این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شکل طبیعی لابیا

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شکل طبیعی لابیا را از این سایت دریافت کنید.

  اندازه و شکل طبیعی لابیا و کلیتوریس

  نمی توان گفت که دقیقا لابیا و کلیتوریس باید چه ظاهری داشته باشند اما استانداردهایی وجود دارند که متوسط اندازه و شکل طبیعی لابیا و کلیتوریس را مشخص می

  اندازه و شکل طبیعی لابیا و کلیتوریس

  آنچه می خوانید...

  اندازه طبیعی لابیا مینور چقدر است؟

  اندازه طبیعی کلیتوریس چقدر است؟

  هایپرتروفی یا بزرگی بیش از حد لابیا

  انواع هایپرتروفی لابیاهای واژن

  بزرگ بودن مادرزادی لابیاها

  ۱.۸/۵ - (۱۴ امتیاز)

  نمی توان گفت که دقیقا لابیا و کلیتوریس باید چه ظاهری داشته باشند اما استانداردهایی وجود دارند که متوسط اندازه و شکل طبیعی لابیا و کلیتوریس را مشخص می کنند. در این مقاله از سایت دکتر حبیبه احمدی، متخصص و جراح زیبایی، زنان و زایمان در تهران، می خواهیم به بررسی این استانداردها بپردازیم تا به این سوال که “آیا من به جراحی زیبایی واژن نیاز دارم؟” پاسخ دهیم.

  اندازه طبیعی لابیا مینور چقدر است؟

  لابیا مینور یا لب های کوچک واژن، چین های کوچکی از پوست نازک و ظریف هستند که در دو طرف ورودی واژن قرار دارند. اما در رابطه با اینکه لابیای نرمال باید چه اندازه ای داشته باشد لازم است بگوییم که پاسخ این سوال به عوامل متعددی بستگی دارد.

  طول آن ها به طور تقریبی می توان گفت حدود ۰.۴ تا ۶.۴ سانتی متر و به طور متوسط ​​حدود ۲ سانتی متر عرض دارند. توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که به لحاظ علمی و پزشکی، اندازه ی نرمال و مشخصی برای یک لابیای مینور نرمال معین نشده است. در واقع، اندازه ی این لبه های پوست، در افراد مختلف با هم متفاوت است. رنگ و حالت لابیا مینور در زنان، به سن، مسائل ژنتیکی، هورمونی و بارداری آنان وابسته است.

  جالب اینجاست که دو لابیای یک زن اغلب دارای طول های متفاوتی نسبت به هم هستند. این نشان می دهد که تغییرات قابل توجه در اندازه ی لابیال در لابیای یک طرف نسبت به طرف دیگر آن، و همچنین بین زنان مختلف، کاملا طبیعی است و هرگز نباید به هیچ وجه هایپرتروفی یا غیر طبیعی بودن تفسیر شود.

  اندازه طبیعی کلیتوریس چقدر است؟

  کلیتوریس نیز بین ۰.۲ تا ۳.۵ سانتی متر طول و تا ۱ سانتی متر عرض دارد. برخلاف تصور رایج، داشتن کلیتوریس بزرگتر با لذت بیشتر و شانس بالاتری برای تجربه ی اوج جنسی همراه است. به نظر می رسد کاهش اندازه ی این اندام برای افزایش لذت جنسی، یا در واقع به هر دلیلی، صرفاً زیبایی شناختی بوده و نتیجه ای معکوس در رابطه با ارگاسم خواهد داشت. انگیزه ی اساسی بیشتر افرادی که درخواست انجام جراحی لابیاپلاستی می کنند، صرفاً جهت رسیدن به اهداف زیبایی است.

  هایپرتروفی یا بزرگی بیش از حد لابیا

  بسیار واضح است که آنچه که اغلب پزشک و بیمار آن را هایپرتروفی لبیا می نامند، به سادگی یک نوع طبیعی است، همان طور که توسط معدود مطالعات موجود در مورد ابعاد دستگاه تناسلی زنان پشتیبانی می شود. باز هم، داشتن لابیای نامتقارن به سادگی یکی از انواع معمول طبیعی است.

  اما در مواردی که برای فرد مشکلاتی از قبیل ریسک ابتلا به عفونت واژینال، درد بر اثر تماس لابیاها با لباس، بوی بد واژن و یا از دست رفتن اعتماد به نفس برای فرد آزاردهنده است جراحی لابیاپلاستی می تواند بهترین گزینه باشد و کمک شایانی به فرد بکند. رنگدانه های موجود در لابیاها تقریباً شبیه رنگدانه ی موجود در لب های صورت است و به هیچ وجه نباید آن را ناخوشایند در نظر گرفت.

  انواع هایپرتروفی لابیاهای واژن

  بنا بر همه دلایلی که در بخش قبل مورد بررسی قرار گرفتند، تشویق زنان به این که هر بخشی از آناتومی خود را غیر طبیعی ببینند، کاری خطرناک است، مگر اینکه باعث بیماری و یا از دست رفتن اعتماد به نفس شود. اساساً هایپرتروفی لابیا باید بر حسب طول لابیال در هر فرد تعریف شود. طبقه بندی فلیسیو (Felicio’s classification) آن را به چهار دسته بندی می کند:

  هایپرتروفی لابیا نوع ۱: کمتر از ۲ سانتی مترهایپرتروفی لابیا نوع ۲: ۲-۴ سانتی مترهایپرتروفی لابیا نوع ۳: ۴-۶ سانتی مترهایپرتروفی لابیا نوع ۴: بیش از ۶ سانتی متر

  برخی دیگر هایپرتروفی لابیا را به عنوان هر چیزی بیش از ۴ یا ۵ سانتی متر تعریف می کنند و در صورت تمایل از اصلاح آن حمایت می کنند، اما اذعان دارند که اکثر موارد منشا مادرزادی دارند، که به طور ضمنی به این معنی است که امری طبیعی است و شاید نیازی برای انجام لابیاپلاستی برای اصلاح آن نباشد.

  بزرگ بودن مادرزادی لابیاها

  هایپرتروفی لابیای اکتسابی ممکن است به دلایل مختلفی باشد که بسیار نادر هستند. این دلایل عبارتند از:

  درماتیت مزمن

  انفیلتراسیون مغز استخوان

  قرار گرفتن در معرض آندروژن های اگزوژن در دوران نوزادی

  استفاده از فرآورده های استروژن باعث رشد بیش از حد لابیاها می شود

  کشش لابیاها در بارداری و زایمان (تأثیر این مورد هنوز به طور قطعی اثبات نشده است)

  انجام حرکات کششی با وسایل دستی یا وزنه زدن مانند برخی از قبایل بومی به منظور رعایت هنجارهای زیبایی فرهنگی

  در بیشتر زنان، لابیاها در سال های باروری بزرگ تر می شوند و در بسیاری از آن ها لابیاها رنگدانه های متمایز خود را به دست می آورند. کلیتوریس نیز در زنان بارور بزرگتر است، اما اندازه ی آن تحت تأثیر عواملی از قبیل سن، قد، وزن یا استفاده از داروهای ضد بارداری خوراکی زنان قرار نمی گیرد. لابیاها در سال های قبل از یائسگی و پس از آن شروع به کوچک شدن می کنند.

  https ://www.news-medical.net/health/Average-Labia-and-Clitoral-Length.aspx

  منبع مطلب : drahmady.com

  علت تغییر شکل و بزرگ شدن لابیاها چیست؟

  برای اندازه لابیا نمی توان استاندارد خاصی در نظر گرفت. اما بعضی افراد لابیا مینورشان بزرگتر از حد عادی است ... ادامه مطلب

  علت تغییر شکل و بزرگ شدن لابیاها چیست؟

  برای اندازه لابیا نمی توان استاندارد خاصی در نظر گرفت. اما بعضی افراد لابیا مینورشان بزرگتر از حد عادی است و کاملا شل و آویزان به نظر می رسند. علاوه بر بدفرم شدن شکل ظاهری واژن، این لابیاهای بزرگ برای شخص مشکلات بهداشتی و جنسی هم ایجاد می کنند. در این مقاله دکتر زهرا صابری، متخصص زنان و زایمان به شما علت بزرگ شدن لبهای کوچک واژن و عدم تقارن لابیاها را توضیح می دهند. همچنین در این مقاله ما به موضوع درمان شل شدگی و چروک واژن در لابیامینورهای بزرگ نیز پرداخته ایم.

  فهرست پنهان

  1 شکل طبیعی واژن باید چگونه باشد؟

  2 آیا هایپرتروفی لابیا مینور طبیعی است؟

  3 علت تغییر شکل لبه های واژن

  4 علت نامتقارن بودن لبه های واژن

  5 چگونه لابیا را کوچک کنیم؟

  6 سوالات رایج درباره لابیاپلاستی

  شکل طبیعی واژن باید چگونه باشد؟

  در حالت استاندارد، زیباترین شکل واژن به این صورت است که لبهای بزرگ واژن یا لابیاماژور، لبهای کوچک واژن یا لابیا مینور را که اطراف دهانه واژن قرار دارند را کاملا می پوشانند. برای اندازه لابیاهای مینور و ماژور که چند سانت باشند نمی توان اندازه استانداردی گفت. چون در افراد مختلف، اندازه طبیعی لابیاها متفاوت است.

  آیا هایپرتروفی لابیا مینور طبیعی است؟

  همانطور که گفتیم، استانداردی برای اندازه لابیاها نداریم. اما بزرگی لبهای واژن زمانی طبیعی نیست که به خاطر بزرگی لابیاها موقع پوشیدن لباسهای تنگ، پیاده روی یا دوچرخه سواری دچار احساس درد و سوزش واژن شوید. اگر بزرگی لبه های واژن منجر به مشکلات زیر شود نیز لابیاهایتان بیش از حد عادی بزرگ هستند:

  انحراف مسیر ادرار

  تمیز نشدن واژن بعد از دستشویی به خاطر چین وچروک زیاد لابیا

  بروز عفونت های مکرر یا بوی بد واژن

  درد و سوزش واژن موقع نزدیکی

  نامتقارن بودن لبه های واژن و تغییر شکل آن

  تورم لابیا مینور

  همچنین زمانی که می ایستید، اگر لبه های داخلی واژن حالت آویزان و بیرون زده داشته باشد، نشانگر بزرگی بیش از حد لب های دستگاه تناسلی تان است.

  اگر بزرگی لابیاها باعث درد و سوزش واژن و عفونت های مکرر واژینالی تان شده، می توانید برای کوچک کردن آن با عمل لابیاپلاستی به مطب خانم دکتر زهرا صابری، جراح زیبایی زنان در اصفهان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت می توانید با شماره ۰۹۱۳۹۷۹۷۹۷۴ تماس گرفته یا به همین شماره در واتساپ پیام دهید.

  علت تغییر شکل لبه های واژن

  بزرگ شدن دستگاه تناسلی زنان به دلایل مختلفی رخ می دهد. بعضی از دختران به صورت ژنتیکی و ارثی نسبت به دختران دیگر با لابیاهای بزرگتری متولد می شوند. برخی دیگر نیز در طول زندگی شان در اثر عوامل مختلفی لابیاهایشان بیش از حد رشد می کند. علت بزرگ شدن لابیا در خانمها عبارت است از:

  بلوغ دختران نوجوانرسیدن به سن بلوغ مهمترین علت بزرگ شدن لبهای کوچک واژن است. اگر در سن بلوغ هستید، تغییرات هورمونی شما بطور طبیعی باعث بیشترین رشد در اندام های جنسی و ایجاد فرم زنانه در بدن می شود. اما در بعضی از دختران ممکن است هورمونهای بلوغ باعث رشد بیش از حد لابیاها شود.

  اختلال در هورمونهای زنانهدر بدن زنان به طور عادی، مقداری هورمون مردانه وجود دارد. بهم خوردن تعادل هورمونهای زنانه و مردانه نیز یکی از علل رایج بزرگ شدن دستگاه تناسلی زنان است. علت تورم لابیا و رشد بیش از حد آن در این خانمها افزایش سطح هورمونهای مردانه در بدن آنها است.

  چنین اختلالات هورمونی به دلیل مصرف برخی داروها، رسیدن به سن یائسگی یا یائسگی زودرس و کاهش سطح هورمون زنانه ی استروژن رخ می دهد. بهم خوردن سطح تعادل هورمونهای آزاد شده از تخمدانها یا غده های فوق کلیوی زنان نیز می تواند علت بزرگی لبه های واژن بعد از بلوغ باشد.

  بارداری و زایمانهای متعدد طبیعیاگر چندین زایمان واژینالی (طبیعی) پشت سر هم را تجربه کرده اید، فشار این زایمانها می تواند علت تغییر شکل لبه های واژن تان باشد. به گفته دکتر زهرا صابری، متخصص زنان و زایمان، فشار وزن جنین طی بارداری نیز باعث تغییر شکل لابیاها در بزرگسالی می شود. پس کسانی که سزارین می شوند هم در معرض بزرگی لابیاها در سنین بالا هستند.تغییرات وزنی ناگهانی و شدیدتورم لابیا مینور می تواند به دنبال تغییرات وزنی ناگهانی باشد. چاقی و لاغری های شدید ممکن است در اثر رژیم های لاغری یا چاقی، مصرف برخی داروها یا بعضی از بیماری ها رخ دهد. این تغییرات باعث شلی و آویزان شدن واژن و تغییر شکل لبهای واژن می شود.از دست دادن ذخیره چربیافزایش سن، رژیم های لاغری، مصرف برخی داروها یا ابتلا به بیماری هایی که ذخایر کاهش چربی بدن را کاهش می دهند نیز فرم لابیاها را تغییر می دهند. از بین رفتن چربی های بدن باعث می شود لابیاها حالت آویزانی پیدا کنند و بزرگتر به نظر برسند که در این موارد تزریق چربی به واژن توصیه می شود.

  علت نامتقارن بودن لبه های واژن

  نامتقارن بودن لبه های واژن به این معنی است که یکی از لبه های واژن خیلی بزرگتر از لابیای سمت دیگر باشد. اگر این اختلاف اندازه خیلی کم باشد، لابیای شما نامتقارن نیست. علت نامتقارن بودن لابیا مینور، رشد بیشتر یک طرف لابیا نسبت به لابیای سمت دیگر است در اثر عوامل زیر است:

  هورمونهای بلوغ

  اختلالات هورمونی در بزرگسالی

  بارداری و زایمان

  این اختلاف رشد، باعث نابرابر شدن اندازه لابیاها و بهم خوردن فرم واژن دختران و زنان می شود.

  چگونه لابیا را کوچک کنیم؟

  جراحان زیبایی زنان برای درمان تورم لابیاها از یک روش جراحی به نام لابیاپلاستی استفاده می کنند. در این روش برای کوچک کردن لب های دستگاه تناسلی است، قسمتهای اضافی لابیاها برداشته می شود. کوچک کردن لابیا مینور با دو روش برش با تیغ جراحی و برش با لیزر مونالیزا انجام می شود.

  منبع مطلب : drzahrasaberi.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید