این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  عفو رهبری سربازی متولدین 1362

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  عفو رهبری سربازی متولدین 1362 را از این سایت دریافت کنید.

  جزئیات معافیت متولدین 57 تا 60

  مشمولین عزیز در راستای تکمیل اطلاعات خود در خصوص معافیت متولدین 57 تا 60 می توانید این مقاله را مطالعه نمایید

  جزئیات معافیت متولدین 57 تا 60

  خوانندگان این مقاله ما طبیعتا متولدین 57 تا60 خواهند بود مشمولینی که بنا به هر دلیلی به سربازی نرفته اند بزرگترین نگرانی انها معافیتشان می باشد به همین علت ما در این مقاله در خصوص معافیت ها مطالبی نوشته ایم جهت کسب اطلاع بیشتر در خصوص معافیت متولدین این سال ها تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

  ,,,,,,,,,, "سامانه مشاوره تلفنی صدای مشاور "

  برای تماس از کل کشور کافیست با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد،

  با شماره 9099071613 تماس بگیرید

  تماس از 8صبح تا 12شب حتی ایام تعطیل

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.,,,,,,,,,

  جزئیات معافیت متولدین 57 تا 60

  دستگیری و محاکمه سربازان فراری در قانون جدید خبر داد و تاکید کرد: بر اساس قانون جدید اگر هر سربازی که تا سه ماه مرتکب غیبت شود از سه ماه اضافه خدمت برخوردار می شود، همچنین اگر مدت غیبت بیشتر از 1 سال شود فرد غایب در صورت مراجعه و دستگیری به محاکم قضایی معرفی می شود. این در حالیست که بر اساس قانون فعلی مشمولان غایب هم اکنون تنها با 3 ماه اضافه خدمت معرفی می شوند.

  جریمه صاحبان مشاغل در صورت استفاده از سربازان غایب

  سردار کمالی از جریمه صاحبان مشاغل در صورت استفاده از سربازان غایب تاکید کرد: بکارگیری مشمولان غایب در کارگاه ها، تعمیرگاه ها، شرکت ها و مراکز آموزشی خصوصی و آزاد ممنوع است و نیروی انتظامی، وزارت بازگانی و وزارت کار موظف اند این مراکز را کنترل کنند. اگر افراد از سرباز غایب استفاده کنند، بار اول هزینه یک سرباز معادل 950 هزار تومان و بار دوم هزینه 3 سرباز را باید بپردازد.

  عفو رهبری

  وقتی که ۵ سال قبل .. مشمولین غایب متولد قبل از ۱۳۵۵ مورد عفو رهبری قرار گرفتند .. متولدین ۵۵ به بعد نیز امیدوار شدند که تا چند سال آینده احتمال دارد این معافیت مشکل ایشان را نیز حل کند سال ۸۴ عنوان شد افراد بالای ۳۰ سال از فهرست مشمولین حذف میشوند .. این برای افرادی که در آستانه ۳۰ سالگی بودند به توعی امید بخش بود .. البته یک اشکالی در کار بود و اینکه تجربه ۷۰ سال اخیر نشان داده که همیشه معافیتها به یک شکل اعمال نمیشود و بازه های زمانی آن نیز خیلی نزدیک نیست .. الان ۵ سال از سال ۸۵ گذشته متولدین دهه ۵۰ همه مرز ۳۰ سالگی را رد کرده اند بعضی از مشملین در آستانه ۳۵ سالگی هستند و هنوز هیچ مرحمتی نشده است .. و البته مشمولین غایب ما از ترس یا نجابت یا مشغولیت زندگی توان کوچکترین اعتراض را ندارند که البته که توان دارد که مشمولین غایب که مجرم هستند و قانون مجرمشان میداند توان داشته باشند .. ولی منصفانه قضاوت کنیم .. در خصوص مشمولین دهه ۵۰ که فروش سربازی را در زمان خود دیده اند .. عفو رهبری را در همسایگی سنی خود حس کرده اند .. تصویب معافیت مشمولان لیسانس به بالا و رد آن توسط شورای نگهبان را دیده اند .. وعده و وعید ۱۰ ساله مسولین نظام وظیفه را شنیده اند .. معادلات و محاسباتشان همه بر هم خورده .. درگیر زندگی شده اند و حقیقتا خدمت سربازی در زندگی آنها تاثییر نامطلوب میگذارد و دردی را هم از کشور مرتفع نمیکند .. و هر کدام ۵ تا ۱۵ سال محرومیت از بسیاری امکانات داشته اند ...

  معافیت های جدید

  جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از فرزندان مادران فاقد شوهر که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند از خدمت سربازی معاف شدند. خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که سه دختر و یک پسر دارند پسر از خدمت سربازی معاف می‌شود.

  وی افزود: مشمولان دارای فرزند معلول از خدمت سربازی معاف شدند. معلولیت فرزند را سازمان بهزیستی باید تایید کند. مشمولانی که با زنان معلول ازدواج کنند 5 سال معافیت موقت دریافت می‌کنند. بعد از 5 سال اگر ازدواج آنها استمرار داشته باشد معافیت 5 ساله به معافیت دایم تغییر پیدا می‌کند. مشمولی که همسرش فوت کرده و فرزند صغیر دارد در صورتی که ازدواج نکرده باشد از خدمت سربازی معاف است. البته او بعد از گرفتن معافیت می‌تواند ازدواج کند.

  سردار کمالی ادامه داد: یگانه مراقب و نگه دار پدر نیازمند مراقبت با هر سنی از خدمت سربازی معاف است. شرط تعیین تکلیف خدمت سربازی برای ثبت اموال نیز در دفاتر اسناد رسمی برداشته شد. همچنین یکی از فرزندان پسر سربازی که در طول خدمت سربازی فوت کرده است یا در صورت نداشتن فرزند یکی از برادرانش از خدمت معاف می‌شود.

  گروه های مشمول معافیت عفو رهبری

  معافیت عفو رهبری 97 با توجه به مدرک تحصیلی و سن مشمولیت به چهار گروه تقسیم می گردد:

  1-زیر دیپلم ،دیپلم،فوق دیپلم و لیسانس (متولدین تا پایان 1354)

  2-فوق لیسانس (متولدین تا پایان 1352 )

  3-دکتری غیرپزشکی (متولدین تا پایان1350 )

  4- دکتری پزشکی و دامپزشکی (متولدین تا پایان 1344)

  معافیت عفو رهبری 97 : به استناد تبصره ماده 9 آئین نامه اجرایی قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب 1391/11/8 کلیه مشمولینی که سن آنان بیش از 50 سال باشد در صورت عدم تغییر سن در شناسامه، اصل شناسنامه عکسدار آنان به منزله کارت معافیت از خدمت وظیفه عمومی می باشد,دراجرای فرمان مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا، پرونده کلیه مشمولان فراری سنوات مذکور که صرفاً جرم فرار از خدمت را دارند، از سوی سازمان قضائی نیروهای مسلح مختومه اعلام خواهد شد.

  شرایط استفاده معافیت عفو رهبری برای ایرانیان مقیم خارج از کشور :  با در دست داشتن مدارک زیر به نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه نموده و پس از برابر اصل نمودن مدارک و تایید فرم مربوطه توسط نمایندگی، تصاویر برابر اصل شده مدارک را به همراه اصل وکالتنامه، برای وکیل خود در ایران (والدین نیاز به وکالتنامه ندارند) ارسال نمایند تا مراتب از طریق مراکز پلیس +10 پیگیری گردد.همچنین لازم به ذکر است در صورتی که متقاضی به همراه اصل مدارک در ایران حضور داشته باشد شخصا می تواند با مراجعه به مراکز پلیس +10 مراتب را پیگیری نماید.

  همراهان عزیز توجه داشته باشید این مطالب مربوط به سالهای گذشته است. در صورتی که اطلاعات جدیدی منتشر شود در همین مقاله بروزرسانی خواهد شد.

  منبع : s-moshaver.com

  آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها سال 1401 را بخوانید

  ۲۸ تیر: اشتغال و مهارت آموزی سربازان در اولویت کاری ستاد کل نیرو های مسلح - ۲۶ تیر: جایگزینی خدمت سربازی در قالب پروژه‌های تحقیقاتی - ۲۵ تیر: اشتغال ۶۰

  ورود / ثبت نام موقعیت‌های شغلی تکمیل رزومه

  آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها (آخرین اخبار)

  انتشار در سه‌شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۱ پشتیبان یک دیروز ۵٬۸۱۳ نظر

  آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت‌ها

  شما می‌توانید در این صفحه کلیه اخبار در خصوص خدمت نظام وظیفه، انواع معافیت‌ها، امریه و کسری خدمت را مشاهده فرمایید. برای این کار کافی است روی لینک مطلب هر کدام از موضوعات کلیک کرده تا به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

  برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

  آخرین وضعیت حقوق سربازان

  حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱

  اولین اخبار از افزایش حقوق سربازان در اواخر سال ۱۴۰۰ منتشر شد. بر اساس آن اخبار مقرر شده بود حداقل حقوق سربازان به سه میلیون تومان برسد و این مبلغ از فروردین سال ۱۴۰۱ به صورت عملیاتی درآید. اما این امر تا پایان اردیبهشت محقق نشده بود. بر اساس آخرین اخبار افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱، بنابر بررسی‌های صورت گرفته از ستاد کل نیروهای مسلح، بلاخره رقم دقیق افزایش حقوق سربازان برای سال ۱۴۰۱ تدقین و اجرایی شد. بر این اساس حداقل حقوق سربازان برای امسال قدری پایین‌تر از مبلغ مصوب سال ۱۴۰۰ بوده ولی از آن با عنوان افزایش حقوق «میلیونی» سربازان یاد می‌شود.

  بر اساس پیگیری‌های انجام شده حداقل حقوق سربازان برای امسال مبلغ دو میلیون و دویست هزار تومان خواهد بود که از اردیبهشت ماه واریز آن انجام خواهد شد. واریز مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین ماه نیز در دست بررسی بوده و به محض پرداخت، اخبار آن پوشش داده خواهد شد.

  پیش از این، برر اساس مصوبه مجلس جدول افزایش حقوق سربازان برای سال ۱۴۰۱ به شکل زیر مورد بررسی قرار گرفته شده بود که در آینده و با مشخص شدن جزئیات افزایش حقوق سربازان بر اساس مبلغ عملیاتی این جدول نیز اصلاح خواهد شد.

  حداقل مبلغ حقوق سربازان در سال ۱۴۰۱

  ردیف وضعیت تاهل محل خدمت مبلغ حقوق دریافتی

  ۱ متاهل سراسر کشور ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

  ۲ مجرد مناطق عملیاتی و مرزی ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان

  مناطق عادی و شهری ۳ میلیون تومان

  حقوق سربازان در سال گذشته

  رئیس اداره سرمایه انسانی سردار موسی کمالی ستاد کل نیروهای مسلح در بیان میزان افزایش حقوق سربازان در سال ۱۴۰۰ این مقدار را ۲۰ درصد اعلام و جزئیات این افزایش حقوق را به شرح جدول زیر بیان کرد:

  میزان حقوق مصوب سربازان در سال ۱۴۰۰

  درجه نظامی میزان حقوق

  *********** حداقل حداکثر

  سرباز / ناوی ۲.۷۰۰.۸۶۴ ریال ۱۳.۵۰۴.۳۲۰ ریال

  سرباز دوم / ناوی دوم ۲.۶۷۴.۰۰۰ ریال ۱۳.۷۲۹.۳۹۲ ریال

  سرباز یکم / ناوی یکم ۲.۷۹۰.۸۹۳ ریال ۱۳.۹۵۴.۴۶۴ ریال

  سرجوخه / سرناوی ۲.۸۳۵.۹۰۷ ریال ۱۴.۱۷۹.۵۶۳ ریال

  گروهبان سوم / مهناوی سوم ۲.۹۲۵.۹۳۶ ریال ۱۴.۶۲۹.۶۸۰ ریال

  گروهبان دوم / مهناوی دوم ۳.۰۱۵.۹۶۵ ریال ۲۵.۰۷۹.۸۳۶ ریال

  گروهبان یکم / مهناوی یکم ۳.۱۹۶.۰۲۲ ریال ۱۵.۵۲۹.۹۶۸ ریال

  استوار دوم / ناو استوار دوم ۳.۱۹۶.۰۲۲ ریال ۱۵.۹۸۰.۱۱۲ ریال

  استوار یکم / ناو استوار یکم ۳.۲۸۶.۰۵۱ ریال ۱۶.۴۳۰.۲۵۶ ریال

  ستوان سوم / ناوبان سوم ۳.۴۲۱.۰۹۴ ریال ۱۷.۱۰۵.۴۷۲ ریال

  ستوان دوم / ناوبان دوم ۳.۵۵۶.۱۳۸ ریال ۱۷.۶۶۱.۸۸۸ ریال

  ستوان یکم / ناوبان یکم ۳.۶۹۱.۱۸۱ ریال ۱۸.۴۵۵.۹۰۴ ریال

  ستوان یکم پزشک / ناوبان یکم پزشک ۴.۰۵۱۲۹۶ ریال ۲۰.۲۵۶.۴۸۰ ریال

  در جدول فوق، تمام حقوق‌ها در نهایت باید بعلاوه عدد ۸۰ هزار تومان شده که در آن صورت حداقل حقوق سرباز عادی ۳۳۴ هزار تومان خواهد شد. میزان حقوق بر اساس ضریب حقوق نسبت به حقوق پایه پایور (کارمند نیروهای مسلح به صورت حداقل ۶۰ و حداکثر ۹۰ درصد) ضربدر ضریب مکان و آب هوا شده و اعداد نهایی بر این معیار به دست می‌آید.

  حقوق سربازان متاهل علاوه بر مبلغ فوق همانند سایر کارکنان نیروهای مسلح به ازای همسر ۱۷۱ هزار تومان و به ازای هر فرزند ۴۵.۵ هزار تومان می‌باشد.

  آخرین وضعیت خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۱

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که مشمولان غایب خارج از کشور با پرداخت ۱۵ هزار یورو می‌توانند کارت معافیت از خدمت سربازی دریافت کنند.

  به گزارش ایسنا، در جلسه علنی نوبت صبح امروز شنبه مجلس و در جریان بررسی موارد ارجاعی لایحه بودجه ۱۴۰۱ از کمیسیون تلفیق در بخش درآمدی، جزء ۱ بند الحاقی ۳ تبصره ۱۰ تصویب شد.

  طبق این مصوبه، مشمولین نظام وظیفه عمومی مقیم خارج از کشور که حداقل پنج سال از زمان فراخوان آنها به خدمت وظیفه عمومی گذشته باشد، با رعایت اصل یکصد و دهم(۱۱۰) قانون اساسی می توانند با پرداخت معادل ریالی پانزده هزار(۱۵.۰۰۰) یورو کارت معافیت از خدمت سربازی دریافت کنند. مشمولین متاهل دارای فرزند از مادر ایرانی از بیست و پنج درصد(۲۵%) تخفیف برخوردار می شوند.

  اما در خصوص مشمولان داخل کشور هنوز هیچ تصمیم جدیدی گرفته نشد است.

  سربازان متاهل با دو فرزند معاف می‌شوند؟

  در ادامه بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ از معافیت متاهلان با شرایط خاص خبر داد.

  نحوه معافیت سربازی طی چند ماه گذشته بسیار خبر ساز شده بود و در این مدت اخبار ضد و نقیض بسیاری منتشر شد. حالا بر اساس اعلام رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ و در راستای توجه به امر مقدس استحکام خانواده و تشویق به فرزندآوری، مشمولین غایب و غیر غایب متاهل دارای دو فرزند و بیشتر که بالای ۳۰ سال سن دارند، از انجام خدمت وظیفه عمومی به صورت رایگان معاف می شوند.

  آخرین اخبار مربوط به سرباز معلم

  بر اساس دستور العمل ابلاغی معاونت توسعه و برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش، ادارات استان‌ها می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط، حداقل مدرک کارشناسی با اولویت کارشناسی ارشد، نداشتن مهر غیبت در دفترچه آماده ‌به‌خدمت و تاریخ اعزام در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور، به‌کارگیری در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته و ... اقدام به جذب کارکنان وظیفه مامور نمایند.

  در صورتی که تمایل دارید تمام اخبار مربوط به استخدام سرباز معلم را مطالعه بفرمایید، روی آیکون زیر کلیک نمایید.

  آخرین اخبار استخدام سرباز معلم

  آشنایی با انواع معافیت‌های خدمت نظام وظیفه

  همه ساله از میان مشمولین نظام وظیفه، جمعی از افراد به دلایل مختلف مانند شرایط تحصیلی، شرایط سلامت جسمی و روانی، نیازهای خانوادگی، ایثارگری و یا شرایط خاص از انجام خدمت سربازی به صورت موقت و یا دائم معاف می‌شوند. در صورتی که می‌خواهید با این قوانین و شرایط آشنا شوید و بدانید آیا در شمول معافیت‌های موقت و یا دائم از خدمت نظام وظیفه قرار می‌گیرید بر روی آیکون زیر کلیک نمایید.

  منبع : www.e-estekhdam.com

  عفو رهبری معافیت سربازی به مناسبت 22 بهمن 1400

  عفو رهبری معافیت سربازی به مناسبت 22 بهمن 1400 : عفو رهبری اضافه خدمت سربازی به مناسبت 22 بهمن 1400 + شرایط و مدارک مورد نیاز : بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی 1400,بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی 1400,بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی 1400,عفو رهبری سنوات سربازی 1400,بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی 1400,بخشش اضافه خدمت سنواتی 1400,بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان,عفو رهبری خدمت سربازی متولدین 1400

  عفو رهبری معافیت سربازی به مناسبت 22 بهمن 1400

  47نفر 1400/09/18 94045 بازدید

  عفو رهبری معافیت سربازی به مناسبت 22 بهمن 1400 : عفو رهبری اضافه خدمت سربازی به مناسبت 22 بهمن 1400 + شرایط و مدارک مورد نیاز : بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی 1400,بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی 1400,بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی 1400,عفو رهبری سنوات سربازی 1400,بخشش رهبری اضافه خدمت سربازی 1400,بخشش اضافه خدمت سنواتی 1400,بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان,عفو رهبری خدمت سربازی متولدین 1400

   آخرین جزئیات از معافیت عفو رهبری برای مشمولان وظیفه غایب

  بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه عمومی غایب، درباره معافیت عفو رهبری یا همان بخشودگی سنی سوالاتی دارند که در این خبر توضیح داده‌ایم.

  به گزارش خبرگزاری آنا، بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه عمومی که دچار غیبت شده‌اند، درباره جزئیات معافیت عفو رهبری یا همان بخشودگی سنی سوالاتی دارند که در این خبر درباره جزئیات آن توضیح خواهیم داد.

  مطابق قوانین مرتبط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، این نوع معافیت سربازی با توجه به مدرک تحصیلی و سن فرد مشمول وظیفه به ۵ گروه تقسیم می‌شود.

  مشمولان خدمت وظیفه عمومی متولدین تا پایان ۱۳۵۴ با مدرک زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم، برای لیسانسه‌ها متولدین تا پایان ۱۳۵۴، فوق لیسانسه‌ها متولدین تا پایان ۱۳۵۲، دکتری غیر پزشکی متولدین تا پایان ۱۳۵۰ و دکتری پزشکی و دامپزشکی (متولدین تا پایان ۱۳۴۴ ) در شمول این معافیت قرار می‌گیرند

  گفتنی است؛ مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از ۵۰ سال از سن آنان سپری شده نیازی به درخواست معافیت ندارند و شناسنامه عکس‌دار آنان مشروط بر اینکه تغییرات سنی نداشته باشند، به منزله روشن بودن وضعیت وظیفه عمومی آنان است.

  رییس سازمان نیرو های مسلح بیان کرد:

  معافیت قانونی برای سربازان فراری

  رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور با اشاره به اجرای طرح «بازگشت به سنگر» از اعمال معافیت‌های قانونی در مجازات سربازان فراری خبر داد.

  به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در آیین افتتاح مجتمع قضایی سازمان قضایی نیروهای مسلح در ‌شرق استان تهران که با حضور مسئولان محلی، استانی و کشوری برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از نیازهای مهم و اساسی مردم دسترس بودن خدمات قضایی برای آنها است، اظهار کرد: خوشبختانه با افتتاح این مجتمع دیگر نیاز نیست مردم شهرستان‌های جنوب شرق و شرق استان تهران برای امور شکایت به پایتخت مراجعه کنند.

  رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان به اینکه دسترسی آسان مردم به محاکم قضایی راه را برای شکایات آنان سهل می‌کند، گفت: پیشگیری از جرایم و حفظ اقتدار نیروهای مسلح از دیگر اهداف افتتاح این مجتمع قضایی به شمار می‌رود.

  وی افزود: پیشگیری از جرم طبق تصمیمات اتخاذ شده بر عهده نیروهای مسلح گذاشته شده که با مدیریت و همکاری سازمان قضایی نیروهای مسلح انجام می‌شود و در این خصوص نتایج خوبی از نظر کاهش جرایم نیروهای مسلح حاصل شده است.

  رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اجرای طرح «بازگشت به سنگر» بیان کرد: این طرح با همکاری نیروهای مسلح آماده و تنظیم شده و سربازان فراری نگران برخورد تند سازمان قضایی نیروهای مسلح نباشند.

  وی اظهار کرد: از سربازان فراری دعوت می‌کنیم که به محل خدمت خود بازگردند تا از معافیت‌های قانونی در مجازات بهره مند شوند.

  مشمولانی که خدمت سربازی را انجام نمی دهند و وارد دوران غیبت می شوند با محدودیت های زیادی روبه رو می شوند که تا زمان مشخص شدن تکلیف نظام وظیفه آنها همراه آنها خواهد بود، اما نظام وظیفه قوانین سخت و غیرقابل تغییر نیست، در بسیاری از موارد مشمولانی که با مشکلات موجه و سختی روبه رو هستند که توان خدمت به کشور را از آنها می گیرد میتوانند از قوانین مختلف کسری و یا معافیت استفاده کنند.

  یکی از راه های معافیت و رهایی از محدودیت های گفته شده عفو رهبری سربازی است.

  در این مقاله جزئیات دقیق تری از عفو رهبری سربازی خدمت شما گفته می شود که شاید بتواند راهی برای خلاصی از محدودیت های ایجاد شده شما هم باشد.

  عفو رهبری

  در برخی از مواقع با خبر خوشی مواجه می شویم که عفو رهبری شامل حال سربازان دارای غیبت و اضافه خدمت شده است ، این مواقع فرصت مناسبی است که مشمولان خدمت، تکلیف نظام وظیفه خود را مشخص کنند. عفو رهبری معمولاً در ایام دهه مبارکه بهمن، عید سعید فطر، عید غدیر، ماه مبارک رمضان و … انجام می شود. در حال حاضر بسیاری از مشمولین غیبت با نگرانی و دغدغه اضافه خدمت و جریمه نقدی مواجه هستند که بخشودگی و عفو رهبری سربازی خبر بسیار خوشی برای آنها است.

  عفو رهبری می تواند بسیاری از مشکلات مشمولین نظام وظیفه را حل نماید.عفو رهبری خدمت سربازی “همان طور که گفته شد افرادی شامل غیبت هستند هم از تنبیهات نظام وظیفه و هم محدودیت هایی نظیرر عدم بررسی کسری و یا معافیت و یا عدم موافقت و پذیرش در نیروهای مسلح و … رو به رو هستند. افرادی که شامل عفو رهبری خدمت سربازی می شوند توجه کنند که تنها از نظر اضافه خدمت و جریمه نقدی بخشیده خواهد شد و امتیازات آنها برگردانده نخواهد شد. یعنی حتی بعد از عفو رهبری خدمت سربازی در ایام مختلف سال مشمولان نمی توانند از برخی محدودیت ها عبور کنند. اما اضافه خدمت و جریمه نقدی که در برخی از موارد بسیار سنگین و نگران کننده است، بخشیده خواهد شد. در سال گذشته عفو رهبری اضافه خدمت در عید سعید غدیر خم نیز انجام شد که فرصت مناسبی برای افرادی بود که اقدام به اعزام خدمت نکرده بودند. با توجه به اینکه غیبت در سربازی شامل جریمه است، لازم می دانیم ابتدا به طور تقریبی از میزان جریمه به ازای هر ماه غیبت را مورد بررسی قرار دهیم. مشمولانی که بین 1 ماه تا 3 ماه غیبت دارند؛ 3 ماه اضافه خدمت خواهند داشت و مشمولانی که از 3 تا 1 سال غیبت دارند ، 6 ماه اضافه خدمت خواهند داشت. مشمولانی که بیش از یک سال غیبت دارند ، علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت، جریمه نقدی هم خواهند شد.

  منبع : sadaf22.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  قربانی نژاد 11 روز قبل
  0

  سلام من متولد 62هستم سه تا بچه دارم شغلم کارگری فصلی است وضع مالیم خیلی خراب است از رهبر بزرگ انقلاب وفرمانده کل قوا تقاضا دارم که مانند یک پدر من وامسال من راعفو کند

  معافیت سربازی 62 2 ماه قبل
  0

  آیا متولدین 62 معاف از سربازی می‌شوند

  سعیدامیری 4 ماه قبل
  1

  باسلام من متولد ۱۳۶۲می باشم ودارای دوفرزند آیا معافیت رهبری شامل حال من میشه

  سعید پورعلیخانی 7 ماه قبل
  0

  آیا از سربازی معاف می شود؟

  مهدی 1 سال قبل
  1

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید