این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  زیباترین وصیت نامه شهید دفاع مقدس

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  زیباترین وصیت نامه شهید دفاع مقدس را از این سایت دریافت کنید.

  فرازهایی از وصیت نامه شهدا

  وصیت نامه شهدا،وصیت نامه شهدا در مورد حجاب،فرازی از وصیت نامه شهدا،خلاصه وصیت نامه شهدا،وصیت نامه شهدا 8 سال دفاع مقدس,وصیت نامه شهدا از حجاب،وصیت نامه شهدا به مردم،اخلاص در وصیت نامه شهدا،خاطرات و وصیت نامه شهدا,برگزیده وصیت نامه شهدا،وصیت نامه شهدا درباره نماز

  فرازهایی از وصیت نامه شهدا

  وصیت نامه شهدا

  انسانی که با انقلاب اسلامی دگرگون شده بود، در جنگ تحمیلی به بلوغ رسید و دارای یک جهان بینی شد و این جهان بینی بیش از همه در دست نوشته ها و وصیت نامه شهدا متبلور شده است.

  بخشی از وصیت نامه شهدا

  سرپوش مذهبی - وصیت نامه شهدا از بابت پرداختن به جزئیات حضور نیروها در یک عملیات، حال و هوایشان، راز و نیاز ها و وداع در لحظات آخر جالب توجه است.

  ۱. وصیت نامه شهید مصطفی چمران: خوش دارم هیچ‏کس مرا نشناسد

  خوش دارم هیچ‏کس مرا نشناسد، هیچ‏کس از غم‏ها و دردهایم آگاهی نداشته باشد، هیچ‏کس از راز و نیازهای شبانه‏ ام نفهمد، هیچ‏کس اشک‏های سوزانم را در نیمه‏ های شب نبیند، هیچ‏کس به من محبت نکند، هیچ‏کس به من توجه نکند، جز خدا کسی را نداشته باشم، جز خدا با کسی راز و نیاز نکنم، جز خدا انیسی نداشته باشم، جز خدا به کسی پناه نبرم

  ۲. قسمتی از وصیت نامه شهید سرلشکر خلبان عباس بابایی

  همسرم! راه خدا را انتخاب کن که جز این راه دیگری برای خوشبختی وجود ندارد.

  ملیحه جان همانطوری که میدانی احترام مادر واجب است. چنانچه انسان کوچکترین ناراحتی داشته باشد نخستین کسی که سخت ناراحت می شود مادراست که همیشه به فکر فرزند یعنی جگرگوشه اش می باشد.

  ۳. وصیت نامه شهید «حاج محمد ابراهیم همت»

  شهید همت در دومین وصیت نامه بجامانده از خود نوشته است:خویشتن را در قفس محبوس می بینم و می خواهم از قفس به در آیم. سیمهای خاردار مانعند. من از دنیای ظاهر فریب مادیات و همه آنچه كه از خدا بازم می دارد متنفرم.

  ۴. وصیت نامه شهید مجید پازوكی

  " درود بر امام امت، نایب بر حق امام زمان (عج) حضرت امام خمینی كه هرچه داریم از وجود با بركت ایشان است كه اسلام و امت اسلامی را پس از هزاروچهارصدسال مجدداً زنده نمود. قدر امام را بدانید و خالصانه پیروش باشید، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی امانت الهی هستند وظیفة همه ما پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن است. صلاح دنیا و آخرت ما در پیروی از ولایت فقیه می باشد. فعالانه در مسائل انقلاب و اجتماع شركت نمایید. حضور گسترده و آگاهانة مردم ضامن انقلاب و اصول آن است. در نماز جمعه شركت كنید و شعائراسلام را زنده تر كنید".

  اخلاص در وصیت نامه شهدا

  ۵. وصیت نامه شهید مهدی باکری

  یا روح الله و شما ای پیروان صادق یا شهیدان

  خدایا چطور وصیتنامه بنویسم در حالیکه سراپا گناه و معصیت و نافرمانی ام. گرچه از رحمت و آمرزش تو ناامید نیستم ولی ترسم از این است که نیامرزیده از دنیا بروم. می ترسم رفتنم خالص نباشد و پذیرفته درگاهت نشوم. یا رب العفو، خدایا نمیرم در حالی از ما راضی نباشی. ای وای که سیه روز خواهم بود. خدایا چه قدر دوستداشتنی و پرستیدنی هستی! هیهات که نفهمیدم. یا اباعبدالله شفاعت! آه چه قدر لذتبخش است انسان آماده باشد برای دیدار ربش، و چه کنم که تهیدستم، خدایا تو قبولم کن.

  سلام بر روح خدا، نجات بخش ما از عصر حاضر، عصر ظلم وستم، عصر کفر و الحاد، عصر مظلومیت اسلام و پیروان واقعی اش. عزیزانم شبانه روز باید شکرگزار خدا باشیم که سرباز راستین صادق این نعمت شویم و باید خطر وسوسه های درونی و دنیافریبی را شناخته و بر حذر باشیم که صدق نیت و خلوص در عمل، تنها چاره ساز است.

  ای عاشقان اباعبدالله، بایستی شهادت را در آغوش گرفت، گونه ها بایستی از شوقش سرخ شود و ضربان قلب تندتر بزند. بایستی محتوای فرامین امام را درک و عمل کنیم تا بلکه قدری از تکلیف خود را در شکر گزاری به جا آورده باشیم.

  وصیت به مادرم و خواهران و برادرانم و اهل فامیل: بدانید اسلام تنها راه نجات و سعادت ماست، همیشه به یاد خدا باشید و فرامین خدا را عمل کنید، پشتیبان و از ته قلب مقلد امام باشید، اهمیّت زیاد به دعاها و مجالس یاد اباعبدالله و شهدا بدهید که راه سعادت و توشه آخرت است. پیوسته تربیت حسینی و زینبی بیابید و رسالت آن ها را رسالت خود بدانید و فرزندان خود را نیز همانگونه تربیت کنید تا سربازانی با ایمان و عاشق شهادت و علمدارانی صالح وارث حضرت ابوالفضل برای اسلام ببار آیند. از تمامی افرادی که از من رنجیده اند و حقی بر گردن من دارند طلب بخشش دارم و امید دارم خداوند مرا با گناهان بسیار بیامرزد. خدایا مرا پاکیزه بپذیر.

  ۶. وصیت نامه شهید مرتضی آوینی

  زندگی زیباست، ولی شهادت از آن زیباتر است؛ سلامت تن زیباست، ولی پرنده ی عشق، تن را قفسی می بیند که در باغ نهاده باشند.

  مگر نه آنکه گردن ها را باریک آفریده اند، تا در مقتل کربلای عشق، آسان‌تر بریده شوند. و مگر نه آن که از پسر آدم، عهدی ازلی ستانده اند که حسین را از سر خویش، بیشتر دوست داشته باشد و مگر نه آن که خانه تن، راه فرسودگی می پیماید تا خانه روح، آباد شود و مگر این عاشق بیقرار را بر این سفینه سرگردان آسمانی، که کره ی زمین باشد، برای ماندن در اصطبل خواب و خور آفریده اند و مگر از درون این خاک، اگر نردبانی به آسمان نباشد، جز کرم هایی فربه و تن پرور برمی آید.

  ای شهید، ای آن که بر کرانه ی ازلی و ابدی وجود بر نشسته ای، دستی برار و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را هم، از این منجلاب بیرون کش".

  وصیت نامه شهدا ۸ سال دفاع مقدس

  ۷. وصیت نامه شهید محمدعلی رجایی رئیس جمهور 

  بسم الله الرحمن الرحیم

  محمدعلی رجائی مقلد امام و فرزند ملت به عهد و پیمانی كه با خدای خود بسته بود وفا كرد و به كاروان شهدای اسلام و انقلاب اسلامی پیوست. «وَاوَفُوا بِعَهْدِ اَللَّهِ اِذا عَاهَدْتُمْ» رجایی این سرباز اسلام و انقلاب كه طعم فقر و محرومیت را چشیده بود و هنوز نقش آثار داغ و شكنجه زندان های منحوس پهلوی از پیكر وی محو نشده بود، در مبارزه بی امان خود علیه ظلم و جور و استكبار، علیه شرك و كفر و الحاد تا پای جان ایستاد و با خون خود، نهال انقلاب اسلامی ایران را آبیاری كرد و به خدا پیوست. اینك ای امت شهیدپرور و انقلابی ایران، فرزند شما محمدعلی رجایی، كه شما با رأی قاطع خود او را به ریاست جمهوری اسلامی ایران برگزیده و با انتخاب او به ریاست جمهوری به جریانات انحرافی و سازش كارانه خط بطلان كشیدید در راه انجام وظیفه ای كه به عهده او گذاشته بودید شهید شد.

  منبع مطلب : www.sarpoosh.com

  وصيت نامه هاي شهدا

  وصيت نامه هاي شهدا ارائه فراز هايي از وصيت نامه هاي شهداي دوران باشكوه دفاع مقدس

  وصيت نامه هاي شهدا

  ارائه فراز هايي از وصيت نامه هاي شهداي دوران باشكوه دفاع مقدس

  وصيت نامه هاي شهدا ارائه فراز هايي از وصيت نامه هاي شهداي دوران باشكوه دفاع مقدس مروری بر وصیت‌نامه شهید «عابدی»

  شهید کیومرث عابدی در قسمتی از وصیت‌نامه خود آورده است: «به برادرم فرامرز که با این صدامیان می‌جنگد بگویید تا آخرین قطره خون که دارید با این یزیدیان بجنگید تا اسلام را زنده نگاه دارید.»

  ادامه نوشته

  + نوشته شده در شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت 12:34 توسط روزبه قمصری  | نظر بدهيد

  وصيت نامه شهيد ناصر بختياري

  ...من خودم را لايق نميدانم كه در جواب نداي هل من ناصر ينصرني به امام كبيرمان لبيك بگويم... ولي از امام (ره) مي خواهم كه مرا دعا كند تا بلكه نزد خداوند مورد قبول واقع شوم و به درجه اي كه در نهايت شهادت است برسم.

  ...خدايا شكر مي كنم كه مرا آزاد آفريدي تا آزاد فكر كنم تا بتوانم بندگيت را به جاي آورم.

  خدايا! شكر تو را كه مرا پاسدار انقلاب خميني ات قرار دادي تا اينكه بتوانم خونم را فداي حسينت بكنم.

  خدايا! شكر تو را كه مرا از اين نعمت انقلاب سرخ خميني برخوردار نمودي و به آن درجه اي رساندي كه لياقتش را نداشتم. ...آگاه باشيد كه در اين برهه از زمان مسئوليت سنگيني بر دوش داريد.

  شما پاسدار خون هاي ريخته شده براي اسلام عزيز هستيد و بايد شما عزيزان پيام خون شهيدان و شعار آنها را با كار و كوشش در راه خدا به جهانيان صادر نمائيد، و ثابت كنيد كه مي توانيم در پناه اسلام غير وابسته به ابرقدرت ها باشيم و به شعار بهشتي مظلوم و ديگر شهدا تحقق بخشيم و نداي مظلومانه امتمان را به گوش تمام مستضعفان جهان برسانيم تا اينكه لرزه بر اندام پوسيده مستكبران داخلي و خارجي بيندازيم...

  و مستضعفين خود تصميم بگيرند و حاكم روي زمين باشند همانطوريكه كه خداوند به بندگانش وعده داده است:

  "و نريد ان نمن علي الذين استضعفوا في الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثين..."

  تا اينكه مقدمه اي براي ظهور مهدي (عج) و افراشته شدن پرچم لااله الاالله در جهان باشد.

  + نوشته شده در سه شنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت 14:5 توسط روزبه قمصری  | يک نظر

  طرح/ «مقصد ما آزادی قدس است»

  اداره‌‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، طرح «مقصد ما آزادی قدس است» برگرفته از وصیت‌نامه شهید «علی‌اکبر عبداللهی» از شهدای استان خراسان رضوی را منتشر کرد.

  + نوشته شده در چهارشنبه بیست و ششم آبان ۱۴۰۰ ساعت 15:42 توسط روزبه قمصری  | يک نظر

  متن وصیت‌نامه‌ شهید «محمود اخلاقی»

  متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  «انما الحیوه عقیده و الجهاد

  زندگی عقیده و جهاد است. امام حسین (ع)

  پدرم و مادرم شرمنده هستم از اینکه نتوانسته‌ام زحماتی را که درباره من متحمل شدید حتی گوشه‌ای از آن‌ها را جبران کنم امیدوارم که بر من ببخشایید و حتماً برایم دعا کنید؛ و چنانچه خواهران و برادرانی بر اینجانب حقی دارند به خانواده‌ام مراجعه کنند تا آن‌ها در این مورد اقدام کنند.

  محمود اخلاقی

  + نوشته شده در دوشنبه هشتم مهر ۱۳۹۸ ساعت 18:33 توسط روزبه قمصری  | نظر بدهيد

  وصیت نامه شهید محمد جهان آرا

  شهید محمد جهان آرا ، فرمانده سپاه خرمشهر بود که خاطره مقاومت جانانه او نیروهای تحت امرش در این شهر ، بخشی از تاریخ ایران است. او به هنگام آزادی خرمشهر ، به خیل شهدا پیوسته بود و همرزمانش بعد از فتح خرمشهر ، به یادش می خواندند: " ممد نبودی ببینی شهر آزاد گشته... "

  ادامه نوشته

  + نوشته شده در یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت 13:13 توسط روزبه قمصری  | يک نظر

  بخشی از سخنان شهید همت

  شهيد همت: از طرف من به جوانان بگوييد چشم شهيدان و تبلور خونشان به شما دوخته است بپا خيزيد و اسلام خود را دريابيد.انسان يک تذکر در هر 4 ساعت به خودش بدهد، بد نيست.بهترين موقع بعد از پايان نماز، وقتي سر به سجده مي گذاريد، مروري بر اعمال از صبح تا شب خود بيندازد، آيا کارمان براي رضاي خدا بود.

  + نوشته شده در پنجشنبه چهاردهم دی ۱۳۹۱ ساعت 2:28 توسط روزبه قمصری  | نظر بدهيد

  شهيد حجت‌الله سرتیپ‌نیا : برخي مدعيان حامي اسلام، خائن هستند

  فرازی از وصیتنامه شهید:بسم‌الله الرحمن الرحیموصیت می کنم پدرم همچو عمار به حضرت رسول (ص) و حضرت امام عزیز وفادار باشيد. همچنین مادر مهربان و مومنه ام و برادران مخلص و بدون تکلفم شما هم به امام وفادار باشید. مطمئن باشید امام راست می‌گوید و فقط او و مخلصان مقرب و بی‌ریای ایشان هستند که می‌توانند اسلام از پا افتاده را بر پای دارند.پدرم،مادرم و برادرانم، وظیفه خود را در حد واجب کفایی انجام داده‌اید ولی این را فراموش نکنید که هنوز دین خود را به اسلام ادا نکرده‌ایم. پدر معظم و مادر مکرمه و برادران شریفم، مواظب باشید با افرادی که یا جنگ را تحریم می‌کنند و یا جبهه نمی‌روند و لاف حمایت از اسلام را می‌زنند، تماس نداشته باشید که به خدا سوگند اینها همه دروغگو است و خائن به اسلام هستند. فکر نکنید چون در این دنیا مقامی دنیایی دارند پس بنابراین خوبند. نه، آنها غافلند. مبادا شما هم در این غلفت‌شان شریک و یا دخیل شوید.

  + نوشته شده در شنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۹۱ ساعت 10:50 توسط روزبه قمصری  | نظر بدهيد

  سلام بر آنها که امامشان را در تمام لحظه ها تنها نگذاشتند

  منبع مطلب : www.khaterooh.blogfa.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید