این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شهادت امام هادی کی است

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شهادت امام هادی کی است را از این سایت دریافت کنید.

  تاریخ دقیق شهادت امام هادی (ع) در تقویم سال 1400 چه روزی است ؟

  علت شهادت امام هادی (ع) چیست ؟ تاریخ دقیق شهادت امام هادی (ع) در تقویم شمسی چه روزیست ؟ روز شهادت امام علی النقی کی است ؟

  تاریخ دقیق شهادت امام هادی (ع) در تقویم سال ۱۴۰۰ چه روزی است ؟

  امام هادی (ع) امام دهم شیعیان می باشند که در ماه رجب بشربت شهادتین را نوشیدند ، در این مطلب « تاریخ دقیق شهادت امام هادی (ع) در تقویم سال ۱۴۰۰ » را بررسی خواهیم کرد ؛ با ما همراه باشید :

  زمان دقیق شهادت امام هادی (ع) در تقویم سال ۱۴۰۰

  تاریخ شهادت امام هادی(ع) در تقویم شمسی برابر است با :

  روز شنبه ۱۶ ماه بهمن سال ۱۴۰۰

  تاریخ شهادت امام هادی(ع) در تقویم قمری برابر است با :

  روز ۳ ماه رجب سال ۱۴۴۳

  تاریخ شهادت امام هادی (ع) در تقویم میلادی برابر است با :

  روز ۵ ماه فوریه سال ۲۰۲۲

  علت شهادت امام هادی (ع) :

  امام علی النقی (ع) فرزند امام جواد (ع) می باشند و نام مادرشان سمانه است . ایشان در ۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ در شهر صریای مدینه بدنیا آمدند .کنیه وی ابوالحسن است و در منابع حدیثی، ابوالحسن سوم خوانده شده است، تا با ابوالحسن اول یعنی امام کاظم و ابوالحسن دوم یعنی امام رضا اشتباه نشود .

  علی بن محمد، در سال ۲۲۰ق در ۸ سالگی به امامت رسید. به گزارش منابع، سن پایین امام هادی(ع) در آغاز امامت، منجر به تردید شیعیان نشد چرا که آغاز امامت امام جواد در سن کم، موجب شد شیعیان پس از وی در مواجهه با چنین موضوعی دچار تردید نشوند .

  ایشان در سال ۲۵۴ بعد از ۴۱ سال عمر با برکت با نوشیدن سم به شهادت رسیدند . ایشان ۳۳ سال بر شیعیان امامت کردند و در سامرای عراق به خاک سپرده شدند . مزار این امام همام به دلیل وجود فرزندشان امام  حسن عسکری (ع) حرم عسکریین خوانده می شود . عبدالعظیم حسنی، عثمان بن سعید، ایوب بن نوح و حسن بن راشد از اصحاب او بودند.

  از مشهورترین القاب امام دهم شیعیان، هادی و نقی است. لقب هادی از آن رو به وی اطلاق شده که در زمان خود بهترین هدایت‌کننده مردم به سوی خیر بوده است.القاب دیگری از جمله مرتضی، عالم، فقیه، امین، ناصح، متوکل،خالص و طیب نیز برای وی یاد شده است

  بیشتر بخوانید :تاریخ دقیق روز وفات حضرت زینب (س) در تقویم سال ۱۴۰۰ چه روزی است؟

  لینکداین تامبلر پینتریست Reddit VKontakte پاکت واتس آپ تلگرام وایبر

  اشتراک گذاری با ایمیل

  منبع مطلب : jadvalyab.ir

  تاریخ دقیق شهادت امام هادی در تقویم سال 1401 همراه با زندگی نامه امام علی النقی از تولد تا امامت و شهادت

  در این مطلب تاریخ دقیق شهادت امام هادی (ع) در تقویم سال ۱۴۰۱ به ( شمسی ، قمری و میلادی ) به همراه زندگی نامه امام علی نقی را در اختیارتان قرار داده ایم. حضرت امام علی النقی الهادی (ع) در نیمه ذی ‎الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری در محلی به نام صریا در اطراف مدینه منوره به دنیا آمدند و در سوم رجب سال ۲۵۴

  شهادت امام هادی سال 1401 چه روزی است؟ +زندگینامه امام علی نقی

  انتشار 1401/02/15-22:57

  تاریخ دقیق شهادت امام هادی (ع) در تقویم سال ۱۴۰۱ به شمسی ، قمری و میلادی همراه با زندگی نامه امام علی نقی (ع) از تولد تا امامت و شهادت را آورده ایم.

  حضرت امام علی النقی الهادی (ع) در نیمه ذی ‎الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری در محلی به نام صریا در اطراف مدینه منوره به دنیا آمدند و در سوم رجب سال ۲۵۴ هجری قمری در سامرا به شهادت رسیدند.

  تاریخ دقیق شهادت امام هادی (ع) در تقویم سال ۱۴۰۱ چه روزی است؟

  5 بهمن سال ۱۴۰۱ و 3 رجب ۱۴۴۴ تاریخ شهادت امام هادی (ع) است.

  تاریخ دقیق شهادت امام علی النقی الهادی (ع) در تقویم شمسی برابر است با :روز چهارشنبه ۵ بهمن سال ۱۴۰۱تاریخ دقیق شهادت امام علی النقی الهادی (ع) در تقویم قمری برابر است با :روز چهارشنبه ۳ رجب سال ۱۴۴۴تاریخ دقیق شهادت امام علی النقی الهادی (ع) در تقویم میلادی برابر است با :روز چهارشنبه ۲۵ ژانویه سال ۲۰۲۳

  تاریخ دقیق شهادت امام هادی (ع)1401 چند شنبه و چه روزی است؟

  چهارشنبه 5 بهمن تاریخ دقیق شهادت امام هادی (ع) است.

  اس ام اس و پیام تبریک ولادت امام هادی (ع)والپیپر شهادت امام جواد (ع)زیباترین تصاویر پروفایل و والپیپر به مناسبت شهادت امام موسی کاظم(ع)

  زندگی نامه امام علی نقی هادی (ع)

  حضرت امام علی بن محمد النقی الهادی (علیه السلام) دهمین پیشوای شیعیان جهان در نیمه ماه ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری در محلی به نام صریا در اطراف مدینه منوره به دنیا آمدند. پدر بزرگوارشان حضرت امام جواد (ع) و مادر مکرمه شان بانوی گرامی و با فضیلت و تقوا به نام سمانه است.

  مشهورترین القاب ایشان، «نقی» و «هادی» و کنیه آن حضرت «ابوالحسن» (ابوالحسن الثالث) است.

  امام هادی (ع) پس از شهادت پدر گرامیشان در سال ۲۲۰ هجری قمری و در سن ۸ سالگی به امامت رسید.

  برچسب ها

  امام هادی (ع), متن مناسبتی, مناسبت ها, تقویم 1401, زندگینامه

  این امام همام (ع) در مدت امامت خود با چند تن از خلفای عباسی (معتصم برادر مأمون، واثق پسر معتصم، متوکل برادر واثق، منتصر پسر متوکل، مستعین پسر عموی منتصر و معتزّ پسر دیگر متوکل) معاصر بود.

  مدت امامت امام هادی (ع) ۳۴ سال و عمر شریفشان ۴۲ سال بود که در سال ۲۵۴ در شهر سامراء توسط معتزّ عباسی ملعون مسموم و شهید، و در خانه خود مدفون گردید.

  مضجع پاک و نورانی امام علی النقی (ع) و فرزند عزیزشان حضرت امام حسن عسکری (ع) (مشهور به حرم امامین عسکریین) در سامرا، زیارتگاه و ملجاء شیعیان، عاشقان و ارادتمندان است.

  مرقد شریف حضرت نرجس خاتون (س) همسر امام حسن عسکری (ع) و مادر امام زمان (عج) و حضرت حکیمه خاتون (س) دختر امام جواد (ع) و خواهر امام هادی (ع) نیز در جوار قبور مطهر این دو امام بزرگوار (ع) قرار دارد.

  100 1 2 3 4 5

  امتیاز: 5 (از 1 رأی )

  مطالب مشابه

  تاریخ شهادت امام موسی کاظم سال 1401 چه روزی است؟ +زندگینامه

  ولادت امام علی نقی سال 1401 چه روزی است + زندگی امام هادی ع

  شهادت امام حسن عسکری در سال 1401 چه روزی است؟ + زندگی نامه

  اشتراک گذاری پیشنهاد ویرایش

  منبع مطلب : ruydadiran.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید