این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  علت درد دست راست بازو

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  علت درد دست راست بازو را از این سایت دریافت کنید.

  علت درد بازو چیست؟

  معمولا، درد بازو دقیقا از مشکلی در گردن میباشد.بازو درد، بخصوص درد بازوی چپ، می‌تواند نشانه‌ حمله قلبی باشد.در این مطلب همه دلایل درد بازو را با هم مرور میکنیم.

  علت درد بازو چیست؟

  نویسنده: تیم تحریریه درمانکده علائم بیماری‌ها 2 سال پیش 66 سؤال زمان مطالعه: 6 دقیقه

  79,849 بازدید

  در انتظار بازبینی توسط تیم پزشکی درمانکده

  تا دیر نشده علائمتو بگو، پزشکتو بگم:

  علائم مشابه کرونا خون دماغ یا گوش درد مشکل در بلع خون در مدفوع اختلال خواب

  درد کمر، پا، دست یا زانو

  سردرد

  معده درد یا حالت تهوع

  زخم مداوم دهانی سرفۀ مزمن اضطراب و استرس

  قبل از پرداختن به علت درد بازو، شاید بهتر باشد به این سوال پاسخ دهیم که منظور ما از بازو، کدام بخش از دست می‌باشد؟

  بیشتر بخوانید: برای کدام درد به کدام پزشک مراجعه کنیم؟بازو به بخشی از اندام فوقانی که میان شانه و آرنج قرار گرفته گفته می شود. استخوان آن هومروس (استخوان بازو) است که به کتف مفصل شده و مفصل شانه را می‌سازد. عضلات مختلفی در ناحیه بازو قرار دارند که امکان حرکات مختلف را به آن می‌دهند. مهمترین این عضلات عضله دوسر بازویی و عضله سه سر بازویی است.

  درد بازو می‌تواند از طریق طیف وسیعی از مشکلات اعم از آسیب‌های مفاصل تا فشارهای عصبی ایجاد شود. بسته به علت، درد بازو می‌تواند بطور ناگهانی آغاز شود یا در طول زمان گسترش یابد. در بسیاری از موارد، درد بازو دقیقا از مشکلی در گردن یا قسمت بالایی ستون فقرات نشات می‌گیرد. درد بازو، بخصوص دردی که به بازوی چپ وارد می‌شود، می‌تواند حتی نشانه‌ای از حمله قلبی باشد.

  بهتر است بخوانید: لیست علائم و نشانه های کرونا

  منظور از حمله قلبی، مرگ یا آسیب دیدگی بخشی از ماهیچه‌ قلب به دلیل کمبود اکسیژن است که درد بازوی چپ می‌تواند یکی از شایع‌ترین علامت آن به حساب آید. این درد ممکن است عجیب به نظر برسد چراکه ماهیچه بازو آسیب ندیده است. در واقع رشته‌های عصبی قلب و بازو سیگنال‌هایی را به سلول‌های یکسانی از مغز می‌فرستند و در نتیجه مغز نسبت به منبع درد سردرگم می‌شود. این پدیده که درد ارجاعی نامیده می‌شود توضیح می‌دهد چرا فردی که دچار حمله قلبی شده بدون داشتن درد در قفسه سینه در قسمت بازوها دچار درد می‌شود.

  این درد علاوه بر بازو به ناحیه گردن، قفسه سینه و پشت هم انتشار پیدا می‌کند. اگر درد بازو ناشی از آنژین صدری باشد، نشانه‌های دیگری مانند درد قفسه سینه، حالت تهوع، تعریق سرد، تنگی نفس و سرگیجه هم در فرد دیده می‌شود. درد قلبی ناشی از آنژین صدری یک مورد اورژانسی محسوب می‌شود.

  سایر علت های درد بازوی چپ

  درد قفسه سینه:

  این درد زمانی بوجود می‌آید که قلب به میزان کافی اکسیژن دریافت نکند. این عارضه علاوه بر درد بازو می‌تواند با عوارضی در شانه‌ها، گردن، پشت و فک هم همراه باشد. درد قفسه سینه به سوء هاضمه نیز شبیه است. درد قفسه حمله قلبی نیست بلکه نشانه‌ای از مشکل قلبی است.

  مطب پزشک قلب و عروق مورد نظرتان را آنلاین رزرو کنید

  به صفحه پزشکان قلب و عروق درمانکده بروید و زمان مراجعه به مطب پزشک دلخواهتان را آنلاین انتخاب کنید.

  دریافت نوبت قلب

  آسیب دیدگی عضلانی – اسکلتی:

  در صورتیکه درد بازوی چپ با مشخصه‌های زیر همراه باشد به مشکل قلبی ارتباط پیدا نمی‌کند:

  درد ناگهانی که تنها برای چند ثانیه ادامه داشته باشد

  دردی که بدون علامت خاصی برای ساعت‌ها یا روزها ادامه پیدا کند

  احساس دردی که با حرکت یا لمس کردن شروع شود

  در صورتی که درد فقط در نقطه کوچکی از بازو باشد

  این ناراحتی می‌تواند نشانه‌ای از آسیب دیدگی استخوانی یا بافت بازوها، شانه یا آرنج باشد. برخی از شایع‌ترین آسیب دیدگی‌های عضلانی – اسکلتی عبارتند از: آماس کیسه مفصلی، التهاب تاندون، پارگی روتاتور کاف و فتق دیسک.

  مشاهده بیشتر : پزشک ارتوپد

  علل درد بازو

  درد شانه

  درد شانه چپ ممکن است بیمار را به بهترین دکتر قلب بکشاند ولی درد شانه ای که همراه با گردن درد می باشد معمولا منشا قلبی ندارد. دردشانه راست هم به اندازه درد شانه چپ مهم می باشد.

  معمولا علائم درد شانه همراه با التهاب می باشند و لذا در هنگام استراحت خصوصا در شب و هنگام خواب که بیمار بی حرکت می باشد درد تشدید می شود که درمواردشدید بیمار حتی نمی تواند روی شانه خود بخوابد یا حتی ممکن است از درد  بیدار شود.

  از مهم‌ترین علل درد بازو می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  گرفتگی عصب، کشیدگی‌ها، التهاب تاندون، پارگی عضلات کلاهک چرخاننده، شکستگی‌ها، التهاب روماتیسمی و درد قلبی اشاره کرد.

  همچنین بخوانید: بیماری های روماتیسمی

  مشاورۀ آنلاین با دکتر قلب و عروق مورد نظرتان را رزرو کنید

  به صفحه مشاورۀ آنلاین قلب و عروق بروید و زمان مشاوره دلخواهتان را (تصویری، صوتی و متنی) آنلاین رزرو کنید.

  رزرو مشاورۀ قلب

  گرفتگی عصب

  هنگامی اتفاق می‌افتد که بافت‌های اطراف عصب، آن را تحت فشار قرار بدهند. این بافت‌ها می‌توانند استخوان، عضله، دیسک و مهره گردنی و تاندون عضله باشد. اگر درگیری عصب بازو و دست، درد در این نواحی را ایجاد کرده باشد نشانه‌های دیگری همراه درد بازو هستند که گزگز و مورمور شدن دست و انگشتان، درد تیز و تیرکشنده و ضعف عضلانی از جمله این نشانه‌ها هستند.

  کشیدگی تاندون

  کشیدگی تاندون یا رباط‌های اطراف مفصل، آسیب بسیار شایعی است که دامنه آن از یک کشیدگی مختصر در خانه تا پارگی تاندون در تصادفات یا زمین خوردن، متغیر است. در صورت کشیدگی نشانه‌هایی مانند التهاب، کبودی، خشکی و محدودیت حرکت مفصل شانه همراه درد بروز پیدا می‌کنند.

  درد بازو بر اثر کشیدگی تاندون

  پارگی عضلات کلاهک چرخاننده

  عضلات کلاهک چرخاننده (روتاتورکاف) چهار عضله هستند که در بالاترین قسمت استخوان بازو دور مفصل شانه، بین استخوان کتف و سر استخوان بازو متصل هستند و نقش آنها تأمین ثبات و یکنواختی حرکت استخوان بازو در داخل حفره مفصلی است. در افرادی که طولانی مدت دست آنها بالای سر فعالیت می‌کنند مانند نقاشان یا والیبالیست‌ها، تاندون این عضلات مستعد التهاب و حتی پارگی است که در این صورت علاوه بر درد در بازو و شانه، حرکت مفصل و به ویژه بالا آوردن دست به مشکل دچار می‌شود.

  منبع مطلب : www.darmankade.com

  درد دست راست

  درد دست راست از دردهای رایج بین افراد جامعه است. سومین دلیلی که مردم برای آن به پزشک مراجعه می‌کنند، درد در دست‌ راست است.

  درد دست راست

  درد دست راست از دردهای رایج بین افراد جامعه است. به‌طورکلی سومین دلیلی که مردم برای آن به پزشک مراجعه می‌کنند، درد در دست‌ راست است. دست ازجمله اندام‌هایی است که ساختار بسیار پیچیده‌ای دارد. دست‌ها از استخوان­ها، عضلات، مفاصل، بافت‌ها، تاندون­ها، اعصاب و غیره تشکیل ‌شده‌اند. در صورت وجود مشکل در هر یک از این قسمت‌ها ممکن است به‌نوعی دچار درد در دست‌ها شوید.

  برخی از بیماری‌ها و مشکلات می‌تواند علائم یکسانی در هر دو دست ایجاد کنند و برخی دیگر فقط در دست راست درد و ناراحتی به وجود می‌آورند. ممکن است درد دست راست را در شانه، ساعد، بازو، مچ یا دردهایی که از گردن به دست انشعاب می‌یابند را احساس کنید که هرکدام به دلایل مختلفی برمی‌گردد.

  به­ طور کلی دردها مکانیکی یا التهابی هستند. دردهای مکانیکی اغلب برآمده از یک آسیب خارجی مانند ضربه یا استفاده بیش‌ازحد می­باشند. دردهای مکانیکی با حرکت دادن ناحیه درد بیشتر می­شوند.

  دردهای التهابی اغلب به دلیل مشکلی داخلی به وجود می­آیند و زمانی که ناحیه درد را حرکت دهید، درد را کمتر حس می­کنید. چراکه جریان خون بیشتر می­شود. درد دست راست می­تواند مکانیکی یا التهابی باشد.

  در صورت مشاهده هرگونه درد پایدار و افزایش‌یابنده در اندام فوقانی مانند دست راست یا چپ، به پزشک مراجعه کنید. زیرا این دردها می­توانند نشان­دهنده یک مشکل جدی یا آسیب در بافت­های بدن باشند. گاهی افراد سهل انگاری کرده و عوارض شدیدی را تجربه می­کنند.

  در این مقاله با دلایل کلی درد دست و دردهای جزئی هریک از بخش‌های دست به‌طور جداگانه و روش های درمانی صحبت خواهیم کرد.

  خوشبختانه در  کلینیک ما پزشکان متبحری هستند که می­توانند در بهبود دردهای دست راست، به شما کمک کنند. برای ارتباط و گرفتن نوبت، می­توانید از شماره تلفن­های موجود در بخش تماس با ما استفاده کنید.

  آنچه در این مقاله می خوانید :

  درد دست راست چیست؟ علل درد دست راست

  دردهای شانه و بازوی دست راست

  تشخیص علت درد دست راست

  درمان‌های خانگی درد دست راست

  حرکات اصلاحی برای تسکین درد دست راست:فیزیوتراپی چگونه می تواند به کاهش درد دست راست کمک کند؟

  برای مشاوره مستقیم رایگان با پزشکان متخصص وارد کانال اینستا ما شوید.

  تماس جهت مشاوره رايگان و اخذ نوبت تلفنی

  درد دست راست چیست؟

  شاید شما و یا اطرافیان شما درد دست راست را تجربه کرده باشید. این درد در عین سادگی می­تواند بسیار خطرناک باشد. این درد در راستای بیماری­ها و صدمات وارده به استخوان و ماهیچه­های این ناحیه اتفاق می­افتد. درصد بسیار بالایی از مراجعین به پزشک مربوط به ناحیه درد دست و شانه است. این درد تنها ناشی از شکستگی و آسیب دیدن استخوان نیست و ممکن است بیماری­های دیگری علت بروز این درد باشند. کسانی که ورزش­های سخت انجام می­دهند، بیشتر این درد را احساس می­کنند.

  عموم جامعه هر دردی که از بازو تا نوک انگشتان دست باشد را درد دست می­نامند. تعریف دست در علم پزشکی کمی متفاوت است و به ناحیه مچ، کف دست و انگشتان نسبت داده می­شود. در این نوشتار منظور ما از درد دست راست، درد در همان ناحیه فوقانی سمت راست می­باشد که در جامعه مصطلح است.

  علل درد دست راست

  معمولاً در اثر ابتلا به برخی بیماری‌ها درد در دست احساس می‌شود. دردهای ناشی از این بیماری‌ها ممکن است در دست چپ هم احساس شوند. در این مجال چند دلیل مهم درد دست راست را خدمتتان معرفی می­کنیم.

  بیماری­های روماتیسمی

  بیماری­های روماتیسمی مانند لوپوس یا آرتریت روماتوئید و دیگر بیماری­ها، می­توانند سبب التهاب مفاصل و ایجاد درد شوند. این دردهای التهابی در شب و اوایل صبح شدت بیشتری دارند و نزدیکی غروب از شدت آن­ها کاسته می­شود. کبودی ناحیه درد، ایجاد التهاب، احساس ضعف و خستگی در کنار درد دست راست یا چپ، می­توانند نشانه بیماری­های روماتیسمی باشند.

  آرتروز

  آرتروز از شایع‌ترین بیماری‌هاست که انواع مختلفی دارد. در این بیماری مفصلی از بدن یا حتی چند مفصل دچار التهاب شده و باعث بروز درد می‌شوند. آرتروز می‌تواند در هرکدام از اندام‌های بدن اتفاق بیفتد اما به‌طور رایجی در دست و خصوصاً مچ دست ایجاد می‌شود. آرتروز معمولاً در بزرگ‌سالان و به دلیل پیری و فرسایش مفصل‌ها ایجاد می‌شود اما امکان دارد در صورت ضربه دیدن مفاصل هم به وجود آید. از دیگر علائم آرتروز می‌توان به دردهای کسل‌کننده، سوزش در مفاصل و به‌خصوص انگشتان و مچ، احساس سفتی در مفاصل، بروز تورم، احساس گرما در نقاط دردناک اشاره کرد.

  نقرس

  یکی دیگر از بیماری‌هایی که دردهای شدید مفصلی در دست‌ها و یا پاها ایجاد می‌کند، نقرس است. نقرس نوعی از آرتروز ولی خیلی پیچیده‌تر از آن است. گاهی اوقات درد این عارضه در حدی است که شاید حتی نتوانید فشار ناشی از لباس را روی دست تحمل‌کنید. از علائم دیگر نقرس می‌توان به سوزش، حساسیت و قرمزی پوست اشاره کرد.

  آسیب تروما

  یکی از شایع‌ترین دلایل درد در دست‌ها آسیب تروما است. دست‌ها از اندام‌هایی هستند که در انجام تمام فعالیت‌های روزانه ما در معرض خطر قرار می‌گیرند. عوامل مختلفی می‌تواند باعث شکستگی یا دررفتگی شوند. گاهی این شکستگی‌ها به‌ظاهر بهتر می‌شوند اما درواقع به‌طور کامل درمان‌نشده‌اند.

  در این حالت ساختار دست کم‌‌کم تغییراتی کرده و باعث ضعیف شدن این اندام مهم حرکتی می‌شود. ازاین‌جهت، لازم است هرگاه شکستگی یا هرگونه آسیب دیگری در هرکجای دست خود احساس کردید سریعاً به فکر مراجعه به پزشک و درمان باشید، و پس‌ازآن تا زمانی که بهبود کامل پیدا نکرده­اید، از انجام فعالیت‌های سنگین بپرهیزید و تحت مراقبت پزشک باقی بمانید.

  برای مشاوره مستقیم رایگان با پزشکان متخصص وارد کانال اینستا ما شوید.

  تماس جهت مشاوره رايگان و اخذ نوبت تلفنی

  دردهای شانه و بازوی دست راست

  در این قسمت می‌خواهیم به‌طور جزئی درد قسمت‌های بالایی دست راست را بررسی کنیم. شانه پرتحرک‌ترین اندام حرکتی انسان است. بدیهی است که بیشتر از سایر مفاصل، آسیب‌پذیر و در معرض خطرات باشد. از مواردی که باعث ایجاد درد در شانه و بازوی دست راست می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  منبع مطلب : drmirclinic.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید