این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سینوزیت و سردرد

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سینوزیت و سردرد را از این سایت دریافت کنید.

  سینوزیت و سردرد

  09212026943 / 021472410005 - [email protected]

  سینوزیت و سردرد

  8

  سینوزیت و سردرد

  سینوزیت و سردرد سینوزیت و سردرد

  سینوزیت و سردرد : انسان ها در اطراف گونه، بینی و حتی روی پیشانی خود دارای فضاهای کوچکی هستند که مملو از هوا می باشند که در اصطلاح به آنها سینوس گفته می شود. لازم به ذکر است این حفره های کوچک دارای یک پوشش نرم و سلولی می باشند که به آن مخاط می گویند که به صورت طبیعی و عادی ترشحات اندکی دارند که به وسیله حلق یا بینی تخلیه می شوند. زمانی که شخصی دچار بیماری سینوزیت می شود، غشاهای مخاطی بینی، گلو و خود سینوس دچار التهاب و تورم می شوند. با ایجاد این مشکل راه خروج ترشحات مسدود شده و دهانه خروج سینوس بسته می شود. سینوس های مسدود شده، یک محیط مرطوب ایجاد می کنند که بسیار مستعد عفونی شدن می باشد.

  سینوس هایی که دچار عفونت می شوند و قادر به تخلیه نیستند پر از چرک می شوند در این صورت علائمی نظیر ترشحات غلیظ، سبز یا زرد رنگ و ایجاد درد در صورت و سایر علائم عفونت بروز می کنند. باید گفت اگر از شروع ایجاد علائم سینوزیت چند روز سپری شده باشد (بین ۱ تا ۳ هفته) این سینوزیت حاد نامیده می شود و در صورتی که به هر علتی درمان طولانی شود و بیمار بهبود پیدا نکند و به طور دائم دچار مشکل شود، به آن سینوزیت مزمن گفته می شود. شایان توجه است که اکثر سینوزیت ها، همان سینوزیت حاد است.

  از جمله عواملی که منجر به بروز سینوزیت می گردد، انحراف تیغه بینی، بزرگی شاخک‌ های موجود در بینی می باشد. سرما خوردگی نیز امکان دارد سبب ایجاد سینوزیت شود، ولی در صورتی که تورم و التهاب در اثر سرما خوردگی به همراه عفونت باشد، ممکن است هر سرما خوردگی به همراه سردرد با بیماری سینوزیت اشتباه گرفته شود.

  ادامه مقاله  آندوسکوپی سینوس بینی

  سردردهای سینوسی باعث درد بسیار در استخوان های گونه، پیشانی و بینی می شوند که معمولاً این درد با هر حرکت ناگهانی افزایش می یابد. گرفتگی بینی، کیپ شدن گوش ها، تب و ورم صورت از دیگر نشانه های این عارضه می باشند. افرادی که سینوزیت فعال دارند به خوبی معنای این کلمات را می فهمند و درد آن را حتی با این جملات حس می کنند.

  بر اثر التهاب یا گرفتگی «سینوس ها» سینوزیت ایجاد می شود. سینوس ها حفره های توخالی در استخوان های صورت هستند که معمولاً ترشحاتی در آنها جریان دارند اما بر اثر سرماخوردگی یا آلرژی به عوامل گوناگون، این ترشحات بیشتر شده و در این حفره ها گیر می افتند. تجمع و انسداد این ترشحات در حفره های سینوسی باعث دردهای خفیف و مزمن و نهایتاً سینوزیت می شوند، سینوزیت و سردرد معمولاً در کنار هم قرار دارند.

  همان طور که همه می دانید و بارها نیز شنیده اید، پاییز فصل آلرژی ها و عود کردن سینوزیت می باشد. آلرژی هایی که سبب سینوزیت و سردرد خواهد شد. دردهایی کلافه کننده و گاه طولانی مدت. سینوزیت، بیماری شایعی ست که گاهی آن را با سرماخوردگی و آنفلوآنزا اشتباه می گیرند چون علائم و نشانه هایی دقیقاً مانند هم دارند؛ آب ریزش بینی، ریزش اشک چشم، عطسه های متوالی و اعصاب خردکن و سردردهای طولانی در پیشانی و شقیقه ها.

  سینوزیت عموماً بر اثر آلرژی یا ویروس به وجود می آیند، این بیماری در اصل التهاب سینوس هایی است که به بینی متصل شده اند و در اطراف بینی و بین ابروها و اطرافشان قرار دارند.

  ادامه مقاله  تفاوتهای جراحی بینی کج و انحراف بینی

  در سینوزیت گاهی ترشحات بینی آن قدر افزایش می یابد که فرد از تمامی کارهای مهم و حتی امورات ساده و روزمرۀ خود نیز می افتد و ناچار است دستمال کاغذی به دست در همه جا در محضر افراد ظاهر شود. سردردهای ناشی از سینوس‌ ها زمانی رخ می دهد که سینوس‌ها ، حفره های پر از هوای اطراف بینی، چشم ‌ها، گونه‌ها، از خون و ترشحات خلطی پرشده و ملتهب و مسدود گردند.

  درمان دارویی سینوزیت و سردرد

  برای درمان سینوزیت و سردرد می توان از انواع داروها با تجویز پزشک استفاده کرد. می توان از اسپری های ضداحتقان برای رفع گرفتگی بینی استفاده کرد آن هم به مدت ۳ روز اما مصرف بیش از ۳ روز معمولاً تجویز نمی شود، همچنین اگر بیمار دچار فشار خون است حتماً باید مطرح کند زیرا این اسپری ها موجب افزایش فشار خون خواهد شد.

  علاوه بر این می توان از انواع آنتی بیوتیک و آنتی هیستامین ها برای رفع سینوزیت و سردرد استفاده کرد.

  با مصرف این داروها طبق دستور پزشک و رعایت سایر موارد، می توان از شر این درد کلافه کننده راحت شد.

  سینوزیت و سردرد در کنار هم منجر به سردرد سینوزیتی می شوند. سردردسینوزیتی، نوعی سردرد خاص است به گونه ای که اول صبح و هنگام خم شدن درد شدیدتر است. سردرد سینوزیتی علاوه بر سردرد، درد گونه هم به همراه دارد که این شرایط عموماً با دندان درد اشتباه گرفته می شود، اما اگر به سرفه های تک تک و بد خوابی ها توجه کنید، متوجه می شوید که به سینوزیت مبتلا هستید.

  ادامه مقاله  عوارض سینوزیت حاد

  موارد پیشگیری از سینوزیت

  هر دردی را درمانی ست. به راحتی می توان سینوزیت و سردرد را دور زد! می توان از این دردِ کلافه کننده دور بود اگر موارد درست و اصولی مراقبتی را رعایت کنیم. سینوزیت عارضه ای بسیار شایع است که می توان از مبتلا شدن به این بیماری جلوگیری کرد.

  منبع مطلب : drbafghi.ir

  سردرد سینوسی چیست

  سردرد سینوسی اغلب با سینوزیت همراه است. سینوزیت یک بیماری شایع است در آن لایه مخاطی سینوس ها متورم می شود. ممکن است در اطراف چشمها، گونه ها و پیشانی حالت

  فهرست مطالب این صفحه

  سردرد سینوسی

  سینوس چیست ؟ شکل سینوس چگونه است؟

  انواع سینوس ها سردرد سینوسی چیست؟ انواع سینوزیت سینوزیت حاد چیست؟ سینوزیت مزمن چیست؟

  تفاوت میگرن و سینوزیت

  شباهت میگرن و سینوزیت

  چه زمانی فرد به سینوزیت مبتلا می شود؟

  بیماری سینوزیت ممکن است در 3 حالت بروز کند

  درمان های پزشکی برای درمان سینوزیت

  درمان های خانگی برای سردرد سینوسی

  عمل جراحی برای درمان سردرد سینوسی

  پیشگیری از سردرد سینوسی

  سردرد سینوسی

  سینوس ها حفره های کوچک و پر از هوا هستند که در پشت استخوان گونه و پیشانی قرار دارند و توسط یک مجرای باریک به بینی متصل می شوند؛ و از این راه ترشحات داخل سینوس ها به بینی ریخته می شود.

  سردرد سینوسی اغلب با سینوزیت همراه است. سینوزیت یک بیماری شایع است در آن لایه مخاطی سینوس ها متورم می شود. ممکن است در اطراف چشمها، گونه ها و پیشانی حالت احساس فشار داشته باشید.درد و فشار بیشتر در ناحیه بالای بینی و بین دو چشم احساس می شود. شدت درد، بین متوسط تا شدید می باشد. بیشتر پزشکان و متخصصان درباره تشخیص درد های میگرنی یا عصبی از سردردهای سینوسی اشتباه می کنند. سردرد از علائم شایع سردردهای سینوسی می باشد. سردرد سینوسی به صورت دردهای مبهم و ضربان دار در قسمت بالائی صورت اتفاق می افتد.

  اگر به سردرد مبتلا شدید حتما به پزشک مراجعه کنید زیرا جهت درمان مناسب، نوع سردرد باید درست تشخیص داده شود. سردردهای میگرنی، سینوسی، سردردهای تنشی و سردردهای خوشه ای نیاز به تشخیص متخصص مغز و اعصاب دارند و تشخیص درست سردرد در درمان آن موثر می باشد.

  سینوس چیست ؟ شکل سینوس چگونه است؟

  سینوس ها به صورت فضا یا حفره هایی در بین استخوان ها هستند که به تصویه هوا با مرطوب کردن هوای تنفسی و ترشح مخاط کمک می کنند. همچنین سینوس ها در استحکام جمجمه و توانائی آن برای مقابله با تروما نیز نقش مهمی دارند. حفره ها باعث ایجاد طنین بیشتر در صدا می شوند.

  انواع سینوس ها

  سینوس های آرواره ای در پائین چشم زیر استخوان گونه، در میان استخوان آرواره قرارر گرفته اند.

  سینوس های پیشانی در بالای چشم و در بین استخوان پیشانی قرار گرفته اند.

  سینوس های بین چشمی یا اتموئید در استخوان اتموئید که دو چشم را از بینی جدا می کنند قرار دارد.

  سینوس های پشت چشمی یا اسفنوئید در استخوان اسفنوئید در جمجمه قرار گرفته است.

  نشانه های سردرد میگرنی و سینوسی شباهت هائی با یکدیگر دارند و در اغلب موارد، میگرن در مراحل اولیه تشخیص به عنوان سینوزیت شناخته می شوند. 90 درصد مراجعات به پزشک متخصص، فرد بیماری خود را به عنوان سینوزیت معرفی کرده، در حالی که تشخیص نهائی بیماری میگرن بوده است. بیشتر موارد بیماری میگرن را پزشک های غیر متخصص و تجربی به عنوان سینوزیت تشخیص می دهند.

  سردرد سینوسی چیست؟

  اگر بافت مجاری یا سلول هائی که سینوس ها را به پشت بینی وصل می کنند، التهابی داشته باشند و ملتهب شوند، سینوس ها نمی تواند به صورت طبیعی تخلیه شوند و فشار درون سینوس ها افزایش پیدا می کند و این مسئله منجر به افزایش مخاط و ترشح مایعات خواهد شد. این افزایش مایعات  و ناتوانی در تخلیه آن ها باعث افزایش فشار درون حفره سینوسی می شود و در نهایت منجر به دردی که به آن درد سینوسی می گویند خواهد شد. اصطلاح سینوزیت برای التهاب سینوس به کار می رود.

  انواع سینوزیت

  سینوزیت به 2 نوع سینوزیت حاد و مزمن تقسیم می شود که تفاوت آن ها در مدت علائم شدت و همچنین تکرار آن در طی یک سال می باشد.

  سینوزیت حاد چیست؟

  سینوزیت حاد به حالتی می گویند که علائم سینوزیت،حد اکثر تا 4 هفته وجود داشته باشد. این نوع از سینوزیت بیشتر از 3 بار در سال اتفاق نمی افتد و هر بار زمان آن بیشتر از ده روز نمی شود. بیشتر این سینوزیت ها به دلیل رشد بیش از اندازه ی باکتری ها در محل سینوس ها  می باشد.

  سینوزیت مزمن چیست؟

  زمانی به سینوزیت، سینوزیت نوع مزمن می گوند که علائم آن بیشتر از 3 ماه می باشد و بیشتر از 4 بار در سال رخ می دهد؛ هر بار بیشتر از 20 روز طول می کشند. دلیل سینوزیت مزمن، قارچ ها و باکتری ها می باشند.

  تفاوت میگرن و سینوزیت

  علائم و نشانه های سردرد میگرن عبارتند از: یک طرفه بودن، ضربان دار بودن، طولانی بودن طول سردردها، همراه بودن سردرد با تهوع و استفراغ، آبریزش خفیف نازک بینی، حساسیت به بو، نور و صدا، شدت زیاد سردرد به طوری که به آن سردرد ناتوان کننده می گویند. سردردهای سینوزیتی با ترشحات با قوام بالای بینی، سرفه، کم شدن بویائی، درد گوش و درد دندان، عرق کردن، تب و لرز و تنفس غیر طبیعی همراه هستند. تشخیص دقیق سینوزیت از میگرن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد زیرا افرادی در طول سال ها به دلیل تشخیص سینوزیت، درمان سینوزیت را ادامه داده اند اما در واقعیت به بیماری میگرن مبتلا بوده اند.

  شباهت میگرن و سینوزیت

  میگرن و سینوزیت هردو با خم شدن به جلو زیادتر می شوند.

  هر دو همراه با آبریزش بینی و آبریزش چشمی می باشند.

  هر دو گرفتگی بینی را به دنبال دارند.

  در هر دو احساس فشار در ناحیه صورت می شود.

  بیشترین تشخیص نادرست میگرن و سینوزیت در موارد میگرن خفیف یا میگرن های بدون اورا می باشد؛ و اگر میگرن همراه با اورا باشد به سادگی می توان میگرن و سینوزیت را از هم تشخیص داد و بین آن دخ تفاوت قئل شد.

  چه زمانی فرد به سینوزیت مبتلا می شود؟

  منبع مطلب : dr-esfandiari.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید