این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  علت خلط پشت گلو در طب سنتی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  علت خلط پشت گلو در طب سنتی را از این سایت دریافت کنید.

  خلط گلو را با نسخه های گیاهی و طب سنتی درمان کنید

  برای جلوگیری از خلط گلو و درمان خلط گلو چه کارهایی انجام دهیم؟ نسخه های گیاهی و استفاده از دمنوش گیاهی از بهترین روش ها برای درمان سریع خلط گلو است.

  کد خبر: 1040012 ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ ۱۳:۳۵:۴۹ A

  خانه | سایر رسانه‌ها

  خلط گلو را با نسخه های گیاهی و طب سنتی درمان کنید

  برای جلوگیری از خلط گلو و درمان خلط گلو چه کارهایی انجام دهیم؟ نسخه های گیاهی و استفاده از دمنوش گیاهی از بهترین روش ها برای درمان سریع خلط گلو است.

  به گزارش ایلنا، خلط یا مخاط ماده ای طبیعی و لغزنده است که توسط بسیاری از بافت های غشایی در بدن تولید می شود و برای عملکرد بدن ضروری است و به عنوان یک لایه محافظ و مرطوب عمل می کند تا از خشک شدن اندام های حیاتی جلوگیری شود. مخاط نیز به عنوان دامی برای محرک ها مانند گرد و غبار، دود و یا باکتری ها عمل می کند. این گروه حاوی آنتی بادی و آنزیم هایی برای کشتن باکتری ها است تا به مبارزه با عفونت ها کمک کند. بدن مقدار زیادی خلط تولید می کند - حدود 1 تا 1.5 لیتر در روز و ما متوجه همه خلط ها نمی شویم مگر اینکه تولید آن افزایش یابد یا کیفیت مخاط تغییر کرده باشد، که ممکن است با بیماری های مختلف و شرایط متفاوت رخ دهد.

  عفونت و مخاط های حفره های سینوسی یکی از علت های وجود خلط

  یکی از شایع ترین علت وجود خلط به خصوص در ناحیه حنجره و گلو، عفونت ها و مخاط هایی است که از حفره های سینوسی به سمت حلق جریان پیدا می کند. این نوع عفونت ها را نزله می نامند که معمولا در ساعات ابتدایی صبح بیشتر است و هرچه به میانه روز پیش می رویم از میزان آن کاسته می شود.

  خلط می تواند منبعی برای ورود عفونت به بدن باشد و با افزایش حجم خلط احتمال ورود عفونت به گلو و ریه ها افزایش یافته و در بلند مدت سبب ابتلا به بیماری های قلبی و آسم و تنگی نفس شود که انباشته شدن خلط در معده سبب لزج شدن مخاط معده و نیز بدبو شدن دهان می شود که کهنه شدن خلط درمان سرماخوردگی را به تعویق می اندازد.

  چگونه می توان از خلط گلو جلوگیری کرد؟

  1. برای جلوگیری از خلط گلو هوا را مرطوب نگه دارید:

  هوای خشک، بینی و گلو را آزار می دهد و باعث خلط بیشتر به شکل روان کننده می شود. قرار دادن یک دستگاه بخور خنک در اتاق خواب می تواند خواب خوبی را ایجاد کند و بینی را خوب و راحت نگه دارد و از گلو درد جلوگیری کند.

  2 . نوشیدن مقدار زیادی مایعات برای جلوگیری از خلط گلو:

  بدن باید مرطوب بماند تا مخاط را رقیق نگه دارد و هنگامی که یک فرد بیمار است، مصرف مایعات بیشتر خلط را رقیق می کند و کمک می کند سینوس ها تخلیه شوند و افراد مبتلا به آلرژی های فصلی نیز ممکن است بفهمند هیدراته بودن به جلوگیری از گرفتگی کمک می کند.

  3 . استفاده از لیف حمام گرم و مرطوب برای صورت:

  این می تواند یک درمان تسکین دهنده برای درد سینوسی باشد، مرطوب کردن از طریق یک پارچه خیس راهی سریع برای بازگشت رطوبت به بینی و گلو است و همچنین گرما به تسکین درد و فشار کمک می کند.

  4 . سر را بالا نگه دارید:

  هنگامی که بالا رفتن خلط آزار دهنده است، ممکن است خوابیدن روی چند تا بالش یا روی یک صندلی راحت کمک کند و صاف خوابیدن می تواند ناراحتی را افزایش دهد، چون ممکن است احساس شود که مخاط پشت گلو جمع می شود.

  5 . با احتیاط از شر خلط خلاص شوید:

  وقتی خلط از ریه ها از داخل گلو بالا می رود، بدن احتمالاً سعی می کند آن را از بین ببرد و تف کردنش سالم تر از بلعیدن آن است.

  6. استفاده از اسپری بینی یا شستشو:

  اسپری آب نمک می تواند خلط و بینی را از سینوس ها پاک کند .به دنبال اسپری های استریل باشید که تنها حاوی سدیم کلرید هستند و در هنگام شستشو از آب مقطر و یا آب استریل استفاده کنید.

  7. استفاده از اوکالیپتوس:

  چندین سال است که از محصولات اوکالیپتوس برای سرکوب کردن سرفه و کاهش خلط استفاده می شود و آن ها معمولاً به طور مستقیم به سینه اعمال می شوند.چند قطره روغن اکالیپتوس را می توان به یک دستگاه بخور یا یک حمام گرم اضافه کرد تا به تمیز کردن بینی کمک کند.

  8. دوری از سیگار و دود درجه دوم:

  سیگار کشیدن و دود درجه دوم یعنی قرار گرفتن در معرض دود سیگار باعث ایجاد خلط بیشتر می شوند.

  9. به حداقل رساندن استفاده از داروهای ضد گرفتگی بینی:

  در حالی که آن ها ترشحات بینی را خشک می کنند و می توانند آبریزش بینی را کاهش دهند، ممکن است جلوگیری از خلط را سخت تر کند.

  10. استفاده از داروی درست برای خلط گلو:

  داروهایی که به عنوان اکسپکتورانت شناخته می شوند می توانند به خلط کمک کنند و باعث می شوند که سرفه یا تف کردن آسان تر شود و با این حال، چک کنید تا مطمئن شوید که این داروها حاوی ضد گرفتگی بینی نیستند.

  11. چک کردن آلرژی:

  آلرژی های فصلی می توانند منجر به آبریزش بینی یا خلط بینی و مخاط اضافی شوند.

  12. اجتناب از محرک ها برای جلوگیری از خلط گلو:

  مواد شیمیایی، رایحه ها، و آلودگی ها می توانند باعث تحریک بینی، گلو و مجاری هوایی شوند که این باعث ایجاد خلط بیشتر می شود.

  13. تشخیص واکنش های غذایی:

  منبع مطلب : www.ilna.ir

  درمان خلط پشت حلق دکتر خیراندیش

  درمان خلط پشت حلق دکتر خیراندیش، معرفی شربت های گیاهی برای خلط پشت گلو و حلق و قطره گیاهی مخصوص برای دفع و پاکسازی ترشحات پشت حلق بلغمی و سوداوی. معرفی درمان گیاهی برای خلط و ترشح پشت حلق و سردی معده در طب سنتی.

  ترشحات پشت حلق 

  ترشحاتی که از بینی و گلو احساس می شوند در حقیقت مخاط اضافی است که توسط غدد بینی و گلو ترشح می شوند. در اغلب موارد فرد احساس می کند که این مخاط از گلو می آیند و باید گلو خود را صاف کند.

  بینی، گلو و سینوس ها به طور مداوم مخاط تولید می کنند، ماده ای غلیظ و لغزنده که به جلوگیری از خشک شدن مجاری تنفسی کمک می کند. مخاط از بدن در برابر میکروب ها، گرده ها و سایر آلاینده های محیطی موجود در هوا محافظت می کند. این ذرات اگر در هنگام تنفس فرد فیلتر نشوند، می توانند مشکلاتی در بدن ایجاد کنند. مخاط این اجسام خارجی را به دام می اندازد و به از بین بردن آنها کمک می کند.

  مخاط مجاری تنفسی معمولاً کار خود را بدون توجه به محیط پیرامون انجام می دهند. این مخاط در طول روز با بزاق مخلوط می شوند و فرد یا آن را می بلعد یا از بینی خارج می کند. با این حال، اگر بدن فرد بیش از حد مخاط تولید کند یا این مخاط بیش از حد غلیظ باشند برای او بسیار مشخص تر خواهد بود. هنگامی که این اتفاق می افتد، ممکن است فرد احساس کند که این ماده از پشت گلوی او ترشح می شود.

  این مخاط اضافی پشت حلق همچنین می تواند علائم دیگری مانند سرفه، حالت تهوع و بوی بد دهان را نیز ایجاد کند. افراد همچنین ممکن است گلودرد، گرفتگی صدا و سرفه را نیز تجربه کنند.

  علائم خلط پشت گلو و حلق

  افراد مبتلا ترشح مخاط پشت حلق ممکن است احساس کنند که نیاز به پاکسازی مکرر گلوی خود دارند. همچنین، این مخاط حاوی مولکول‌های سیستم ایمنی هستند که می‌تواند بافت‌ گلو را تحریک کرده و باعث گلودرد، سرفه و گرفتگی صدا شود.

  حتما بخوانید: درمان بلغم با نسخه های دکتر خیراندیش

  سایر علائم ترشح خلط پشت حلق

  گلو درد یا احساس خراشیدگی در گلو

  احساس تهوع به دلیل ورود مخاط اضافی به معده

  پاکسازی مکرر گلو

  تف کردن زیاد یا بلعیدن مخاط

  بوی بد دهان

  سرفه ای که در شب تشدید می شود

  علاوه بر این، این مخاط اضافی می تواند موجب گرفتگی مجاری تنفسی، کانال های متصل کننده گلو به گوش میانی و همچنین مجرای سینوسی شود و در نهایت عفونت های دردناکی را ایجاد کند.

  علت خلط و ترشحات پشت حلق 

  ترشحات پشت حلق می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

  آلرژی، عفونت های ویروسی (از جمله سرماخوردگی)، عفونت های سینوسی، محرک های موجود در هوا (مانند بخار یا گرد و غبار).

  علل کمتر شایع عبارتند از گیر کردن چیزی در داخل بینی (شایع در کودکان)، بارداری و برخی داروها.

  علل موقتی و طبیعی شامل شرایط آب و هوایی خاص (به ویژه هوای سرد و خشک) و غذاهای تند است.

  علت هرچه که باشد، مشکل ترشح مداوم مخاط از پشت سینوس‌ها است که گلو را تحریک کرده و سرفه‌های آزاردهنده یا علائم دیگر را تحریک می‌کند.

  درمان گیاهی خلط پشت حلق در طب سنتی 

  پزشکان طب سنتی علت خلط پشت حلق یا نزله های پشت حلق را غلبه خلط بلغم و سودا در مغز و بدن می دانند و بر این باورند که رطوبت اضافه عامل اصلی ترشحات پشت حلق است و از مغز به پشت حلق و بینی می ریزد.

  بطور کلی قرار گرفتن در معرض باد کولر و هوای سرد، سرمای زمستان و استفاده نکردن از کلاه، هدبند و شال، افزایش رطوبت در بلغمی ها، ضعف سیستم ایمنی، قرار گرفتن در معرض گرمای زیاد و گرما زدگی، افزایش سن، غلظت خون، تغذیه نادرست و خوردن غذا های بلغمی بدون مصلح از عوامل اصلی ایجاد خلط پشت حلق در طب سنتی هستند.

  درمان ترشحات پشت حلق صبحگاهی 

  علت ازدیاد ترشحات پشت حلق صبحگاهی به دلیل تجمع مخاط مجرای تنفسی در طی شبانه روز است و صبح ها پشت حلق جمع می شود.

  اغلب ترشحات پشت حلق به روش ها سنتی و خانگی قابل درمان هستند و می توان تا حد زیادی این نوع ترشحات را کاهش داد.

  حتما بخوانید: بیماری های تنفسی کودکان از دیدگاه طب سنتی

  درمان خلط پشت حلق دکتر خیراندیش 

  دکتر خیراندیش از پزشکان حاذق طب سنتی است و درمان های موثری را برای درمان خلط پشت حلق به بیماران ارائه داده است. این درمان ها شامل موارد زیر است:

  قطره نازیل دکتر خیراندیش برای درمان خلط پشت حلق

  قطره نازیل فرآورده ای کاملا گیاهی از موسسه تحقیقات حجامت ایران است که بر اساس نسخه های دکتر خیراندیش برای بهبود انواع مشکلات و عفونت های مربوط به مجاری تنفسی به بیماران تجویز می شود.

  قطره نازیل رسوبات و نزله های مرطوب و بلغمی را از مغز و مجاری تنفسی دفع می کند، در نتیجه به کاهش و درمان اخلاط پشت حلق کمک کرده و از بروز عفونت های دستگاه تنفسی مانند سینوزیت جلوگیری می کند.

  قطره نازیل در حال حاضر یکی از موثرترین دارو های گیاهی برای درمان سینوزیت، ترشحات پشت حلق، گرفتگی مجاری تنفسی، گرفتگی و پولیپ بینی و عوارض ناشی از سرماخوردگی است و توسط پزشکان طب سنتی به بیماران تجویز می شود.

  همچنین می توانید قطره نازیل و سایر محصولات گیاهی طب سنتی دکتر خیراندیش را از فروشگاه آنلاین مرهم طب تهیه کرده و در سریع ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.

  شربت گیاهی برای خلط پشت حلق

  درمان گیاهی خلط پشت حلق با شربت اخلاط ثلاثه 

  شربت اخلاط ثلاثه یکی دیگر از فرآورده های گیاهی طب سنتی دکتر خیراندیش است که برای بهبود طیف وسیعی از بیماری های به بیماران تجویز می شود. این شربت حاوی ترکیبات گیاهی موثری است که در کنار هم به تعادل اخلاط بدن کمک می کنند. اما چگونه می تواند برای درمان ترشحات پشت حلق موثر باشد؟

  از آنجا که ترشحات پشت حلق ناشی از غلبه خلط سودا و بلغم بر مغز و بدن است، شربت اخلاط ثلاثه با پاکسازی این اخلاط از بدن می تواند به درمان ترشحات پشت حلق کمک کند.

  از خواص دیگر شربت اخلاط ثلاثه می توان به درمان مشکلات کبدی، مشکلات گوارشی، رفع ریزش مو، کاهش غلظت خون، درمان لکه های پوستی و اگزما و همچنین تعادل اخلاط سه گانه اشاره کرد.

  منبع مطلب : marhamteb.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید