این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ست پنجم والیبال چند امتیازی است

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ست پنجم والیبال چند امتیازی است را از این سایت دریافت کنید.

  نحوه ثبت امتیاز در والیبال

  هر تیم در والیبال به یکی از روشهای زیر صاحب یک امتیاز می شود: 1- در صورتی که با موفقیت توپ را در زمین حریف بخواباند. 2- زمانیکه تیم حریف به هر دلیلی مرتکب یک خطا شود. 3- زمانیکه تیم حریف از سوی داور یک جریمه دریافت کند.

  آموزش والیبال

  نحوه ثبت امتیاز در والیبال

  آموزش ورزشی و حرکات اصلاحی

  بازدید: 30041 RATING:

  در یک بازی والیبال هر تیم در صورتی که بتواند به درستی توپ والیبال را در زمین حریف بخواباند و یا تیم حریف مرتکب یک خطا شود صاحب یک امتیاز می شود. در ادامه به نحوه امتیاز دهی در هر ست والیبال می پردازیم.

  بطور کلی هر تیم  در والیبال به یکی از روشهای زیر صاحب یک امتیاز می شود:

  1- در صورتی که با موفقیت توپ را در زمین حریف بخواباند.

  2- زمانیکه تیم حریف به هر دلیلی مرتکب یک خطا شود.

  3- زمانیکه تیم حریف از سوی داور  یک جریمه دریافت کند.

  لازم بذکر است که یک تیم زمانی مرتکب یک خطا در والیبال می شود, که عملی خلاف قوانین بازی والیبال انجام دهد و داور براساس آن خطا تصمیمات لازم را اتخاذ می کند. همچنین, زمانیکه یک تیم در یک رالی بصورت پی در پی مرتکب خطا شود, داور خطای اول را بعنوان خطا در نظر می گیرد. حال اگر یک تیم بطور همزمان دو یا بیشتر خطا انجام دهد, از سوی داور خطای دوبل اعلام می شود و رالی مجددا تکرار می شود.

  هر تیم زمانی یک ست را در والیبال پیروز خواهد شد, که بتواند 25 امتیاز از حریف خود بگیرد. در حالتهایی که در یک ست دو تیم در امتیاز 24 با هم برابر می شوند, مسابقه تا زمانیکه یک تیم 2 امتیاز از حریف پیش بیفتد ادامه خواهد یافت و بعنوان تیم پیروز ست در نظر گرفته می شود.

  همچنین در یک بازی والیبال هر تیمی که بتواند 3 ست را از حریف خود امتیاز بگیرد, برنده مسابقه خواهد بود. در مواردی که هر دو تیم توانسته باشند 2 ست از حریف خود بگیرند, ست پنجم با 15 امتیاز برگزار خواهد شد و هر تیمی که بتواند 15 امتیاز ست پنجم را کسب نماید با نتیجه 3 بر 2 پیروز مسابقه خواهد شد. در حالتهایی که در یک ست دو تیم در امتیاز 14 با هم برابر می شوند, مسابقه تا زمانیکه یک تیم 2 امتیاز از حریف پیش بیفتد ادامه خواهد یافت و بعنوان تیم پیروز ست در نظر گرفته می شود.

  تهیه کننده: فروشگاه لوازم ورزشی برنا اسپرت

  قبلی بعدی

  جستجو در مقالات

  جدیدترین مطالب سایت

  معرفی 7 فعالیت ورزشی سوئدی که باید در برنامه تمرینی خود بگنجانید

  01 آذر 1399

  راهنمای انتخاب لباس ورزشی برای ورزش در هوای سرد

  01 آذر 1399

  معرفی 5 تاثیر منفی ورزش بیش از حد

  26 آبان 1399

  8 علامتی که بدن شما ممکن است یک ماه پیش از حمله قلبی به شما بدهد

  24 آبان 1399

  معرفی 10 مزیت ورزش پیلاتس

  22 آبان 1399

  مطالب پیشنهادی

  UP Stop DOWN

  10 دلیل برای ورزش کردن افراد مبتلا به دیابت

  14 تمرین با دمبل جهت تقویت عضلات ناحیه شکم و فیله کمر

  3 تمرین با دمبل جهت تقویت عضلات پشت بازو و کتف

  4 پیشنهاد برنا اسپرت از بهترین توپ والیبال برای سال 1399

  آسیب رباط جانبی خارجی

  آیا پیلاتس برای لاغر کردن (کاهش وزن) مناسب است؟

  منبع مطلب : www.bornasport.com

  قوانين و مقررات

  صفحه بعدی 5 4 3 2 1 صفحه قبلی

  ترکيب تيم

  هر تيم مى‌تواند حداکثر از ۱۲ بازيکن، يک مربي، يک کمک مربي، يک فيزيوتراپ و يک پزشک تشکيل شود.

  تور

  تور بايد يک متر عرض و ۵۰/۹ متر طول داشته باشد. سرتاسر بالاى تور از يک نوار سفيد پارچه‌اى دولايه و به عرض ۵ سانتى‌متر بافته شده است. اين تور از شبکه‌هاى مربع شکل که طول هر ضلع آن ۱۰ سانتى‌متر است درست شده و با يک سيم فنرى محکم به دو سر پايه وصل مى‌شود. ارتفاع آن براى زنان ۲۴/۲ و براى مردان ۴۳/۲ متر مى‌باشد.

  نوار سفيد جانبى و آنتن‌ها: دو نوار به پنهاى ۵ سانتى‌متر و طول يک متر که کاملاً عمود بر خط طولى است و به قسمت خارجى هر يک از نوارها يک آنتن وصل مى‌گردد، اين آنتن قابليت ارتجاعى دارد و نشکن است. فاصله بين دو آنتن ۹ متر مى‌باشد. هر يک از آنتن‌ها ۸/۱ متر طول و تقريباً ۱ سانتى‌متر عرض دارد. ۸۰ سانتى‌متر از طول آن در قسمت بالاى تور و يک متر باقيمانده در داخل تور قرار مى‌گيرد. اين آنتن به‌طور متناوب رنگ‌آميزى شده اين رنگ‌ها (قرمز و سفيد، نارنجى و سفيد، سفيد و سياه و...) مى‌باشد.

  تجهيزات

  تجهيزات يک بازيکن شامل: پيراهن، شورت و کفش ورزشى است. کفش‌ها بايد سبک و مناسب بازى و زير آنها،لاستيکى يا چرمى و بدون پاشنه باشد.

  کسب يک امتياز، برنده ست و برنده مسابقه

  کسب يک امتياز

  - امتياز:تيم يک امتياز کسب مى‌کند:

  ۱. هنگامى که موفق شود توپ را در زمين بازى حريف خود فرود آورد.

  ۲. وقتى که تيم حريف مرتکب خطا شود (قانون خطا)۳. زمانى که تيم حريف جريمه‌اى دريافت نمايد.- خطا :

  يک تيم وقتى مرتکب خطا مى‌شود که عمليات بازى را برخلاف قوانين انجام دهد (يا در راه‌هاى ديگر از قوانين تخلف نمايد). داوران به خطاها رأى داده و جرائم آنها را بر طبق قوانين تعيين مى‌نمايند:

  ۱. چنانچه دو يا چند خطا پياپى اتفاق افتد، فقط خطاى اول اعلام مى‌شود.

  ۲. در صورتى که دو يا چند خطا به توسط دو بازيکن از دو تيم مخالف هم اتفاق افتد، خطاى طرفين محسوب شده و رالى بجا اعلام مى‌شود. (بجا اعلام مى‌شود يعنى سرويس توسط سرويس‌ زننده قبلى تکرار مى‌شود).

  - نتايج برنده شدن در هر رالى :

  رالى نتيجه انجام عمليات بازى از لحظه زدن سرويس به توسط سرويس‌ زننده تا خارج شدن از بازى مى‌باشد.

  ۱. اگر تيم سرويس زننده برنده رالى شود، يک امتياز کسب نموده و به سرويس زدن ادامه مى‌دهد.

  ۲. اگر تيم دريافت کننده برنده رالى شود، يک امتياز کسب نموده و بايد سرويس بعدى را بزند.

  برنده ست

  برنده ست تيمى است (باستثناء ست نتيجه يا پنجم) که قبل از حريفش ۲۵ امتياز کسب نمايد و حداقل ۲ امتياز از تيم حريف پيش‌تر باشد. در حالت تساوى امتيازات ۲۴-۲۴، بازى ادامه مى‌يابد تا يکى از تيم‌ها به برترى دو امتياز بيشتر برسد (براى مثال ۲۴-۲۴ يا ۲۵-۲۷ و به بالا ...).

  برنده مسابقه

  - پيروزى در مسابقه با تيمى است که در سه ست برنده شود.

  - در حالت تساوى ست‌ها ۲-۲، براى رفع تساوي، ست نتيجه (پنجم) با ۱۵ امتياز انجام مى‌شود به ترتيبى که برنده ست حداقل دو امتياز از حريفش پيش‌تر باشد.

  امتناع از بازى و تيم ناقص

  - اگر تيمى بعد از فراخوانده شدن به بازي، از بازى کردن خوددارى ورزد، امتناع از بازى محسوب شده و با نتيجه ۰-۳ براى مسابقه و ۰-۲۵ براى هر ست بازنده اعلام مى‌شود.

  - تيمى که بدون دليل قابل توجيه در وقت مقرر و اعلام شده، در زمين بازى حاضر نشود امتناع از بازى کردن محسوب شده و با همان نتيجه ذکر شده بازنده مسابقه است.

  - تيمى که براى يک ست يا براى مسابقه ناقص اعلام شود بازنده ست يا مسابقه است. به تيم حريف امتيازاتى که براى برنده شدن درست، يا امتيازات و ست‌هايى که براى برنده سدن درست يا مسابقه نياز باشد داده مى‌شود. تيمى که ناقص اعلام شده امتيازات و ست‌هايى که کسب نموده است حفظ مى‌کند.

  ساختار بازى

  قرعه با سکه

  قبل از مسابقه داور اول قرعه با سکه (قرعه‌کشي) را براى انتخاب و تعيين زدن اولين سرويس و انتخاب يک سمت زمين دست اول انجام مى‌دهد. چنانچه ست نتيجه (ست پنجم) بايد انجام شود، قرعه جديد انجام خواهد شد.

  - قرعه با سکه با حضور کاپيتان‌هاى هر دو تيم انجام مى‌شود.

  - برنده قرعه يکى از موارد را انتخاب مى‌کند:۱. حق زدن سرويس يا دريافت سرويس.۲. يک سمت زمين.

  - بازنده قرعه، انتخاب باقى‌مانده را بعهده دارد.

  - توضيح:

  اگر برنده قرعه، زدن اولين سرويس را انتخاب کند، بازنده قرعه حق انتخاب يک سمت زمين و بعلاوه حق دريافت را به عهده خواهد داشت. چنانچه برنده قرعه دريافت را انتخاب نمايد، بازنده قرعه انتخاب يک سمت زمين و بعلاوه حق زدن اولين سرويس را به عهده دارد.

  اگر برنده قرعه يک سمت زمين را انتخاب نمايد، بازنده قرعه يکى از اين دو، يعنى حق انتخاب زدن اولين سرويس يا دريافت را خواهد داشت، وشق باقى‌مانده به برنده قرعه تعلق خواهد گرفت.

  - در حالت گرم کردن متوالى (تيم‌ها جدا ازهم)، تيمى که زدن اولين سرويس را به عهده دارد در اولين نوبت، روى تور تمرين مى‌کند.

  دوره گرم کردن

  - قبل از مسابقه، اگر تيم‌ها زمين ديگرى را براى گرم کردن در اختيار داشته‌اند، هر تيم به مدت ۳ دقيقه به گرم کردن روى تور مى‌پردازد. در غير اين صورت هر تيم مى‌تواند پنج دقيقه روى تور تمرين کند.

  - چنانچه هر دو کاپيتان موافق گرم کردن روى تور باهم باشند، مى‌توانند به مدت ۶ دقيقه يا ۱۰ دقيقه متفقاً روى تور تمرين کنند.

  برگ ارنج تيم

  - در تمام اوقات بازى هر تيم بايد شش بازيکن در زمين بازى داشته باشد. ارنج شش بازيکن شروع کننده تيم در هر ست، نشان دهنده چرخش بازيکنان آن تيم در زمين بازى است. اين ترتيب بايد در سرتاسر ست رعايت شود و با قوت باقى بماند.

  - قبل از شروع هر ست، مربى بايد ارنج بازيکنان شروع کننده تيمش را که روى برگ ارنج نوشته است تحويل دهد. اين برگ بايد بموقع تکميل و امضاء شده و به داور دوم يا نويسنده تسليم گردد.

  - بازيکنانى که در ارنج شروع ست نيستند، ذخيره‌هاى آن ست محسوب مى‌شوند (باستثناء ليبرو).

  - وقتى که برگ ارنج به داور دوم يا نويسنده تسليم شد، تغيير در برگ ارنج مجاز نيست مگر با درخواست تعويض قانونى براى تيم.

  منبع مطلب : www.aftabir.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید