این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ساعت اخرالزمان

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ساعت اخرالزمان را از این سایت دریافت کنید.

  ساعت آخرالزمان

  ساعت آخرالزمان

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  ساعت آخرالزمان در آخرین وضعیت خود (۹۰ ثانیه به نیمه‌شب)[۱]ساعت آخرالزمان یا ساعت روز قیامت[۲] (به انگلیسی: Doomsday Clock) نمادی است که هرساله احتمال وقوع فجایع آخرالزمانی را که زاده عملکرد انسان است، نشان می‌دهد. این ساعت از سال ۱۹۴۷ توسط اعضای بولتن دانشمندان اتمی نگهداری می‌شود و نشان دهنده احتمال وقوع اتفاقاتی چون جنگ هسته‌ای است. این ساعت از سال ۲۰۰۷ تغییرات اقلیمی و تحولات جدید در علوم و فناوری‌هایی را که به دست بشر رخ داده و می‌تواند سبب بروز آسیب‌های جبران‌ناپذیر شود، منعکس می‌کند.

  تصمیم‌گیری در مورد حرکت ساعت آخرالزمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اعضای بولتن دانشمندان اتمی هر ساله یک بار در ماه ژوئن و یک بار در ماه نوامبر گرد هم می‌آیند و در مورد این ساعت تصمیم‌گیری می‌کنند. این تصمیم‌گیری با حضور و مشورت گروهی از دانشمندان شامل ۱۵ برنده جایزه نوبل صورت می‌پذیرد.[۳]

  ساعت آخرالزمان هرچه به نیمه‌شب نزدیک‌تر باشد، نشان می‌دهد که احتمال وقوع فاجعه‌ای جهانی بیشتر شده‌است.

  تغییرات[ویرایش]

  به‌دلیل آزمایش بمب هیدروژنی در نوامبر ۱۹۵۲ توسط آمریکا، در سال ۱۹۵۳ (۱۳۳۲) ساعت بر روی دو دقیقه مانده به نیمه شب تنظیم شد که نزدیک‌ترین زمان به پایان دنیا بود. در مقابل، سال ۱۹۹۱ (۱۳۷۰) که جنگ سرد به پایان رسید؛ این ساعت روی ۱۷ دقیقه مانده به نیمه‌شب تنظیم شد.

  در نوامبر ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) به دلیل تهدیدات ناشی از تغییرات اقلیمی و افزایش خطر جنگ هسته‌ای، ساعت آخرالزمان ۳۰ ثانیه جلو کشیده شد و به ۲ دقیقه قبل از نیمه شب رسید.[۴][۵]

  در ژانویه ۲۰۲۳ (۱۴۰۱) به دلیل افزایش تنش میان روسیه و اوکراین و همچنین تهدیدات اتمی روسیه ۱۰ ثانیه به جلو کشیده شد، هم اکنون این ساعت تنها ۱:۳۰ ثانیه تا نیمه شب فاصله دارد.

  خطراتی مانند جنگ هسته‌ای و تغییرات آب و هوایی که دنیا با آن روبه‌رو است باعث شد تا ساعت آخرالزمان در سال ۲۰۲۳ نیز به جلو کشیده شد و دنیا ۱۰ ثانیه به آخرالزمان نزدیکتر شد.[۶]

  نمودار تغییرات ساعت آخرالزمان از سال ۱۹۴۷ تا ۲۰۲۰

  منابع[ویرایش]

  ↑ «bulletin of the atomic scientists».

  ↑ «ساعت روز قیامت». . دریافت‌شده در ۲۰۱۸-۱۱-۲۷.

  ↑ «'دو دقیقه به نیمه شب مانده'» (به انگلیسی). BBC News فارسی. ۲۰۱۸. دریافت‌شده در ۲۰۱۸-۱۱-۲۷.

  ↑ «ساعت آخرالزمان ٣٠ ثانیه جلو کشیده شد؛ دو دقیقه فرصت ماند». euronews. ۲۰۱۸-۰۱-۲۷. دریافت‌شده در ۲۰۱۸-۱۱-۲۷.

  ↑ «ساعت آخرالزمان تکان خورد». خبرآنلاین. ۲۰۱۸-۰۱-۲۵. دریافت‌شده در ۲۰۱۸-۱۱-۲۷.

  ↑ «ساعت آخرالزمان روی دو دقیقه به نیمه شب باقی ماند». بی‌بی‌سی فارسی. دریافت‌شده در ۲۵ ژانویه ۲۰۱۹.

  نبو فجایع آخرالزمانی

  آینده زمینسرانجام کیهان

  تکنولوژیکی

  Grey gooKinetic bombardmentتخریب حتمی متقابلSynthetic intelligence AI takeoverتکینگی فناوریترابشریت

  اجتماعی

  Alien invasionفاجعه مالتوسینظم نوین جهانی (تئوری توطئه)هولوکاست هسته‌ایفروپاشی اجتماعیجنگ جهانی سوم

  محیط زیست تغییر اقلیم

  خطر انقراض از تغییر اقلیم نقطه‌های عطف سامانه اقلیمیعصر یخبندان* اکوسایدمردم‌زاداثر آبشاری (بوم‌شناسی)

  روز تخطی زمین

  بهره‌برداری بی‌رویهازدیاد جمعیت ازدیاد جمعیت انسان

  بیولوژیکی انقراض

  انقراض نسل بشرفرسایش ژنتیکآلودگی ژنتیک

  تبه‌ژن‌شناسیهمه‌گیری جهانی سلاح میکروبیترابشریت

  فیزیکی

  مه‌رمبمه‌گسستخروج جرم از تاج خورشیدیانفجار پرتوی گامارویداد برخوردی جرم نزدیک به زمین بالقوه خطرناک

  اعتقادی فرجام‌شناسی

  آخرت‌شناسی بوداییChristianآخرت‌شناسی هندوفرجام‌شناسی اسلامیفرجام‌شناسی یهودیراگناروکفرشگرد

  پدیده ۲۰۱۲آرماگدونآخرالزمان (مسیحیت)آخرالزمانروز حسابList of dates predicted for apocalyptic events

  تخیلی

  List of apocalyptic and post-apocalyptic fiction

  Categories رده:آخرالزمانFuture problemsرده:خطرهارده:آنالیز ریسک

  رده‌ها: ترسجنگ هسته‌ایساعتسناریوهای آخرالزمانیسیستم‌های اندازه‌گیری هشدارنمادهای سیاسی

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  «ساعت آخرالزمان ۱۰ ثانیه جلو رفت»؛ ۹۰ ثانیه تا نیمه‌شب فاجعه!

  بولتن دانشمندان اتمی در پس‌زمینه بحران اوکراین و افزایش هراس‌ها از وقوع جنگ اتمی، با اصلاح مجدد ساعت موسوم به «آخرالزمان»، فاجعه نیمه‌شب را روی تنها ۹۰ ثانیه تنظیم کرد.

  بین الملل آمریکای شمالی ۵ بهمن ۱۴۰۱،‏ ۱۱:۴۰

  در بحبوحه تشدید تنش‌ها در اوکراین؛

  «ساعت آخرالزمان ۱۰ ثانیه جلو رفت»؛ ۹۰ ثانیه تا نیمه‌شب فاجعه!

  بولتن دانشمندان اتمی در پس‌زمینه بحران اوکراین و افزایش هراس‌ها از وقوع جنگ اتمی، با اصلاح مجدد ساعت موسوم به «آخرالزمان»، فاجعه نیمه‌شب را روی تنها ۹۰ ثانیه تنظیم کرد.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، بولتن دانشمندان اتمی که یک سازمان غیرانتفاعی فعال در حوزه علم و امنیت جهانی با توجه به پیشرفت فناوری است، ساعت موسوم به «آخرالزمان» را جلو کشید و روی تنها ۹۰ ثانیه تنظیم کرد.

  این گروه از دانشمندان با اشاره به افزایش هراس‌ها از وقوع جنگ اتمی در پی تشدید تنش‌ها میان روسیه و اوکراین، ساعت آخرالزمان یا روز قیامت را ۱۰ ثانیه جلو برد و مدعی شد که تا وقوع نیمه‌شب فاجعه تنها ۹۰ ثانیه مانده است!

  آنها با این ساعت نظر خود درباره سرعت نزدیک شدن دنیا به یک فاجعه جهانی یا همان جنگ اتمی را بیان می‌کنند. این ساعت که ژانویه هر سال به‌روز می‌شود، با هدف هشدار به انسان‌ها درباره مخاطراتی از جمله جنگ اتمی، تغییرات اقلیمی و زیست‌فناوری که موجودیت بشر را تهدید می‌کند، طراحی شده است.

  به گفته این دانشمندان، تازه‌ترین به‌روزرسانی این ساعت بیانگر «مقطع بی‌سابقه خطر» است که تا اندازه زیادی از «مخاطرات فزآینده در جنگ اوکراین» نشات می‌گیرد.

  هیئت علم و امنیت این سازمان، روسیه را به «تهدید نیمه عریان» استفاده از سلاح اتمی متهم کرده و به ادعای خود به جهان یادآوری می‌کند که جنگ ممکن است از کنترل خارج شده و به شکلی فاجعه‌بار تشدید شود.

  استیو فِتر، عضو این هیئت و پروفسور سیاست عمومی در دانشگاه مِریلند، گفت: حتی اگر در اوکراین سلاح اتمی استفاده نشود، جنگ نظم اتمی را به چالش کشیده است؛ نظمی که عبارتست از توافق و تفاهم‌نامه‌هایی که طی ۶ دهه ایجاد شده تا مخاطرات سلاح اتمی را محدود کند.

  این هیئت پیش‌بینی کرده که اگر آخرین پیمان سلاح‌های اتمی بین روسیه و آمریکا موسوم به «استارت نو» در سال ۲۰۲۶ منقضی شود، اتفاقی که بعد از آن رخ می‌دهد، یک رقابت هسته‌ای است.

  به ادعای این گروه، چین همین حالا برنامه هسته‌ای خود را توسعه داده، کره شمالی آزمایش‌های موشکی را تشدید کرده و به ادعای واهی آنها «ایران» با دستیابی به توانایی سلاح اتمی فاصله چندانی ندارد. آنها همچنین گفته‌اند که آمریکا، روسیه و هند در حال نوسازی زرادخانه هسته‌ای خود هستند.

  ادعای این گروه درباره ایران در حالی مطرح شده که تهران بارها برنامه هسته‌ای خود را «صلح‌آمیز» اعلام کرده است.

  مِری رابینسون، کمیسر عالی اسبق حقوق بشر سازمان ملل متحد، گفته بود که «ساعت آخرالزمان، آژیر هشدار را برای تمام بشریت به صدا درمی‌آورد. ما در لبه پرتگاه هستیم.

  ساعت آخرالزمان آخرین بار در سال ۲۰۲۰ جلو کشیده شد. در آن سال با احتساب ۲۰ ثانیه جلو رفتن، نیمه‌شب فاجعه روی ۱۰۰ ثانیه تنظیم شد.

  کد خبر 5691821 مطالب مرتبط

  ناتو یک طرف جنگ اوکراین نیست اما باید به مسکو چیزی را بفهمانیم!

  برچسب‌ها

  استارت نو آخرالزمان سازمان ملل متحد زرادخانه هسته ای ایالات متحده امریکا دانشگاه مریلند روسیه راشاتودی هندوستان خبرگزاری مهر تهران اوکراین برنامه هسته ای ایران کره شمالی شهر خبر

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید