این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  طریقه رنگ کردن مو

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  طریقه رنگ کردن مو را از این سایت دریافت کنید.

  ۱۵ راز رنگ کردن مو در خانه که جایی نخوانده‌اید

  ما در این مقاله ۱۵ راز رنگ کردن مو و تکنیک‌های رنگ کردن مو با حنا و رنگ کردن موهای سفید در خانه را با شما در میان می‌گذاریم. از حالا، رنگ‌کردن مو دلپذیر می‌شود.

  ۱۵ راز رنگ کردن مو در خانه که جایی نخوانده‌اید

  آخرین بروزرسانی ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ۰ زمان مطالعه ۶ دقیقه

  رنگ کردن مو به شکل امروزی از چه زمانی آغاز شده است؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال، یک پروفسور معروف و باهوش را تصور کنید که در حال تلاش برای یافتن درمانی برای مالاریاست. او سخت تلاش می‌کند و شبانه‌روزی آزمایش انجام می‌دهد؛ اما ناگهان متوجه می‌شود به‌جای یافتن درمانی برای مالاریا، به‌طور کاملا اتفاقی اولین رنگ سنتزشده را کشف کرده است‌!

  می‌توانید حال پروفسور ما را پس ‌از این اتفاق تصور کنید؟ زمانی که این اتفاق برای پروفسور ویلیام هنری پرکین افتاد، احتمالا حال او را گرفت؛ اما اکنون ما بسیار ممنون و مدیون او هستیم. شما چطور؟ البته این داستان به کشف رنگ موی شیمیایی برمی‌گردد. رنگ موی طبیعی قدمتی فراتر از این‌ها دارد. براي اولین بار مصریان باستان و پس ‌از آن رومیان و یونانیان باستان به رنگ کردن موهای خود ‌پرداختند.

  در قدیم، رنگ‌ها از گیاهان گرفته می‌شدند. حنا، زردچوبه، پوست گردو و حتی ادرار اسب، از جمله مواردی بودند که انسان‌های قدیم برای رنگ کردن موهای خود از آن‌ها استفاده می‌کردند. اما رنگ کردن مو در زمانه ما بسیار متفاوت است. شما احتمالا برای رنگ موی خود به آرایشگاه می‌روید؛ اما گاهی رفت‌وآمد مدام، هزینه‌های بالا و … ممکن است باعث شود به فکر رنگ کردن مو خود در خانه بیفتید.

  این عمل ممکن است دشوار به نظر برسد؛ اما رازهایی وجود دارد که انجام آن را آسان‌تر و دل‌پذیرتر می‌کند. ما در این مقاله ۱۵ راز رنگ کردن مو در خانه را با شما در میان می‌گذاریم. همچنین درباره تکنیک‌های رنگ کردن مو با حنا و رنگ کردن موهای سفید صحبت می‌کنیم. با استفاده از این رازها، رنگ‌کردن برای شما تبدیل به کاری آسان و حتی لذت‌بخش خواهد شد.

  آنچه برای رنگ کردن مو در خانه نیاز دارید

  رنگ مو قلم‌مو و کاسه رنگ کلاه دوش یک‌بارمصرف آینه دستی دستکش یک‌بارمصرف بالم لب جامد

  نحوه رنگ کردن مو در خانه

  @=img=@#=img=#

  اکنون وسایلی را که آماده کرده‌اید، کنار بگذارید و این ۱۵ تکنیک را با دقت بخوانید. پس از خواندن این مطلب دست‌به‌کار شوید و از نتیجه لذت ببرید.

  ۱.    دو جعبه رنگ مو بخرید

  قطعا دلتان نمی‌خواهد وسط رنگ کردن مو، رنگ مویتان تمام شود. اگر طول موهای شما تا شانه یا بلندتر است، بسته به ضخامت مو بهتر است دو جعبه رنگ مو خریداری کنید. اگر یک جعبه اضافه بیاید می‌توانید آن را ذخیره کنید؛ اما کم‌آمدن رنگ مو مساوی‌ست با خراب‌شدن رنگ موهایتان.

  ۲.    دو رنگ مختلف را ترکیب نکنید

  اگر رنگ مویی مد نظر شماست که از ترکیب دو یا چند رنگ مختلف به‌دست می‌آید، بهتر است آن را به‌دست یک فرد حرفه‌ای بسپارید. رنگی که از ترکیب چند رنگ حاصل می‌شود، قابل پیش‌بینی نیست. همین امر ممکن است باعث خراب‌شدن رنگ موی شما شود. بهتر است یک رنگ را انتخاب و کار خود را با همان شروع کنید.

  ۳.    رنگ را روی یک رشته مو تست کنید

  آیا دوست دارید پس از رنگ کردن موی خود با موهای بنفش و نارنجی بدرنگ رو‌به‌رو شوید؟ اگر جوابتان منفی‌ست، پس ابتدا رنگ را روی یک رشته مو قیچی‌شده که از قبل دارید، یا بخشی از مویتان که پنهان است تست کنید.

  ۴.    از پوست خود در برابر رنگ محافظت کنید

  هیچ‌چیز بدتر از این نیست که رنگ کردن موی خود را با لکه‌های به‌جامانده روی پیشانی به اتمام برسانید. راه‌حل رنگی‌نشدن صورتتان بالم لب است. قبل از شروع کار، دور پیشانی و گوش خود را بالم لب بمالید. با این کار رنگ کردن را با خیال راحت انجام دهید و نگران لکه‌ها نباشید.

  ۵.    قبل از شروع، مراحل کار را از بر شوید

  تصور کنید وسط رنگ کردن مو، مراحل کار را فراموش کرده‌اید و مجبور می‌شوید دوباره دستورالعمل‌ها را بخوانید! آیا این رنگ مو دیگر برای شما رنگ مو می‌شود؟ همیشه قبل از شروع کار، هم مراحل کار را از بر باشید و هم وسایلتان را کنار خود قرار دهید. اگر وسط رنگ کردن موی شما وقفه‌ای طولانی بیفتد، رنگ موی شما خراب خواهد شد.

  ۶.    رنگ کردن مو را روی موهای خشک انجام دهید

  هنگامی‌که موهای شما خیس هستند، رنگ ممکن است به تارهای مو نفوذ نکند. همچنین ممکن است بسیار رقیق شود و نتیجه نامطلوبی ایجاد کند. پس رنگ کردن مو را روی موهای خشک انجام دهید.

  ۷.    از کاسه رنگ استفاده کنید

  گاهی دیده شده است که برخی افراد رنگ مو را از داخل بطری روی سر خود خالی می‌کنند. اگر تمایل دارید رنگ موی شما مرتب و یکنواخت باشد، این کار را انجام ندهید. حتما از یک کاسه و یک قلم‌مو برای مخلوط‌کردن رنگ استفاده کنید.

  ۸.    رنگ کردن مو را از ریشه شروع کنید

  رنگ کردن موی خود را از ریشه شروع کنید. سپس آن را به بقیه موهای خود شانه کنید تا رنگی یکنواخت به‌دست آید. بهتر است موهای خود را به ۴ یا ۶ دسته تقسیم کنید تا از پوشش کامل کل مو با رنگ، مطمئن شوید.

  ۹.    دو آینه داشته باشید

  رنگ کردن موی پشت سر دشوار است. بهتر است یک آینه دستی داشته باشید و پشت سر خود را مدام چک کنید. با این کار، شما هیچ قسمتی را جا نمی‌اندازید و در انتها رنگی یکنواخت و چشم‌نواز نصیبتان می‌شود.

  ۱۰.    برای هایلایت‌کردن مو از مسواک استفاده کنید

  استفاده از مسواک برای هایلایت‌کردن، یک راه هوشمندانه است. برای هایلایت یا لولایت می‌توانید از مسواک یا اپلیکاتور ریمل استفاده کنید. این کار، هایلایت‌کردن را برای شما آسان‌تر می‌کند. نتیجه هم رضایت‌بخش‎تر است.

  ۱۱.    پس از اتمام رنگ، از کلاه یک‌بارمصرف استفاده کنید

  وقتی رنگ کردن مو تمام شد، یک کلاه دوش یک‌بارمصرف روی سر خود قرار دهید. این کلاه از ریختن رنگ جلوگیری می‌کند. شما می‌توانید با خیالی راحت به کارهای دیگرتان برسید تا رنگ کاملا جذب شود.

  ۱۲.    از شامپوی مخصوص موی رنگ‌شده استفاده کنید

  استفاده از شامپو و نرم‌کننده‌ای که مخصوص موی رنگ‌شده است، ماندگاری رنگ موی شما را افزایش می‌دهد.

  منبع مطلب : snapp.market

  آموزش رنگ کردن مو در خانه

  آموزش رنگ کردن مو در خانهاگر شما هم به فکر خرید رنگ مو، رنگ موی دودی و رنگ موی آکوارلی هستید، بهتر است این مقاله را از دست ندهید؛ چرا که می‌خواهیم نکاتی کلیدی پ

  آموزش رنگ کردن مو در خانه

  ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ روژا

  اگر شما هم به فکر خرید رنگ مو، رنگ موی دودی و رنگ موی آکوارلی هستید، بهتر است این مقاله را از دست ندهید؛ چرا که می‌خواهیم نکاتی کلیدی پیرامون رنگ کردن مو در خانه، با شما به اشتراک بگذاریم. گاهی اوقات تنها زمان خالی در طول هفته، تنها دو روز پایانی هفته است و امکان مراجعه به آرایشگاه وجود ندارد. در حال حاضر با شرایط بیماری کرونا هم خارج شدن از خانه به جز در موارد ضروری توصیه نمی‌شود.

  خب برای رنگ کردن مو در خانه چه کاری باید انجام دهید؟ در ادامه با ما همراه باشید. روژا پیشنهادات خوبی برای شما دارد.

  آیا رنگ کردن مو در خانه ضرر دارد؟

  جواب روژا به این سؤال منفی است. تا زمانی که نکات ایمنی را رعایت کنید، هیچ مشکلی برای شما و موهایتان ایجاد نمی‌شود.

  به این موارد توجه کنید:

  هرگز دو تیوب رنگ با مارک‌های مختلف را با هم مخلوط نکنید؛ چون شما دقیقاً نمی‌دانید ترکیبات هر کدام چیست و ممکن است دو محصول مختلف با یکدیگر دچار واکنش شیمیایی شوند و موهایتان آسیب ببیند!

  تا حد امکان دو رنگ مختلف از یک برند را با هم مخلوط نکنید؛ زیرا ممکن است رنگ جالبی از آب درنیاید.

  از مواد با کیفیت و جدید استفاده کنید. مطمئن شوید که رنگ یا اکسیدان خریداری شده تاریخ گذشته نباشد.

  برای رنگ کردن مو در خانه به چه ابزاری احتیاج دارید؟

  یک تیوب رنگ مورد نظر

  دستکش لاتکس

  قلمو یا چوب بستنی برای مخلوط کردن رنگ

  اکسیدان با غلظت مناسب

  دکلره (در صورتی که می‌خواهید رنگ پایه موهایتان را تغییر بدهید)

  ماسک در صورت داشتن آلرژی و حساسیت به بوی رنگ

  قلمو و براش مخصوص رنگ برای پخش رنگ روی مو

  چند عدد گیره برای جمع کردن مو

  کلاه مو برای اتمام کار

  طریقه رنگ کردن مو در خانه

  از 48-24 ساعت قبل، موهای خود را خوب بشویید و شامپو کنید. این کار به روغن طبیعی موهایتان اجازه می‌دهد تا بیشتر آزاد شوند و رنگ بهتر عمل کند.

  قبل از ترکیب رنگ/دکلره و اکسیدان، موهایتان را یک دور شانه کنید و موهای اضافه را بگیرید تا یکدست شود.

  حاشیه گوش، پیشانی و همچنین پشت گردنتان را کرم بزنید تا در صورت پخش شدن رنگ، پوستتان رنگ نگیرد.

  اگر می‌خواهید رنگ پایه مو را تغییر دهید، ابتدا مقدار معینی از دکلره و اکسیدان را درون یک کاسه مخصوص با هم مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا کاملاً با هم ترکیب شوند.  به دستورالعمل قید شده روی بسته‌بندی هم دقت کنید. مقدار لازم جهت ترکیب هر کدام را باید از روی بسته‌بندی جعبه دکلره و اکسیدان ببینید.

  بهتر است از قبل مقداری دکلره و اکسیدان را روی بخشی از مو امتحان کنید تا مطمئن شوید مشکلی ندارد و به آن حساسیت نشان نمی‌دهید.

  مخلوط دکلره و اکسیدان را روی مو پخش کنید، یک پلاستیک روی مو بگذارید و کلاه یا حوله مو را دور سر بپیچید. سپس بین 30 تا 45 دقیقه صبر کنید.

  بعد از عمل دکلره موهایتان را بشویید و خشک کنید. حالا می‌توانید رنگ اصلی را اعمال کنید.

  در صورتی که نیاز به تغییر رنگ پایه مو نداشتید از دو مرحله قبل ذکر شده صرف نظر کنید.

  رنگ و اکسیدان را با مقدار معین ذکر شده روی بسته‌بندی هر دو محصول، با یکدیگر ترکیب کرده و خوب مخلوط کنید. مطمئن شوید تکه‌های حل نشده از رنگ داخل اکسیدان باقی نمانده باشد و ترکیب یکدستی داشته باشید. با قلمو رنگ را کامل روی موهایتان پخش کنید و ماساژ دهید. کاور مخصوص رنگ یا پلاستیک را روی سر قرار داده و با کلاه یا حوله مو روی آن را بپوشانید. بین 45 دقیقه تا یک ساعت صبر کنید. برای اینکه تست حساسیت بگیرید، از قبل مقداری رنگ و اکسیدان را روی تکه‌ای از مو تست کنید تا سوزش نداشته باشید. البته مقدار کمی سوزش طبیعی است اما نباید طولانی مدت سوزش داشته باشید.

  بعد از این مدت، موهایتان را خوب بشویید و شامپو کنید. با سشوار، موها را خوب خشک کرده و در صورت امکان از روغن‌های مخصوص تقویت مو استفاده کنید. (دقت کنید که روغن مخصوص موهای چرب و موهای خشک با هم متفاوت است.)

  نحوه خرید رنگ مو را می‌شناسید؟

  برای خرید رنگ مو، رنگ مو دودی یا رنگ مو آکوارلی ابتدا باید نوع و جنس موهایتان را بشناسید. آیا موهای خشک و شکننده‌ای دارید؟ موهایتان چرب است؟ نازک یا ضخیم است؟ رنگ موهایتان طبیعی است یا قبلا رنگ شده؟ رنگ پوستتان روشن است یا سبزه؟ این موارد اولیه را حتماً قبل از خرید رنگ لحاظ کنید؛ چون در نظر نگرفتن حتی یکی از این موارد باعث می‌شود رنگ مورد نظر شما روی موهایتان اعمال نشده و ظاهر دلخواه شما را به خود نگیرد.

  به موارد زیر توجه کنید:

  1- اگر می‌خواهید موهایتان را کوتاه کنید یا فرم و حالتشان را تغییر بدهید، قبل از رنگ کردن مو این کار را بکنید. اگر بعد از رنگ کردن موهایتان را کوتاه کنید، هم مقدار زیادی رنگ هدر می‌رود و هم ممکن است فرم نقاط رنگ شده از مو به هم بریزد.

  2- توجه داشته باشید که رنگ‌های روشن موهایتان را نرم و نازک‌تر و رنگ‌های تیره موهایتان را ضخیم‌تر و پرپشت نشان می‌دهند. بسته به سلیقه خود یکی از این دو طیف را انتخاب کنید؛ چون هر کدام تأثیر متفاوتی روی چهره شما دارند.

  3- به این مسئله توجه کنید که می‌خواهید تنها یک رنگ روی موهایتان داشته باشید یا ترکیبی چند رنگ؟ برای نوع دوم حداقل به دو تیوب رنگ متفاوت نیاز دارید.

  4- اگر از رنگ موی تیره به خیلی روشن تغییر رنگ می‌دهید، باید بدانید که هر 5 تا 6 هفته باید برای ترمیم آن اقدام کنید. اگر موهایتان مشکی است و به بلوند تغییر می‌دهید باید میزان وقت و هزینه را در نظر بگیرید چون دائما باید رنگ بلوند موهایتان را ترمیم کنید تا ظاهر یکدست خود را حفظ کند. اما اگر تنها یک یا دو درجه موهایتان را روشن کنید، دیگر نیاز به ترمیم زود به زود نیست.

  5- از قبل تصویر و مدل مویی که در نهایت از تغییر ظاهر موهایتان انتظار دارید را انتخاب کنید و از فروشنده یا پشتیبان سایت با تجربه، برخی نکات را بپرسید و راهنمایی بگیرید.

  منبع مطلب : rojashop.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید