این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سید احمد رضایی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سید احمد رضایی را از این سایت دریافت کنید.

  دکتر سید احمد رضایی: کارکنان مدیریت فناوری اطلاعات همانند سربازان گمنام خدمت می‌کنند

  سرپرست مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه از متمرکز شدن فعالیت‌های این حوزه خبر داد و تاکید کرد؛ امید داریم که بتوانیم از پراکندگی که در واحدهای دانشگاه به وجود آمده جلوگیری کنیم و به یک هدف واحدی برسیم.

  تاریخ انتشار : 1400/12/04 - 12:44

  تعداد بازدید کنندگان خبر : 5588

  زمان مطالعه : 3 دقیقه

  پنجم اسفند، روز مهندس

  دکتر سید احمد رضایی: کارکنان مدیریت فناوری اطلاعات همانند سربازان گمنام خدمت می‌کنند

  سرپرست مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه از متمرکز شدن فعالیت‌های این حوزه خبر داد و تاکید کرد؛ امید داریم که بتوانیم از پراکندگی که در واحدهای دانشگاه به وجود آمده جلوگیری کنیم و به یک هدف واحدی برسیم.

  اخبار مرتبط گالری عکس مرتبط گالری فیلم مرتبط گالری صوت مرتبط

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر سید احمد رضایی سرپرست مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه در آستانه روز مهندس در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی و با اشاره به مصوبه جدید هیئت‌رئیسه دانشگاه در حوزه فناوری اطلاعات؛ گفت: اخیراً مقرر شده فعالیت‌های مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه متمرکز شود؛ وقتی تصمیم می‌گیرید که این فعالیت‌ها را از حالت محیطی متمرکز کنید مطمئناً با مشکلات عدیده‌ای مواجهه خواهید شد. به طور نمونه؛ هم اکنون برای بیمارستان‌ها 6 تا HIS داریم که اگر بخواهیم یک دیتای واحدی را برای بیمارستان‌ها فراهم کنیم باید با آنها مکاتبه کنیم که کار بسیار سختی است، این که ما اطلاعات شش تا بیمارستان را جمع‌آوری کنیم و بتوانیم آمار درستی را ارائه دهیم.

  وی از وظایف مهم این مدیریت سخن گفت و ادامه داد: باید بتوانیم HIS این بیمارستان‌ها را متمرکز و نرم‌افزاری طراحی کنیم که پاسخگوی نیازهای محیطی باشد، چرا که سیستم یک سیستم زنده و در حال حرکت است؛ تغییر سیستم‌ها خیلی انرژی بر، با حساسیت بالا و در نهایت وقت‌گیر است. برای اینکه همه‌ ملاحظات دیده شود سیستم یک‌لحظه نمی‌تواند با تأخیر کار کند یا (خاموش) شود، ضمن اینکه در حالی که فعالیت می‌کند باید تغییرات انجام شود و ما از یک نرم‌افزار به یک نرم‌افزار دیگر مهاجرت کنیم این موارد از مشکلاتی است که در حال حاضر با آن روبرو هستیم و ناشی از مأموریت جدید حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه است.

  دکتر رضایی با بیان اینکه مهندسان افراد خیلی حرفه‌ای نسبت به کارشان هستند؛ تصریح کرد: البته نقطه‌ضعف‌هایی را ما در حوزه‌ مهندسی داریم از جمله اینکه برای آن‌ها آموزش‌های لازم را در طول زمان کاری شاید فراهم نکرده باشیم، بعضی از این همکاران نیروهای متخصص هستند که دارند به‌صورت خیلی حرفه‌ای فعالیت می‌کنند اما باید برای تعدادی از همکاران در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و مهندسی حتماً زمینه آموزش‌های لازم را فراهم کنیم البته برنامه‌ریزی‌هایی در حال انجام داریم.

  سرپرست مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه ضمن تبریک روز مهندس به همکاران دانشگاهی؛ خاطرنشان کرد: آن چیزی که از همکاران این حوزه دیده می‌شود یک پدیده مانند «کوه یخی» است که ما در حقیقت قسمت عمده آن را نمی‌بینیم آن چیزی که دیده می‌شود و همکاران هر روز با آن روبرو هستند به طور مثال برنامه اتوماسیون و ... است که استفاده می‌کنند ولی واقعیت این است که پشت این برنامه‌ها یک پایداری و تداومی باید برقرار باشد که این نرم‌افزار کار کند. این بخش فعالیت‌های همکاران متأسفانه قابل رویت نیست همکاران این حوزه به‌عنوان سربازان گمنام دارند فعالیتشان را انجام می‌دهند.

  وی دغدغه اصلی در حوزه فعالیت مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه را «نبود سیاست متمرکز و نگاه غیرحرفه‌ای به فناوری اطلاعات» عنوان کرد و افزود: این امرباعث شده که در این واحد سیاست‌های غیرمتمرکز اتخاذ شود که متأسفانه مشکلاتی را هم برای دانشگاه به وجود آورد.

  دکتر رضایی با اشاره به افق آینده مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه؛ تاکید کرد: پایداری افقی که در آینده این حوزه می‌بینیم بدون همت مسئولان و مجموعه‌ی تصمیم‌گیر، تأثیرگذار در سیاست‌گذاری دانشگاه اتفاق نمی‌افتد، ان شاءالله همگی دست در دست هم بتوانیم تسهیلات لازم را برای فعالیت‌های حوزه‌ فناوری اطلاعات فراهم کنیم.

  وی با تاکید بر اینکه سیاست‌های جدید دانشگاه در حوزه فناوری اطلاعات خیلی خوب است؛ گفت: امید داریم که بتوانیم از پراکندگی که در واحدهای دانشگاه به وجود آمده جلوگیری کنیم و به یک هدف واحدی برسیم.

  دکتر رضایی یادآور شد: اخیراً در هیئت‌رئیسه بر اساس مطالعه مرکز توسعه و تحقیق سیاست‌های دانشگاه، برای واحد مدیریت فناوری اطلاعات اقداماتی انجام شده است، باید همت کنیم و چارت تشکیلاتی را نهایی کنیم.

  باید برای انگیزه همکاران تسهیلاتی را فراهم کنیم؛ امید داریم با تلاش و مساعدت مسئولان تا 6 ماه آینده بتوانیم تشکیلات حوزه‌ی فناوری اطلاعات را به سرانجام برسانیم و شرایط مناسبی را برای ارتقای شغلی این همکاران میسر کنیم.

  منبع مطلب : pr.tums.ac.ir

  منبع مطلب : chromewebdata

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید