این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سامانه قضایی مشاهده ابلاغیه

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سامانه قضایی مشاهده ابلاغیه را از این سایت دریافت کنید.

  نحوه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی در سامانه ثنا

  در این مطلب به بررسی نحوه مشاهده ابلاغیه می پردازیم و روش های مشاهده ابلاغیه الکترونیکی یا همان مشاهده الکترونیکی ابلاغیه را از نظر می گذرانیم.

  در صورتی که در خصوص مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا سوالی دارید

  در صورتی که در خصوص مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا سوالی دارید

  عناوین اصلی این مقاله:

  مقدمه

  مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا

  نحوه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی در سامانه ثنا

  مشاهده ابلاغیه از طریق گوشی موبایل

  مشاهده الکترونیکی ابلاغیه در نرم افزار عدالت همراه

  نکات مربوط به مشاهده ابلاغیه الکترونیکی

  نتیجه گیری سوالات متداول مقدمه

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی یا مشاهده الکترونیکی ابلاغیه اصلی ترین خدمت سامانه ثنا است. ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا به استناد قوانین جدید کیفری در دعاوی حقوقی الزامی است به این معنی که قوه قضاییه موظف است کلیه اوراق قضایی را از طریق سامانه الکترونیکی ثنا به طرفین دعوی ابلاغ نماید. لازم به ذکر است که برای مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا باید نخست در این سامانه عضو شوید و یک گذرواژه دریافت کنید. سپس با استفاده از کد ملی تان و گذرواژه ای که دریافت کرده اید به سامانه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی قوه قضاییه وارد شده و ابلاغیه خود را مشاهده کنید.

  مشاهده ابلاغیه

  قوه قضاییه با راه اندازی سامانه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی ثنا کمک بزرگی به حفظ حریم شخصی و خصوصی افراد کرد ضمن اینکه صرفه جویی در وقت و هزینه ، کاهش خطای انسانی هنگام ارسال و دریافت ابلاغ و ... از مزایای دیگر ابلاغ الکترونیکی است. در حال حاضر در تمامی پرونده های قضایی طرفین دعوی بعد از طرح دعوی موظف هستند در این سامانه عضو شده و از آن پس وضعیت پرونده خود و کلیه اوراق قضایی مربوط به پرونده شان اعم از ابلاغ ، احضار و ... را در آن دنبال کنند و هیچگونه عذر و بهانه ای مبنی بر عدم مشاهده ابلاغیه از سمت طرفین دعوی از طرف دادگاه قابل قبول نیست . از این رو و با توجه به اهمیت آموزش مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا موضوع این نوشتار را به مشاهده ابلاغیه الکترونیکی اختصاص داده ایم. برای مشاهده الکترونیکی ابلاغیه های خود این مطلب را دنبال کنید.

  مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا

  گرفتن و مشاهده ابلاغیه ها از گذشته تا به امروز وجود داشته اند، تنها چیزی که متفاوت شده است نحوه مشاهده و دریافت ابلاغیه های قوه قضاییه است. در گذشته ابلاغیه ها به صورت کاملاً کتبی به درب منزل افراد ارسال می شد. در حین ارسال این ابلاغیه ها ممکن بود اتفاقاتی نظیر گم شدن ابلاغیه ها، نرسیدن آن ها به دست افراد و ... پیش بیاید. این در حالی بود که بسیاری از این ابلاغیه ها مهم و حیاتی بودند. حتی ممکن بود افراد بتوانند پس از دریافت ابلاغیه ها تا مدت مشخصی اعتراض کنند، ولی گاهاً هیچ ابلاغیه ای دریافت نمی کردند و به زمان اعتراض هم نمی رسیدند.

  خوشبختانه تمام مشکلات مربوط به نحوه مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا حل شده است. این سامانه برای مشاهده الکترونیکی ابلاغیه ها راه اندازی شده است، ولی کاربردهای دیگری هم دارد. روند کار در این سامانه بسیار منظم است. به طور مثال اگر شما یک ابلاغیه جدید داشته باشید به تلفن همراهتان یک پیامک ارسال می شود که در آن به شما اعلام شده است که یک ابلاغیه جدید در سامانه ثنا دارید. با این روند منظم سامانه ثنا ، نه ابلاغیه ای گم می شود نه با تاخیر به دست افراد می رسد!

  در ادامه راهنمای تصویری مشاهده ابلاغیه را مورد بررسی قرار می دهیم.

  بیشتر بخوانید: پیگیری پرونده قضایی با کد ملی

  به کانال تلگرام ما بپیوندید

  به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید

  نحوه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی در سامانه ثنا

  برای مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا به صورت غیر حضوری و آنلاین در این سامانه باید ابتدا به این سامانه وارد شوید. البته لازم به ذکر است که قبل از مشاهده ابلاغیه ها در سامانه ثنا ، شما باید در این سامانه ثبت نام کرده باشید. اگر ثبت نام ثنا انجام نشده باشد، امکان مشاهده الکترونیکی ابلاغیه ها نیز وجود ندارد.

  ۱ ابتدا در گوگل عبارت « سامانه ثنا » را تایپ کنید و آن را جستجو نمایید.

  ۲ اولین سایتی که برای این جستجو باز می شود، سایت ابلاغ الکترونیک قضایی است. کافیست روی آن کلیک کنید تا وارد سامانه ثنا یا همان ابلاغ قوه قضاییه شوید.

  ۳ به محض ورود شما به این سایت، از شما سوال می شود که می خواهید از کدام سامانه ابلاغ استفاده کنید. سامانه اصلی و سامانه پشتیبان ابلاغ هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، فقط در زمان اوج ترافیک و شلوغی سایت ممکن یکی از این سامانه ها دچار اختلال شود. بنابراین، می توانید هر یک از این سامانه ها را انتخاب کنید.

  ۴ابتدا یکی از اشخاص حقیقی، حقوقی و یا قضایی را انتخاب کنید. سپس در پایین سایت، در فیلد اول شماره ملی و در فیلد دوم رمز عبور ثنا خود را وارد کنید. در نهایت روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید. اگر رمز عبور ثنای خود را فراموش کرده اید، می توانید روی گزینه « رمز عبور خود را فراموش کرده ام » بزنید و نسبت با بازیابی رمز ثنا خود اقدام نمایید.

  ۵ با زدن گزینه مرحله بعدی، یک رمز عبور موقت به منظور اعتبار سنجی شما، به تلفن همراهتان ارسال می شود. این رمز را در این مرحله وارد کنید و گزینه « ورود » را بزنید.

  ۶حال وارد صفحه ابلاغ الکترونیک قضایی خود شده اید. می توانید مطابق تصویر زیر روی صفحه اصلی کلیک کنید و ابلاغیه های جدید خود را مشاهده نمایید.

  ۷ اگر شما ابلاغیه جدیدی داشته باشید، کنار آیکون ابلاغیه های جدید یک عدد به صورت قرمز رنگ نمایش داده می شود. کافیست برای مشاهده ابلاغیه های جدید روی گزینه مربوطه کلیک کنید.

  بیشتر بخوانید: عدل ایران

  ” برای مشاهده هر ابلاغیه ای در سامانه ابلاغ قوه قضاییه، باید افراد قبلا در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشند و از رمز عبور ثنای خود استفاده کنند. “

  مشاهده ابلاغیه از طریق گوشی موبایل

  مشاهده ابلاغیه با موبایل بسیار مشابه روندی است که باید در نسخه های ویندوز انجام داد. البته توصیه ما این است که به جای نسخه موبایل ثنا از لپ تاپ یا کامپیوتر برای مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا در سامانه ابلاغ قوه قضاییه اقدام کنید، ولی اگر به هر دلیلی نمی توانید از این وسیله ها استفاده کنید، می توانید طبق مراحل زیر ابلاغیه های قوه قضاییه و احضاریه را در گوشی خود مشاهده نمایید.

  منبع : www.hamrahmoshaver.com

  سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی

  درگاه ملی قوه قضاییه جستجوی کلیه شعب شوراها شعب دادگستری ها امکان ثبت شکایت و روند دادرسی دسترسی سریع به کلیه سایتهای دادگستری و شوراها و سایتهای ستادی قوه قضاییه به همراه دسترسی سریع به کل سامانه های قوه قضاییه و سازمان های تابعه اولین پایگاه اطلاع رسانی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران

  Menu صفحه اصلی ساختار قوه قضاييه 14 ستاد قوه قضاییه 10

  سازمانها و واحد های تابعه

  5 آدرس نقاط قضایی 3 قوانین و مقررات 4 آراء قضایی 6 درباره قوه قضاییه

  ارتباط با قوه قضاییه

  منبع : eadl.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید