این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  طرح برای جابربن حیان

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  طرح برای جابربن حیان را از این سایت دریافت کنید.

  بهترین نمونه های طرح جابر ابن حیان کلاس اول,دوم,سوم,چهارم,پنجم و ششم ابتدایی

  کانون معلمان فارس مرجع دانلود نمونه سوالات ضمن خدمت, گزارش تخصصی,درس پژوهی, اقدام پژوهی, طرح جابر, تدبیر و طرح کرامت ابتدایی, راهنمایی و متوسطه و سوالات آیین نامه .

  کانون معلمان فارس

  سایت معرفی فایل های درس پژوهی , طرح جابر, طراحی آموزشی , اقدام پژوهی و دوره های ضمن خدمت زیر مجموعه بانک فایل معلمان

  بهترین نمونه های طرح جابر ابن حیان کلاس اول,دوم,سوم,چهارم,پنجم و ششم ابتدایی

  بهترین نمونه های طرح جابر ابن حیان کلاس اول,دوم,سوم,چهارم,پنجم و ششم ابتدایی طرح جابر

  این طرح برای دانش آموزن این امکان را فراهم میسازد که آنچه را تئوریک آموخته اند به تبعیت از دانشمند بزرگ و الگوی کشورمان جناب جابر ابن حیان در قالب آزمایشات تجربی تست کرده و ماهیت آنچه را که تا به امروز آموخته بودند را بتوانند در تجربه ای شیرین , کودکانه و علمی کشف نمایند.

  بهترین نمونه های آماده

  بهترین نمونه های طرح جابر آماده را با کلیک روی دکمه زیر دانلود کنید.

  برای مشاهده لیست فایل های دانلودی کلیک کنید

  دقیقا به خاطر همین ماهیت شیرین تجربه کردن است که دانش آموزان مقاطع ابتدایی با تمام وجودشان در جلاسات طرح جابر حاضر میشوند و با چنان علاقه ای در سر کلاس درس مینشینند که گویی در یک شهر بازی در حال بازی و تفریح هستند .

  سیستم های آموزشی مدرن و پیشرو در دنیا مانند کشور فنلاند قطعا از طرح های اینچنینی و شاید طرح های خیلی بهتری هم استفاده میکنند .

  ما به نوبه خود از دست اندرکاران وزارت خانه آموزش و پرورش مازندران و کشور بابت عملیاتی کردن این طرح تقدیر و تشکر میکنیم و از طرفی خواهان بسط و گسترش طرح های مشابه و صد البته ایجاد بستر های لازم برای به حداکثر رسیدن قابلیتهای بالقوه طرح جابر ابن حیان هستیم.

  انواع پروژه های علمی طرح جابربن حیان در پنج زمینه اجرا می شود که جزئیات ، روش و نمونه بهترین تزیین این طرح های آموزش و پرورش در مدارس را در ادامه این مطلب و بقیه آن ها در دسته بندی طرح جابربن حیان می توانید ببینید.

  طرح جابربن حیان چیست؟

  قطعا و به گواهی و شهادت دست اندرکاران تعلیم و تربیت کشور و معلمانی که در بتن اجرای هزاران هزار طرح آموزشی در تاریخ پرفراز و نشیب آموزش و پرورش کشور قرار داشته اند میتوان طرح جابر که برگرفته از نام دانشمند فقید ایرانیجابر ابن حیان میباشد را یکی از الگو های موفق و کارامد سیستم تدریس در کشور نامید.

  آری طرح جابر ابن حیان طرح بسیار موفقی است که مورد استقبال معلمان و فرهنگیان عزیز قرار گرفته است چرا که فرایند تدریس و تفهیم مطالب را در کلاس های درس برای دانش آموزان بسیار راحت تر و قابل فهم تر میکند و معلم با صرف زمان و انرژی به مراتب کمتر میتواند آنچه را که میخواهد آموزش دهد با بهره وری و ضریب یادگیری به مراتب بالاتری نسبت به گذشته, پس جا دارد آموزش و پرورش کشور در بسط و توسعه طرح های آموزشی موفقی مانند طرح جابر و طرح کرامت کوشا بوده و زمینه های تحقق اهداف بالقوه این طرح را هرچه بیشتر فراهم نماید.

  طرح جابربن حیان در چه زمینه هایی میباشد؟

  زمینه های پیاده سازی طرح جابربن حیان در مقاطع تحصیلی مختلف تفاوت های دارد و نمیتوان برای همه مقاطع یک توضیح کلی ارائه داد.

  گردآوری مطالب به همراه طبقه بندی و دسته بندی در اجرای طرح جابر پایه اول و طرح جابر پایه دوم بسیار کاربرد دارد.

  استفاده از تابلوی نمایش برای اجرای طرح جابر مقطع ابتدایی ضروری میباشد.

  استفاده از انواع ماکت ها و مدل ها که عمدتا در پیاده سازی طرح جابر پایه دوم ابتدایی و طرح جابر پایه سوم ابتدایی استفاده میشود.

  استف5اده از پژوهش و تحقیق که اغلب اشتیاق به آن را مجریان طرح جابربن حیان پایه چهارم ابتدایی را دارد.

  انجام آزمایشات با قابلیت اجرا در طرح که اغلب مورد علاقه مجریان در طرح جابر پایه پنجم ابتدایی و طرح جابر پایه ششم ابتدایی می باشد.

  طرح جابربن حیان در مقطع ابتدایی

  شاید بتوان با جرات این مساله را بیان داشت که طرح جابربن حیان در مقطع ابتدایی کارآمدترین نوع طرح های آموزشیمیباشد که در تاریخ کشور عزیزمان ایران در مدارس و ساختار آموزش و پرورش پیاده سازی شده است . البته بیان این مساله صرفا نکته نظری بود از نویسندگان و مولفان فایل های آموزشی مرکز تهیه و توزیع طرح های آموزش و پرورش اما اگر بخواهیم درباره طرح جابر کلاس اول ابتدایی توضیحاتی ارائه دهیم باید نسبت به فلسفه ایجاد این ساختار در فرایند آموزشی کشور با دید مثبت نگاه کرد چرا که با این طرح جابربن حیان در مقطع ابتدایی و البته طرح های مشابه دیگر مانند طرح کرامت , طرح تعالی و.. فرایند تدریس و آموزش و پرورش بهبود بسیاری در شاخص های خود داشته است.

  طرح جابر اول ابتدایی

  پایه اول ابتدایی هم در میان کلیه پایه های اول تا ششم ابتدایی استقبال از طرح های جابر ابن حیان قابل توجه تر بوده است و گویا دانش آموزان مقطع اول ابتدایی که صد البته با دانش آموزان نسل های پیشین تفاوت های بسیار مشخصی دارند و میتوان آنها را کلاس اولی های تکنولوژیک و تب لت به دست نامید ارتباط بسیار راحتری با طرح های آموزشی اینچنینی برقرار میکنند و طرح جابر اول ابتدایی را میتوان نمونه ای بسیار بسیار موفق از هزاران طرحی دانست که در طی سالهای گذشته در آموزش و پرورش استان ها بکار گرفته شده اند و گاها موفق یا گاها ناموفق بوده اند .

  طرح جابر اول دبستان پدید آمدن کوه به همراه دفتر کارنما

  کامل ترین طرح جابر اول دبستان پدید آمدن کوه به همراه دفتر کارنما .بافرمت ورد وقابل ویرایش این فایل کامل و آماده است و جهت ارائه به همکاران فرهنگی میباشد و کامل ترین طرح جابر اول دبستان می باشد

  این پروژه طرح جابر ابن حیان مقطع اول ابتدایی به صورت کامل و آماده پرینت توسط دانش آموزان و معلمین و آموزگاران گرامی می باشد. و لازم به ذکر است که تمامی فایل های این مجموعه قابل ویرایش و در قالب ورد (Word) می باشند.

  منبع مطلب : www.kanoonefars.ir

  طرح جابربن حیان

  طرح جابر در شبکه شاد و نمایشگاه حضوری برگزار میشود. برای اطلاع از شرایط ثبت نام جشنواره جابر بن حیان و ارائه پروژه در زمان برگزاری طرح جابر 1402 همراه ما باشید.

  جهت مشاوره در زمینه طرح جابر | شرایط شرکت در جشنواره جابر بن حیان

  از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

  پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

  طرح جابر چیست؟ طرح جابر ، نام طرحی تحقیقاتی پژوهشی است که از حدود 3 یا 4 سال پیش در مدارس ابتدایی پایه اول تا ششم در حال اجرا است.  نام این طرح برگرفته از اسم کیمیاگر مشهور ایرانی و «پدر علم شیمی»، جابر بن حیان، دانشمند قرن دوم هجری خورشیدی است. طرح جابر در سه سطح مدرسه ای، منطقه ای و استانی، و در زمینه علوم برگزار می شود.

  سر فصل ها

  طرح جابربن حیان چیست؟

  ثبت نام طرح جابر

  شرایط ثبت نام طرح جابربن حیان

  زمان برگزاری طرح جابربن حیان

  انواع پروژه‌های علمی دانش آموزی طرح جابر بن حیان

  مشاوره طرح جابر

  اجزای پروژه علمی طرح جابربن حیان

  فیلم آموزشی تهیه تابلو نمایش طرح جابر

  راهنمای والدین در طرح جابر

  طرح جابر در شبکه شاد

  نمایشگاه حضوری جابر بن حیان

  ✔️طرح جابر چیست؟

  ✔️روش ساخت طرح جابربن حیان چگونه است؟

  ✔️زمان برگزاری طرح جابر بن حیان ۱۴۰۲ چه تاریخی آغاز می گردد؟

  طرح جابربن حیان چیست؟

  در پاسخ به این سوال که طرح جابربن حیان چیست؟ باید بگوییم طرح جابر در اصل یک رقابت علمی بین دانش آموزان دوره ابتدایی است و به پروژه های علمی دانش آموزان اختصاص دارد.

  هدف وزارت آموزش و پرورش از برگزاری این طرح تربیت دانش آموزانی کارآزموده در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی است تا دانش آموزان از سنین پایین تر مفاهیمی مانند روش تحقیق را آموزش ببینند و برای انجام تحقیقات و پروژه‌های بزرگتر و پیچیده‌تر در آینده آماده شوند. ایجاد روحیه‌ی پژوهشی و برانگیختن حس تحقیق و کاوش در دانش آموزان در  کنار پرورش دانش آموزان خلاق از اهداف طرح جابر است.

  به صورت کلی اهداف جشنواره جابربن حیان و برگزارکنندگان طرح جابر در مدارس ابتدایی به شرح زیر است:

  تقویت روحیه پژوهشگری در دانش آموزان

  تقویت روحیه کار تیمی

  تقویت نوشتار زبان فارسی با گزارش نویسی

  افزایش مهارت های دستی به وسیله‌ی ساخت مدل

  افزایش اعتماد بنفس و خود باوری دانش آموزان

  افزایش خلاقیت دانش آموزان به وسیله انتخاب طرح و ایده

  آمادگی برای انجام تحقیقات پیچیده‌ تر و سخت تر در آینده

  ایجاد حس رقابت سالم علمی بین دانش آموزان ابتدایی

  آشنا نمودن دانش آموزان با بستر مطالعات و تحقیقات آکادمیک

  فراهم کردن امکان شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان

  یکی از ایراداتی که می‌توان نسبت به طرح جابر بیان کرد این است که بر خلاف جشنواره خوارزمی که تمام زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی و حتی زمینه های هنری را در برمی‌گیرد، اما طرح جابر تنها به تحقیقاتی با زمینه علوم منتهی می‌شود.

  نحوه اطلاع رسانی به والدین و آگاهی دادن به دانش آموزان نیز در این سال‌ها کافی نبوده بسیاری از والدین تفاوت طرح جابر با روزنامه دیواری را نمی‌دانند و به دلیل اینکه از تاثیر بسیار بالا و عالی طرح جابر در تقویت روحیه پژوهشگری در دانش آموزان بی اطلاع هستند، مایل به همکاری و مشارکت در جشنواره جابر بن حیان نیستند.

  ثبت نام طرح جابر

  ثبت نام طرح جابر در تمامی مدارس ابتدایی انجام می گردد. ابتدا این طرح برای برخی مدارس به شکل آزمایشی برگزار شد و پس از رویت نتایج عالی آن، تصمیم بر توسعه، گسترش و شرکت تمام مدارس در جشنواره جابر ابن حیان گرفته شد. گروه هدف طرح جابر دانش آموزان مقطع  اول تا ششم ابتدایی هستند و دانش آموزان مقاطع بالاتر می توانند ایده های تحقیقاتی و موضوعات پژوهشی خود را در جشنواره خوارزمی ارائه دهند.

  شرایط ثبت نام طرح جابربن حیان

  شرایط ثبت نام طرح جابربن حیان شرایط پیچیده ای نیست و فقط کافیست شرکت کنندگان در مقاطع تحصیلی اول تا ششم ابتدایی مشغول به تحصیل باشند. البته علاقه به انجام پروژه های علمی و پژوهشی موفقیت شما در این جشنواره را دو چندان می کند. بنابراین تنها شرایط شرکت در طرح جابر دانش آموز ابتدایی بودن و علاقه مندی به طرح های علمی است و بس!

  زمان برگزاری طرح جابربن حیان

  مطابق با دستورالعمل اجرایی پروژه های علمی پژوهشی دانش آموزان، زمان برگزاری طرح جابربن حیان هفته دوم اردیبهشت 1402 خواهد بود. اما روند برگزاری طرح جابر از آبان ماه و با ارسال دستور العمل های اجرایی به تمام استان های کشور آغاز شده است. برای دریافت دستورالعمل اجرایی جشنواره جابر بن حیان کلیک کنید.

  دانش آموزان پایه ابتدایی که متقاضی شرکت در طرح جابر هستند باید در دی ماه 1401 موضوع انتخابی خود را به اطلاع معلم و رابط جشنواره جابر بن حیان رسانده، و فعالیت اجرایی خود را آغاز نمایند.

  اردیبهشت 1402 نمایشگاه طرح جابر در سطوح منطقه ای، استانی و کشوری برگزار می گردد و در پایان از تمامی دانش آموزان تقدیر به عمل خواهد آمد.

  منبع مطلب : moshavergroup.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید