این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سال1389 چه حیوانی است

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سال1389 چه حیوانی است را از این سایت دریافت کنید.

  ۱۳۸۹ (خورشیدی)

  ۱۳۸۹ (خورشیدی)

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  سده: سده ۱۳ - سده ۱۴ - سده ۱۵دهه: ۱۳۵۰  ۱۳۶۰  ۱۳۷۰  ۱۳۸۰  ۱۳۹۰  ۱۴۰۰  ۱۴۱۰سال: ۱۳۸۶ ۱۳۸۷ ۱۳۸۸ - ۱۳۸۹ - ۱۳۹۰ ۱۳۹۱ ۱۳۹۲۱۳۸۹ در تقویم‌های دیگرگاه‌شماری میلادی ۲٬۰۱۰ – ۲٬۰۱۱هجری قمری ۱٬۴۳۱ – ۱٬۴۳۲

  گاه‌شماری گرگوری 2010

  از تاریخ پیدایش رم ۲٬۷۶۳

  گاه‌شماری ارمنی ۱٬۳۱۹

  ԹՎ

  گاه‌شماری بهائی ۱۶۶ – ۱۶۷

  گاه‌شماری بربری ۲٬۹۶۰

  گاه‌شماری بودایی ۲٬۵۵۴

  گاه‌شماری برمه‌ای ۱٬۳۷۲

  گاه‌شماری رومی ۷٬۵۱۸ – ۷٬۵۱۹

  گاهشماری مازندرانی ۱٬۵۲۱ – ۱٬۵۲۲

  گاه‌شماری قبطی ۱٬۷۲۶ – ۱٬۷۲۷

  گاه‌شماری اتیوپیایی ۲٬۰۰۲ – ۲٬۰۰۳

  سال عبری ۵٬۷۷۰ – ۵٬۷۷۱

  گاه‌شماری هندی - ۲٬۰۶۵ – ۲٬۰۶۶ - ۱٬۹۳۲ – ۱٬۹۳۳ - ۵٬۱۱۱ – ۵٬۱۱۲

  گاه‌شماری هولوسین ۱۲٬۰۱۰

  گاه‌شماری کره‌ای ۴٬۳۴۳

  گاه‌شماری خورشیدی تایلندی ۲٬۵۵۳

  نبو

  ۱۳۸۹ هزار و سیصد و هشتاد و نهمین سال هجری خورشیدی سالی عادی است.

  سرآغاز این سال روز یکشنبه، ۲۱ مارس ۲۰۱۰ میلادی، برابر با ۵ ربیع‌الثانی ۱۴۳۱ هجری قمری است. همچنین این سال در گاه‌شماری حیوانی معادل ببر است.

  لحظهٔ تحویل سال[ویرایش]

  تحویل سال ساعت ۲۱ و ۲ دقیقه و ۱۳ ثانیه، روز شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۸ هجری خورشیدی

  مطابق ۴ ربیع‌الثانی ۱۴۳۱ هجری قمری

  و ۲۰ مارس ۲۰۱۰ میلادی

  نام سال[ویرایش]

  بنا به طالع بینی هندی این سال را سال ببر نامیده‌اند.

  مناسبت‌ها[ویرایش]

  نامگذاری این سال به نام «سال همت مضاعف و کار مضاعف» از طرف سیدعلی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی

  نامگذاری این سال به نام «سال صبر و استقامت» از طرف میرحسین موسوی، از رهبران جنبش سبز ایران

  رویدادها[ویرایش]

  ۷ فروردین - آغاز نخستین دورهٔ جشن جهانی نوروز در ایران

  ۲۱ فروردین - رئیس‌جمهور لهستان، لخ کاچینسکی، در میان ۹۶ کشته شده هنگام سقوط هواپیمای آنها در نزدیکی اسمولنسک، روسیه است.

  ۳۱ فروردین - پس از انفجار سکوی نفتی دیپ‌واتر هورایزون تحت مسؤلیت شرکت نفت بریتانیا یک لکه نفتی در خلیج مکزیک به وجود آمد

  ۲۷ اردیبهشت - امضاء بیانیه تهران در خصوص تبادل هسته‌ای میان سه کشور ایران، برزیل و ترکیه

  ۶ خرداد - برگزاری همایش کورش هخامنشی و ذوالقرنین توسط مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی

  ۱۰ خرداد -حمله اسرائیل به کاروان ناوگان آزادی در هنگام درگیری با سربازان هنگام حمله نیروهای دریایی اسرائیل و دستگیری ناوگان کشتی‌هایی که قصد شکست محاصره غزه را داشتند، ۹ فعال کشته شدند.

  ۳ مرداد - ویکی لیکس، ناشر آنلاین مطالب ناشناس، مخفی و طبقه‌بندی شده، بیش از ۹۰٬۰۰۰ گزارش داخلی دربارهٔ مشارکت به رهبری ایالات متحده در جنگ افغانستان از ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ به گوش مردم می‌رسد.

  ۷ مرداد - باران‌های شدید موسمی باعث جاری شدن سیل گسترده در استان خیبر پختونخوا پاکستان می‌شود. بیش از ۱۶۰۰ کشته و بیش از یک میلیون نفر در اثر سیل آواره شده‌اند.

  ۲۵ شهریور - برگزاری چهاردهمین جشن خانه سینما

  ۲۶ آذر - خودسوزی محمد بوعزیزی دستفروش تونسی در اعتراض به توقیف کالاهایش اقدام بوعزیزی آغازگر انقلابی در تونس شد که به حکومت ۲۳ سالهٔ زین‌العابدین بن علی بر این کشور پایان بخشید ادامه این روند به جریانی موسوم به بهار عربی شد.

  ۱۹ دی - پرواز ۲۷۷ هواپیمایی ایران ایر در نزدیکی ارومیه در شمال شرقی کشور سقوط کرد و منجر به کشته شدن ۷۷ نفر شد.

  ۵ بهمن - آغاز انقلاب مصر با هدف سرنگونی حسنی مبارک.

  ۲۲ بهمن - خروج حسنی مبارک از مصر و پیروزی انقلاب مصر.

  ۲۵ بهمن - اعتراضات جنبش سبز در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹۱ اسفند - اعتراضات جنبش سبز در ۱ اسفند ۱۳۸۹

  ۱۵ اسفند - هنگامی که ۱۵ جوان در درعا به جرم نوشتن نقاشی دیواری بر روی دیوار مدرسه خود و محکوم کردن رژیم رئیس‌جمهور بشار اسد دستگیر شدند، مرحله قیام داخلی جنگ داخلی سوریه آغاز شد.

  ۲۰ اسفند - زمین لرزه ای به بزرگی ۹٫۰ ریشتر و سونامی بعدی در شرق ژاپن رخ داد که منجر به کشته شدن ۱۵۸۴۰ نفر و مفقود شدن ۳۹۲۶ مورد دیگر شد. هشدارهای سونامی در ۵۰ کشور و سرزمین صادر می‌شود. شرایط اضطراری در چهار نیروگاه هسته ای متأثر از زلزله اعلام شده‌است.

  درگذشتگان[ویرایش]

  فروردین

  حمیده خیرآبادی

  محمدعلی ابن‌الرضا خوانساری

  ۶ فروردین - ماه سلطان ربانی، همسر آیت‌الله منتظری. (زاده ۱۳۰۵)

  ۱۰ فروردین - محمدعلی ابن‌الرضا خوانساری، روحانی شیعه و مؤسس حوزه علمیه خوانسار (زاده ۱۲۹۳)

  ۱۱ فروردین - محمدرضا جلالی نائینی، سیاست‌مدار ایرانی (زاده ۱۲۹۵)

  ۱۴ فروردین - رضا کرم‌رضایی، بازیگر، نمایشنامه‌نویس و کارگردان و مترجم ایرانی. (زاده ۱۳۱۶)

  ۱۸ فروردین - محمود بنفشه‌خواه، بازیگر ایرانی (زاده ۱۳۲۱)

  ۲۱ فروردین - کیومرث ملک‌مطیعی، بازیگر سینما و تلویزیون تائتر ایران. (زاده ۱۳۱۵)

  ۲۲ فروردین - غلام‌عباس قشقایی، معروف به جهان خواننده موزیک پاپ ایرانی (زاده ۱۳۳۳)

  ۲۷ فروردین - شجاع‌الدین شفا، ادیب و نویسنده ایرانی (زاده ۱۲۹۷)

  ۲۹ فروردین - هژبر یزدانی: از مردان اقتصاد ایران در دوره محمدرضا شاه پهلوی. (زاده ۱۳۱۳)

  ۳۰ فروردین - سید مصطفی الموسوی، رزمنده و جانباز جنگ ایران و عراق. اهل ایران (زاده ۱۳۲۸)

  ۳۱ فروردین - حمیده خیرآبادی؛ بازیگر ایرانی و ملقب به مادر سینمای ایران. (زاده ۱۳۰۳)

  اردیبهشت

  محمد بهمن‌بیگی

  علی‌محمد حق‌شناس

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  طالع بینی متولدین سال ببر( سال 89)

  ببر یك عصیانگر و شورشی ناراضی است، او با شتاب زدگی خاص خودش، همیشه علیه قدرت های برتر طغیان...

  طالع بینی متولدین سال ببر( سال 89)

  مجموعه: فال و طالع بینی

  ببر یك عصیانگر و شورشی ناراضی است، او با شتاب زدگی خاص خودش، همیشه علیه قدرت های برتر طغیان می كند و سركشی و نارضایتی با خونش در آمیخته است. ببر دوست دارد سردمدار باشد؛ ولی متاسفانه شایستگی و برازندگی رهبری را ندارد.

  او همیشه اولین كسی است كه شعار حركت كردن می دهد. اما در كسب و كار، عشق و جنگ، احتیاط حكم می كند كه دیگران كوركورانه از او پیروی نكنند و حتی گاهی او را از حركت باز دارند.

  راه افتادن به دنبال ببر، می تواند شروع فاجعه ای بزرگ باشد. او همیشه در پی ماجراجویی است و گاه خواسته هایی غیر منطقی و دور از احتیاط و بدون مسؤولیت دارد؛ اما ایستادگی در برابر ببر نیز بسیار مشكل است؛ زیرا شخصیت گیرایی دارد و ظاهر نافذ و پرهیبتش نمود ویژه ای به او می بخشد.

  مردم خواه نا خواه به او احترام می گذارند و حتی دشمنان او نیز از این قاعده بر مستثنی نیستند. ببر دوست دارد همه از او اطاعت كنند؛ اما از این كه خود فرمانبردار كسی باشد، بیزار است و هیچ كس را شایسته آن نمی داند كه به او دستور بدهد. ببر اگر بتواند پیش از دست زدن به هر كاری اندكی بیندیشد و به نصایح اطرافیان گوش فرا دهد، قطعاً به موفقیت های چشم گیری خواهد رسید.

  ببر بنا بر روحیه جنگ جویی خود، با خشونت و بی باكی، به هر قیمت، بر سر اعتقاداتش پا فشاری می كند، او سر سخت، لجوج و همواره ستیزه جوست.

  فال حافظ 

  هر چند ببر گاهی خودخواه است؛ اما می تواند دست و دلباز، با سخاوت و حتی ایثار گر هم باشد. همیشه به یاد داشته باشید كه ببرها باریك بین و تیز هستند و به كسی اعتماد نمی كنند.

  ببر همیشه جویای رهبری، با وضع موجود در ستیز و با قدرت حاكم در كشمكش است و از تمام افرادی كه به دنبال زندگی آرام و بی دردسر هستند، نفرت دارد.

  جای تعجب اینجاست كه هنگام اخذ تصمیم های مهم دچار شك و تردید می شود و چندان این دست و آن دست می كند كه دیگر كار از كار گذشته باشد. رفتار او به عنوان یك فرمانده نظامی یا سرپرست واحد صنعتی، در خور تحسین است.

  چه بسا ببر مجرمی مخوف از كار درآید؛ زیرا به كارهای خطرناك و پر هیجان علاقه مند است. خانم ببرها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آنها اغلب در راه اصلاح طلبی و سنّت شكنی پیش قدم می شوند و برای آنچه درست می پندارند،‌ مبارزه می كنند.

  فال روزانه 

  ببر حرص چندانی به مال و ثروت ندارد؛ اما ممكن است پول زیادی به دست بیاورد. او بیش از دیگران اهل عمل است،‌ و بخت نیز با او یار است؛ زیرا مادر روزگار چنین فرزندانی كمتر بزاید ( ملكه الیزابت دوم در سال 1926 « سال ببر » به دنیا آمد و هیچ كس فكرش را هم نمی كرد كه او روزی به سلطنت برسد. )

  پیشنهاد ویژه

  تو رابطه مشکل دارین؟ از اینجا کمک بگیر و حلش کن

  با یادگیری این اصول میتونی از جدایی و مشکلات پیشگیری کنی

  میخوام درس بخونم، ولی نمیشه! اینجا ثبت نام کن

  در حقیقت او جنگجویی تیزبین، زودرنج و درون نگر است. ببر هر گاه درگیر مسائل بزرگ عشقی شود، آن قدر پر شور و حرارت می شود كه به ندرت ممكن است شادی های عشق را لمس و درك كند. خانم ببرها نیز ممكن است تجربه ها و ماجراهای عشقی فراوانی داشته باشند كه اغلب پایان خوشی ندارد.

  ببر می تواند با اسب درستكار زندگی آرام و خوشی داشته باشد. زندگی مشترك ببر و اژدها كه آمیزه ای از قدرت و آینده نگری است - بسیار پر شور و جالب خواهد بود. سگ نیز در فراز و نشیب زندگی در كنار ببر باقی می ماند و او را در رسیدن به آرمان هایش یاوری می كند.

  ببر باید از مار حسابگر و دور اندیش و نیز از میمون آزار دهنده و موذی دوری كند. میمون ماهرانه ببر را در عرصه عشق و كار بازیچه دست خود قرار می دهد و ممكن است باعث آزار او شود.

  فال انبیا 

  گاو هم نمی تواند با ببر به سر برد؛ زیرا قوی تر از ببر است و به او می تازد تا نابودش كند. اگر گاو و ببر زیر یك سقف زندگی كنند؛ بهتر است ببر پیش از نابود شدن خانه را ترك كند.

  گربه نیز هرگز نمی تواند با ببر در یك خانه به سر برد. افسانه ای چینی می گوید كه روزی گربه برای اذیت كردن ببر از بلندترین شاخه های درختی بالا می رود و ببر به خاطر وزن سنگین خود از عهده صعود بر نمی آید و گربه به هدف خود می رسد .

  با این حال، گربه و ببر یك دیگر را خیلی خوب درك می كنند زیرا در واقع هر دو از تیره گربه سانان هستند.

  دوران كودكی ببر آرام و بی دردسر خواهد گذشت اما دوره دوم زندگی او با خطرات و هیجان همراه خواهد بود. در این دوره از زندگی، ببر با مشكلات مالی، خانوادگی، عاطفی و ازدواج دست به گریبان است.

  هر چند هیچ یك از این مشكلات او را از پا در نخواهد آورد اما اگر با مهارت آنها را از سر راه بر ندارد چه بسا كه پیامد آن در دوره سوم زندگی برایش مشكل ساز شود. اگر ببر از عهده حل مشكلات بر آید و به پیری برسد،‌روزگار كهنسالی را با آرامش و آسایش سپری خواهد كرد.

  این كه ببر در روز یا شب متولد شده باشد، در چند و چون سرنوشتش تاثیر بسزایی دارد. ببرهای شب، به خصوص آنهایی كه نیمه شب به دنیا آمده باشند تا اندازه ای از گرفتاری های زندگی مصون خواهند بود و نسبت به ببرهایی كه در روز، به ویژه نیمه روز متولد شده اند، زندگی بی دغدغه تری خواهند داشت.

  به هر حال، زندگی ببر پر از ماجرا و خطر است و تفاوت در ساعت زاده شدن زندگی راحت و آسانی برای او به ارمغان نخواهد آورد اما ببر از آن بیدها نیست كه با این بادها بلرزد و اساساً راه دیگری ندارد. او خواهان تحولات گوناگون، هیجان، شور و حرارت است و زندگیش نیز به همین صورت خواهد بود. ماجراجویی بارها او را به خطر كردن در زندگی خواهد كشاند. چه بسا كه با مرگی ناگهانی و دلخراش از دنیا برود.

  با همه آنچه گفته شد، ببر در فرهنگ مردمان مشرق زمین، نماد خوش اقبالی و كامیابی است و هیچ كس به اندازه او بهره از كام دل بر نمی گیرد.

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید