعنی سال ۱۳۹۹ روز شمس الشموس مصادف با ساعت ۱۳ و ۲۳ دقیقه سه شنبه ۱۹ فروردین و پایان شرف الشمس روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ساعت ۱۳ و ۴۹ دقیقه بود.)

  فروشگاه اینترنتی شرف آنلاین حکاکی های مزبور را صرفا براساس تقویم‌های نجومی معتبر و در ساعات مقرر انجام می‌دهد. روز شرف الشمس ۱۴۰۱ مصادف با ساعات پر برکت ماه مبارک رمضان و شب و روز جمعه شده که به امید خدا با میمنت و مبارکی همراه است. در ادامه بیشتر درباره‌ی تقویم نجومی بحث خواهیم کرد.

  شرف الشمس سال ۱۴۰۱

  چگونه با استفاده از تقویم نجومی روز شرف الشمس ۱۴۰۱ تعیین شده‌است؟

  تقویم نجومی، تقویمی (calendar) است که بجز اطلاعات یک تقویم معمولی، دارای اطلاعات کاربردی برای اخترشناسان است. با استفاده از اطلاعات تقویم نجومی می‌توان برای هر روز از سال، مکان سیارات، ماه، خورشید و ستاره‌های درخشان تر را مشخص کرد و کمک میکند که بفهمیم روز شرف الشمس چه روزی است و ساعت شرف الشمس 1401 چه موقعی است؛ به عنوان مثال می‌توان برای تعیین روز شرف الشمس سال 1401 اطلاعات مربوط به ورود شمس به موضع شرف سال 1401 و خروج آن از این موضع را از این گونه تقویم‌ها استخراج کرد. یک تقویم نجومی می‌تواند حاوی اطلاعاتی درباره طلوع و غروب آفتاب و یا جزئیات خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی باشد که باعث فهمیدن بهترین زمان نوشتن شرف شمس نیز خواهد شد. همچنین تقویم نجومی اطلاعات مفیدی درباره‌ی زمان جذر و مد نیز در اختیار می‌گذارد. اطلاعات ورود و خروج خورشید به موضع دعای شرف شمس 1401 از تقویم نجومی سال 1401 گردآوری شده توسط آقای مصطفی گلپایگانی استخراج شده‌است.

  شرف الشمس سال ۱۴۰۱

  درباره‌ی این تقویم نجومی میتوان گفت:

  ۱- این تقویم، منطبق با تقویم رسمی کشور است که هرساله توسط دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور منتشر می‌شود.

  2- محاسبات نجومی این تقویم، عمدتا با نرم افزار Stellariu0.15.0 که یک نرم افزار متن باز است انجام شده‌است.

  ۳- متاسفانه در سال‌های اخیر بعضی منجمان بدون اطلاع از مبانی اولیه تقویم، دست به استخراج تقویم‌های نجومی و تعیین روز حکاکی دعای شرف شمس ۱۴۰۱  زده‌اند. یکی از مهمترین معضلات ایشان در مطالع سیارات و موقعیت ماه و خورشید است؛ عمدتا ایشان متوجه تفاوت بین صورت و بروج نیستند و به همین خاطر محاسباتشان بر مبنای صورت های فلکی است و نه بروج، اما همان گونه که نصیرالدین طوسی در رساله‌ی معینیه به صراحت اشاره کرده‌است، در احکام مراد بروج هستند و نه صورت.

  ۴- محاسبات مربوط به موقعیت ماه، موقعیت سیارات و خورشید که شامل محاسبات مربوط به روز و ساعت حکاکی دعای شرف شمس ۱۴۰۱ نیز می‌شود در این تقویم بر مبنای بروج انجام شده‌است.

  ستاره شناسان به چه روزی روز شرف الشمس می‌گویند؟

  آیا میدانید از نظر منجمان روش تشخیص روز شرف شمس چیست؟ بر مبنای علم اخترشناسی سیارات موجود هفتگانه (بر طبق این علم خورشید هم جزو سیارات محسوب می‌شود) هر کدام در جایگاهی از دایره البروج به نهایت قدرتشان می‌رسند که به این حالت موضع شرف آن سیاره نیز گفته می‌شود. اوج قدرت برای خورشید در میان سیارات هفتگانه در برج حمل روی می‌دهد. بر مبنای ستاره شناسی اسلامی اوج قدرت خورشید در برج حمل در ۱۹ درجه اتفاق می‌افتد که این زمان در گذشته معادل ۱۹ فروردین بوده‌است و این زمان دقیق شرف الشمس و به اصطلاح همان ساعت حکاکی دعای شرف شمس است. این روز زمان دقیق شرف الشمس برای ذخیره سازی انرژی خورشید در شی ای است. این انرژی برای سلامت و ثروتمند شدن و موفق یودن مفید است و با ذخیره کردن آن می‌توان آن را در تمام مدت سال به همراه داشت.

  منبع : safheeghtesad.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید