این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سامانه سیرت

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سامانه سیرت را از این سایت دریافت کنید.

  مرحله نخست سامانه یکپارچه رصد تحصیلی (سیرت) راه اندازی شد

  معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از راه اندازی مرحله اول سامانه یکپارچه رصد تحصیلی (سیرت) با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد . به گزارش کهف شاهد، حجت الاسلام مؤذنی در مورد راه‌اندازی سامانه یکپارچه رصد تحصیلی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور نظارت و رصد وضعیت …

  مرحله نخست سامانه یکپارچه رصد تحصیلی (سیرت) راه اندازی شد

  تیر ۱۷, ۱۳۹۶ آخرین اخبار

  معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از راه اندازی مرحله اول سامانه یکپارچه رصد تحصیلی (سیرت) با همکاری سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد .

  به گزارش کهف شاهد، حجت الاسلام مؤذنی در مورد راه‌اندازی سامانه یکپارچه رصد تحصیلی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور نظارت و رصد وضعیت تحصیلی دانش آموزان، دانشجویان، داوطلبان آزمون‌های سراسری و طلاب شاهد و ایثارگر و به روز کردن اطلاعات مالی و تحصیلی آنان از طریق راه‌اندازی سامانه یکپارچه رصد تحصیلی (سیرت) و در قالب یک نرم‌افزار جامع، اقدامات ۴ گانه ای با همکاری اداره کل آموزش و اداره کل فناوری اطلاعات بنیاد برنامه‌ریزی کرده است.

  وی ادامه داد: این اقدامات شامل اصلاح سامانه سجایای دانشجویی، راه اندازی سامانه سجایای دانش آموزی، انعقاد تفاهم نامه تبادل اطلاعات با وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، بهداشت، علوم، دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سنجش و ایجاد پنل مدیریتی برای پایش و رصد اطلاعات تحصیلی و مالی توسط کاربران در سطح کشور است و فاز اول این سامانه بر اساس تفاهم نامه تبادل اطلاعات با سازمان سنجش آموزش کشور همزمان با برگزاری آزمون سراسری اجرایی شده است.

  معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد اظهار داشت: اداره کل آموزش بنیاد به منظور تسریع در ارائه خدمات و تسهیلات مطلوب به دانش آموزان، دانشجویان و داوطلبان شاهد و ایثارگر و پیگیری امور تحصیلی و وضعیت آموزشی این عزیزان اقدام به طراحی سامانه یکپارچه رصد تحصیلی (سیرت) نموده است که در این راستا با سازمان سنجش آموزش کشور، دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه پیام نور تفاهم نامه تبادل اطلاعات امضا شده است و با ارائه خدمات وب سرویس از طریق بستر شبکه ملی و شبکه دولت، امکان ارائه خدمات آموزشی به جامعه ایثارگری تسهیل خواهد شد.

  وی در تشریح اهداف راه‌اندازی سامانه سیرت افزود: یکی از خدمات قابل ارائه بر مبنای تفاهم نامه تبادل اطلاعات با سازمان سنجش آموزش کشور، تأیید سهمیه ایثارگری برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ است که مرحله اول آن برای آزمون سراسری اجرایی شد. در این مقطع تعداد ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر از واجدین شرایط به‌صورت سیستمی مورد تأیید سهمیه قرار گرفته‌اند و از این پس داوطلبان شاهد و ایثارگر کلیه آزمون‌های سازمان سنجش بر اساس همین تفاهم نامه تأیید سهمیه می‌شوند.

  حجت الاسلام والمسلمین مؤذنی در مورد ویژگی‌های سامانه سیرت نیز تصریح کرد: در این سامانه ضمن یکسان سازی آمار جامعه هدف بنیاد با دانشگاه‌ها و مراکز آزمون، اطلاعات به صورت یکپارچه توسط مرجع تولید آمار از طریق وب سرویس در اختیار بنیاد قرار خواهد گرفت و کاربران بنیاد صرفاً بر روند تحصیلی و پرداخت‌های مالی شهریه نظارت کرده و در صورت تأیید اطلاعات، آن‌ها را در سیستم یکپارچه رصد تحصیلی (سامانه سجایا) ثبت و در غیر این صورت برای اصلاح به مرجع آن یعنی دانشگاه‌ها و مراکز آزمون عودت خواهند داد.

  وی ادامه داد: اهم مزایای این سامانه شامل تسریع در ارائه خدمات و تسهیلات مطلوب به جامعه هدف، تکریم ارباب رجوع و عدم مراجعه حضوری به دفاتر بنیاد، سازمان سنجش، مراکز آموزشی، رعایت سرعت و دقت در اجرای فرآیندهای آموزش عالی و عمومی، یکسان سازی آمار جامعه هدف با دانشگاه‌ها و مراکز آزمون، احراز ایثارگری جامعه هدف بدون مراجعه و یا ارائه کد رهگیری در خصوص تأیید سهمیه ورود به دانشگاه‌ها، دریافت اطلاعات تحصیلی و آموزشی دانشجویان و دانش آموزان در مراحل مختلف تحصیلی از طریق مراکز آموزشی و بارگذاری بر روی سیستم سجایای بنیاد می‌شود.

  معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد در پایان در مورد تعداد افرادی که از مزایای این طرح در گام اول بهره مند می‌شوند گفت: با عنایت به اجرایی شدن ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه در موضوع بهره مندی ایثارگران از سهمیه ورود به دانشگاه‌ها و همچنین تعمیم آن به همسر و فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد، برآورد می‌شود که در سال ۹۶ در تمامی آزمون‌های سراسری و در همه مقاطع بیش از ۴۷۵ هزار نفر از مزایای این خدمت بهره مند شوند که گامی در جهت تحقق دولت الکترونیک خواهد بود.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : kahfeshahed.ir

  نمایش مطلب خبر

  منبع مطلب : www.fanavarandaily.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید