این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شهید محمد رسول دوست محمدی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شهید محمد رسول دوست محمدی را از این سایت دریافت کنید.

  جزئیات لحظه شهادت رسول دوست محمدی توسط آشوبگران در مشهد

  آشوبگران که ابایی از حمله به مردم عادی و نیروهای انتظامی ندارند، یک نفر دیگر از مردم‌مان را غریبانه و ناجوانمردانه به شهادت رساندند.

  مجموع نظرات: ۹

  جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰

  ۰ نفر

  جزئیات لحظه شهادت رسول دوست محمدی توسط آشوبگران در مشهد | ضربات چاقوی یک اغتشاشگر ... | ناراحتم که آقارسول به جای من شهید شد

  آشوبگران که ابایی از حمله به مردم عادی و نیروهای انتظامی ندارند، یک نفر دیگر از مردم‌مان را غریبانه و ناجوانمردانه به شهادت رساندند.

  به گزارش همشهری آنلاین،‏ بعد از فوت تلخ مهسا امینی هموطن عزیزمان، جریان ضدانقلاب با همراهی رسانه‌های ضدایرانی فضا را برای بهره‌بردای مناسب دیده و با برنامه‌ریزی آشوب و اغتشاش، صحنه بعضی شهرهای کشورمان را به صحنه آشوب تبدیل کردند. متأسفانه در این آشوب‌ها تا به حال چندین نفر از مردم عادی و نیروهای پلیس به شهادت رسیده‌اند. یکی از شهدای این آشوب‌ها شهید رسول دوست‌محمدی است که دیشب در خیابان احمدآباد مشهد و در حال خدمت به عزاداران امام حسین (ع) توسط آشوبگران به شهادت رسیده است. آشوب‌گران که با شعارهای ضداسلامی، خیمه‌های عزاداری امام حسین (ع) و محرم و صفر را آتش زده بودند، به این اکتفا نکرده و به چندنفر از خادمان خیمه حمله می‌کنند.

  شهادت ۳ بسیجی در اعتراضات اخیر | جزئیات نحوه شهادت حسین، عباس و رسول به ضرب گلوله و چاقوببینید | تجمع مردم مشهد در اعتراض به آتش زدن موکب‌های پذیرایی از زائران امام رضا توسط اغتشاشگران

  شهید دوست‌محمدی یکی از مخلص‌ترین عزاداران امام حسین (ع) بود

  علی کاظمی که خود از قدیمی‌های هیأت «حسین جان» مشهد است و سال‌ها در کسوت آشپزی به عزاداران امام حسین (ع) خدمت کرده، نزدیک به صحنه بوده است. او درباره سابقه رفاقتش با شهید «رسول دوست‌محمدی» تعریف می‌کند: من و آقارسول حدود ۲۵ سال از دوستان صمیمی هم بودیم. از زمانی که ما یادمان می‌آید و حضور ذهن دارم آقارسول یکی از جهادگران فی سبیل الله بودند. من در خانه خدا نشسته‌ام و این را اذعان می‌کنم که او جزو مخلص‌ترین عزاداران امام حسین (ع) بود.

  الآن به حال او غبطه می‌خورم که شهید شد و ما از شهادت جا ماندیم. همه جا پای کار بود؛ برایش فرق نمی‌کرد هیأت باشد، یا زلزله و بنایی و خانه‌سازی برای محرومین. هرچقدر حرف بزنم نمی‌توانم دین‌ام را نسبت به شهید ادا کنم. هیمنقدر می‌توانم بگویم که شهید ویژگی‌های خاصی داشت. شهادت مبارکش باشد. ما افتخار می‌کنیم که دوست شهیدی به نام رسول دوست‌محمدی داشتیم.

  شهید دوست‌محمدی و حضور در سرپل ذهاب و خدمت به زلزله‌زدگان

  او درباره فعالیت‌های فرهنگی و جهادی شهید دوست‌محمدی، می‌گوید: آقارسول در بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و جهادی حضور داشت. یکی از آنها حضور در منطقه زلزله زده سر پل ذهاب بود که نزدیک یک ماه تا ۴۵ روز در آن منطقه حضور داشت و به مردم خدمت می‌کرد. این جدا از موکب‌داری در اربعین، خدمت در ایستگاه‌های صلواتی محرم و صفر، خدمت به زوار امام رضا (ع) و جهاد او در صف مدافعان حرم بود. آخرین جایی که قبل از اربعین با ایشان بودم، مراسم خیمه‌سوزان در خیابان احمدآباد بود که شبانه‌روزی برای سیدالشهدا (ع) کار کرد. تا ۵ صبح مشغول زدن داربست و پرچم و… بود. اصلاً خستگی نداشت.

  من خودم آشپز هیأت «حسین جان» مشهد هستم و به قول دوستان هیأتی پیر هیأت هستم. ایشان در هیأت همه جا مشغول کار بود؛ گاهی در آشپزخانه، گاهی در نصب بنرها و داربست‌ها، گاهی سینه‌زنی، گاهی کفش جفت می‌کرد، گاهی در خیابان چایی می‌داد. در هر نقطه‌ای ایشان کمک می‌کرد. وقتی احساس می‌کرد فلان‌جا نیاز به کمک دارد، می‌رفت. برایش فرقی نداشت که کجا خدمت کند. بیشتر وقت‌ها می‌دیدم جلوی هیأت دارد کفش عزادارن را جفت می‌کند. از وقتی که یادم است آقارسول خادم هیأت امام حسین (ع) بود.

  اغتشاش‌گران خیمه‌های امام حسین (ع) را آتش زده بودند

  کاظمی درباره شب حادثه و لحظه شهادت شهید رسول دوست‌محمدی روایت می‌کند: فاصله ما با هم زیاد نبود. همین‌قدر می‌دانم که رسول و آقامجتبی معتمدی احساس کردند اغتشاش‌گران دارند خیمه‌ای که یک چهارراه پایین‌تر است را به هم می‌ریزند. جلوی خیمه آتش درست کرده بودند و سیاهی‌های خیمه اما حسین (ع) را آتش زده بودند. دوست شهید ما با آقای مجتبی معتمدی سریعاً با چند نفر دیگر جلوی خیمه حضور پیدا می‌کنند. کسانی که خودشان را عضو مردم می‌دانند، شروع می‌کنند به سنگ‌پرانی و حمله. البته ما اینها را مردم نمی‌دانیم، وگرنه مردم کجا به خیمه امام حسین (ع) حمله می‌کنند؟ اینها گروهی اراذل و اوباش بودند که فقط دنبال آشوب هستند. وقتی دوستان ما به خیمه رسیدند، آنها کمی عقب‌نشینی کردند. دوستان ما آتش خیمه را خاموش کردند و تا نقطه‌ای دنبال آشوب‌کنندگان رفتند و به آنها می‌گفتند چرا به خیمه امام حسین (ع) حمله می‌کنید؟ وقتی برگشتند تا کارهای خیمه و پذیرایی خیمه را انجام بدهند، اراذل دوباره حمله را شروع می‌کنند. فقط به خاطر خیمه آمده بودند، وگرنه ما اصلاً به آنها کاری نداشتیم. ما مشغول خدمت به مردم بودیم. اینها برای حمله آمده بودند وگرنه این‌همه مردم در آن نقطه حضور داشتند و در حال رفت و آمد بودند، چرا آنها به خیمه حمله نکردند؟ آیا آتش زدن خیمه امام حسین (ع) اعتراض است؟

  یکی از آشوب‌گران با چاقو ضربه مستقیم به قلب شهید دوست‌محمدی زد

  او ادامه می‌دهد: وقتی دوستان ما جلوی خیمه ایستاده بودند، فرد آشوب‌گری که صورتش را پوشانده بود، به سمت خیمه هجوم می‌آورد. اینجا آقای معتمدی او را از پشت می‌گیرد تا به طرف خیمه نرود. در همین حین همین آدم چاقو را درمی‌آورد و تا جایی که من دیدم دوازده سیزده تا چاقو به بازوی آقای معتمدی می‌زند. الحمدلله حال ایشان به لطف امام حسین (ع) الآن خوب است و همین امشب هم با این حالی که داشتند به هیأت آمده‌اند و در حال خدمت به مردم هستند. ایشان با خوردن چاقو از حال می‌رود. چون این چاقو ۷ سانت داخل بدن ایشان رفته و دوازده سیزده تا چاقو به بازوی ایشان می‌خورد. شهید دوست‌محمدی می‌آید تا آقامجتبی را نجات بدهد که خودش با یک ضربه چاقو در قلب به زمین می‌افتد...

  آشوب‌گران راه آمبولانس را سد کردند تا نتواند به مجروحین رسیدگی کند...

  کاظمی ادامه ماجرا را این‌طور روایت می‌کند: اینجا ما رسیدیم سر صحنه و دیدیم اینها اینقدر نامرد بودند… اینقدر نامرد بودند که جلوی آمبولانس را می‌گیرند و نمی‌گذارند آمبولانس به محل حادثه برسد. اینها بویی از مردانگی نبرده بودند… ما رفتیم سوریه و عراق تا از آمدن داعش به کشورمان جلوگیری کنیم. ما شرم‌مان می‌آید که جلوی مردم خودمان بایستیم؛ آن وقت این جماعت چطور توانستند به مردم خودشان و خادمان امام حسین (ع) حمله کنند و آنها را بکشند؟ اینها از مردم نیستند. اینها اگر از مردم بودند، یک جوان را با دو تا فرزند این‌طوری به شهادت نمی‌رساندند. الآن چه کسی جواب دختر سه چهار ساله این عزیز را می‌دهد؟ این درد را کجا ببریم که از رسیدن آمبولانس دریغ کردند… نگذاشتند به مجروحین رسیدگی شود و ما مجبور شدیم این دو مجروح را سوار موتور کنیم و به درمانگاه برسانیم. به خاطر همین شهید به بیمارستان هم نرسید...

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  شهادت در راه دفاع از خیمه امام حسین(ع)/ روایتی از شهادت رسول دوست محمدی در مشهد

  رسول دوست محمدی بسیجی که شب گذشته برای دفاع از خیمه امام حسین(ع) توسط اغتشاشگران به شهادت رسید.

  استانها / خراسان رضوی ۱۵:۰۲ ۱۴۰۱-۶-۳۱ ۱۶ ۱

  شهادت در راه دفاع از خیمه امام حسین(ع)/ روایتی از شهادت رسول دوست محمدی در مشهد

  رسول دوست محمدی بسیجی که شب گذشته برای دفاع از خیمه امام حسین(ع) توسط اغتشاشگران به شهادت رسید.

  به گزارش خبرگزاری فارس ازمشهد، به دنبال تجمعات غیر قانونی، چهارشنبه شب در مشهد یکی از نیرو‌های بسیجی به دست اغتشاشگران به شهادت رسید.

  محمد رسول دوست محمدی در مقابله با آشوب گرانی که در خیابان راهنمایی قصد به آتش کشیدن خیمه امام حسین(ع) را داشتند، بر اثر ضربات چاقو به شهادت رسید.

  مجتبی معتمدی دوست و همراه شهید رسول دوست محمدی در گفت و گو با خبرنگار فارس در مشهد، در خصوص واقعه شب گذشته گفت: در تقاطع کلاهدوز و آبکوه به همراه شهید دوست محمدی در حال حرکت بودیم که متوجه شدیم چند نفر از اغتشاشگران قصد حمله و به آتش کشیدن خیمه امام حسین(ع) را دارند.

  وی تصریح کرد: یکی از اغتشاشگران در ابتدا شروع به پرت کردن سنگ به طرف خیمه کرد، در همین بین متوجه فردی شدیم که قصد به آتش کشیدن خیمه را دارد که با وی درگیر شدیم.

  معتمدی ادامه داد: متاسفانه فردی با چاقو در ابتدا چندین ضربه چاقو به بازوی من وارد کرد و ضربه ای نیز به قلب رسول دوست محمدی وارد شد که همین ضربه باعث شهادت ایشان شد. به دلیل ضربات متعدد چاقو دیگر دستم را حس نمی کردم و با بدنی خون الود در حال دفاع از خیمه و جلوگیری از اغتشاشگران بودم که مردم دیگر به کمک آمدند.

  وی تصریح‌کرد: شهید دوست محمدی نیروی فعال بسیجی بود که حدود 20 سال همیشه در ماه محرم و صفر پای ثابت هیات ها بود.

  انتهای پیام/ 70085

  شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

  این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

  شهید رسول دوست محمدی

  تجمعات مشهد مشهد

  اخبار مرتبط

  شهادت بسیجی در مشهد

  ۱۱:۱۸ ۱۴۰۱-۶-۳۱

  http://fna.ir/1raliz

  نظرات

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  محمدباقر سرایی

  جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۷

  دوست گرامی شهید عزیزم خوشا بحالت که به آرزوت رسیدی

  میدان شهدا با هم بودیم که گفتی باقر دعا کن شهید بشم رفیق یادت نره مارو قول دادی جاده صاف کن ما بشی رسول جان

  خوب جواب بی مهری ها رو با شهادت دادی عزیز شفاعت یادت نره

  ۴ حسینی

  پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰

  چرا حکم تیر اغتشاش گر ها و آشوب گر هارو صادر نمی کنند. دیگه خودشون را نشان دادن آتش زدن قران اتش زدن خیمه امام حسين اتش زدن مسجد و کشیدن چادر از زن محجبه دیگه منتظر چی هستیم

  ۱ ناشناس

  پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۲

  واقعا چشونه اینا اگه از حکومت دلشون پره زورشون به حکومت نمیرسه به اهل بیت و دین و مذهب حمله می کنن

  ۵

  ناشناس در پاسخ ناشناس

  پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱

  اینا نواده های یزید و شمر و حرمله هستن که دلشون از اهل بیت پره، دشمنیشون با حکومت هم به خاطر اینه که پرچم اهل بیت رو در عالم بلند کرده

  ۵ رضا

  پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱

  کاش من میمردم و تو زنده میشدی

  ارباب به تو افتخار میکنه

  فردا انتقامتو میگیرم وگر نه مرد نیستم

  السلام علیک یا ابالفضل العباس)ع(

  ۴ ج ، ق

  پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹

  جان برکف، فدای درگاه و خیمه ات شدم

  ای کاش که روز کربلا بودم و هنگام نماز ، سپر لشکرت می شدم.

  این قلب را که با اشک عزای محرمت جلا داده ام.

  پیشکش زوار بازگشته از اربعین تو کرده ام.

  یا ضامن آهو اکنون عنایت تو و این زوار محترم.

  من که هر چه داشتم فدای جد بی سرت کرده ام

  روحش شاد . شهادتش مبارک

  ۶ ناشناس

  پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۴

  برادر عزیز شرمنده ام

  ۵ مسعود

  پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۸

  بايد كليه كساني كه با دروغ پردازي هاي خود و انتشار بيانيه باعث ايجاد هرج و مرج و جاده صاف كن ضد انقلاب شدند محاكمه شوند

  ۵ مهدی

  پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱

  به این اراذل و اوباش نباید رحم کرد!!!!

  قرآن رو آتش زدند!

  پرچم ایران رو آتش زدند!

  به پرچم ائمه و سیاهی های آخر ماه صفر هم اهانت کردن!

  چادر و روسری از سر زن مردم کشیدند!

  ماموران نیروی انتظامی رو کشتند یا زخمی کردند!

  بچه بسیجی رو به شهادت رسوندن!

  آسیب زیادی به اموال عمومی و مردم زدن!

  وقت مردم رو به اشکال مختلف توی این چند روز هدر دادن!

  کلی هزینه بابت مقابله با اونها صرف شد!

  خوراک رسانه ای به معاندان خارجی و داخلی دادن!

  عامل تحریم برخی از نهادها و سازمان های کشورمون شدن!

  قصد به حاشیه روندن راهپیمایی اربعین و برخی موضوعات اقتصادی و سیاسی رو داشتن!

  و دهها مشکل دیگه.

  اسم این کارها تجمع و اعتراض نیست. اسم این کارها تخریب، توهین، اغتشاش و وحشی گری هست!

  اعتراض و مطالبه گری قاعده و قانون داره و با رفتارهای وحشیانه و مخرب تفاوت داره.

  واقعا بعضی ها جنبه اعتراض و مطالبه گری ندارن و باید به شدت باهاشون برخورد بشه!

  ۸ ناشناس

  پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰

  کل ارض کربلا وکل یوم العاشورا

  ۸ عسل

  پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۶

  اللهم ارزقنا توفیق الشهادة و العن و اخذل اعدائک و اعداء دینک

  ۹ محمدی

  پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۱

  ای کاش بعدازدستگیری این بی وطنان وطن فروش جنایتکار،به سزای جنایاتشان برسدونگویندشامل رأفت اسلامی می شوند

  ۲۵ أبو علي

  پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۱

  رحمت خدا بر روان پاک شهیدان

  و لعنت بر تضعیف‌کنندگان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

  البته «یریدون لیطفئوا نور الله بأفواههم و الله متم نوره و لو کره الکافرون»

  منبع مطلب : www.farsnews.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  3

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید