این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سنگ تولد فروردین

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سنگ تولد فروردین را از این سایت دریافت کنید.

  سنگ‌ های ماه تولد فروردین به همراه خواص و مشخصات آن

  الماس سنگ اصلی ماه تولد فروردین و سنگ خون، جاسپر، آکوامارین و توپاز سنگ های فرعی متولدین فروردین هستند | خواص درمانی سنگ ماه فروردین

  گالری جواهرات گنجه / بلاگ /

  سنگ‌ های ماه تولد فروردین به همراه خواص و مشخصات آن

  سنگ‌ های ماه تولد فروردین به همراه خواص و مشخصات آن

  admin

  پنجشنبه 3 شهریور 1 | 14:08

  سرفصل های مقاله پنهان

  1 تاریخچه سنگ تولد باستانی، سنتی و مدرن

  2 الماس، سنگ اصلی ماه تولد فروردین

  2.1 معنی و تاریخچه الماس، سنگ تولد فروردین

  2.2 خواص و باورهای سنگ الماس، سنگ فروردین

  2.3 الماس در کجا یافت می‌شود؟

  2.4 مراقبت و نگه‌داری از سنگ ماه تولد الماس

  3 آیا الماس تنها سنگ تولد ماه فروردین است؟

  4 سنگ‌ ماه تولد فروردین : توپاز Topaz

  4.1 دوام توپاز:

  4.2 مراقبت از توپاز:

  4.3 خواص سنگ توپاز، سنگ متولدین فروردین

  4.4 توپاز سفید

  5 سنگ‌ ماه تولد فروردین : جاسپر Jasper

  5.1 دوام جاسپر:

  5.2 مراقبت از جاسپر:

  5.3 نحوه پاک‌سازی از جاسپر:

  5.4 سنگ درمانی جاسپر، سنگ ماه فروردین

  6 سنگ‌ ماه تولد فروردین : سنگ خون Bloodstone

  6.1 دوام سنگ خون:

  6.2 مراقبت از سنگ خون:

  6.3 نحوه پاک‌سازی:

  6.4 سنگ درمانی سنگ خون (حجرالدم)، سنگ فروردین

  7 سنگ‌ ماه تولد فروردین: آکوامارین Aquamarine

  7.1 دوام آکوامارین:

  7.2 مراقبت از آکوامارین:

  7.3 نحوه پاک‌سازی از سنگ آکوامارین:

  7.4 درمان‌ها و باورها در مورد سنگ آکوامارین، سنگ ماه فروردین

  8 سنگ‌ ماه تولد فروردین : الماس‌ هرکیمر Aquamarine

  9 خصوصیات متولدین فروردین‌ماه

  9.1 زن متولد فروردین : بررسی اجمالی ویژگی های شخصیتی

  9.2 مرد متولد فروردین : بررسی اجمالی ویژگی های شخصیتی

  10 بهترین سنگ ماه تولد فروردین

  10.1 بهترین سنگ ماه تولد فروردین برای مرد

  10.2 بهترین سنگ ماه تولد فروردین برای زن

  11 زیورآلات مناسب ماه تولد فروردین

  در این مطلب به معرفی انواع سنگ ماه تولد فروردین را می پردازیم و هرکدام را ازنظر خواص، ویژگی‌ها، تاریخچه، اعتقاد و باورها و سایر موارد بررسی خواهیم کرد. آیا می‌دانید سنگ‌ های ماه تولد فروردین کدام سنگ‌ها هستند؟

  تاریخچه سنگ تولد باستانی، سنتی و مدرن

  تاریخچه سنگ ماه تولد فروردین

  هزاران سال است که اعتقاد به سنگ ماه تولد وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، تقویم سنگ تولد آیورودا از هند باستان به 1500 سال قبل از میلاد برمی‌گردد. مدت‌ها اعتقاد بر این بود که سنگ‌های تولد ثروت به همراه می‌آورند. بسیاری از فرهنگ‌های باستانی ازجمله عبری، عربی، هندو، رومی، ایتالیایی، روسی، لهستانی و اسپانیایی دارای تقویم سنگ ماه تولد خاص خود بودند و بسیاری از این تقویم‌ها به دلیل اتصال بین فرهنگ‌ها و همچنین اختلافات ناشی از در دسترس بودن سنگ‌های قیمتی یا برجستگی در مناطق خاص، دارای شباهت‌هایی نیز می‌شدند.

  این تقویم‌های باستانی تأثیری در تقویم‌های سنتی تولد و مدرن داشته‌اند. در سال 1912، انجمن ملی جواهرات در تلاش برای استانداردسازی سیستم سنگ‌های تولد ماه‌های مختلف و همچنین تهیه گوهرهایی که به نظر می‌رسید در دسترس اکثر افراد باشد، «تقویم سنتی» را به وجود آورد.

  انجمن‌های جواهرات دیگر، مانند انجمن تجارت جواهرات آمریکا، از آن زمان با تطبیق لیست 1912، تقویم‌های تولد مدرن را تهیه‌کرده‌اند. برخی از تقویم‌های مدرن سنگ‌های ماه تولد بیشتری را به برخی از ماه‌ها اضافه کرده و بسیاری از آن‌ها گزینه‌های کم‌هزینه‌تر با شباهت‌های بصری با سنگ‌های اصلی هستند. این سنگ‌ها به سنگ‌های «جایگزین یا ثانویه» نیز شناخته می‌شوند.

  الماس، سنگ اصلی ماه تولد فروردین

  الماس ، سنگ اصلی ماه تولد فروردین

  الماس، سنگ ماه فروردین یا آوریل، معمولاً با عشق همراه است درحالی‌که الماس سفید بیشتر رایج است، الماس‌رنگی فانتزی را می‌توان در رنگ‌های مختلف ازجمله زرد، آبی، صورتی و انواع دیگر نیز یافت. کسانی که در ماه فروردین متولدشده‌اند به‌اندازه کافی خوش‌شانس هستند که این سنگ قیمتی، سنگ ماه تولد آن‌ها باشد چراکه الماس نمادی از پاکی و قدرت است.

  الماس از باارزش‌ترین سنگ‌های ماه تولد است. در حقیقت کلمه الماس از کلمه یونانی “adamas” گرفته‌شده است که به معنی “نشکن” و «شکست‌ناپذیر» است. گفته می‌شود که نشان‌دهنده فراوانی، قدرت و شجاعت است. الماس سخت‌ترین ماده طبیعی جهان است که دارای ساده‌ترین ساختار شیمیایی در بین کانی‌ها هست (متشکل از کربن خالص). انسان همیشه شیفته سنگ‌های قیمتی بوده و الماس در میان همه آن‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد. این سنگ گران‌بها ازنظر تاریخی با تاریخ بشریت پیوند خورده است.

  الماس راف و تخمه الماس ، سنگ ماه فروردین

  از قدیم‌الایام مردم برای نشان دادن وفاداری از الماس استفاده می‌کنند. این سنگ به‌عنوان علامت ازدواج، عشق و صداقت در سطح جهانی پذیرفته‌شده است. ملاحظه کرده‌اید که از این گوهرسنگ در حلقه‌های نامزدی و ازدواج بسیار استفاده می‌شود.

  حلقه نامزدی الماس یا برلیان

  الماس باعث افزایش عزت‌نفس فرد استفاده‌کننده می‌شود وقتی سنگ قیمتی استفاده می‌کنید قطعاً احساس خوبی خواهید داشت.

  بااین‌حال، سنت استفاده از الماس توسط زنان اخیراً باب شده است. در قرون‌وسطی استفاده از الماس فقط برای مردان معمول بود. در آن دوران، الماس نمادی از شجاعت و شکست‌ناپذیری بود. لوئیس چهارم پادشاه فرانسه این حکم سلطنتی را صادر کرد و همه زنان در این کشور را از پوشیدن الماس منع کرد. دویست سال طول کشید تا زنان بتوانند از جواهرات الماس استفاده کنند.

  انگشتر و دستبند الماس، سنگ فروردین

  منبع مطلب : ganjehgallery.com

  سنگهای ماه تولد فروردین کدامند؟ خصوصیات و خواص سنگ ماه تولد فروردین

  سنگ ماه تولد فروردین الماس است.جاسپر- سنگ خون- توپاز زرد- یاقوت کبود- آکوامارین نیز سنگهای فرعی متولدین فوردین می باشند. انرژی از سنگ ماه ت

  الماس مهم ترین سنگ ماه تولد فروردین است. البته سنگهای جاسپر، سنگ خون، توپاز زرد، یاقوت کبود، آکوامارین نیز سنگهای ماه متولدین فوردین می باشند. هریک از سنگ های موجود در طبیعت خاصیتی ویژه و منحصر به فرد دارند. انرژی از امواج کیهانی عبور می کند و شما به واسطه سنگهایی که به گردن آویخته اید یا به نحوی با بدنتان در تماس قرار دارند به شما منتقل می شود. الماس، یکی از گرانبهاترین و زیباترین بلور های طبیعت با متولدین فروردین ارتباط بیشتری جه دریافت انرژی از سیاره حاکم بر آنها یعنی مریخ برقرار می کند. در ادامه به توضیح ویژگی ها و خواص هر یک از سنگ ماه تولد فروردین و همچنین طالع بینی و خصوصیات متولدین ماه قوچ می پردازیم.

  فهرست مطالب [پنهان]

  1 الماس سنگ ماه تولد فروردین

  1.0.1

  1.1 سنگ درمانی با الماس برای متولدین فروردین

  1.2 سنگ خون (حجرالدم)؛ سنگ متولدین فروردین

  1.2.1 درمان با سنگ خون؛ سنگ متولدین فروردین

  1.3 جاسپر به عنوان سنگ ماه فروردین

  1.3.1 سنگ درمانی با جاسپر برای متولدین فروردین

  1.4 توپاز زرد یا طلایی سنگ ماه فروردین

  1.4.1 قدرت ماورائی توپاز زرد به عنوان سنگ تولد فروردین

  1.5 آکوامارین سنگ ماه متولدین فروردین

  1.6

  1.6.1 نیروهای جادویی آکوامارین برای متولدین فروردین

  2 متولدین فروردین ماه (قوچ -Aries )

  2.1 بهترین سنگ ماه تولد مرد فروردین:

  2.2 بهترین سنگ ماه تولد زن فروردین

  الماس سنگ ماه تولد فروردین

  درخشش عالی و سختی بیش از حد، خصیصه الماس است. هم بصورت بی رنگ، سفید، بندرت صورتی، زرد، نارنجی، آبی یا سبز وجود دارد و هم به صورت بسیار درخشان و هم چرب یافت شده است. از آن در جواهر سازی، سنگ ها و سنباده های ساینده و صنعت استفاده میشود. معادن جنوب هند، منبع الماس های مشهوری مانند کوه نور و جهانگیر بوده است. بیشترین معادن الماس در آفریقای جنوبی است. در سراسر دنیا در سنگ های رسوبی و آب شسته یافت می شود.

  در ایران هم در نقاط مختلفی یافت شده است. در برنئو، بوتسوانا، چین، غنا گینه، گویان، روسیه، تانزانیا، ونزوئلا، زئير و زیمبابوه یافت می شود. بلورهای آن معمولا هشت یا دوازده وجهی هستند. تحت نور فرابنفش بازتاب سفید – آبی می کند و این روش شناسائی اکثر الماس های آفریقا است. دیگر الماس ها، تحت نور فرابنفش ممکن است بازتاب سبز یا زرد داشته باشند. قدما در گذشته با نور آفتاب الماس را شناسایی می کردند و اگر نور قرمز رنگین کمان را در آن می دیدند یقین می شد که آن سنگ، الماس است. الماس، یاقوت را خراش می دهد.

  الماس در ۸۰۰ درجه حرارت می سوزد. اولین بار در قرن نوزدهم، یک فرانسوی توانست الماس را به صورت صنعتی تولید کند. زغال فشرده شده تحت فشار زیاد و دور از هوا به واسطه حرارت الکتریکی تبدیل به الماس می شود. نحوه کم کردن حرارت و فشار بر طبق دستورات خاصی صورت می گیرد، در غیر اینصورت الماس شکل نمی گیرد. الماس رسانا است و برق را به خوبی عبور می دهد اما الماس آبی که رنگ آبی آن بدلیل عنصر بور است، نیمه رسانا است. الماس رسانای حرارت نیز می باشد و رسانندگی حرارت آن پنج برابر فلز مس است. بزرگترین الماس خام جهان کولینان به وزن ۳۱۰۹ قیراط و بزرگترین الماس تراش خورده جهان «قهوه ای بی نام» به وزن 545 قیراط است. یک قیراط یک پنجم گرم است.

  سنگ درمانی با الماس برای متولدین فروردین

  الماس به عنوان جواهری که بیماری ها را از انسان دور می کند و به وی تندرستی کامل می دهد شناخته شده است. همچنین از ما در برابر ترس و وحشت محافظت می نماید. در کتب قدیمی گفته شده اگر زنانی که دچار بیماری زنانه هستند و راهی برای خلاصی از آن می خواهند کافیست الماس را دور زانوی خود بسته تا بهبود یابند. اگر بر بازویشان ببندند می توانند بر همه دشمنانشان چیره گشته و آنها را شکست دهند.

  این گوهر محبت را درمیان زوجین ایجاد و تقویت می کند. برای متولدین فروردین الماس قدرت اراده و هوش را افزایش، حافظه را تقویت می کند. الماس ضد افسردگی و ناراحتی است و توانایی بدنی و نیروی جنسی را قوی می کند. آمده است که از آنجا که بر روی الماس، آتش و یا آهن اثری ندارد پس افرادی که از این سنگ استفاده می کنند از برق گرفتگی در امان خواهند بود.

  اگر مشکلات معده و یا دل پیچه دارید الماس را دور شکم خود ببندید تا درد از شما دور گردد. الماس برای تقویت قلب، دور کردن و محافظت در برابر سحر و جادو، آسان سازی به وقت زایمان، مشکلات خواب و کابوس، درمان صرع و پیشگری آن برای کودکان و بطور کلی انسان را از مضرات دور می کند. الماس سنگ ماه تولد فروردین و مرداد می باشد و متولدین این ماه ها با استفاده از آن بخت و اقبال، فزونی، دانایی، قدرت و خوشبختی را همراه خود خواهند داشت.

  سنگ خون (حجرالدم)؛ سنگ متولدین فروردین

  سنگ خون (Blood Stone) یک نوع کوارتز کریپتوکریستالین و عضو سبز تیره خانواده کلسدونی با خال ها و لکه های ریز قرمز رنگ غنی از اکسید آهن یعنی هماتیت میباشد. نام این سنگ از این نقاط قرمز رنگ که شبیه به خون میباشند گرفته شده است. خط سائیدگی آن قرمز است و رنگ سبز تیره آن میتواند ناشی از مواد معدنی با اندازه میکروسکوپی کلریت و آمفیبول و پیروکسین باشد. این سنگ با نام هلیوتروپ هم مشهور است.

  نمونه های با کیفیت این سنگ از هند (بزرگترین تولید کننده) و برزیل می آیند. برای سال ها از خواص سنگ خون به عنوان سنگ طلسم و شفا دهنده استفاده میشده است. گفته شده زمانی که حضرت عیسی (ع) را به صلیب کشیدند، درست در زیر پای ایشان، در جائی که قطرات خون حضرت بر زمین ریخته شده بود، به جای خون سنگی مشاهده کردند که درست برنگ خون آدمی بود، و به همین دلیل نام آن را سنگ خون نامیدند.

  درمان با سنگ خون؛ سنگ متولدین فروردین

  گفته شده که اگر آن را به گردن بیاندازید معده را تقویت کرده و بیماریهای آن را دور می سازد. استفاده از آن، همت، جرات و شجاعت به شخص میدهد، به همین دلیل حجرالدم در گذشته مورد استفاده سپاهیان قرار می گرفت. استفاده از آن بیماریهای خون را دور کرده، برای خون مفید بوده و آن را تقویت می نماید. بلاد استون گذشته از جرات و همت، در عشق و محبت کامیابی را نصیب شخص می نماید.

  منبع مطلب : sangshenas.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید